Nad Jeziorem Tarnobrzeskim rozpoczęło się charytatywne bieganie dla Kornelki. Uczestnicy pokonali 1225,5 km (fotoreportaż)

Wczoraj nad Jeziorem Tarnobrzeskim zainaugurowana została piąta edycja akcji „Biegamy i Pomagamy”. W tym roku biegając można pomóc trzyletniej Kornelce z Tarnobrzega, która urodziła się z chorym serduszkiem. Wybiegane pieniądze będą przeznaczone na rehabilitację dziewczynki.

W pierwszym dniu akcji dla Kornelki pobiegło 152 osób, które łącznie pokonały dystans 1225, 5 km. Za każdy kilometr na konto zbiórki trafia 60 groszy od sponsorów. Biegać lub chodzić można codziennie, do najbliższej soboty, w godzinach od 17 do 19.

W akcji organizowanej przez Dom Dziecka w Tarnobrzegu może wziąć każdy, nie trzeba wnosić opłat startowych, można wpłacić darowiznę na wskazane konto. Im więcej kilometrów tym więcej pieniędzy dla Kornelii.

Dla uczestników organizatorzy zapewniają wodę, jednak ze względów ekologicznych w tym roku zrezygnowano z plastikowych kubeczków, o naczynie do picia musi zadbać sam zainteresowany.

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x