Tarnobrzeg: Liliana Lewińska dyrektorem MOPR-u

1 czerwca br. na stanowisko dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu została powołana Liliana Lewińska. W ostatnim czasie L. Lewińska pełniła obowiązki dyrektora placówki, zastępując na tym stanowisku Elżbietę Miernik – Krukurkę. Wcześniej pełniła funkcję zastępcy byłej dyrektorki MOPR-u.

– Decyzja Prezydent Tarnobrzega została podyktowana potrzebą zapewnienia stabilności funkcjonowania MOPR w Tarnobrzegu. Powyższa decyzja została podjęta po konsultacji z pracownikami tarnobrzeskiego MOPR – informuje rzecznik UM Tarnobrzeg, Wojciech Lis.

Zmiany na stanowisku dyrektora tarnobrzeskiego MOPR-u związane są z informacjami o mobbingu, do jakiego miało dochodzić w placówce za rządów E. Miernik Krukurki, i braku odpowiedniej reakcji byłej dyrektor na zaistniałą sytuację. Obecnie E. Miernik Krukurka jest zatrudniona w MOPR na stanowisku kierownika Zespołu ds. Pieczy Zastępczej.

O kompetencjach obecnej dyrektor informuje rzecznik UM Tarnobrzeg:

„Liliana Lewińska ma 50 lat. Od urodzenia mieszka w Tarnobrzegu. W Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu pracuje od 28 lat.
Ukończyła studia wyższe w zakresie polityki społecznej na Uniwersytecie Warszawskim, wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych, kierunek politologia i nauki społeczne oraz studia podyplomowe w zakresie organizacji pomocy społecznej w Wyższej Szkole Nauk Społecznych i Technicznych w Radomiu.
Posiada specjalizację II stopnia w zawodzie pracownik socjalny.
Ukończyła wiele kursów i szkoleń o tematyce zawodowej m.in. terapia rodzin, wybrane zagadnienia z zakresu prawa rodzinnego, administracyjnego, karnego, cywilnego, pracy i zabezpieczenia społecznego, przeciwdziałanie przemocy w rodzinie, Europejski Fundusz Społeczny, warsztaty praktyczne, metodologia tworzenia projektów.
Jest przewodniczącą Zespołu Interdyscyplinarnego do spraw Przeciwdziałania Przemocy w Tarnobrzegu.”

foto: screen/youtube

Subskrybuj
Powiadom o
88 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
helena
1 rok temu

Tylko zakompleksiony cienias mści się na kontrkandydatce w wyborach, z którą wygrał. Bożek właśnie zaryłeś siwizną o dno.

gong
1 rok temu
Reply to  helena

Ośli upór nie pozwala przyjąć wiadomych i negatywnych opinii o tej pani. Inwektywy na prezydenta też nie pomogą.

Tarnobrzezanin
1 rok temu

HRATULACJE PANI DYREKTOR!!!
ŻYCZĘ SAMYCH SUKCESÓW, MĄDROŚCI, WRAŻLIWOŚCI I WYTRWALOSCI!!!

mieszkaniec
1 rok temu

A ja uważam że pozbycie sie w taki sposób kontrkanydatki jest niezgodny z moim widzeniem osoby prezydenta. Zrezygnowała z mandatu radnego aby pozostać na stanowisku. Rozmawiała na ten temat. I cóż. Straciła mandat i stanowisko.

Pytanie kto się cieszy . Na pewno nowa Pani dyrektor ze swoim protektorem zastępcą prezydenta.

A co bedzie jak nową panią dyrektor po następnych wyborach ktoś potraktuje tak ja poprzedniczke.

Obrzydliwe te gierki . Co najgorsze,że tak spowszechniały że radni z ugrupowania Kukurki nie protestują Wręcz przeciwnie uważają to za moralne i normalne.
Fajnie w naszym mieście jest. Oj fajnie.

bzyk
1 rok temu
Reply to  mieszkaniec

Nie płacz bo nie ma powodu lamentować o niemoralności i mieszać kontrkandydaturę do niekompetentnej osoby.A ta rezygnacja z mandatu to wyrachowana gra i wystawienie środkowego palca wyborcom. Poza tym taka posada ma wpisane że jej status weryfikują wybory i to jest normalna demokratyczna procedura.

Pożyczka
1 rok temu
Reply to  bzyk

Te twoje wywody pokazują jaka mamy klasę polityczna .A swoją drogą jak od dziwnym trafem stanowiska otrzymują osoby atrakcyjne Może kryteria się zmieniły
Przestań ględzić o demokracji Nazwij to tak jak jest kolesiostwo
I nie bądź taki książkowy mądrala.

Pożyczka
1 rok temu
Reply to  bzyk

Nie demokracja tylko zwykłe kolesiostwo Mądralo.

J-Roc
1 rok temu

Dzień dobry,
czy jest wiadome kiedy ruszą pracę wykończeniowe tarnobrzeskiej ścianki wspinaczkowej ?

gościówa
1 rok temu
Reply to  J-Roc

Już kończymy. Jutro malowanie, pojutrze montujemy hak. Będzie się można powiesić.

Mieszkaniec
1 rok temu

Bezrobotna nie została tylko jakimś tam kierownikiem pieczy tak czy siak biurko swoje będzie miała.

klient
1 rok temu

Ale butna ta władza. Nic ale to nic jej nie obchodzi co mozna? czego nie mozna? i co wypada lub nie wypada ? . Bożek chyba dobrze wie co czuje osoba wyrzucona ze stołka bez powodu. Teraz stracił nagle wrażliwość.

basta
1 rok temu
Reply to  klient

Tuman gotowy jest tłumaczyć co wypada a co nie wypada i czy był powód czy nie .Wszyscy wiedzą że był powód a ten irracjonalne z oślim uporem swoje.

Do Basty
1 rok temu
Reply to  basta

Tuman to raczej jesteś Ty bo nie przyjmujesz do wiadomości że kos może mieć inną ocenę zdarzeń Nie bądź taki pyszny.

Alga
1 rok temu

Nie róbcie z pani Krukurki męczennicy!!! Nie jest tego warta!!!
To przypadkowy kandydat na prezydenta, który z kampanii wyborczej zrobił sobie terapię dla swoich kompleksów. Jak widać zauważyli to członkowie jej komitetu wyborczego i dlatego jej teraz nie bronią. Jak widać także pracy nie straciła tylko zmieniła stołki, dlatego nie ma co jej żałować. A jeśli jest tak pewna, że jej dodatkowe sześć czy osiem podyplomowych fakultetów daje „rękojmię\\’ należytego sprawowania takich funkcji, to nową pracę znajdzie szybko i bez problemów. Tak więc nie ma jej co żałować!!!

Nowej pani dyrektor należy pogratulować awansu i życzyć wszystkiego najlepszego.W przeciwieństwie do swojej poprzedniczki, przynajmniej wygrała konkurs na stanowisko zastępcy dyrektora, o czym pani K. mogla jedynie śnić, bo do ośrodka została wprowadzona kuchennymi drzwiami.

jurek
1 rok temu
Reply to  Alga

Czy Alga to pracownik mopr po słusznej stronie mocy?

śledż
1 rok temu
Reply to  jurek

detektyw-prymityw bada personalia nie treść, nie sedno!!

Marianna
1 rok temu
Reply to  śledż

Ładnie tak.pisac źle o byłej szefowej jak się wdarło w łaski władzy. Kazda wladza sie jiedys konczy O tym.nalezy pamiętać

ryjek
1 rok temu
Reply to  Marianna

twoje insynuacje i sugestie pokazują twój charakter,(ładnie jest mówić prawdę zawsze) apropo właśnie krukurkowej się władza skończyła a ty wpadłeś w idiotyzm .

Marcin
1 rok temu
Reply to  Alga

100% racji, Pani Krukurka dostała sie do MOPRU po protekcji, nie wygrała konkursu ,nie pracowała jako typowy pracownik socjalny także zbędny lament. A teraz nadal ma niezłą posadkę

Mieszkaniec
1 rok temu

Ale w tej wiosce zwanej Tarnobrzeg wszyscy zioną jadem na siebie taka społeczność wiejska

mieszkaniec II
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

A w tej wiosce dzialania Bozka Tobie odpowiadaja bo wreszcie przy tej władzy możesz leczyć swoje kompleksy.Wszyscy beneficjenci tej władzy to ludzie którzy marzyli o tym aby porzadzić ludźmi i w ten sposób się dowatrosciowac Do takiej oceny upoważnioną ruchy kadrowe Bożka A za Kukurke za styl w jaki ja odwołano za prowokację kolesow aby zwolnić stołek to wszyscy którzy w tym uczestniczyli powinni się wstydzić Tyle w temacie
Zakrzykiwanie rzeczywistości to słabość tej władzy.

gość
1 rok temu

A to jakiegoś konkursu na to stanowisko nie powinni zrobić?

gościówa
1 rok temu
Reply to  gość

Wybrali sobie szefa sami pracownicy! Przecież to jest napisane powyżej. Konsultacje więc były.

Kibic
1 rok temu
Reply to  gościówa

Jak wybrali? Głosowanie jakieś było? Od kiedy to pracownicy sami sobie szefa wybierają?

Alga
1 rok temu

Dla ciekawskich – nie trzeba być pracownikiem mopsu, żeby wiedzieć takie rzeczy. Przecież pani K. była przez niektórych uważana i lansowana jako jedna z faworytek w kampanii prezydenckiej, a to już wyostrza ciekawość i powoduje krytyczne spojrzenie na kandydata. Jeśli ktoś nie ma zalet to siłą rzeczy uwypuklają się jego wady.
Druga sprawa, to fakt mobbingu znany był i wiadomy od długiego czasu, ale jakoś nikt nie wyciągał go w kampanii.To akurat dobrze świadczyłoby o pracownikach i podwładnych tej pani.
Trzecia sprawa, to taka, że jeśli ktoś krytykuje styl odwołania pani K, to zakłada jednocześnie że decyzja była dobra i trafna, a jednynie sposób mógłby być przeprowadzony w „białych rękawiczkach”.
No i czwarta sprawa, to taka, żebyście dokładnie wsłuchali się w wystąpienie pani Pekar, która w syntetyczny sposób jako były zwierzchnik, podsumowała swoją współpracę z panią K.Jeśli tak było, jak mówi, to możemy się wszyscy cieszyć, z porażki pani K. , „gospodyni domowej” , której zamarzyła się w Tarnobrzegu „kuchenna rewolucja”. A całą sprawę , jakby ktoś zapomniał, wyciągnął na światło dzienne jeden z członków ekipy pani K.

Wilga
1 rok temu
Reply to  Alga

Kobieto uderz się w pierś i powiedz ,ze w tym MOPR to zawsze była zawierucha. Dla nikogo nie jest tajemnicą że Pani K. była konkurencją dla kandydata Pis . W takiej sytuacji trudno podejrzewać Panią Pekar o obiektywizm. Powoływanie sie na opinie tej Pani w sposób publiczny jest co najmniej niestosowne ,żeby nie nazwać inaczej. Pani K. zapłaciła cenę za odwagę . To,ze nie wygrała to był przyczynek jej całkowitej klęski. Jakoś przegrany Kalinka i Kapuściak nie został z klęski rozliczony. Ale to juz tak jest że zwycięzca może wszystko i nikt jak widać nie będzie pytał dlaczego ? Ja tylko jednego nie rozumiem .Czy to Pani K. mobbingowała czy robili to inni którzy awansowali. Sprawa niby publiczna a zagmatwana jak wszystko teraz.
W każdym mieście mimo wszystko szanuje sie ludzi którzy uczestniczą w życiu publicznym .Nawet jak przegrali po ciężkiej walce.

kropka
1 rok temu
Reply to  Wilga

szanuje sie ludzi którzy uczestniczą w życiu publicznym ale NIE jeśli robią błazenadę i pośmiechowisko

Przecinek.
1 rok temu
Reply to  kropka

A według Ciebie to należy szanować tylko Kalinke Ten to dopiero zasłużył.na szacunek Pytanie u k9go i dlaczego.U prezydenta z pewnością Nie muszą tej kadencji nic robić A Kaśka leci

kropek
1 rok temu
Reply to  Przecinek.

durniu w którym miejscu ja napomknąłem na taki temat . Twoja obsesja jest szkodliwa dla twojego ograniczonego wydolnością mózgowia.

owen
1 rok temu
Reply to  Alga

Alga? Czy moze A… Ś…? – która zawsze jedną władzę podsrywa a inną wazelinuje. To taka tajemnica Poliszynela i w MOPRze i w mieście. Co do p. Krukurki to zwyczajnie została plitycznie wykorzystana a potem politycznie „skazana”. Zaufała niewłaściwym osobom. No ale za naiwność się płaci.

osąd
1 rok temu
Reply to  owen

„za naiwność się”, „politycznie „skazana””O czym ty piszesz!!! ona porostu nie umiała kierować zespołem ludzi była zarozumiała , niekompetentna i nie przestrzegała procedur. Szkoda ,bo z litości(Bożka) nie została wywalona z tej instytucji.

Tbg
1 rok temu

Ciekaw jestem sytuacji, gdzie p. Krukurka wygrywa wybory na urząd prezydenta a p. Bożek zdobywa mandat do rady miasta z innymi osobami, które startowały z jego komitetu. Pewnego dnia przychodzi p. Bożek na rozmowę do p. Krukurki, która zapewnia go, że stanowiska wice dla niego nie przewiduje że względu na rzekome oszczędności, ale jak najbardziej otwarta jest na współpracę z grupa jego radnych. Jednocześnie zapewnia p. Bożka że zachowa stanowisko dyrektora ogolniaka. Mijaja trzy miesiące nowej kadencji i oto okazuje się że ów Pan jestslabym dyrektorem który nie radzi sobie z zarządzaniem placówka i po 4 miesiącach traci stolek. Słaba zagrywka p. Bożek, tym bardziej że w tak niegodny sposób postąpił Pan z kobieta i swoja kontrkandydatka. Póki co w mieście bida aż piszczy, na nic nie ma kasiorki ale za to Pan prezydent jest bardzo aktywny na facebooku. Pytania zasadnicze co z obwodnicą, co z remontem Mickiewicza, czy w ogóle w tym roku można spodziewać się jakichkolwiek inwestycji drogowych,no chyba że pan załatwia środki za pośrednictwem Facebooka, to przepraszam zwracam honor.

podsumowanie
1 rok temu

nie mogę uwierzyć, że to dzieje się w takiej instytucji jak MOPR, który ma pomagać ludziom, a jego hasłem jest dobro drugiego człowieka

Oto Ja
1 rok temu

Takie małe polskie piekiełko przebija z tych komentarzy. Decyzja nowego prezydenta była na pewno uzasadniona. Jest sprawiedliwy i poza wszelkimi układami. Naprawdę gdyby chciał pozbyć się konkurencji. Pani Miernik-Krukurka stracilaby nie tylko stanowisko, ale i prace. Mobbing w każdej postaci trzeba eliminować. MOBBING to forma przemocy , która nigdy nie powinna mieć miejsca. Ludzie po prostu szanujmy siebie nawzajem!

Do o to ja
1 rok temu
Reply to  Oto Ja

A Ty skąd masz te pewność Nikt nie wie o co chodziło z tym mobbingiem Człowieka można za nic plotką i gazetą

niety
1 rok temu
Reply to  Do o to ja

To ty tak uważasz i dlatego siedzisz w czeluściach i nigdy nie będziesz decydował o ludziach.

Kibic
1 rok temu
Reply to  Oto Ja

Jak mówił towarzysz Dzierżyński Dajcie mi człowieka a znajdę na niego paragraf. Czy udowodniono mobbing , czy było to tylko pretekstem do zwolnienia? Czy był konkurs na to stanowisko? Czy w jakiś inny sposób dokonano wyboru? Patrze na to z boku i wyglada mi to na styl rządzenia naszych wschodnich sąsiadów . Nie podskakuj bo wnet cię usadzimy. Na pewno duży niesmak pozostał,,,

niebyt
1 rok temu
Reply to  Kibic

Taką zasadę wyznawali tylko twoi dawni towarzysze, nie imputuj jej ludziom cywilizowanym.

Alga
1 rok temu

Chcę dyskretnie przypomnieć, że temat pani K. i wystąpienie pani Pekar wywołał radny Stempak, który startował z komitetu pani K. Z kolei pani Pekar wykorzystała swoją szanse i przedstawiła merytoryczne uwagi, nie da się ukryć, że zabarwione nieco złośliwością. Miała wiele w tym racji, a najbardziej w tym, że gdyby pani K. miała umiejętność rozwiązywania problemów, to nikt by się o tym nie dowiedział. Chcąc nie chcą i podając kilka innych faktów, ośmieszyla panią K. i wskazała na jej nieudolność.
Tak więc sumując, możemy się tylko cieszyć, że pani K. nie została prezydentem ani nawet jego zastępcą.

Kibic
1 rok temu
Reply to  Alga

Z tego co pamiętam to radna mówiła coś wtedy o płakaniu w rękaw. Tylko czy to już nie wtedy dyrektor zaszczuta nie przebywała na zwolnieniu lekarskim. ? Jak dla mnie to była od początku do końca zorganizowana akcja. Forma bardzo nie elegancka.

wzór
1 rok temu
Reply to  Kibic

Nie rób ofiary z tej pani K. ani kata z miłościwie ją traktującego prezydenta bo ja ją bym wywalił na zielona trawkę za to co ona wyprawiała .Daj już spokój z tym lamentem bez powodu ,(tylko z ludzkiej głupoty )i udawania obrońców rzeczy nie potrzebującej żadnej obrony .

Kibic
1 rok temu
Reply to  wzór

Skoro ludzi uwarzasz za rzeczy to nie mamy o czym rozmawiać. Ludzie widzą ,że stała się niesprawiedliwość i o tym piszą. Skoro byla sprawa o mobbing , to dlaczego nie została do końca doprowadzona? Można odnieśc wrazenie ,że był to pretekst do wykonania ruchów kadrowych

rzecz
1 rok temu
Reply to  Kibic

Mobbing wyjaśniony- sprawca pozbawiony kierowania ludżmi.Ale tępym istotom trzeba „łopatą” wyjaśniać!!

Kibic
1 rok temu
Reply to  Kibic

W takim razie gdzie akt oskarżenia ?. Zdaje się ,że mobbing jest przestępstwem ściganym z urzędu. Czy sprawa została zgłoszona do organów ścigania? Jeżeli nie , to nie było sprawy a człowiek poleciał ze stanowiska.

łopata
1 rok temu
Reply to  Kibic

i tak nic nie zrozumiałeś.

semen
1 rok temu

Krzysiu daj już spokój z tym bronieniem EMK jak niepodległości. Przegrała bo była słabym kandydatem, straciła stołek bo była słabym dyrektorem. Nie mieszajmy obszarów walutowych 😉

Kikol
1 rok temu

A ja tak sobie myślę, że powinniśmy wszyscy współczuć pani Krukurce
bo tak z dnia na dzieńznowu stała się nikim.To musi być szok!!!
A tak wogóle to ten nius jest o pani nowej dyrektor Lewińskiej. Gratulacje i sukcesów w pracy!!!

wzór
1 rok temu
Reply to  Kikol

Współczuć? NIE!!- pogratulować ciepłej posady w MOPS-ie, bo powinna być zwolniona!! Nie nadaje się na kierowanie zespołem ludzi.

stary
1 rok temu

Pani Krukurka dała się wykorzystać radnym Peło poprzedniej kadencji z Partyką na czele,których Bożek i Pluta nie widzieli w swoim komitecie.Dzieki naiwności Krukurki i wyborców dostali się do Rady jako niezależni,co jest bzdurą.A teraz K.olali.

Marysia
1 rok temu

A ja tak myślę Może jeszcze kiedyś prezydenta Bożka ktoś tak potraktuje jak on te dyrektorkę
Może Dzisiaj to można się puszyć ale w lustrontrzeba spojrzeć Może dziś może jutro.?
Takiej aroganckiej. władzy to jeszcze nie było.

hola
1 rok temu
Reply to  Marysia

„aroganckiej władzy” – O czym ty piszesz!!! ona porostu nie umiała kierować zespołem ludzi była zarozumiała , niekompetentna i nie przestrzegała procedur. Szkoda ,bo z litości(Bożka) nie została wywalona z tej instytucji.

Kibic
1 rok temu
Reply to  hola

Takie górnolotne hasła to każdemu można przyklepać. A gdzie konkrety. Ta sprawa śmierdzi w mieście na kilometr. A gdzie konkurs na nowego dyrektora? Jak został wybrany ?

Gość
1 rok temu
Reply to  Kibic

Masz odpowiedź. Pani L.L wygrała w zeszłym roku konkurs na zastępcę Dyrektora i drogą awansu wewenętrznego po konsultacjach z pracownikami Mopru została powołana na stanowisko Dyrektora placówki.

Kibic
1 rok temu
Reply to  Gość

Od kiedy to pracownicy wybierają sobie szafa ?. Widzę ,że to coraz większa żenada. Kto podjął taką decyzję Pan Bożek?

tarnobrzeżanin
1 rok temu
Reply to  Kibic

Chyba nie do końca zrozumiałeś kontekst sytuacji. Z treści newsa wynika, że to nie pracownicy dokonali wyboru, lecz wybor zostal dokonany przy ich udziale. Zapewne po wczesniejszych zarzutach pracownicy mieli prawo glosu w wyborze nowej dyrekcji

Kibic
1 rok temu

Podaj jeszcze podstawę prawną …

józek
1 rok temu

@Do tarnobrzezanin.Nie oszmieszajcie się do końca.To prezydent wywalił dyrektora i powolal kogo miał powołać Nie udawaj że jest inaczej i nie wmawiaj mieszkańcom że było jakieś przestępstwo mobbingu.Jakby tak było to znając dzielność pracowników mopr już dawna by siedziała.
A może na skutek tych doniesień ktoś się ta sprawa zajmie.
Mamy dość donosów i niszczenia się wzajemnie.
Bożek był gwarancją ale wcześnie się skończył termin tej gwarancji.

tarnobrzeżanin
1 rok temu
Reply to  Kibic

A gdzie jest zapisane, że nie można skonsultować sytuacji panującej w placówce z bezpośrednimi pracownikami?

Kibic
1 rok temu

Weź się zdecyduj.Raz piszesz o prawie głosu drugi raz o konsultacjach. To jest tak samo mętne jak cała ta sprawa.

tarnobrzeżanin
1 rok temu
Reply to  Kibic

Konsultacje z pracownikami Mopru w celu analizy obecnej sytuacji w tej instytucji bylo normalnym zachowaniem, a skoro w dalszym ciagu doszukujesz sie teorii spiskowych to juz nic na to nie poradzę, drogi Kibicu.

Litosci
1 rok temu

Jaki awans zewnętrzny.Na osobę kierująca zakładem.samorzadowym jest zawsze konkurs Pierwsze słyszę o awansie wewnętrznym na szefa bez konkursu.To.moze zastępcą prezydenta skończy na głównego jak takie macie opinie prawne.
A ponadto gdyby ten stołek nie był.potrzebny No właśnie komu To w sytuacji konfliktu dla przejrzystości ogłasza się konkurs
Wszystko to jest niezbyt świeże
A takie gierki personalne do czasu.
Kiedy będą zmiany w radach nadzorczych? Na ludzi spoza układu.? W spółce Zakłady Chemiczne już wystąpiły Ale z układu.
Kto jeszcze z Kalinkowych czeka na intratny stołek?

widly
1 rok temu
Reply to  Litosci

„Kalinkowe”- ćwoku to są jego dzieci

Gość
1 rok temu

@Litości,
W 2012 roku także nie było konkursu na to stanowisko

Kibic
1 rok temu
Reply to  Gość

To co mamy kontynuawać takie zachowanie , czy wreszcie doczekamy się obiecywanej transparentności i przejrzystości . Na razie jakoś tego nie widzę…

łopata
1 rok temu
Reply to  Kibic

bo i tak nic nie zrozumiałeś z ciasnotą w główce i oślim uporem

Yyy
1 rok temu

To co z tym mobbingiem był czy nie było.Mysle że aktywność niektorych pracowników mopr razem z nowa dyrektor pozwoli dojsc do sprawiedliwosvi bo tak to pozostal niesmak Bozek mial byc gwatantem rzetelnosci I co ?

kuk
1 rok temu
Reply to  Yyy

Miał być to jest a smaków sobie szukaj w kuchni ucząc się gotować.

resFT
1 rok temu

Ech ,żal czytać jak jeden popierający PiS szczuje na drugiego podobnego i tak pod sobą doły kopią. Żadnej solidarności, jedności, tylko ciągłe intrygi, zawiść . Tarnobrzeg jest czymś na kształt I rzeczpospolitej tuż przed upadkiem , podczas gdy w innych miastach panuje jedność dla rozwoju.
Żal ,szkoda nawet czytać o co ,kto i z kim. Szkoda Pani Krukurki,ale ma podobny los do byłego prezydenta,który również został wyrzucony na śmietnik historii przez swoich przyjaciół.To coś dla pasjonatów telenowel, a ja człowiek spoza ale o miejskich korzeniach nie interesuje się tym,co wyprawiają ci żałośni samorządowcy .Dno i wodorosty…

umiar
1 rok temu
Reply to  resFT

ty jeden spoza, prawie święty a reszta to „Dno i wodorosty”… SAM JESTEŚ DNEM

resFT
1 rok temu

@umiar, czytaj ze zrozumieniem. Rada miasta jako całość jest nieudolna, bo tak zostali wybrani jako mieszanka ludzi mądrych z głupimi, przy czym ci drudzy stale sieją chaos. Na tym polega słabość i zacofanie tego miasta

umiar
1 rok temu
Reply to  resFT

A ja bym do tych drugich zaliczył ciebie ,kibica i wielu podobnych bo argumentacja wasza jest na poziomie osła ; MY, TYLKO MY MAMY RACJĘ” szukanie na siłę stalinowszcvzyzny w rzeczach co najmniej mało-ważnych(dyrektor MOPS)) i oczekiwania dotyczące miasta(INWESTYCJE) wybujałe poza galaktykę.

Kibic
1 rok temu
Reply to  umiar

Tak się składa ,że trochę znam standardy panujące w cywilizowanym świecie. Tu zaczyna się najpierw nagonkę ,żeby zaszczuć człowieka. Potem na sesji rady jedna osoba , opowiada , o wypłakiwaniu się w rękaw . Na koniec , znajduje się pretekst , mowa o mobbingu , który nigdy nie został udowadniony. W miedzy czasie jakieś dziwne sytuacje i spotkania władz miasta z pracownikami. Na koniec ochłap ze zmianą stanowiska pracy . Mówimy o mieście , gdzie wiadomo jaka jest sytuacja na rynku pracy. Gdzie kolesiostwo , barwy partyjne i układy znaczą najczęściej więcej niż wiedza i kompetencje. To miasto od lat trawi choroba , która ciągnie je w zawrotnym tępie w odchłań. Ale tego układu nikt i nic nie jest w stanie zmienić.

miara
1 rok temu
Reply to  Kibic

Pomyliłeś sekwencje bo pierwszym sygnałem był mobbing i koniec był jeden i to jest moment stwierdzenia że nie warto ciągnąc tej debaty bo potwierdzasz kategorie drugą i szkoda wysiłku dla osła.

Kibic
1 rok temu
Reply to  umiar

Czy takie publiczne poniżanie i upokarzanie powinno być normą? Czy tak właśnie nie postępowano z ludzmi w czasach stalinowskich?. Ostatnio widzimy to coraz częściej .

Poziom
1 rok temu

Ta władza jest tak zrozumiała i butna zaraz dziś że tych cech nie widzieliśmy przy starcie.
Bozek nigdy się nie odciął od intryg co mogło wyborców ma prowadzić co to są za ludzie.
Są nieprzewidywalni bo wróżý jak najgorzej dla tego miasta.
Bozek nic nie robi ale chętnie walczy z ludźmi Metodami że strach się bać

miara
1 rok temu
Reply to  Poziom

konkrety, konkrety palancie dość tej paplaniny

Janusz
1 rok temu

Widzę że niektórzy mieszkańcy strasznie się przejmują tą nominacją,zieją do siebie jadem i żałują byłej dyrektorki a podejrzewam że sama Krukurka niezbyt przejęła się tym że przestała szefować MOPRowi zresztą do bezrobocia nie pójdzie.

Kibic
1 rok temu
Reply to  Janusz

Na jakiej podstawie piszesz ,że się nie przejęła. Popatrz na metody stosowane w tym mieście. To są metody stalinowskie.

Rozum
1 rok temu

Nie trzeba być geniuszem aby to rozwikłać. Gdyby Krukurka faktycznie była winna mobbingowi lub innych naruszeń przepisów to nie robi się na nią niby nagonki, nie przenosi na inne ważne stanowisko dodatkowo bardzo dobrze płatne tylko wywala z roboty i tyle w temacie. Albo jest ktoś winny albo pod byle pretekstem robimy stołeczek dla swoich. Kolejna szopka w wykonaniu obecnych władz.

gość
1 rok temu
Reply to  Rozum

No ten mobing to tak na alibi a swoje zrobili

prawda
1 rok temu

A Kalinka wygrałby wybory gdy nie robił złych ruchów kadrowych.
Bozek tak się zachlysnal zwycięstwem że popełnia katastrofalne w skutkach ruchy kadrowe
P Kukrka jest najlepszym przykładem jak trzeba było zrobić miejsce dla kolejowej zastępcy.
Wstyd Panie Bozek

miara
1 rok temu
Reply to  prawda

mało-rozumna prawdo gdybaniem nie zbudujemy prawdy .Degradacja niekompetentnej osoby zamiast wywalenia jej z pracy nie jest katastrofalnym błędem , jest dość wysokim ryzykiem złagodzenia konfliktu i uporządkowania funkcjonowania instytucji U.M.

Do :miara:
1 rok temu
Reply to  miara

Widać że jesteś beneficjentem Bożka i należysz na razie do jego dworu.Kiedys wpadniesz mimo że ip masz na wyspach
Jakby wydalenie nie miało kontekstu politycznego i kolesiostwo to Kukurka dawno z tego mobbingu tłumaczyła się przed prokuratorem
Czy wiesz że to co siedziało z p Kukurka nazywa się też mobbingiem.Szkoda że nie poszła do sądu .Może wiedzielibysmy coś więcej

cal
1 rok temu
Reply to  Do :miara:

ja mam ip na wyspach a ty rozum w Himalajach

gość
1 rok temu

Nie kazda zmiana kadrowego jest umotywowana stereotypem „msciwego” wladcy. Dajcie juz sobie spokoj, bo najlepiej „hejtowac”, nie znajac sytuacji w Moprze.

gość
1 rok temu

Nie kazda zmiana kadrowego jest umotywowana stereotypem „msciwego” wladcy. Dajcie juz sobie spokoj.

gość
1 rok temu
Reply to  gość

To dlaczego konkursu nie ogłosili? Dla mnie to kuchennymi drzwiami załatwili

opar
1 rok temu
Reply to  gość

Gdybyś coś kumał to 100 razy byś w w/w postach już przeczytał ale czy coś zrozumiesz poza kuchnią to ser mater

88
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x