Radni Nowej Dęby przyjęli deklarację przeciw wdrażaniu ideologii LGBT w życiu społecznym

Radni Nowej Dęby przyjęli dziś deklarację przeciw wdrażaniu ideologii LGBT w życiu społecznym. Wcześniej deklaracja ta została jednogłośnie pozytywnie zaopiniowana przez Komisję Oświaty. – Ta deklaracja jest formą samoobrony przed nienawiścią i agresją nosicieli takiej ideologii – mówił radny Paweł Grzęda.

– Ta deklaracja nie jest skierowana przeciwko osobom które mają odmienne orientacje czy mają jakieś problemy z osobowością. Ta deklaracja jest skierowana przeciwko ideologii, która promuje np. postulaty adopcji dzieci przez pary homoseksualne czy ideologii która promuje szereg innych dewiacji. Nie chcemy aby tego typu ideologia promowana była w instytucjach gminnych, samorządowych, w szkołach. Ta deklaracja jest formą samoobrony przed nienawiścią i agresją nosicieli takiej ideologii – mówił radny Paweł Grzęda.

– Tą deklarację wprowadzamy na wniosek mieszkańców, rodziców zaniepokojonych tym że ta ideologia mogłaby trafić do szkół (…) Po co to wprowadzamy? Wszystko to zaczyna się od malutkiej iskry. Nie od razu wiadomo byłoby wszystko akceptowalne, aczkolwiek środowiska LGBT próbują wręcz narzucać nam ich własne poglądy i przekonania z czym się oczywiście nie zgadzamy (…) Jestem głęboko przekonany, że uchroni to nasze dzieci i rodziny przed utratą moralności, że dalej będziemy dbać o naszą tożsamość, o naszą wiarę, którą te środowiska niejednokrotnie profanują i próbują niszczyć – przekonywał wiceprzewodniczący RM Nowej Dęby Tomasz Wolan.

Ostatecznie za przyjęciem deklaracji głosowało 10 radnych,przeciw był jeden radny – Stanisław Rawski, z KWW Jestem dla Was.

Szczegóły w materiale video (od 11:11)

PEŁNA TREŚĆ DEKLARACJI: deklaracja-nd-przeciwko-lgbt_499431

Deklaracja Rady Miejskiej w Nowej Dębie w sprawie wprowadzania i promocji ideologii „LGBT” do wspólnot samorządowych

„Rada Miejska w Nowej Dębie wyraża swój stanowczy sprzeciw wobec pojawiających się w sferze publicznej działań zorientowanych na promocję ideologii ruchów LGBT, której cele godzą w fundamenty porządku społecznego, opartego o rodzinę rozumianą jako małżeństwo kobiety i mężczyzny, jak również w wolność i autonomię wspólnot religijnych, a zwłaszcza Kościoła Katolickiego czym naruszają przyjęty w Polsce ład konstytucyjny.

„Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę” (Rdz, 1: 27). Trudno uwierzyć, że wraz z rozwojem nauki i obserwowanym rozwojem technologicznym, człowiek osadzony w realiach XXI wieku neguje i podważa biologiczne i duchowe podstawy swojego bytowania. Oczywiste prawdy o naturze człowieka i jego płciowości ustępują nachalnej propagandzie lewicowych demoralizatorów (spadkobierców ideologii bolszewickiej) których jedynym celem jest zniszczenie instytucji małżeństwa i rodziny, a przez to doprowadzenie do całkowitego przeorientowania stosunków i relacji społecznych. Celowi temu, prócz kłamstw i manipulacji służy również stosowanie terroru politycznej poprawności, cenzurowanie Pisma Święto, wyrzucanie z pracy osób broniących tradycyjnych wartości, oraz polityczne procesy pod zarzutem tzw. „mowy nienawiści”. Pod hasłami tolerancji i pokoju, aktywiści LGBT profanują święte dla katolików symbole, szydzą z sakramentów – zwłaszcza z Najświętszej Ofiary promując w ten sposób antycywilizację.

Nie od dziś wiadomo, że dzieci winny dojrzewać w relacji, konfrontując się z męskością i kobiecością — ojca i matki — i w ten sposób osiągać dojrzałość uczuciową. I to właśnie w samej wspólnocie rodzinnej dziecko może być wychowane do rozpoznawania wartości i piękna różnicy płci, równości, oraz komplementarności biologicznej, funkcjonalnej, psychologicznej i społecznej . Dla dobra życia, rodziny i wolności deklarujemy, że samorząd, który reprezentujemy – zgodnie z naszą wielowiekową kulturą życia społecznego – nie będzie ingerować w prywatną sferę życia Polek i Polaków. Nie damy sobie jednak narzucić wyolbrzymianych problemów i sztucznych konfliktów, które niesie ze sobą ideologia LGBT. Mając na względzie dobro dzieci, instytucji małżeństwa i rodziny oraz prawidłowy rozwój wspólnoty narodowej deklarujemy, że:
− stajemy w obronie naszej tradycji, kultury i religii przeciwko agresywnej, kłamliwej i szkodliwej ideologii LGBT
− nie godzimy się na wprowadzanie do naszych szkół i naszego systemu oświaty elementów tzw. „wychowania seksualnego” w myśl standardów Światowej Organizacji Zdrowia;
− nie godzimy się na demoralizację naszych dzieci przez tzw. „latarników” lub przez innych funkcjonariuszy politycznej poprawności;
− nie godzimy się na szerzenie tzw. „homopropagandy” w gminnych placówkach oświatowych oraz jakichkolwiek obiektach należących do gminy Nowa Dęba.;

Jednocześnie zwracamy się:

− do nauczycieli i wychowawców, do dyrektorów szkół i przedszkoli o obronę polskiej rodziny, i wartości chrześcijańskich podczas prowadzonych przez was zajęć i w prowadzonych przez was placówkach
− do burmistrza miasta i gminy Nowa Dęba o nadzór nad działalnością prowadzonych przez niego szkół i przedszkoli w objętym niniejszą deklaracją zakresie;
− do mieszkańców miasta i gminy zatroskanych losem przyszłych pokoleń dzieci i młodzieży o włączenie się w obronę polskich wartości i polskich rodzin.”

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
46 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
zniesmaczony
4 lat temu

Pytanie do radnych z Nowej Dęby: czujecie się teraz jacyś lepsi? Bardzie katoliccy? Na potrzeby kampanii wyborczej znaleźliście sobie kolejnego „wroga” Podobno mam XXI wiek a na Podkarpaciu średniowiecze. Czekać tylko aż znów stosy zapłoną…

likkatol
4 lat temu
Reply to  zniesmaczony

Inkwizycja, stosy, nawracanie mieczem niewiernych i wojny krzyżowe to kwintesencja chrześcijaństwa – za to się nie wstydzicie? Wymyślone LGBT teraz nagle w oczy kole.

Ano
4 lat temu
Reply to  likkatol

A poza tym wszyscy zdrowi?

exPodkarpaciak
4 lat temu

min. dlatego podkarpacie zawsze będzie zadupiem polski, bo rządzą nim ciemni ludzie którzy żyją zabobonami szukają wyimaginowanych wrogów.

John
4 lat temu
Reply to  exPodkarpaciak

Kup sobie palete euro i zrob sobie strefe relaksu , oswiecona czesc spoleczenstwa ktora nie wie ze nauka udowodnila ze dupa sluzy do srania

anal
4 lat temu
Reply to  John

Jasne a buźka tylko do jedzenia…? 😀

smaczny lodzik
4 lat temu
Reply to  John

przecie te LPG to dewianty… oni tylko pchają tam gdzie nie trzeba, tak? reszta katolików tylko w jedną dziurkę po bożemu. John naprawdę w to wierzysz? A jak nazwiesz księży „zabawiającymi” się z dziewczynkami i chłopczykami? lub dużymi panami? Ale proty lud musi przecie walczyć z „dewiacją” LGBT bo im zagraża… kurw….a, ja pierd….ę

Tragedia
4 lat temu

Ciemnota hipokryzja i głupota radnych

Fib
4 lat temu

Jak się nie ma pomysłu na reklamę to trzeba się jakoś reklamować. Wygwizodwa i popizdówki na Podkarpaciu znalazły sposób na reklamę. Żałosną ale zawsze choć na chwilę zabryluje się w mediach. Dzięki temu wiem, że taka popizdówka jak Nowe Debile istnieje, sorka Nowe Dęby.

Ewa
4 lat temu

WSTYD może sami coś mają coś do ukrycia!!!!

Ola
4 lat temu

Bajki opowiadają Ile dzieci żyje teraz w rozbitych rodzinach Co tu gadać o takich głupota glupotach jak wychowywanie ich przez obojga rodziców Większość rodziców ma dzieci w 4 literach Mogli by porozmawiać z mądrym ludźmi o swoich problemach ale cóż. .. Katecheci będą im opowiadac o motylkach i pszczolkach

gość
4 lat temu

Widziałem mapę , tych inicjatyw. Tylko Polska południowo-wschodnia i tak jakby okolice Bialegostoku. Ciemniactwo i zabobony.

Ano
4 lat temu

Yyy. Naprawdę? A jak ktoś nie jest katolikiem, nie jest chrześcijaninem i nie wierzy w dyrdymały o stworzeniu świata i ofierze??? Co za bzdury. Świętość rodziny już niejeden pokazał. Wstyd, chyba że to rzeczywiście tylko po to, żeby o ND mówiono w tv. A może tak jakąś deklaracje o tym, żeby zawierzyc miasto opiece Jarosława Kaczyńskiego? Współczuję wam mieszkańcy Nowej Dęby.

tramp
4 lat temu

Uchwała jaką podjęli radni nosi nazwę o „wdrażaniu ideologii LGBT”. To znaczy, że do tej pory ktoś „wrdażał”. A wiadomo chociaż kto konretnie ?

Tarnobrzeżanin
4 lat temu

To ja proponuję teraz, abyście Państwo Radni przyjęli deklarację o potępieniu zjawiska pedofilii występującego i przez wiele lat ukrywanego przez Kościół Katolicki. Czy w tym przypadku również Rada Miasta i Gminy Nowa Dęba byłaby tak odważna? Śmiem wątpić. A tak już na poważnie, to co taka uchwała zmienia w sferze publicznej? Tak naprawdę nic nie znaczy, poza tym, że Nowa Dęba pokazała jaka jest polska i katolicka. Sam jestem katolikiem, ale dla mnie to jest nic innego jak działanie pod publiczkę dostosowane pod obecną sytuację polityczną. Niczemu to nie służy, jak tylko budowaniu napięcia pomiędzy różnymi grupami społecznymi. Obecność lekcji religii w szkołach publicznych jakoś radnym nie przeszkadza, a zgodnie z Konstytucją RP Polska nie jest państwem wyznaniowym, tylko świeckim. I naprawdę nie jestem żadnym zwolennikiem LGBT, bo również uważam, że ta ideologia robi złą robotę samym osobom należącym do tej kategorii. Jednak od władz – czy to państwowych, czy samorządowych – należy oczekiwać większego obiektywizmu. Problemu by nie było, gdyby szkolnictwo zostało sprywatyzowane, gdyż państwo nie powinno się zajmować takimi rzeczami. To rodzice powinni decydować, gdzie posłać swoje dziecko – jeśli chcą, by ich dziecko uczyło się o LGBT, mają do tego prawo, tak samo jeśli chcą, mogą posłać… Czytaj więcej »

gość
4 lat temu

Jeżeli ludzie w tym kraju się w końcu nie opamiętają do dojdzie do wojny domowej. Takiej nienawiści w narodzie nigdy nie było . Nawet za komuny.

kto będzie następny?
4 lat temu

Warto teraz zapytać radnych w ND, kto będzie następny?
Może niepełnosprawni, którzy chcą równych szans i świata bez barier?
Niby nic takiego, ale od przyjmowania takich deklaracji zaczynają się faszyzm i komory gazowe.

Ano
4 lat temu

Prośba do administratora – proszę w miarę możliwości dbać o poziom dyskusji i nie umieszczać komentarzy w których padają obrazliwe słowa typu zamknijcie mordy czy stop pedalstwu.

zen
4 lat temu
Reply to  Ano

..a ty to jakiś porzucony czy samotny i nieatrakcyjny pedał?? Masz żal do kogoś, że cię nie poderwał?

obiektywny
4 lat temu
Reply to  zen

na nic twoje pisanie pedałku…decyzja już zapadła.

zen
4 lat temu
Reply to  obiektywny

Krysiu, nie naginaj się..wyluzuj.

Oni
4 lat temu

Wstyd mi za to że reprezentują mnie tacy radni 🙁

wyborca
4 lat temu
Reply to  Oni

Jestem dumny, że reprezentują mnie tacy radni 🙂

Oni
4 lat temu
Reply to  wyborca

Szkoda mi Ciebie i Twojego ograniczonego pola widzenia…Ale cóż tak też bywa..

wyborca
4 lat temu
Reply to  Oni

Ty masz szerokie pole widzenia…bo widzisz dupą…Ale cóż, też tak bywa..

Oni
4 lat temu
Reply to  wyborca

Szkoda to komentować. To co napisałeś świadczy o Tobie

Peraspera
4 lat temu

Sprzedam dom w Nowej Dębie.

ToDobrze
4 lat temu
Reply to  Peraspera

Czyżbyś był pedałem?

NORMALNY
4 lat temu

Pedały i zwolennicy LGBT nikt was nie zmusza do chrześcijaństwa i chodzenia do kościoła,wasz wybór.Ale kto wam dał prawo do obrażania ludzi wierzących i profanowania symboli religijnych,To jest ta wasza tolerancja o której tak głośno wrzeszczycie.Jesteście obrzydliwymi prowokatorami i domagacie się tolerancji tylko dla siebie,a innych obrażacie.Jeżeli chcecie się ,,pedalić” to w czterech ścianach,nikt wam tego nie zabrania a nie obnoście się z tym po ulicach.

Www
4 lat temu
Reply to  NORMALNY

Szczególnie w Nowej Dębie się z tym obnoszą;)

gość
4 lat temu
Reply to  NORMALNY

Obejrzałeś wiadomości

Olaf
4 lat temu
Reply to  NORMALNY

Spokojnie w końcu kiedyś przyjdzie islam lesby ukamienują a gejów zmienią w eunuchy

Tam
4 lat temu

Przedsiębiorcy zasiadający w radzie..pewnie teraz wywieszą na swoich lokalach kartki z informacją o selekcji klientów.

Olaf
4 lat temu
Reply to  Tam

W moim zakładzie już oficjalnie mają zakaz manifestowania swojej orientacji

Pan
4 lat temu
Reply to  Olaf

Olaf to takie polskie imię 🙂 pochwal się co to za zakład.

yok
4 lat temu

Polecam tym geniuszom i innym prymitywom.. Rafał Rutkowski – „kto się boi gejów”
https://www.youtube.com/watch?v=rHn8VVV4fqk&t=3s

kto będzie następny?
4 lat temu

Obiektywny- czy tylko na tyle Cię stać?

TT
4 lat temu

Nie ma co się naginać – Ci geniusze nawet nie wiedzą za czym głosowali. To ich przerasta najzwyczajniej w świecie. Jak rzucą im hasło, że ze związku księdza z księdzem będzie ministrant to zagłosują, że to 300% katolicka rodzina.

ja
4 lat temu

Hehehehe..
Ale czad! Co Wy chcecie bronić Radni ND.. i przed czym, jaka ideologia???!
To nie jest żadna ideologia tylko życie i jego różnorodność ze wszystkimi odcieniami. Odnośnie wiary w stwórce to chciałbym przypomnieć że ponad chmurami jest tylko kosmos i planety, galaktyki, gwiazdy i inne ciała niebieskie, które powstały w wyniku wielkiego wybuchu.
Acha.. CZŁOWIEK.. powstał w drodze ewolucji, nikt nas nie stworzył..
To tyle obrońcy nauki i wszelkiej moralności..

Johny Rocky Horror
4 lat temu

Ja pier…ę !!! Ciemnogród atakuje…

Tolerancja
4 lat temu

Kultura dalekiego wschodu już idzie. Szybciej niż myślicie zobaczcie wszyscy co to „tolerancja”.

smile
4 lat temu

Jak widać wszyscy kochają pedusiów… 🙂 🙂 🙂

debile z was k*rwa
4 lat temu

wszędzie się zasłaniać religią, a do waszych ciemnych mózgów nigdy nie dotrze to, że polska to świeckie państwo, wymyślacie na temat LGBT niestworzone rzeczy a oni chcą tylko akceptacji i spokoju, bo biedni ludzie na ulice się boją wyjść, myślenie nie boli i otworzenie oczu też
homoseksualizm zawsze istniał i istniał będzie wystarczy się trochę doedukować a nie zyc jak w średniowieczu

Pz.
4 lat temu

Widzę że na tym forum wypowiada się większość pedalstwa.Kto wam zabrania pedałowania,odpowiedzi na to pytanie nie ma bo nikt wam nie zabrania.Seksualność to prywatna sprawa każdego i ona powinna zostać w sypialni.Za swoje dewiacje obciążacie innych,normalnych ludzi nazywając ich ciemnogrodem.Ten ciemnogród was toleruje,a wy potraficie tylko obrażać.Spróbujcie obrazić islam,to zaraz tu przyjadą z nożami i wam pokażą tolerancję islamu.

pershing
4 lat temu

Jestem katolikiem , patriota , Polakiem , nie bardzo rozumiem dlaczego radni nowej deby chcą takimi deklaracjami podsycać nienawiść i kompleksy , gdzie związki partnerskie , gdzie promowanie tego lgtb , przecież to tylko w waszych chorych mózgach !! A ci wzorcowi ,iłosnicy rodziny i kościoła to niby kuchcinski , pięta i temu podobni ??!! słabe to , troch wstyd że w tak fajnym miescie podpala się stosy średniowiecza ((

kolorysta
4 lat temu

Myślę, że teraz radni z ND powinni zmienić tablicę do prezentowania wyników glosowań. Te kolorowe paski mogą być niezgodne z uchwałą.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
46
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content