Istota biegłości w finansach we współczesnym świecie

Nie mów tego głośno, ale wydaje się że poziom biegłości w finansach spada w czasie kiedy ten zestaw umiejętności staje...

Nie mów tego głośno, ale wydaje się że poziom biegłości w finansach spada w czasie kiedy ten zestaw umiejętności staje się coraz bardziej istotny. Pomimo wzmożonych prób aktualizacji programu nauczania oraz przysposobienia odpowiednich umiejętności finansowych w rozwiniętych gospodarkach na całym świecie, szacuje się, że co trzeci Brytyjczyk nie potrafi obliczyć prawidłowej reszty po zakupach.

Nawet kraje jak Turcja, Rosja i Czechy wykazują słabe umiejętności w zakresie finansów, podkreślając fakt że jest obecne całe pokolenie globalnych obywateli zmagających się ze swoimi finansami w czasach braku rozwoju gospodarki światowej.

W tym artykule zajmiemy się rolą biegłości w finansach i trendów, które sprawiają ,że jest ona istotna. Odpowiemy również dlaczego z każdym rokiem staje się ona coraz ważniejsza.

Czym jest Biegłość w Finansach?

Z technicznego punktu widzenia biegłość w finansach to połączenie zarządzania podatkami, kredytami i długami, oparta na wiedzy i zrozumieniu, które pozwalają nam podejmować świadome i odpowiedzialne decyzje dotyczące pieniędzy.

Obejmuje to szeroki zakres różnych rzeczy, od zrozumienia, jak działają konta bankowe i podstawowe transakcje finansowe, po zdolność obliczania wpływu odsetek na płatność kartami kredytowymi i umiejętność unikania (albo przynajmniej zminimalizowania) zadłużenia.

W skrócie, biegłość w finansach ma wpływ na codzienne sprawy dotyczące gospodarstw domowym przy zbilansowaniu dochodow i wydatkow, a także wpływa na przyszłe możliwości zakupu domu, finansowaniu edukacji swoich dzieci i oszczędzaniu na emeryturę.

Dlaczego biegłość w finansach jest tak ważna we współczesnym świecie?

OK, pewnie chcesz zapytać.. Co sprawia, że biegłość w finansach jest tak wielką obawą w obecnym klimacie?
Istnieje wiele odpowiedzi na to pytanie, z których jednym z najważniejszych jest fakt, że obecnie klienci podejmują większą odpowiedzialność za decyzje finansowe niż kiedykolwiek wcześniej.

Na przykład, poprzednie pokolenia były w stanie przejść na emeryturę w państwowym i zakładowym systemie emerytalnym, podczas gdy obecni pracownicy muszą dostosować swoje składki i decyzje inwestycyjne aby zwiększyć swoje przyszłe dochody.

Jednocześnie, klienci mają łatwiejszy dostęp do znacznie szerszej gamy produktów i asortymentów w erze cyfrowej, chociaż skomplikowane oferty promocyjne mogą czasami utrudnić podejmowanie świadomych decyzji zakupowych w czasie rzeczywistym.

Jeśli weźmiesz również pod uwagę, że w najbardziej rozwiniętych gospodarkach, inflacja i koszty utrzymania rosną w nieproporcjonalnym tempie do realnego wzrostu płac, oczywiste jest, że biegłość w finansach nigdy nie była tak ważna dla całego społeczeństwa jak teraz.

Ostatnie słowo

Zasięg biegłości w finansach nigdy nie powinien być lekceważony, bo stanowi on podstawę światowych rynków finansowych i każdej strategii handlowej.

Tak więc, podczas gdy internetowe firmy brokerskie umożliwiają teraz początkującym handlowcom doskonalenie swoich umiejętności za pomocą rachunek demo forex, nie mogą oni jednak osiągnąć długoterminowego sukcesu bez dogłębnego zrozumienia wiedzy finansowej.

Bez względu na swoja pozycję życiową, bogactwo i sposób wydawania pieniędzy, biegłość w finansach jest niezbędna jeśli chcemy zoptymalizować oszczędności i uniknąć destrukcyjnych długów.

Z długoterminowego punktu widzenia, dyktuje także twoją umiejętność do oszczędzania na emeryturę i inwestowanie w lukratywne aktywa (takie jak nieruchomości), które mogą zapewnić bezpieczeństwo na całe życie.

materiał partnera

Dodaj komentarz

  Subskrybuj  
Powiadom o
Ikona

Czytaj również

Zobacz wszystko »