Transmisja XIII sesji Rady Miasta Tarnobrzega (video HD)

XIII sesja Rady Miasta Tarnobrzega odbędzie się w środę 29 maja br., w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Początek godz.13.

MATERIAŁY NA SESJĘ DO POBRANIA TUTAJ

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Przyjęcie porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
4. Sprawozdanie Prezydenta Miasta z prac pomiędzy sesjami.
5. Pomoc społeczna w mieście.

6. Rozpatrzenie projektów uchwał w sprawie:

6.1 zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Miasta Tarnobrzega,

6.2 udzielenia gwarancji zapłaty za roboty budowlane,

6.3 ustanowienia pomników przyrody,

6.4 sprzedaży w drodze przetargu nieruchomości położonych w Tarnobrzegu przy ul. Wrzosowej obręb Mokrzyszów,

6.5 sprzedaży w drodze przetargu nieruchomości położonej w Tarnobrzegu przy ulicy Władysława Sikorskiego, obręb Tarnobrzeg,

6.6. wyrażenia zgody na sprzedaż w trybie bezprzetargowym nieruchomości położonej w Tarnobrzegu, obręb Tarnobrzeg,

6.7 wyrażenia zgody na sprzedaż w trybie bezprzetargowym prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej położonej w Tarnobrzegu, obręb Machów,

6.8 zmian w budżecie na 2019 rok,

6.9 zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Tarnobrzega,

6.10 ustalenia strefy płatnego parkowania na terenie miasta Tarnobrzega oraz wysokości stawek za parkowanie i sposobu ich pobierania,

6.11 wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy najmu części nieruchomości gruntowej położonej w Tarnobrzegu przy ulicy Plażowej, obręb Machów.

7. Sprawy bieżące.

8. Odpowiedzi na interpelacje, wnioski i zapytania z poprzedniej sesji.

9. Interpelacje, wnioski i zapytania radnych.

10. Oświadczenia radnych.

11. Zamknięcie sesji.

LIVE

 

CZĘŚĆ 2

CZĘŚĆ 1

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
29 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Magdalena
4 lat temu

Karta mieszańca powinna przysługiwać również nam mieszkańcom bloku Dekutowskiego 11 ponieważ już teraz jest bardzo duży problem z parkowaniem, często z powodu braku miejsc na ul. Dekutowskiego zostawiamy auto na ul. Targowej. Wprowadzenie strefy na sąsiednich ulicach jeszcze bardziej zmniejszy ilość dostępnych miejsc na ul. Dekutowskiego. W związku powyższym prosimy o rozważenie objęcia strefa całej ul. Dekutowskiego lub ograniczenia ruchu tylko dla mieszkańców na odcinku ul. Dekutowskiego od ul. Targowej do końca ulicy, bądź o udostępnienie nam karty.

L74
4 lat temu

Czy są gdzieś do wglądu projekty uchwał nad którymi mają głosować radni? Jeżeli już mamy coś oddać w trybie bezprzetargowym to powinno to się odbywać pod pewnymi warunkami, które powinny być zapisane w takiej uchwale.

L74
4 lat temu

OK dziękuję, nie „rzuciło mi się w oczy”.

LeśnyDziadek
4 lat temu

Panie leśniczy…jedyne drzewo, które na pewno nikogo nie zabije to to ścięte do pnia. Taka jest Pana polityka tak zwanej gospodarki leśnej?

LeśnyDziadek
4 lat temu

Panie Kalinka i panie leśniczy – poproszę o statystyki z ostatnich lat – ile drzew było sprawcami uszkodzeń ciała spacerowiczów? Przypominam, że w poprzednich latach nie cięto tak rabunkowo. Nagle drzewa zagrażają mieszkańcom???

Przyrodnik
4 lat temu

Co ten pasjonat-leśnik pierdzieli??? Wszystkie drzewa będą w jednym wieku i co dalej? „Wszystkie mają wyciąć?”To nie widzi ten pasjonat leśnictwa co ma pod nogami? Nie widzi ile tysięcy malutkich drzewek rośnie bez pomocy leśnika? Tak, same rosną. Gdy wg. leśnika któreś się rozpadnie(wcześniej mówił ze sami zostawiają 5% do naturalnego rozkładu) to da więcej światła i wtedy te małe drzewka zaczną szybciej rosnąć i wypełnią lukę po starym drzewie. Również bez pomocy leśnika bo las rośnie sam. Leśnik i jego ogromnie kosztowne prace(aby była praca) są tylko po to aby plantacja desek rosła szybciej. Mieszkańcy nie chcą spacerować po ogrodzonej, głęboko zaoranej plantacji desek. Mieszkańcy chcą spacerować po starym pięknym lesie. W plantacje nawet grzybiarze nie wejdą bo nie wolno.

gaj
4 lat temu
Reply to  Przyrodnik

Specjalista przyrodnik !nie kompromituj się!! jakie ty masz kompetencje do zabierania głosu w tym temacie to ty jesteś pasjonatem a leśniczy ma wykształcenie kierunkowe i praktykę,

mieszkaniec z Serbinowa
4 lat temu

Radny Ziółko to typowy pisior. Mówi z taką pogardą że słuchać się tego nie można. Nawet głupio nawiązał do Rospudy, przez którą PiS za 100% publicznych pieniędzy chciał w najcenniejszym miejscu poprowadzić obwodnicę na co nie zgodziła się komisja EU. Obecnie auta jeżdżą po obwodnicy Augustowa omijającej najcenniejszy obszar doliny Rospudy a droga została wybudowana z dużym udziałem unijnych pieniędzy. Ciekawe który „mądry” z PiSu miał interes w tej durnej estakadzie i drodze w najcenniejszym miejscu doliny?

mieszkaniec II
4 lat temu

Tej sesji nie da się słuchać Czy jest opozycja czy wszyscy spacyfikowani za stołki rady nadzorcza i inne synekury

Batman
4 lat temu

Radna w niebieskiej sukience z ul. Kopernika ma czym oddychać! Nie wiem co mówiła bo mnie totalnie rozproszyła.

siałababa
4 lat temu
Reply to  Batman

Sam przyznajesz że masz pustawo w tej „makówce” jak ją tak łatwo(kiecka niebieska)totalnie rozproszyć.

maciek
4 lat temu

G. Kiełb mówi cyt. „trochę się ośmieszamy”, no kto jak kto ale nikt się bardziej nie ośmieszył od niego, sam na siebie wysyłać sms ze służbowego telefonu i później się chwalić i pozować z nagrodą samorządowiec roku, nie wspominając o wyroku skazującym , normalny człowiek mający honor podaje się do dymisji i znika z życia publicznego ale gdzie tam … Trzeba mieć tupet, zero wstydu … Druga sprawa a co z parkingami na placu czerwonym? To było w programie wyborczym i jakoś nie widzę by było realizowane … Trzecia sprawa, może mi ktoś powiedzieć czy sprawa trafiła już do Sądu za wniesienie przez M, Kołodzieja do Urzędu niewybuchu? Normalny człowiek gdyby tak zrobił od razu by trafił za kratki a M.Kołodziej w nagrodę zostaje uhonorowany jakimś pucharem, cyrk nie prawo …

mieszkaniec
4 lat temu
Reply to  maciek

Kielbowi to dajcie już spokój pisiory

lera
4 lat temu
Reply to  mieszkaniec

Jaki spokój? konsekwencje swojej głupoty trzeba ponosić.

Szok!!
4 lat temu

BRAWO PANI RADNA PEKAR!
BRAWO PAN RADNY KIEŁB!

Dziękuję WAM za rzeczowe uzasadnienie zastrzeżeń do projektu strefy płatnego parkowania na terenie miasta Tarnobrzega i przedłożenie głosów mieszkańców w powyższej sprawie.

Państwo Radni Pan Nowak, Radny Pan Partyka, Radny Pan Kalinka również w jasny sposób przedłożyli słuszne wątpliwości.

Dziękuję.

Tylko wydzielenie nowych placów parkingowych z parkomatami uwzględniających realia pozwoli złagodzić głód parkowania.

tomi
4 lat temu

akurat wypowiedzi p Pekar i Cebuli niewiele mają w sobie z estetyki i logiki , tego nawet nie da sie słuchac bo boli …

Zawiedziony
4 lat temu

Drodzy mieszkańcy Na tej sesji słyszałem wywody Pana prezydenta na temat biznesu szans jego rozwoju w naszym mieście I co stwierdzam Pan prezydent wygłasza slogany własne spostrzeżenia .Poziom tych wywodów 1 klasa gimnazjum Przepraszam że muszę tak to określić ale nasz wybrany prezydent głosami swoich uczniów ich rodzin po prostu nie nadaje sie na zarzadzanie miastem Do tej pory zrobiłem uważałem że musi mieć czas na naukę.Teraz uważam że upływ czasu nic tu nie zmieni.
Wybór nietrafione Szkoda miasta.

Doda
4 lat temu

Niestety tak to wygląda czyli żle.Pan Prezydent musi zrozumieć że zarządza miastem ,a nie liceum i czasami zastanowić się czy wszystkie decyzje które podpisuje są trafne. Wiele ulic wymaga naprawy ( za pawilonami na Wyspiańskiego łeb urywa na dziurach)a my będziemy inwestować niemałe pieniądze na kolejny zbędny bubel czyli parkometry.

Olo
4 lat temu

Problem w tym ,że według mnie lepszego kandydata w wyborach po prostu nie było. Ludzie dokonali wyboru mniejszego zła.

Ala
4 lat temu
Reply to  Olo

Nie tak Zaglosowalismy przeciw pisowi.A prezydent nas oszukał Po kryjomu układa się z pisem Dowód Nie odciął się od osób rekomendowanych przez Kalinke .W radach nadzorczych pozostawił wszystkich pisowcow Dowód rada nadzorcza wodociągów i agencji rozwoju A także w epoce drogowej Najważniejsze stołki w urzędzie to pisowskie .

plotka
4 lat temu
Reply to  Ala

Bo tylko w PiS-ie są kompetentni i wykształceni reszta to sami głupcy.

Konrad
4 lat temu

Brawo Panie Kalinka. Ma Pan nieprzejednane stanowisko w sprawie wydzierżawienia atrakcyjnych terenów nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Nik tak jak Pan nie dba o finanse miasta. Nik inny tylko Pan pochyla się nad zyskiem z każdego metra kwadratowego niezwykle atrakcyjnej działki nad jeziorem . Brawo, Brawo , Brawo. Ale nasuwa mi się jedno pytanie. Mianowicie ile wpłynęło pieniędzy do kasy Miasta za wydzierżawienie podczas Pana p.o. Prezydenta Miasta Tarnobrzega związkowi wędkarskiemu na wiele lat niezwykle atrakcyjnej, może 30-to , może 40-to arowej działki, nad samym brzegiem jeziora w pobliżu wake parku ? Ile to tysięcy zasiliło kasę Miasta ? A czy może było ogłoszenie o przetargu na wydzierżawienie tego miejsca, czy też wydzierżawił pan bez przetargu ?Jeżeli wydzierżawił Pan bez przetargu to czy nie naraził Pan kasy Miasta na uszczerbek finansowy ?. Może by się znalazł inny nabywca, lepszy, z dużym portfelem? No to Panie Kalinka , ile zapłacili dzierżawcy za tak niezwykle atrakcyjny , jak to sam pan określa teren ?. No ile ?

Konrad
4 lat temu

Może by któryś ze znajomych Pana Kalinki, jeżeli takich ma, poinformował go , że jest na forum pytanie do niego. Powtórzę : ile zapłacił związek wędkarski za działkę nad jeziorem Tarnobrzeskim , którą wydzierżawił im bez przetargu chwilowo pełniący obowiązki Prezydenta pan Kalinka – niezłomny obrońca finansów Miasta i orędownik przetargów niezwykle atrakcyjnych działek nad jeziorem Tarnobrzeskim. No ile Panie Kalinka ?

płotka
4 lat temu
Reply to  Konrad

Skąd informacja że to on zrobił ? Tam wędkarze są od 5 lat a może więcej.

konrsad
4 lat temu
Reply to  płotka

Widzisz, tak to działa w tym mieście, że 99 % mieszkańców nie ma pojęcia o tym ,że pan Kalinka pełniąc obowiązki Prezydenta Miasta w 2018 roku obdarował , sprezentował , wydzierżawił, sprzedał wędkarzom (niepotrzebne skreślić )niezwykle atrakcyjną działkę jak sam zwykł mówić w nowej lokalizacji. Stara lokalizacja , ta sprzed 5 – 6 lat jest nieaktualna. O nabyciu działki wiedzą beneficjenci i darczyńca i nieliczne grono urzędników. Stosowne ogłoszenie w tej sprawie wisiało pośród dziesiątków innych informacji, których nikt nie czyta w UM Tarnobrzega.Szerszej informacji, próby ogłoszenia przetargu na tą działkę nie było.

Gacek
4 lat temu

Pomijając tak modny ostatnio populizm niektórych , odnoszę wrażenie ,że niektórzy są zupełnie oderwani od rzeczywistości w mieście. Mówią o jakiś atrakcyjnych terenach w strefie i nad jeziorem.Tymczasem przypominam ,że do marcowego przetargu nie zgłosił się żaden chętny.Jak słucham radnych na sesji ,którzy mówią ,że inwestorzy , którzy nabywają działki powinni zobowiązać się do budowy w jakiś chasie to śmiać mi się chce. Wróble już głośno ćwierkają ,że najprawdopodobniej zwycięży wariant drogi skrajnie niekorzystny dla miasta. Na portalach można ostatnio znaleźć spopro ogłoszeń sprzedaży dużych nowtch zakładów w mieście. Nad jeziorem , też nie pojawił się żaden poważny inwestor. Dlatego powinniśmy doceniać każdą nawet lokalną inicjatywę. Innych raczej nie będzie….

kac
4 lat temu
Reply to  Gacek

Nie którzy oderwani od rzeczywistości? a ty w obłokach absurdu i plotek w dodatku malkontentów.

mieszkaniec Dek.
4 lat temu

Za mało ulic , a te jeszcze mają być z płatnymi parkingami.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
29
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content