18.10 (piątek) Koncert zespołu Anhk w Sandomierzu

Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza na koncert kultowej kieleckiej rockowej grupy Ankh! Jako support zagra starachowicki zespół NOYA.

Koncert odbędzie się w piątek 18 października 2019 r. o godz. 19.00 w Lapidarium pod Ratuszem (Rynek 1).

BILETY: 20 zł (przedsprzedaż)/30 zł (w dniu koncertu)*

Bilety do nabycia codziennie w Centrum Informacji Turystycznej w Sandomierzu (Rynek 20), tel. 15 644 61 05, e-mail: informacja@sandomierz.travel oraz (w miarę dostępności) bezpośrednio przed koncertem.

***

Ankh

Ankh to kultowa kielecka grupa rockowa, która zaistniała na polskim rynku muzycznym w 1991 r.

Bazą twórczości zespołu jest rock progresywny, jednak muzycy czerpią z bogatego źródła muzyki improwizowanej, klasycznej, a także jazz rocka.

Pierwszym sukcesem grupy było zdobycie głównej nagrody na II Rock Festiwalu w Kielcach w lipcu 1993 roku. Miesiąc później zespół wystąpił na festiwalu w Jarocinie, na którym otrzymał niemal całą pulę nagród. Został też dwukrotnie laureatem Złotego Bączka, czyli nagrody publiczności festiwalu Przystanek Woodstock. Miało to miejsce w latach 1996 i 1997. 27 lutego 2008 roku zespół Ankh otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Pod koniec marca 2018 roku, po dłuższej przerwie, ukazał się nowy album grupy pt. „Tu jest i tam jest” w ilości kolekcjonerskiej 500 sztuk płyt CD, na który składają się utwory zarejestrowane na przestrzeni lat 2004-2017. Ankh ma na swoim koncie w sumie pięć albumów studyjnych, a także trzy koncertowe, w tym jeden nagrany w Rio de Janeiro.

Obecny skład zespołu:
Piotr Krzemiński – śpiew, gitara elektryczna,
Krzysztof Szmidt – gitara basowa,
Michał Pastuszka –instrumenty klawiszowe, gitara elektryczna,
Jan Prościński – perkusja, instrumenty perkusyjne,
Dominik Bieńczycki – skrzypce,
Joanna Chudyba – skrzypce.

NOYA

Historia zespołu NOYA nie jest długa. Zaczyna się jesienią 2018r. Bo to wtedy ruszyły pierwsze próby w obecnym składzie. Muzycy pochodzą ze Starachowic i najbliższych okolic.

Od początku istnienia zespołowi udało się zagrać ok. 20 koncertów na terenie całego kraju. NOYA gra tylko swoje autorskie utwory. Autorem tekstów jest wokalista Emil Mytych. Twórczość grupy określana jest rockiem alternatywnym, jednak w rzeczywistości jest wybuchową mieszanką różnych gatunków muzycznych. Obecnie zespół kończy nagrywanie swojego autorskiego demo z 5 utworami.

Skład zespołu:

Emil Mytych – voc., gitara;
Kamil Guła – perkusja;
Jaromir Dąbek – gitara basowa, klawisze;
Paweł Żeber – gitara solowa.

info: SCK

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content