Nowoczesny Ośrodek Radioterapii w Tarnobrzegu na ukończeniu (fotoreportaż oraz video HD)

Na 4 listopada br. zaplanowano otwarcie Ośrodka Radioterapii w tarnobrzeskim szpitalu wojewódzkim. Zadania obecnie tam realizowane związane są z kompletowaniem kadry i końcowym etapem wyposażenia.

Ośrodek wybudowany został w ramach zadania pn. „Rozbudowa Centrum Onkologii o Ośrodek Radioterapii” o powierzchni użytkowej 1267,77 m2 i kubaturze 6171,21 m3. Budynek składa się z części diagnostyczno-przychodnianej oraz części terapeutycznej, mieszczącej dwa bunkry naświetleń.

Ośrodek Radioterapii wyposażony został w dwa wysokoenergetyczne akceleratory liniowe, system planowania leczenia, tomograf komputerowy i pozostały specjalistyczny sprzęt i aparaturę medyczną. Ośrodek Radioterapii będzie połączony z istniejącym Centrum Onkologii, w którym mieści się oddział onkologii i dzienna chemioterapia.

Wartość budowy Ośrodka Radioterapii wraz z wyposażeniem to 42 947 089,32 zł brutto z czego 19 354 829 zł brutto to koszt zakupu dwóch akceleratorów „VitalBeam” firmy Varian Medical System, (9 677 414,51 zł za każdy akcelerator) oraz systemu planowania leczenia o wartości 2 498 404 zł. brutto.

Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 Województwa Podkarpackiego i współfinansowany jest ze środków budżetu województwa, budżetu państwa i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Szczegóły w materiale video. Zapraszamy

foto&video: Piotr Morawski

7
Dodaj komentarz

7 Wątków komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
7 Autorów komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Doda

Jedyny sukces którym miasto może się pochwalić. Oby tylko udało się skompletować kadrę medyczną na wysokim poziomie.

ROMAN

A teraz wszyscy antykalinkowcy niech spróbują dodać 2 do 2. Dlaczego ten nowoczesny ośrodek powstał właśnie w Tarnobrzegu? Dokładnie macie rację, bo w województwie od lat rządzi pis i ma w szpitalu swojego dyrektora. Witajcie w prawdziwym świecie.

Gość

Bardzo słaby. Ludzie leczą się wszędzie tylko nie tu.w niektórych oddziałach można filmy z czasów komuny kręcić.

Elza

Fakt. Trzeba sporej odwagi żeby się położyć na wewnętrznym. Kardiologia i neurologia też hardcore. Chirurgia się jeszcze broni i właśnie na onkologii młoda kadra jest czujna i sprawna.

N.

Pełowski propagandzista Pintal tam był i widział.

kiełbasa

Otwarcie po wyborach 4 listopada a tutaj już sukces odtrąbiony przed wyborami. Głupi lud wszystko kupi.

kuba

Niestety. Kto miał do czynienia to wie. kłeczek. Tyle w tym p i e ..dol .. nym temacie.