Zakłady bukmacherskie zgodne z prawem. Jak wygląda polski rynek legalnych bukmacherów?

Rynek zakładów bukmacherskich w Polsce rośnie w siłę, a wielu kibiców sportu decyduje się obstawiać mecze. Jak jednak obstawiać legalnie i nie łamać prawa podczas gry u bukmachera?

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że legalne zakłady bukmacherskie są opodatkowane w Polsce. Więcej o podatkach od gry znajdziesz tutaj.

Obstawianie legalnych zakładów na terenie naszego kraju jest proste – pod warunkiem, że wiemy u których bukmacherów możemy grać. Decyzje o przyznaniu licencji wydaje Ministerstwo Finansów, a aktualną listę legalnych podmiotów świadczących usługi na polskim rynku znajdziemy w sieci, np. na Polski-Bukmacher.pl. Obecnie zgodę na prowadzenie zakładów wzajemnych na terenie RP przyznano kilkunastu podmiotom – ale wiadomo, że kolejne starają się wejść na nasz rynek i Ministerstwo Finansów wkrótce może wydać nowe licencje.

Czy to oznacza, że każdy bukmacher ma takie same prawa w prowadzeniu działalności? Nie. Część firm otrzymało pozwolenie na przyjmowanie zakładów w punktach stacjonarnych, inne mają pozwolenie na działalność w sieci – a jeszcze inne mogą oferować swoje usługi na oba te sposoby. Jeśli chodzi o brak możliwości prowadzenia zakładów wzajemnych w sieci, to tylko spółka Superbet nie otrzymała takiego pozwolenia ze wszystkich licencjonowanych bukmacherów. Jeśli natomiast chodzi o brak możliwości stacjonarnego działania – tu lista na ten moment jest nieco dłuższa.

Pamiętajcie też, że nazwa spółki widniejąca w wykazie zezwoleń na stronie Ministerstwa Finansów, nie zawsze musi być tożsama z nazwą znanego bukmachera. I tak np. Cherry Online Polska Sp. z o.o. to w gruncie rzeczy PZBuk. Z kolei pod nazwą BEM Operations Limited kryje się Betclic. Nie musicie więc obawiać się gry u tych bukmacherów. Działają oni w Polsce zupełnie legalnie – mają zezwolenie na przyjmowanie zakładów przez internet.

By móc legalnie prowadzić firmę bukmacherską w Polsce trzeba spełnić określone wymogi. Zasady jakie musi spełnić firma bukmacherska są jasno określone, a dopiero po ich weryfikacji Ministerstwo Finansów może przyznać stosowne uprawnienia. Wśród przepisów znajduje się m.in. wymóg o posiadaniu w Polsce siedzimy firmy, ewentualnie oddziału lub przedstawiciela. Stąd np. Betclic – zarejestrowany na Malcie – musiał dopilnować by mieć w naszym kraju przedstawiciela. Każda firma musi być również spółką – akcyjną bądź z ograniczoną odpowiedzialnością. Takich przepisów i wymogów jest dużo więcej. Wszystko po to by gracze nie byli narażeni na oszustwo, a także by bukmacher nie naraził na straty Skarbu Państwa.

Czym tak naprawdę szkodzimy grając u niezarejestrowanych bukmacherów? Chodzi m.in. o podatki z tytułu zakładów, które nie są wówczas odprowadzane w Polsce. Z jednej strony za takie naruszenie przepisów gracz może być ścigany, a z drugiej wypłata środków z konta nielegalnego bukmachera może być utrudniona. Jaki z tego wniosek? Grając nielegalnie możemy stracić podwójnie – i to nawet trafnie obstawiając.

Podsumowując, największa zaleta gry u legalnych bukmacherów to bezpieczeństwo naszych pieniędzy oraz przestrzegania prawa i brak obaw o jego złamanie. Lista legalnych bukmacherów zmienia się co jakiś czas, a więc warto na bieżąco śledzić jej aktualizacje.

Na koniec ostrzeżenie: nie podchodź lekkomyślnie do zakładów – to też jest hazard i może uzależnić! Wyłącznie osoby które ukończyły 18 lat mogą zawierać zakłady bukmacherskie.

materiał partnera
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x