Po co firmie program do faktur?

Przedsiębiorcy, którzy chcą fakturować zgodnie z obowiązującymi przepisami powinni posiadam program do faktur, którym im to umożliwi. Powodów jest więcej, dlatego warto się z nimi zapoznać.

Lepsza i szybsza obsługa kontrahentów

Wybierając sprawdzony program do fakturowania można znacząco uprościć przeprowadzone transakcje z kontrahentami. Przykładem dobrego i prostego w obsłudze programu jest Faktura Small Business. Oprogramowanie to posiada funkcje, które oszczędzają czas przedsiębiorcy na obsłudze kontrahenta i wystawianiu faktur. Użytkownik programu może przygotować dokumenty w prosty sposób w kilka minut. Program ma przejrzyście rozmieszczone opcje i przyciski, co sprawia, że jest bardzo łatwy w obsłudze. Dane kontrahentów są pobierane automatycznie z bazy CEIDG po wpisaniu numeru NIP firmy. Podobnie jest z kursami walut. Jeżeli przedsiębiorca chce wystawić faktury w walucie obcej, wówczas program Faktura Small Business pobierze za niego automatycznie średni kurs walut z NBP. Ponad to wszystkie dokumenty można szybko eksportować do znanych programów księgowych, zapisywać w znanych rozszerzeniach plików i wysyłać do klientów e-mailem.

Zgodność z obowiązującymi przepisami

Bycie zgodny z aktualnymi regulacji prawnymi jest niezwykle ważne. Częstotliwość wprowadzanych nowelizacji może przerazić szczególnie początkującego przedsiębiorcę, dlatego ważne jest aby posiadał on program do wystawiania faktur, który dba aktualność i zgodność z wprowadzanymi przepisami. Rok 2020 przyniesienie np. konieczność posiadania na paragonie numeru NIP firmy, jeżeli później ma zostać dla niej wystawiona na jego podstawie faktura. Obowiązkowy mechanizm podzielonej płatności (tzw. Split payment) czy Jednolity Plik Kontrolny to kolejne modyfikacje. Dobry program do wystawiania faktur powinien umożliwiać więc przygotowania dokumentów w zgodzie z regulacjami. Takim programem jest Faktura Small Business.

Wystawianie faktur kiedyś nie było tak trudne, jak jest to obecnie. Mnogość namnażających się regulacji sprawia, że przedsiębiorca może czuć się zagubiony. Aby lepiej i szybkiej fakturować warto skorzystać z programu Faktura Small Business. Z nim fakturowanie jest proste!

materiał partnera
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content