8-9.06 (sobota – niedziela) Dni Sandomierza 2019 – Truskawkowa Niedziela. Zagrają m.in. Gosia Andrzejewicz i Zakopower

Urząd Miejski w Sandomierzu oraz Sandomierskie Centrum Kultury zapraszają w drugi weekend czerwca na sandomierski Rynek Starego Miasta, do wzięcia udziału w wyjątkowych wydarzeniach wypełnionych mnóstwem atrakcji i zapachem świeżych truskawek!

W sobotę, 8 czerwca od godz. 12.00 wszyscy wielbiciele pokazów rekonstrukcji historycznych będą mogli wziąć udział w „100. rocznicy wkroczenia 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich w granice Polski Śniatyń, 15 czerwca 1919′ – Sandomierz, 8 czerwca 2019’” z udziałem Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej i Sandomierskiego Ośrodka Kawaleryjskiego.

Od godz. 16.00 na Rynku Starego Miasta rozpocznie się wydarzenie charytatywne na rzecz Tomasza Płatosa, zorganizowane przez Radosława Bidasa, gwiazdą wieczorku ok. godz. 20.00 będzie Gosia Andrzejewicz.

W niedzielę 9 czerwca zapraszamy na Truskawkową Niedzielę 2019!

Na scenie od godziny 14.30 prezentować się będą lokalni młodzi artyści m.in. muzycy, wokaliści i tancerze. Następnie około godziny 19.15 będzie można podziwiać zespół Cheap Tobacco.

O godzinie 20.30 odbędzie się koncert gwiazdy wieczoru. Na sandomierskim Rynku wystąpi zespół Zakopower!

Ponadto w programie: bezpłatne animacje dla dzieci prowadzone przez „Stacyjkowo”, bezpłatne urządzenia rekreacyjne, wystawcy z truskawkami, truskawkowe menu w okolicznych obiektach gastronomicznych oraz wiele innych atrakcji.

DNI SANDOMIERZA 2019 PROGRAM

8 czerwca (sobota)
Rynek Starego Miasta w Sandomierzu

BLOK HISTORYCZNO-PATRIOTYCZNY
100. rocznica wkroczenia 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich w granice Polski: Śniatyń 15 czerwca 1919′ – Sandomierz, 8 czerwca 2019′ w wykonaniu Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej i Sandomierskiego Ośrodka Kawaleryjskiego

Rynek Starego Miasta od 12.00:
• Defilada Grupy Rekonstrukcyjnej w barwach 14 PUJ,
• Apel Poległych,
• Inscenizacja wkroczenia 14. Pułku Ułanów w granice Polski pod Śniatyniem,

Plac Jana Pawła II od 14.00:
• Piknik żołnierski – pokazy kawaleryjskie

BLOK CHARYTATYWNY
Rynek Starego Miasta od godz. 16.00
Koncert dla Tomka – wydarzenie charytatywne dla Tomasza Płatosa

W programie wydarzenia:

• Gotowanie na żywo i warsztaty kulinarne z uczestnikiem ostatniej edycji programu Master Chef – Tomaszem Boreckim,
• Pokaz mody projektantki Justyny Gamoń-Wesołowskiej,
• Pokaz Treningu Przyszłości SL FIT – Sylwia Latkowska,
• Koncert wokalisty Jacka Magdy,
• Koncert Sandomierskiego Studia Piosenki pod kierunkiem Martyny Puszki-Maziarz,
• Gwiazdą wieczoru będzie Gosia Andrzejewicz (koncert ok. godz. 20.00)
Wydarzenie poprowadzi Aleksandra Gronek Piotrowska

Ponadto wiele dodatkowych atrakcji m. in.: kiermasz ciast, owoców z naszych sadów, malowanie twarzy i włosów dzieciom, wiele warsztatów i innych ciekawych propozycji!

Truskawkowa Niedziela
9 czerwca (niedziela) Rynek Starego Miasta

BLOK ARTYSTYCZNO-ROZRYWKOWY
W programie:
w godz. 14.00-19.30
• Bezpłatne urządzenia zabawowo-rekreacyjne dla dzieci,
• Stoiska z truskawkami,

w godz. 14.30-19.00
• „Stacyjkowo animacje” – bezpłatne zabawy i konkursy dla dzieci,

Dla wszystkich smakoszy „Truskawkowe menu” w wybranych lokalnych obiektach gastronomicznych!

SCENA
START 14.30
Występy lokalnych artystów:
• Podopiecznych z Samorządowego Przedszkola nr 5 w Sandomierzu (akcja charytatywna na rzecz Marii Gładysz),
• Set muzyczny Alicji Śmielak,
• Solistów Społecznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sandomierzu,
• Podopiecznych Centrum Edukacji Artystycznej Gama w Sandomierzu,

od godz. 16.20
Blok taneczno-wokalny w wykonaniu:
• Formacji Tanecznych PARADOX,
• Sandomierskiego Studia Piosenki,
• Fabryki Ruchu,
• Formacji Tanecznych Dance Mania,

Płyta Rynku ok. godz. 18.40
• Pokaz karate w wykonaniu Sandomierskiego Klubu Karate Kyokushin,

KONCERTY
ok. 19.15 zespół Cheap Tobacco
20.30 zespół Zakopower

 

***

CHEAP TOBACCO – nominowani do nagrody FRYDERYKA 2019 za album SZUM, magazyn „Teraz Rock” umiejscowił ich na pierwszym miejscu w kategorii NADZIEJA ROKU. Koncert premierowy miał miejsce w studiu im. Agnieszki Osieckiej w Trójce. Pierwszy singiel „Nieidealni” dostał się na Listę Przebojów Trójki oraz zagościł na LP Antyradia.

CHEAP TOBACCO to wybuchowa mieszanka czystej energii, autentyczności oraz mocnego vintageowego brzmienia, połączona z charyzmatycznym głosem dziewczyny z Bieszczad, która trzykrotnie została wybrana najlepszą bluesową wokalistką w Polsce. Grupa zagrała ponad 500 koncertów w kraju i za granicą, zyskując uznanie słuchaczy oraz dziennikarzy muzycznych. Na swoim koncie mają ponad 20 nagród Grand Prix oraz nagród publiczności. Zespół, będąc prawdziwie rockowym organizmem, jednocześnie nie pozwala by zamknąć ich w jakiejkolwiek szufladzie. Grupa śmiało rezygnuje z utartych schematów na rzecz niecodziennych inspiracji, nie bojąc się przy tym utraty wiarygodności. Po koncertach promujących poprzednie nagrania nastał czas na nową twarz CHEAP TOBACCO.

Najnowsza płyta „Szum” to emocjonalny rollercoaster, zabierający słuchacza w podróż wśród niebanalnych brzmień, melodii i rytmów. Dwanaście kompozycji nagranych na setkę w Monochrom Studio jest dowodem na to, że CHEAP TOBACCO to grupa bezkompromisowa, dla której rockowa energia i siła grania na żywo są wartościami nadrzędnymi. Wszystko to w połączeniu z elektryzującym i zarazem lirycznym głosem Natalii Kwiatkowskiej nie pozwala nam przejść obok albumu obojętnie.

Inni o CHEAP TOBACCO:
„Trzeba przyznać, że wyszła z tego całkiem interesująca muzyczna mikstura – coś, co można określić jako polską odpowiedź na twórczość Blues Pills czy The Black Keys. ”
Wyspa.FM

„CHEAP TOBACCO to zespół, który stworzył własny, atrakcyjny język muzyczny, którym porozumiewają się z młodymi i starszymi odbiorcami. Choć młodzi, tworzą dojrzale i świadomie.Grają materiał w pełni autorski. Od kilku lat ich muzyka regularnie gości w autorskich audycjach Trójki. Słuchacze moich audycji często pytają o ich nowe nagrania”.
Jan Chojnacki (Trójka – Polskie Radio)

„Proszę ich zobaczyć bo płyta jest na prawdę świetna i świetnie się jej słucha a na koncertach to wygląda jeszcze lepiej.”
Piotr Baron (Radiowa Trójka)

Zakopower to ujmując skrótowo folkowa „dusza” obleczona rockowym „ciałem”. Z jednej strony wierny korzeniom, z drugiej chętnie absorbujący współczesne muzyczne nurty i tradycyjne folkowe instrumentarium pięknie równoważący groźnym pomrukiem gitary, mocnym uderzeniem rockowej sekcji rytmicznej czy jazzowymi dęciakami. Cichym bohaterem tego zespołu jest Mateusz Pospieszalski, kompozytor i producent nagrań Zakopower, a twarzą i niepodrabialnym głosem Sebastian Karpiel-Bułecka.

Na ten duet nie ma mocnych. Zespół ma tysiące wiernych fanów, dzięki którym regularnie grywa około 100 koncertów rocznie. Pozycja Zakopower umacnia się również na Europejskiej scenie World Music. Zespół zagrał na prestiżowych Europejskich Festiwalach: w OSTRAWIE, RUDOLSTAD, EUROCULTURED w MANCHESTERZE, w PETERSBURGU oraz na węgierskim SZIGET FESTIWAL. Zakopower odwiedził podczas tras klubowych również: Indie (Mumbaj), Maroko, Węgry (Budapeszt A38), Włochy, Niemcy (Kolonia, Berlin, Oberhausen), Chorwację (Zagrzeb, Mocvara), Belgię (Bruksela, Ancienne Belgique), Litwę (Wilno), Białoruś (Mińsk, Grodno), Ukrainę (Winnica), Rosję (Petersburg), USA (Chicago, Nowy Jork, New Jersey), Kanadę (Toronto), Chiny (Szanghaj, Pekin, Lanzhou, Xining) . W 2010 roku dołożył do tego udział w Nigel Kennedy’s Polish Weekend Londynie w prestiżowej sali Queen Elizabeth Hall Southbank Centre. Co zaowocowało trasą po wyspach w salach O2 i HMV w Glasgow, Edynburgu, Birmingham, Londynie, Bristolu i Bournemouth!

Zakopower zadebiutował na polskim rynku muzycznym płytą Music Hal wydaną w 2005 roku. znakomicie przyjętą przez publiczność (ZŁOTA PŁYTA) i zwycięstwo nieznanego wówczas nikomu Zakopower w Opolu oraz na Top Trendach w 2005. Druga płyta zespołu Na siedem (2007) rozeszła się w ogromnym jak na polskie warunki nakładzie ponad 600.000 egzemplarzy. Gościnnie zagrał, zafascynowany twórczością Zakopower – Nigel Kennedy. Za tę płytę Zakopower został uhonorowany nagrodą Fryderyk w kategorii Album roku Etno/Folk! 3 album – Boso, to wielki sukces zespołu, 3 FRYDERYKI, Złota Superpremiera na Festiwalu w Opolu, POTRÓJNA PLATYNA za sprzedaż, a singiel „Boso” długie miesiące pozostawał na 1 miejscu większości list przebojów. kayax.pl 2 Kayax ul. Obrońców 2B, 03-933 Warszawa, +48 22 617 11 37, biuro@kayax.pl, NIP 526-140-84-70 Czwarty album studyjny Drugie pół (2015) – to wzbogacenie sprawdzonego już „zestawu” o klasyczne instrumenty smyczkowe Atom String Orchestra. Niedługo po premierze album osiągnął status złotej płyty. Ostatni album Zakopower i Atom String Quartet (2017) album to efekt zwrotu do źródeł, czyli kultury ludowej we współpracy z kwartetem Atom.

Skład zespołu:
Sebastian Karpiel Bułecka głos, skrzypce, dudy podhalańskie, fujara słowacka;
Bartek Kudasik głos, altówka, skrzypce;
Wojciech Topa głos, skrzypce;
Józef Chyc głos, basy podhalańskie;
Piotr Rychlec instrumenty klawiszowe;
Bartosz Nazaruk perkusja;
Kacper Stolarczyk gitara elektryczna;
Michał Trąbski gitara basowa
Dominik Trębski trąbka, syntezator

Nagrody:
2005 – Superpremiera – Opole Festiwal; Trendy – Sopot TopTrendy Festiwal
2008 – Fryderyk, Album roku Etno/Folk; Superpremiera – Opole Festiwal
2011 – Superpremiera – Opole Festiwal
2012 – Bestseller Empiku dla Najlepiej sprzedającej się płyty w Polsce w 2011 r.
2012 – 3 nagrody Akademii Fonograficznej Fryderyk – Grupa Roku, Album roku Folk/Muzyka Świata, Piosenka roku – „Boso”; Super Jedynki (SuperArtysta dla S. Karpiela Bułecki, SuperPrzebój za utwór Boso) – Festiwal Opole
2016 – nominacja do Fryderyka – Najlepszy Album Roku
2018 – nominacja do Fryderyka – Album Roku Muzyka Korzeni

Dyskografia:
Music Hal (cd), 2005 Złota Płyta
Na siedem (cd), 2008 Złota Płyta
Koncertowo (dvd), 2009 Złota Płyta
Boso (cd), 2011 Potrójna Platynowa Płyta
Kolędowo (cd i dvd), 2013 Złota Płyta
Drugie pół (cd), 2016 Złota Płyta
Zakopower i Atom String Quartet (cd), 2017

„Truskawkowe menu”

OFERTA GASTRONOMICZNA NA TRUSKAWKOWĄ NIEDZIELĘ

Restauracja Basztowa pl. Józefa Poniatowskiego 2

Chłodnik z truskawek 8 zł

Sałatka z truskawkami 15 zł

Lody z truskawkami 10 zł

Panna Cotta z musem truskawkowym 10 zł

info: SCK

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content