Dziurawa ul. Mechaniczna w tarnobrzeskiej strefie. Pracownik firmy wstydzi się przed zagranicznymi partnerami

Z naszą redakcją skontaktował się pracownik jednej z dużych firm ulokowanych w Machowie (imię i nazwisko do wiadomości redakcji). Poruszył temat dobrze znany wszystkim zainteresowanym, fatalny stan nawierzchni dróg na strefie.

Konkretnie chodzi o stan nawierzchni ul. Mechanicznej, podziurawionej jak „szwajcarski ser”. – Wstydzę się, kiedy do naszej firmy przyjeżdżają zagraniczni – tłumaczył w rozmowie z naszym portalem.

Kilka pytań dotyczących tego problemu zadaliśmy władzom Tarnobrzega, za pośrednictwem rzecznika, W. Lisa.

PORTAL NADWISŁĄ24.pl: Kto jest odpowiedzialny za stan nawierzchni ulicy Mechanicznej w Tarnobrzegu, kto jest właścicielem działki / działek?

RZECZNIK: Droga wewnętrzna ul. Mechaniczna składa się z trzech działek 957/118, 957/119 i 957/90. Użytkownikiem wieczystym odpowiedzialnym za stan nawierzchni działki o nr ew. 957/118 jest Siarkopol Tarnobrzeg Sp. z o.o. Właścicielem działki odpowiedzialnym za stan nawierzchni działki o nr ew. 957/119 jest Gmina Tarnobrzeg. Użytkownikiem wieczystym odpowiedzialnym za stan nawierzchni działki o nr ew. 957/90 są Zakłady Chemiczne Siarkopol Sp. z o.o.

PORTAL NADWISŁĄ24.pl: Czy są plany całkowitej modernizacji ulicy Mechanicznej, Strefowej? Jeżeli tak to kiedy i co dokładnie będzie zrobione?

RZECZNIK: Gmina Tarnobrzeg w roku 2016 opracowała projekt przebudowy ulicy Strefowej oraz ulicy Mechanicznej. Obecnie jest aktualizowany projekt ul. Stefowej w celu pozyskania środków zewnętrznych na to zadanie.

PORTAL NADWISŁĄ24.pl: Dlaczego nawet ubytki i dziury w nawierzchni nie zostały jeszcze naprawione?

RZECZNIK: Gmina Tarnobrzeg zleciła w ramach bieżącego utrzymania dróg Rejonowi Dróg Miejskich wykonanie remontów cząstkowych masą mineralno-bitumiczną o grubości do 5 cm na wszystkich drogach w granicach administracyjnych miasta Tarnobrzega w tym również na ul. Mechanicznej (działka o nr ew.957/119). Z uwagi na intensywne opady deszczu remonty cząstkowe masą mineralno-bitumiczną zostały wstrzymane. Planowane jest wznowienie w/w remontów w miesiącu czerwcu w tym również na ul. Mechanicznej (działka o nr ew.957/119).

PORTAL NADWISŁĄ24.pl: Podobno władze miasta Tarnobrzega starają się przyciągnąć inwestorów do strefy w Tarnobrzegu-Machowie, czy nie powinno zatem być priorytetem naprawa dróg dojazdowych do zakładów pracy? Czy władze Tarnobrzega zdają sobie sprawę z faktu, że kierownictwo zakładów pracy zlokalizowanych przy ulicy Mechanicznej, wstydzi się za stan nawierzchni tej ulicy, którą przyjeżdżają goście zagraniczni, potencjalni i aktualni klienci?

RZECZNIK: Oczywiście gmina chce, aby przybywało inwestorów w strefie. W miarę możliwości finansowych samorząd naprawia drogi dojazdowe i dokłada starań w zakresie utrzymanie dróg w stanie zapewniającym bezpieczeństwo jej użytkowników.

foto: internauta

Subskrybuj
Powiadom o
22 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
obserwator
1 rok temu

WSTYD

Marzena
1 rok temu

Ten Rzecznik niedługo to rzuci tę pracę jak co drugi dzień będzie musiał się tłumaczyć z niewygodnych pytań. Bo rządzący tylko przy wstęgach wywiady udzielają

lgbt
1 rok temu
Reply to  Marzena

Zmieniłeś płeć czy jesteś siostrą ćwoka bo podobieństwo uderzające.

Ewa
1 rok temu

Większość dróg w tbg to wstyd W centrum dziurawe latanie drogi bo robi się asfalt na wsiach i na polnych drogach

Tbg
1 rok temu

Nie maja kasy na remonty czy inwestycje bo wszystko poszlo na oświatę

fakt
1 rok temu

Foto internauty ,ale szkolony musiał być w TVN – dwie dziury w zbliżeniu i foto z każdej strony . Takie numery już nie działają, TVN idzie na psy.

Józiek
1 rok temu

Kto tamtędy jeździ to wie, że najgorzej jest jak popada i woda przykryje te wyrwy. Żenada, porównajcie sobie ze strefą w Mielcu czy nawet w Nowej Dębie.

John
1 rok temu

Przeciez sa latarnie wiec inwestorzy nawet w nocy beda wiedzieli ktoredy jechac

Ważne
1 rok temu

Prosze wziasc przykład ze Stalowej Woli i wybudować droge ekspresowa kolo strefy

Beno
1 rok temu
Reply to  Ważne

„Wziąć”

drogi
1 rok temu

ale czemu się nowa deba do remontu nie dołoży bo czesc budynkow lezy na ziemiach chmielowa albo niech go podepna pod tarnobrzeg albo niech sie dogadaja z burmistrzem nb bo to się juz ciagnie długimi latami a potem sie nie dziwie ze iwestorzy uciekaja z tych terenow

nieznajomy
1 rok temu

Nową Dębę w tarnobrzeskiej strefie widać: droga strefowa zrobiona, droga chemiczna zrobiona; parkingi porobione.

Kierowca
1 rok temu

Tą drogą ma problem nawet autobus przejechać żeby gdzieś koła nie zostawić. Slalom jak podczas ostrzału na wojnie

Benek
1 rok temu

Ulica przy PKP, Moniuszki i Dąbrowskiej wcale nie są dużo lepsze! Przystanek na Sienkiewicza nieopodal UM też pozostawia sporo do życzenia. Może dziur tam nie ma, ale nawierzchnia jest tak gładka że można dostać wstrząsu mózgu jadąc mksem.

TARNOBRZESKI MKM
1 rok temu
Reply to  Benek

Panie Benek, przystanek nieopodal UM to ulica Mickiewicza a nie Sienkiewicza :> Temat został zgłoszony do najwyższej władzy miesiąc temu, ale nic z tym nie jest robione…

Kutombo
1 rok temu

Bywam na strefach w Stalowej Woli,Mielcu i Nowej Dębie i to jak wygląda ta tarnobrzeska w porównaniu z tamtymi to jakaś masakra-Pytam :Co sie kurwa wyprawia w tym mieście???Co to jest kurwa za burdel???

Dżungla
1 rok temu

Masło maślane, bla, bla, bla… Hańba!

Jankiel
1 rok temu

Czyt redakcja wystąpiła też z tym pytaniem do pozostałych dwóch właścicieli gruntów, na których znajduje się ta droga, czy tylko do miasta?

sympatyk
1 rok temu

Zapraszam na ulicę Chrobaka na osiedlu Mokrzyszów. Tam Rejon Dróg Miejskich koncertowo „piękne” wykonał łaty na asfalcie. Są tak nierówne i wyboiste, że lepiej poruszać po starych pozostałościach tej drogi…

maniek
1 rok temu

Firmy w Machowie powinny poczuwać się do niewielkich remontów na swoich działkach , chyba wizerunek dla nich jest też ważny . W Machowie to jest tak , mam firmę to co obchodzą mnie nie moje drogi , czy nie można tego uzgodnić z miastem i w ramach obniżki zobowiązań z tytułu podatku zrobić coś dla tej strefy . Prezesi spółek tylko zainteresowani są forsą z produkcji , a dojeżdżające tam TIRy niech sobie łamią naczepy . Cóż ma zrobić kierowca przyjeżdżający po towar , w Machowie nie ma dla nich nawet hotelu , parkingu to tak działa miasto na rzecz nowych miejsc pracy . WSTYD I OBŁUDA w takim postępowaniu , nawet kłamać umią z tym asfaltem , bo gorąco i można to już było wykonać prace i zapomnieć o sprawie .Cienki zarząd miasta to i sprawy idą w złym kierunku . Czy ktoś w końcu zrobi przegląd stanu powierzchni dróg w mieście , czy urzędnicy siedzą za biurkiem / chyba im za gorąco , lepiej w klimatyzowanym/ i tylko czekają na zgłoszenia a nie ruszą dupy aby objechać to co jest do poprawy.

Józiek
1 rok temu

@maniek, chyba ci się coś w głowie pomieszało, ktoś na nie swojej działce miałby coś zrobić? Przecież to by była ingerencja w prywatność właściciela! Zastanów się na drugi raz, zanim napiszesz coś równie nieprzemyślanego.

Dostawca
1 rok temu

Wstyd dla miasta i tyle. Te władze może coś zrobią
Nie może być tak że każda jest nieudolne.

22
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x