Tarnobrzeg: Rada Miasta zdecyduje o przyznaniu kolejnej dotacji dla piłkarskiej Siarki

250 tys. zł – taką dotację otrzyma piłkarska Siarka Tarnobrzeg, jeśli radni zagłosują za przyjęciem stosownej uchwały. Sesja odbędzie się w najbliższą środę.

W uzasadnieniu uchwały czytamy m.in.: Dokonuje się zwiększenia wydatków (…) w kwocie 250 tys. zł z przeznaczeniem na zwiększenie dotacji dla Klubu Sportowego Siarka Tarnobrzeg S.A. , w związku z udziałem w rozgrywkach ligowych w sezonie 2019/20 – 7-zmiany w bud.

Przypomnijmy, na początku bieżącego roku Siarka otrzymała dotację z miasta w wysokości 400 tys. zł. Z kolei w lipcu br. konto klubu zasilone zostało kwotą 200 tys. zł z budżetu miasta. Pieniądze te miały pomóc spółce, która w skutek spadku z II ligi, nie uzyskała premii z Pro Junior, będącej jednym z głównych elementów tworzących klubowy budżet. Drugim ważnym filarem budżetu klubu jest dotacja z miejskiego budżetu, która w styczniu bieżącego roku została zmniejszona przez obecne władze z kwoty 700 000 zł do 400 000 zł ( na zespół seniorów). O przekazaniu tej kwoty radni zdecydowali jednogłośnie.

Subskrybuj
Powiadom o
45 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
cenzor
2 lat temu

stać nas na kolejne wyrzucenie pieniędzy samorządowej w błoto,a co tam 🙂

na Titanicu też orkiestra grała do końca.

a453777
2 lat temu

a po co ?? już dostali , prywatny biznes to prywatny biznes , nie ma potrzeby by miasto wydawalo kase , trzeba na obwodnice czy na przygotowanie terenu na galerie , szkoda pieniędzy

Edi
2 lat temu

Akurat na piłkę to wyrzucony pieniądz w błoto. Koszty olbrzymie a wyników i sukcesów żadnych. Inna dyscyplina utrzymała by się za te pieniądze w najwyższej klasie rozgrywkowej

L74
2 lat temu

Za co? i na co? Proszę o przedstawienie dokładnych wydatków klubu na drużynę seniorów oraz źródeł ich finansowania, kto co i za ile. To są pieniądze publiczne przekazywane na działalność prywatnego klubu piłkarskiego, działającego jako spółka akcyjna. Jak ktoś ma ochotę finansować prywatny klub (zespół seniorów) to proszę bardzo, prywatny klub = prywatny kapitał. Ze środków publicznych powinno być tylko i wyłącznie finansowana bezpłatne szkolenie dzieci i młodzieży. Ciekawe czy inne dyscypliny sportowe i inne kluby w Tarnobrzegu mają takie wsparcie. Można o jakieś dane poprosić. Może na radzie miasta radni by tak szerzej podyskutowali o tym problemie. Pod projektem uchwały podpisał się Przewodniczący Rady Miasta Bogusław Potański, a ciekawy jestem kto tak dokładnie wpadł na ten pomysł?

Z
2 lat temu

Chcą się pozbyć wodociągów bo nie ma kasy a tutaj cyk kolejna transza dla swoich.Mam nadzieję że ktoś się tym zainteresuje…..

Gość
2 lat temu

Miało być ograniczenie subwencji miejskiej . Tymczasem będziemy mieli sytuację odwrotną. W ubiegłym roku 700000. W tym 400000+200000+250000=850000.Przypominam tylko ,że spadliśmy do niższej ligii a sekcja jest spółką akcyjną w której miasto nie ma nawet jednego udziału.Czy naprawdę nie ma już pilniejszych potrzeb w mieście? Ile dają właściciciele?

Zuzu
2 lat temu
Reply to  Gość

400 tyś. to chyba ping-pong dostał, a nie piłka, co nie oznacza że prywatne spółki ( w tym tenis) powinny żerować na mieszkańcach miasta.

Janusz
2 lat temu

Właściciele nic nie DAJĄ tylko DOJĄ.

Nie lepiej dać siatkarzom ? Teraz jest moda na siatkówkę.

Michał
2 lat temu

To chyba nie wszystkie pieniądze dla kopaczy. Przymusowo wodociągi maja sie reklamować bannerem na stadionie a za to zapłacić 50 000 zł dla klubu. Może jakiś dziennikarz śledczy to sprawdzi?

Tarnobrzeżanin
2 lat temu

Rozumiałbym takie dotacje, gdyby klub był własnością miasta. Jednak jest spółką prywatną, gdzie miasto nie ma żadnych udziałów. Normalne przedsiębiorstwo ponosi odpowiedzialność za swoje działania, szuka dodatkowych źródeł dochodu. Tutaj co by nie było, miasto zawsze pomoże. A kto pomoże miastu, które jest wielokrotnie bardziej zadłużone?
Zrozumiałbym, jakby za tym wsparciem finansowym szło np. nabycie części udziałów przez gminę Tarnobrzeg. Jednak w takiej sytuacji gmina nic z tego nie ma, a spółka nadal może być nieodpowiedzialnie zarządzana. Jakie jest w ogóle uzasadnienie tego projektu uchwały? Co na to Prezydent Bożek, który ciągle mówi o naszej sytuacji finansowej i konieczności wyjścia z zadłużenia? Zakładam, że klub chce wrócić do II ligi i tym uzasadnia prośbę o wsparcie finansowe, ale co jeśli się nie uda? Powiemy trudno, walczymy w kolejnym sezonie i wyciągamy ręce po kolejną dotację z budżetu miasta? A co z akcjonariuszami, sponsorami? Co klub robi, by na trybunach było więcej kibiców?
Lekką ręką można rzucić 250 tys. zł bez konkretnego uzasadnienia, a gdy inne, uciążliwe dla mieszkańców kwestie nie idą do przodu, tłumaczy się brakiem środków.
Super miasto…

Magura
2 lat temu

To formalność, kasę dostaną.Ale rozumiem oburzenie piszących. A czy miasto myśli o odbudowie koszykówki,do której to likwidacji przyłożyła znacząco rękę..?

Staszek
2 lat temu

W temacie finansowania KS SIARKA Spółka Akcyjna:

400 000 – dotacja na seniorów w styczniu;
80 000 – dotacja na szkolenie dzieci i młodzieży w styczniu;
20 000 – dotacja na drużynę rezerw;
34 000 – dotacja na szkolenie dzieci i młodzieży (konkurs z zakresu sportu);
200 000 – dotacja na klub w lipcu;
250 000 – dotacja na klub w wrześniu;

Suma to blisko milion złotych: 984 000 zł

XX trenerów grup młodzieżowych zatrudnionych przez MOSiR (osobny budżet);
50zł miesięcznie od każdego dziecka uczestniczącego w treningach czyli przy 400 dzieciakach miesięcznie 20 000 a w skali roku około 200 000 – 240 000 (odliczając lub nie miesiące wakacyjne);
Stadion, hala, basen, siłownia, obiekty na Zwierzyńcu za darmo;

Czy na pewno to spółka akcyjna czy jednak Miejski Klub Sportowy ??

L74
2 lat temu
Reply to  Staszek

Czyli do tej pory w tym roku 620.000,00 zł. na seniorów a 114.000,00 zł. na dzieci i młodzież. Gratulacje. Czy ktoś nad tym się rozsądnie zastanowił. O ile mogę zrozumieć dotacje na kształcenie i treningi dzieci i młodzieży, o tyle na seniorów już nie.

Gość
2 lat temu

A przypominam ,że mówimy o drużynie na 4 poziomie rozgrywkowym. Zajmującej obecnie 3 miejsce w tabeli….

odp
2 lat temu

czytajac te wypowiedzi to nie wiem czy to pisali młode osobyi co jeszcze nie wiedza ze w drugiej lidze budzent na pro junior jest wiekszy niz w 3 czy starsze osoby które dokonały wyboru na tego prezydenta co jest teraz (czyli ma gdzieś opinie mieszkanców i nie chce z nimi rozmawiac) jak nie awansuja teraz to co rok miasto bedzie wiecej dokładac a miasto ma swoje udziały bo stadion jest pod miasto i nie wiem co jeszcze a jak bedzie baner to wodociag beda miały relkame ale jak dostana sprzedane kto je kupi bedzie miał zyski i nie bedzie chciał odsprzedac kury która znosi złote jaka i ostatnie była kiedys obcja zrobienia spalarni smieci na terenie machowa ale sie mieszkancy nie zgodzili wiec przez własno głupote wiecej płacimy a miasto i tak sie coraz gorzej pograza przez wybory rencistów i emerytów

L74
2 lat temu
Reply to  odp

Jakby to było takie proste jak piszesz, z tym zyskiem wodociągów, to już dawno byś miał 100 zł za metr sześcienny wody, ale nikt z mieszkańców nie chce tyle płacić. A czytając twoją wypowiedź można się domyślać że jesteś zwolennikiem takiej formy finansowania prywatnego klubu sportowego jakim jest KS SIARKA S.A. Moje pytanie więc brzmi: Ile ty wyłożyłeś pieniędzy ze swojej kieszeni bezpośrednio na konto klubu?

smieci po 18
2 lat temu
Reply to  L74

za śmieci podniesli 300% to i z wodą sobie poradzą bez twojego głupiego szczekania

Miasto mruk
2 lat temu

Nie ma przyzwolenia na zmniejszanie zadłużenia naszym kosztem, bo my to będziemy płacić w drożnych opłatach, ktoś jak chce ciąć niech zaczyna od siebie ograniczcie przerośnięta kilkakrotnie biurokrację – a później będziemy coś zastawiać

Zombie
2 lat temu

250 tysięcy na rozrywkę nielicznej grupki, czyli na jakieś kurna fanaberie, a podobno miasto jest takie biedne i na nic nie ma pieniędzy… No to jak to jest z tą biedą i z tym oszczędzaniem Panie Prezydencie? Jak to jest Szanowni Radni? Jaka jest prawda?

Tutturu
2 lat temu

Więcej igrzysk! Czemu tylko ćwierć miliona? Nie stać nas na więcej?

anon
2 lat temu

po co te kase dla nich daja dla tych dziadów nie umia grać cały ten klubik to dziadostwo będa więcej zarabiac nie płacic im tym gnojom powinni za darmo biegac przeznaczyc kase na co innego na tenis .

oszczedny
2 lat temu

Nie ma przyzwolenia na rozrzutność z powodowaną albo niekompetencja Np 30 tys komornika np zatrudnianie naczelnika nad 2 -osobowym składem wydziału patrz : promocja ,kadry i inni . Nie ma przyzwolenia na bezsensowne zatrudnianie po kilku mecenasów w spółkach patrz TBS czy 3 mecenasów w urzędzie , na wynagrodzenia w spółkach rad nadzorczych po ok 1000 złotych i nie ma przyzwolenia na zaspokajanie własnych odczuć estetycznych w oderwaniu od ogólnej mizerii. patrz renowacja pomnika Głowackiego która ma uszczęśliwić prezydenta . zarządzać w imię dobra wspolnego trzeba umieć zarządzać a nie sprzedawać mienie komunalne po to aby budować na kredyt a zyski z wodociagów ma brać podmiot zwewnetrzny. Bo po co komu kupować udziały be z zysku. Co sie dzieje Panie Bożek Przecież po wyborach podjął Pan dobrą decyzje . Prosże na sesję zaprosić tych samych doradców którzy odradzali Panu ten pomysł.
Trzeba być wiarygodnym.

Tentego
2 lat temu

Ludzie czy nie przyjdzie jakieś opamiętanie na nasze władze? Jaka inna firma może dostać tyle kasy od miasta? Jak mi dadzą pół z tego plus halę to im każdą dyscypline zorganizuję i to na wysokim poziomie

kibic
2 lat temu

nie zgadzam się albo miasto kupuje pakiet wiekszosciowy albo nie ma kasy zacznijmy się szanowac a nie bawic w dobrego wujka miasto pomaga ale ma wpływ na społkę jak w Mielcu czy Stalowej Woli inaczej żadnych pieniedzy nie majac wpływu na to na co bedą wydawane

L74
2 lat temu

Pytanie – Ile KS SIARKA S.A. zapłaciła MOSIR’owi lub miastu za używanie infrastruktury sportowej w 2019 roku i w latach poprzednich? Przecież to prywatny klub sportowy.

Gość
2 lat temu

A mówimy o drużynie grającej na 4 poziomie rozgrywkowym, która obecnie zajmuje 3 miejsce w tabeli.

Maciek
2 lat temu

Jak się złoży wniosek o coś, nawet niedużego (maks. kilka tys. zł), to często odpisują, że nie ma na to zapisanych pieniędzy w budżecie (jakby nie można było przesunąć), albo że miasto zadłużone. Ale jak trzeba dać komu trzeba, to dokona się zmian w budżecie i dług nieistotny. Parodia.

Spolecznik
2 lat temu

Ile razy prosiłem o dofinansowanie nawet niewielkiej kwoty np na zakup mogrod dla wybijajacyvh się mieszkańców w różnych dziedzinach Zero kasy A jednak są pieniędzy dał tych co maja dać Ręce opadają Miało być sprawiedliwie.

kibic
2 lat temu

A po jakiego ch…ja jeszcze im kase dawac? To jest spolka a nie wlasnosc miasta. Powinien ktos sie przyjrzec niegospodarnosci rzadzacych. Ale oczywiscie radni klepna i kase dadza no bo innego pomyslu nie maja. Siedza tylko i pierdza w te stolki a nic sensownego wymyslic nie potrafia. Do RM nie powinni wchodzic osoby powyzej 60 roku zycia. Demencja starcza i zero pomyslow

Mieszkaniec
2 lat temu

Zwracam uwagę że to RADNI !!!w tym przypadku decydują o przyznaniu kasy dla Siarki a nie Prezydent i to do nich należy decyzja w tej sprawie.Prezydent tylko ma obowiązek wykonać ich decyzje.Proponuję wiem przesyłać protesty lub podziękowania na ich skrzynki e- mail.

Do mieszkanca
2 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

Trzeba się trochę znać Radni głosują nad projektem który przełożył prezydent Dodam że to jest pomysł Kalinki i to on będzie to na radzie rozkręcal. A Bożek jest wykonawca woli Kalinki Tyle w temacie.

L74
2 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

A kto przygotował projekt uchwały? I na jakiej podstawie? Przecież niektórym od razu UM lub Pan Prezydent odpisuje że nie ma pieniędzy w budżecie, że miasto jest zadłużone, a innym przygotowuje się uchwałę i oddaje pod głosowanie Radzie Miasta.

sprawiedliwy
2 lat temu
Reply to  L74

A ja myślę ze Klub powinien dostać te 30 tysięcy kosztów komornika od ludzi którzy są winni takiej straty. Będzie to wkład prywatnych osób na prywatna piłkę bez kosztów po stronie miasta. .

Prezydent nie chciał kosza i inne dyscypliny a teraz zmienia zdał ,ze nie będzie Sprzedaży udziałów w wodociągach. .Po wyborach przeciw a teraz ktoś go namówił i zmienia zdanie. Co to za gospodarz ?

cenzor
2 lat temu

nie radni a bezradni jak słusznie ich nazywają.
te Szwagierczaki i reszta bandy mogą się tylko wstydzić.
choć czy oni znają w ogóle takie uczucie ?
byle się tylko samemu nachapać.

a nieswoją kasę rozdać a co im tam ?

John
2 lat temu
Reply to  cenzor

Czego ty sie spodziewasz cebulowej maz to pierwszy fanatyk siarki wiec i ona glowe ma zepsuta i gotowa jest oddac milionh tylko nie swoje , kolejny kiper niech sprobuje sie zbuntowac a szybko tatusiowi zabiora dotacje do szkoly karate i sale tez mu zabiora wiec nie pisnie bo sam krowe doi , kapusciakowa ta to sie do tarcia chrzanu nadaje wiec jesli mozna cos dac to odrazu daje szkoda gadac ale ludzie sami tych partaczy wybrali

a453777
2 lat temu

mieszkańcy w swej większości są PRZECIW dodatkowej kasie dla prywatnego klubu piłkarskiego !!! Panie Darek , co Pan wyprawiasz ?? Przecież to jakaś paranoja ?? Na sprawy lokalne , chodniki , miejsca parkingowe , obwodnice itp. , na sport dzieci i młodzieży ale nie na prywatny biznes pp Necka czy tez KS p Mastalerza – przynajmniej nie za dużo !! Troche przyzwoitości .

obywatel
2 lat temu
Reply to  a453777

A ci wielcy akcjonariusze to gdzie są – prywatną spółkę dodować
to tak jak okradać mieszkańców.

Olo
2 lat temu

Jak tak na to patrzę to przestaję wierzyć że kiedykolwiek tu będzie jeszcze lepiej. Z jednej strony prawie 20 letnie autobusy bo na nowsze nas nie stać. Z drugiej strony coraz większe dotacje na prywatne interesy. Żal.

cenzor
2 lat temu
Reply to  Olo

i tak długo wierzyłeś w niemożliwe 🙂 szacun !

Janusz
2 lat temu
Reply to  Olo

20 letnie to one były 10 lat temu.

Norbet II
2 lat temu

Czy ktoś posiada wiedzę ,że w Klubie Siarka pracuje były prezydent Norbert Mastalerz . Jakoś cicho o byłym prezydencie.

obywatel
2 lat temu
Reply to  Norbet II

I dobrze , że cicho – chluby miastu nie przyniósł (ani swoim nauczycielom).
Żadna strata – tylko samo korzyści, że siedzi cicho i nie ma wpływu na to co się dzieje w mieście (kolesi swoich nie ostawia w spółkach miasta).

zniesmaczony
2 lat temu
Reply to  obywatel

Za to Bożek i Kalinka obstawił tylko swoimi .I tak w kółko a Bożek mówił że będzie inaczej: transparentnie, bez kolesiostwa .I co rady nadzorcze spółek jako synekura za wybory. Można sprawdzić na internecie.

obywatel
2 lat temu

Posrani zawodowcy a żerują na koszt biednych mieszkańców.

L74
2 lat temu

Jakoś dziwnie cicho w mediach i na stronie miasta o dzisiejszej radzie miasta. Przypadek? 😉

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
45
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content