Tarnobrzeg: W sobotę „Lasowiacka Noc Bibliotek” w ramach ogólnopolskiej akcji

Kolejna V edycja Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek pod hasłem „Znajdźmy wspólny język” ma w niekonwencjonalny sposób zachęcić do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury, miejsc wspólnych, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji.

Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu zaprasza w sobotę 5 października o godz. 17.00 do Filii nr 4 na oś. Mokrzyszów, aby w atmosferze zabawy i twórczej pracy śledzić losy Kultury Lasowiackiej i tego, co zostało nam dzisiaj z jej dziedzictwa.

Uczestnicy LASOWIACKIEJ NOCY BIBLIOTEK będą mogli min., wysłuchać krótkiej historii kultury Lasowiaków przedstawionej przez pana Andrzeja Biernata, wziąć udział w konkursie na znajomość sprzętu codziennego użytku „W lasowskim obejściu”, zobaczyć prezentacje artystyczne połączone z animacjami oraz zapoznać się z obrzędami i gusłami w wykonaniu Zespołu Obrzędowego „Lasowiaczki” z Baranowa Sandomierskiego.

Atrakcją będą również wycinanki, gawędy i śpiwki lasowiackie oraz degustacja potrawy lasowiackiej. Imprezie będzie towarzyszyła prezentacja literatury dotyczącej zagadnień kultury lasowiackiej.

foto&info: MBP

 

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content