Budowa ścianki wspinaczkowej zostanie dokończona za ministerialne lub miejskie pieniądze – zapowiada prezydent Bożek

Dokończenia budowy ścianki wspinaczkowej z pieniędzy ministerialnych lub miejskich zapowiedział prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. Odbiór techniczny inwestycji odbył się w grudniu 2017 r. Od tego czasu gołe wnętrze budynku czeka na odpowiednie przygotowanie i wyposażenie w niezbędny sprzęt umożliwiający korzystanie ze ścianki.

Ścianka wspinaczkowa była jednym ze zwycięskich projektów tarnobrzeskiego Budżetu Obywatelskiego 2016 roku. Wstępnie koszty budowy bez wykończenia i wyposażenia szacowano na około pół miliona zł, ostatecznie zaprojektowanie i postawienie budynku kosztowało 647 tysięcy zł.

O pieniądze na dokończenie budowy poprzedni samorząd ubiegał się w Ministerstwie Sportu. Podobne działania podjęły obecne władze Tarnobrzega, które wniosek o dofinansowanie projektu pn. „Budowa i wyposażenie ścianki wspinaczkowej wraz zapleczem” złożyły w marcu br. Z treści złożonego wniosku wynika, że do wykończenia ścianki brakuje 1 646 296,4‬ zł brutto.

– Wartość zgłoszonego zadania wynosi 2 293 293,94 zł brutto, w tym 646 997,54 zł brutto to wartość prac już wykonanych. Wysokość wnioskowanego dofinansowania z Programu Sportowa Polska  wynosi  877 000,00 zł brutto – informuje portal NadWisłą24.pl rzecznik UM Tarnobrzeg Wojciech Lis.

– Wyniki konkursu powinny pojawić się na przełomie miesięcy październik/listopad. Inwestycja planowana była pierwotnie na lata 2019/2020, w przypadku uzyskania dofinansowania ze względu na opóźnienia w rozstrzygnięciu konkursu wykonanie rzeczowe zadania przesunięte zostanie na lata 2020/2021 – dodaje.

W przypadku uzyskania dofinansowania w ramach ww. zadania planowane jest: wykonanie prac rozbiórkowych oraz wykończeniowych w budynku zaplecza, montaż/ wymiana stolarki okiennej i drzwiowej w budynku zaplecza, wykonanie instalacji elektrycznej, centralnego ogrzewania, wod-kan wraz z armaturą w budynku zaplecza i ścianki, wykonanie posadzek kwarcowych w budynku ścianki wspinaczkowej, docieplenie ścian i sufitu w budynku ścianki wspinaczkowej, wykonanie elewacji wewnętrznej poprzez budowę konstrukcji oraz montaż paneli wspinaczkowych, zakup wyposażenia ścianki oraz zaplecza.

Jeśli jednak okaże się że wniosek nie zostanie dofinansowany ze środków ministerialnych, pieniądze na dokończenie ścianki mają zostać zabezpieczone w przyszłorocznym budżecie, jak zapowiedział prezydent Bożek. Dodajmy że obecny włodarz miasta był twarzą tego projektu, jeszcze jako Przewodniczący Rady Miasta zachęcając mieszkańców do oddania na niego głosu w Budżecie Obywatelskim.

– Złożyliśmy wniosek do Ministerstwa Sportu, czekamy w tej chwili na wynik, jeżeli nie zmieści się, to zaplanujemy w następnym roku w budżecie dokończenie ścianki wspinaczkowej – mówił 18 września br. prezydent Bożek.

– Będę robił wszystko żeby w następnym budżecie ta ścianka została skończona, skończona przed Olimpiadą w Tokio, do której myśmy się przygotowywali. Bo tak naprawdę budując tę ściankę rozmawialiśmy z Polskim Związkiem Alpinizmu, z olimpijczykami, z zawodnikami z naszej narodowej kadry którzy tutaj mieli trenować, rozmawialiśmy z ościennymi gminami, z policją, ze strażą miejską, nawet z Warsztatami Terapii Zajęciowej. Ci wszyscy ludzie byli chętni do tego, żeby ćwiczyć na tej ściance. Gdyby Państwo zobaczyli właśnie dzieciaki z Warsztatów Terapii które tutaj na placu Bartosza Głowackiego się wspinały po tej ściance – to jest niesamowita terapia dla tych ludzi. A jednak okazało się, że niektórzy doszli do wniosku, że to Bożkowi jest ta ścianka potrzebna – dodał.

Szczegóły w materiale video. Zapraszamy

foto&video: Piotr Morawski

20
Dodaj komentarz

18 Wątków komentarzy
2 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
16 Autorów komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ROMAN

Kiełb ma kibel, Bożek będzie miał ściankę. Słuszną linię ma nasza władza… Siara by nawet powiedział „mają rozmach skurw…..”

Bozo

„-Będę robił wszystko żeby w następnym budżecie ta ścianka została skończona, skończona przed Olimpiadą w Tokio” cyrk na kółkach, weź się zajmij w końcu czymś konkretnym, a nie tylko imprezki, zdjęcia i ta ścianka

Zenada

Oj Bożek Bożek Jaki to sukces oglaszasz Kielba za kibel chcieli zlinczowac A ta ścianka to dopiero kaprys Szkoda słów

Rotary

Co z drogami, bo w końcu zaczną się pozwy ubezpieczycieli, drogi tarnobrzeskie to stan wschodniej Ukrainy. Tylko nie zmiejszajcie szerokości bo to co jakiś matoł zrobił na Wyszyńskiego to porażka. Szczególnie dla użytkowników parkingów koło hotelu gdyż wyjeżdżają na drugi pas

Tosia

Matol to kto to wykonał Kandydat na prezydenta

art

Przepraszam, ale uważam, iż ten obiekt powstał zupełnie niepotrzebnie. Nie wiem, po co w Tarnobrzegu ścianka wspinaczkowa. To miasto wymiera.

JJ

Jak mu się uda i dotrzyma słowa to będzie coś
Hmm… może coś jeszcze będzie z tego Prezydenta.

maniel

Takich syfów bublowatych jest więcej , oprócz najdroższego kibla w Polsce teraz okazuje sie ścianka , do tego usychająca choinka ” Grześ” , wóz drabiniasty z beczkami. Ścianka to dla kogo , bo chyba emeryci nie będą się wspinać , może zrobić lepiej wieże widokową i oglądać zaniedbany Tarnobrzeg . Forsa wyrzucona w błoto , tak było wcześniej z amfiteatrem , aż zniszczał i straszył wyglądem . Czy nie można zrobić coś lepszego , może wrócić do ładnego wyglądu placu czerwonego spapranego przez mleczarza, inne miasta nie brukuja takich miejsc , powinna byc zieleń , może nie cały plac ale… Czytaj więcej »

Jola

Może by się prezydent postarał o pieniądze na remont ulicy LOKIENKA której remont miał się zacząć nad wiosnę 2019 z budzetu obywatelskiego PEC zniszczył nawierzchnie to niech teraz wyłoży pieniądze Niech prezydent zamiecie ta sprawa a nie ścianki ,

zniesmaczony

LUDZIEEEEEEEEEEEE !!!! jak długo jeszcze dacie się dymać ???!!! Poniżej piszą, że trzeba dopłacic 2,8 mln żeby pracownicy samorządowi mieli pensję MININALNĄ !!!!!!!!!!!! Wstyd na całą Polskę !!! A na głupi pomysł ścianki idzie prawie tyle samo. Idżcie w niedzielę i głosujcie na peło niech wam zabiorą i te ochłapy.

alpinista

Ale się Bożek wspiął na wyżyny Himalajów. Ta ścianka to jedna ściema. Jak można tak bezmyślnie rozgrzebać inwestycje i nie mieć kasy. A to gadanie ,ze może będzie kasa albo nie będzie to jest żenada.

Konon

Nie będzie niczego!!

Borysław

Oby się udało, bo szkoda zainwestowanych środków z budżetu miasta, z każdym rokiem cena dostosowanie inwestycja wzrasta.

Morświn

Zawsze można to przerobić na latarnię morską, tylko po czym się wspiąć, by rozpalić ten ogień???

jabol

kielb niech dokonczy ta scianke za swoje pieniadze toz to dzielo kielbia alpinisty

Mieszkaniec

I po co kłamiesz człowieku Bozka Wszyscy wiedzą że ta ścianka to hit wyborczy na prezydenta Bozka.
Trochę umiaru i pokory by się przydało.

Jola

Chyba kit a nie hit wyborczy !!!!!

a453777

tyle lat , nic po prostu nic , po co ten Pluto w urzędzie ?

Zychu

Ścianka kozacki pomysł, nie ma takiej scianki w pronieniu 100km..
Pytanie jest tylko czy lepiej zrobic mniejszą ściankę czy czekać w nieskończoność na molocha który nie powstanie nigdy.

Yoodash

Może w Tarnobrzegu lepszym wzięciem była by Golgota z drogą krzyżową? Ta ścianka wspinaczkowa, to jak pudrowanie trupa.