Wybory 2019. Tomasz Siemoniak w Tarnobrzegu: „Z polskim przemysłem obronnym jest źle” (video HD)

– Z polskim przemysłem obronnym jest źle – mówił podczas środowej konferencji prasowej Tomasz Siemoniak. Były minister obrony narodowej udzielił oficjalnego poparcia posłance Renacie Butryn, kandydującej do Sejmu z listy nr 23.

– W 2018 roku 70% zamówień MON-u ulokowano poza Polską, za granicą. W 2014 roku gdy z panią poseł (Renatą Butryn – przyp.red) zajmowaliśmy się sprawami przemysłu obronnego były dokładnie odwrotne, 70% zostawało w Polsce – dowodził Siemoniak. – Także mocno apeluję o to, żeby głosować na Renatę Butryn – dodał.

Szczegóły w materiale video. Zapraszamy

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
38 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
2 lat temu

Wstyd schowany głęboko do kieszeni, albo co gorsza absolutny jego brak.

ROMAN
2 lat temu

Każdy tarnobrzeżanin, który promuje w swoim mieście kandydatów spoza Tarnobrzega, powinien być skazany na publiczną chłostę.

Ja
2 lat temu

Jeszcze tego matoła tu nie było!! Jeżdżą I szukają jeleni. Już pokazali co potrafią I wystarczy!

kalinka
2 lat temu

A czy pan byly misnister nie powinien w tym temacie pojechac raczej do Stalowej Woli i imto powiedziec???

maciek
2 lat temu

Panie Partyka rozumiem, że robisz Pan to dla kasy ( biuro poselskie i kasa , od p. Łukaciejewskiej kolejna kasa, radny kolejna kasa publiczna)ale wstydź się pan za takie lansowanie obcych kandydatów jaszcze w dodatku ze Stalowej… Oni nas od lat dymali i dymią począwszy od wojewody Bobka jak pana na świecie jeszcze nie było, powtarzam wstyd bo pani Butryn nic nie zrobiła i nie zrobi dla Tbg tak samo jak p. Łukaciejewska. Pani Butryn kłamie mówiąc , że Tbg osiągnął b.dużo, Tbg nic nie osiągnął, Tarnobrzeg tonie w beznadziei !! Co wy gadacie im tylko stalówka w głowie i jej rozwój wynocha stalowiaki z Tbg, nie chcemy mieć z wami nic wspólnego i Tbg nie będzie głosował na żadną p. Buteryn, Skowrońską cy Błądek. Ludzie mieszkańcy głosujcie na Pana Kalinke on jedynie jest realną szansą by coś dla Tbg zrobić. Pan panie Partyka tylko za kasą publiczną goni, dla Tbg jako radny nic Pan nie robi, zero pomysłów, na sesjach tylko na fajke pan wychodzi i ble ble ,”swój silną pracę” pan mówi powiat nowodębski ależ pan elokwentny 🙂 poza tym zadbaj pan o wygląd bo to ważne w polityce, na tle p. Siemoniaka wyglądasz pan jak ( gdyby… Czytaj więcej »

Jan
2 lat temu

Do Sejmu K. Kalinka,do Senatu p. Sagatowska.To wie każdy Tarnobrzeżanin.

Eryk
2 lat temu
Reply to  Jan

Z Kamilem to zgoda, ale czym sobie Sagatowska zasłużyła?

cała prawda
2 lat temu

Co ta pani zrobiła dla Tarnobrzega? „Uratowało hutę Stalowa Wola” 😀 ha ha ha. W kampanii obieca wszystko i wszystkim byle dostać głos. Pan Partyka jest ze Stalowej Woli, że promuje ich kandydatów? Panie Sławku czy poseł ze Stalowej zrobi więcej dla Tarnobrzega niż poseł z Tarnobrzega? Totalna kompromitacja radnego(niewybieralnego) miasta Tarnobrzega.

żaba
2 lat temu

Przestańcie z tą propagandą, Tarnobrzeżanie nie głosują na PIS, Pan Kandydat pokazał się ze wszystkich stron i nasi mieszkańcy już go poznali. Wszyscy ludzie, którzy aspirują do publicznych funkcji powinni być moralnie bez zarzutu.

Edward
2 lat temu
Reply to  żaba

A jakie to zarzuty masz wobec moralności Pana Kalinki? Chciałbym wiedzieć, bo właśnie na niego chcę głosować. A dlaczego właśnie na niego? Bo uważam, że jest najbardziej zaangażowany w sprawy miasta i ma ogromny potencjał, jest bardzo pracowity i myślę, że skutecznie będzie zabiegał o nasze miasto. Chcę dać mu szansę, więc odpowiedz na moje pytanie.

Tropiciel idiotologii
2 lat temu
Reply to  Edward

Bierze na wymioty jak czyta się rycerzy Kalinki.Szaro#ć tego miasta polega na tym że tu mierni popierają miernych. Ci którzy już są przy korycie wycinają poprzedników tam gdzie sięga ich zasięg i nie można liczyć na to że co# się tu zmieni. Młodzi zagłosowało już nogami. Nie nadarmo jesteśmy „najstarszym” miastem w Polsce. Przy ogląd ie polskich spraw tarnobrzeżanie nie całkiem stracili rozsądek albowiem postrzegają ludzi z PIS i głosujących na PIS w kategorii obciachu. To jednak nie znaczy że mają jakiś inny wybór. Ostatni blamaż Prezydenta Bożka nawołującego do głosowania na Pana Kalinkę jest dowodem na totalną bylejakość kadr w tym mieście. Jest też plucie w twarz wyborcom którzy choćby symbolicznie chcieli pokazać że demolującą Polskę partię trzeba zatrzymać przynajmniej w Tbg. Czym innym jest konsyliacyjność i próby przeskakiwania ordynarnych podziałów, a czym innym urządzanie się w d.. pie, co perfidnie zrobił plujący w twarz swoim wyborcom Pan Bożek. U uczciwego Polaka nie może być zgody na to żeby wspólne ciężko wypracowane pieniądze pozostające w dyspozycji rządu PIS płynęły tylko w kierunku miast i gmin gdzie PIS ma „swoich” co widzimy choćby na przykładzie ST. Woli. W innym przypadku PIS nie pizwoli na rozwój. Czy takiej Polski chcemy? Człowiek… Czytaj więcej »

Edward
2 lat temu

O! To tak jak u Sławka Neumanna, jemu też się chciało rzygać, ale Tczewem i „pojebami” z Tczewa. Wy już tak macie? To ten wasz język miłości…

kalinka
2 lat temu

Chcesz dalszej degradacji i upadku Tarnobrzega ?Nie glosuj na PIS !!!!!

włodek
2 lat temu

Huta St.W. poszukuje pracowników.Za Siemoniaka też były takie ogłoszenia? Pytanie oczywiscie retoryczne.

boss
2 lat temu

A gdzie tajna broń platformy – czarny Kon wyborów czyli szerszeń?

Tarnobrzeg Walczący
2 lat temu

Tarnobrzeg upada a lansowanie kandydatów że Stalowej jest nie na miejscu, trzeba mieć tupetem. Dlaczego nie w Stówek bo tam ich pogonili.

Sentencja
2 lat temu

Po prostu pani wie że głosy w Stalowej nie wystarcza bo przegra tam z Weberem i show tam kradnie on wraz z Nadbereznym

Tarnobrzeg Walczący
2 lat temu

Głosuj mądrze – wybierz Tarnorzeg.

resFT
2 lat temu

No i kolejny z tej bandy PO-PSL przyjechał do małego miasta,które to dzięki ich 8-letnim rządom oraz lokalnym władzom z ich partii jest dziś w stagnacji i zapaści gospodarczej. I taki tu przyjedzie i chrzani farmazony i polskim przemyśle obronnym ,podczas gdy nieopodal 30km stąd są podpisywane miliardowe kontrakty na zakup sprzętu obronnego. To są absurdy. Jedź pan stąd i nie zawracaj głowy ludziom ,bo już i tak mają namieszane w głowach od tego TVN24 ,wyborczej i Tokfm-u .W innych miastach widać mobilizacje i konkrety i inne miasta mają posłów,mają silne rady miejskie z mądrych ludzi. Dlaczego Tarnobrzeg nie może być równie mądry jak reszta?

Obywatel
2 lat temu
Reply to  resFT

Skrwy….twem jest fakt wydawania miliardów złotych przez rządzących na żelazne bezużyteczne strzelające zabawki(nieważne czy w Stalowej Woli czy w USA) gdy w tym czasie ludzie w Polsce umierają w kolejkach do lekarzy.

alkamit
2 lat temu

Jak można głosować na osobę z poza miasta. Chyba ktoś bez rozum lub mający ptasi rozumek

anon
2 lat temu

PO najlepsz partia dobre ludzie na nich sie głosuje dobrze będą rządzić trzeba zmienic władze bo jest żle

anon
2 lat temu

na pis sie nie głosuje bo to zło najgorsza partia i rząd zniszczyli zadłużyli kraj a kalinka nie wygra i sie na niego nie głosuje on sie śmieje z ludzi i piepszy głupoty kłamie tak jak całe pis i miasto nie che go takiego pis to kłamie kradnie przekręty robi .

żydokomuna
2 lat temu
Reply to  anon

a peło wpierda… osmiorniczki,podnosi wiek emerytalny i podnosi podatki,precz z peło!

stary
2 lat temu

Oni tu przyjeżdżają bo Tarnobrzeg jest głupi,podatny na manipulacje.Pokazały to dobitnie taśmy Neumanna.Jak chcecie zostać po..bami to głosujcie na PO.To są słowa Neumanna z taśm.Tak PO traktuje wyborców jak są już niepotrzebni.

Bokobrody
2 lat temu

Wybór na kandydata spoza miasta jest głosem oddanym przeciwku miastu. Nie może być tak, że radny z Tarnobrzega popiera ludzi ze Stalowej i głosami Tarnobrzega – Stalowa ma 2 posłów ludzie czy to jest działanie na rzecz miasta. Dla Tarnobrzega i powiatu tylko JOW zdałby egzamin. Na dzień dzisiejszy nie mamy posła i to przyczyna stagnacji. Ludzie w Tarnobrzegu zacznijcie myśleć, radny za prowadzenia biura posła w Tarnobrzegu będzie miał profity, a miasto w zamian nic.

resFT
2 lat temu

@Bokobrody, czy podejrzewasz ich o inteligencję? Wystarczy poczytać te wywody na tutejszych forach ,kpiny z polskich wartości,kultury,religii,różne urojenia na tym punkcie. Chodzą jak we mgle,pogubieni moralnie, zero autorytetów, wzorców,podważają wszystko ,mieszają wszystko z błotem i to w białych kołnierzykach. No tak wygląda to miasto,jest chaos. Rok temu wybrali sobie prezydenta z PO, bo tak usłyszeli w TVN24 ,że PiS to samo zło i tak im zostało w głowach, cierpią na obsesje, rozmyślają tylko o historii ,o przedwojennych żydach ,itd,a nie o tym co dziś i teraz.

Boczek
2 lat temu

Pana argumentu Panie radny to kasa z prowadzenia biura, Tarnobrzeg nic z tego nie będzie miał – czy to jest działanie na rzecz miasta Tarnobrzeg. Nie powie pan że człowiek ze Stalowej będzie działał na rzecz miasta Tarnobrzega, bo w to dziecko w pierwszej klasie nie uwierzysz. Dlatego pana argumentu są dobre dla pana bo za prowadzenie biura 1000 zł miesięcznie wpadnie za biuro europosłanki drugi tysiąc za radnego prawie 2000 i nie trzeba pracować, mieszkańcy fundujcie dalej dostanie życie jednostki a miasto Tarnobrzeg na tym traci. Co pan robi na rzecz miasta????? Bo na razie widzę że jest pan koniem trojańskim. Ludzie obudźcie się przejrzyjcie ma oczy. Manipulacja pierwsza klasa by żyć dostanie, działaj pan na rzecz miasta po to pana wybrałem a nie przeciwko.

mix
2 lat temu

pis niech wypiepsza komuchy żydy zacofane co sa za nimi nic nie widza pis to zło w głowach wam to zostało co gadaja w typ żeby na nich głosować wszystko drogo podnieśli ceny precz z pisem .obucie sie ludzie

Boczek
2 lat temu

Nigdzie w okolicy nie ma tylu reklam PoKo, chyba czują że głosami Tarnobrzega zdobędą 2 głosy do sejmu tylko co z tego będzie miał Tarnorzeg, a no nic. Tak jak to powiedział Neuman o swoich wyborcach. Głosujemy na ludzi Tarnorzega tylko ono gwarantują coś w zamian dla miasta. PoKo już wydymala Tarnorzeg, dlatego nie głosuję na tych co byli.

wyborca
2 lat temu

I tak wygra PIS…:)

Janusz
2 lat temu

Komu on ten kit wciska? Właśnie teraz za rządów PiS zbrojeniówka ruszyła z kopyta.Posypały się zamówienia na sprzęt tak w Polsce jak i z zagranicy.

bezpartyjny
2 lat temu

Siemoniak w Tarnobrzegu, a w Stalowej Woli prezes PiS i konkretne działania i szeroka współpraca
https://www.youtube.com/watch?v=hn3ZKQljjQs
warto sobie przypomnieć to wystąpienie, bo widać ogromny kontrast między tymi dwoma miastami

OBYWATEL
2 lat temu

PiS to jedyna partia która dba o obywateli,owszem niektóre sprawy jeszcze kuleją ale rządzą dopiero 4 lata.Poziom życia w Polsce w porównaniu z tym co było za platfusów podskoczył niesamowicie w górę.500 plus jest krytykowane ale popatrzcie jak ten program napędza gospodarkę i wszyscy są zadowoleni.Wiele rodzin dzięki tym pieniądzom wyjechało nad Bałtyk po raz pierwszy w życiu nie mówiąc o kupnie potrzebnych przedmiotów np.mebli dla dzieci.Mam znajomą która kupiła meble dzieciom dzięki tym pieniądzom a wcześniej nie było jej stać – miała jakieś z odzysku.Za 4-8 lat to już mało kto wyjedzie do pracy za granicę bo w Polsce wystarczająco dobrze zarobi. Skończyły się dobre czasy dla pracodawców którzy płacili ile im się podobało dorabiając się kosztem pracownika.Pensja minimalna szybuje w górę,od nowego roku minimalna stawka godzinowa wzrośnie do 17 złotych.Znam ludzi którzy za rządów PO musieli harować na budowie za 6-7 złotych jak niewolnicy po 10 godzin dziennie. Towarzysze z PO nawet wiek emerytalny podnieśli a PiS nie dość ze obniżył z powrotem to jeszcze teraz kolejny przywilej w postaci 13 i 14 emerytury. Wizy do USA zostaną w końcu zniesione również dzięki PiS.A przez tyle lat wmawiali nam postkomuchy jak i platfusy że „nie da się” bo… Czytaj więcej »

mama
2 lat temu
Reply to  OBYWATEL

PodPiSuje się pod tym z całą rodziną

Pracownik
2 lat temu
Reply to  mama

Jak ktoś nie ma pojęcia o ekonomii i gospodarce, to się pod tym podpisze. Ja na pewno nie. Nie jestem ignorantem.

Gość
2 lat temu
Reply to  OBYWATEL

To dlatego bezrobocie w byłych PGRach utrzymuje się na poziomie 19,5%? . Po co pracować jak i tak dostanę? Następnie pokolenie rośnie.

bezpartyjny
2 lat temu

@Pracownik, skoro ty i całkiem spore grono tzw. inteligencji tarnobrzeskiej jesteście innego zdania, to dlaczego nic lepszego nie wymyśleliście? Tarnobrzeg od lat rządzony jest przez ludzi związanych z platformą i dlaczego jest taki bałagan,chaos i nieudolność, skoro twierdzicie że macie lepszy pomysł na ekonomię i gospodarkę? Pomysłów to można mieć setki,ale liczy się skuteczność i wytrwałość i dążenie do konktretnego celu. I na tym polu leżycie, cała ekipa PO-KO ma tylko pomysły, jakieś własne teorie dziejów, teorie ekonomii, wszechświata, ale nic z tego nie wynika ,bo próba realizacji waszych pomysłów kończy sie porażką, co widać na zachodzie, np na ulicach Francji i innych krajach,gdzie ktoś próbuje na nowo tworzyć dzieje ludzkości ,negując wszystko co było do tej pory

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
38
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content