Jak obronić się przed komornikiem?

Dzisiejsze czasy sprzyjają zaciąganiu różnego typu pożyczek i kredytów. Stajemy się dłużnikami czasami bez pomyślenia, ale zdecydowana większość Polaków w trudnych sytuacjach życiowych, sięga po taki sposób pozyskania pieniędzy z konieczności.

Nie zdajemy sobie sprawy, że nie jest to zawsze najlepsze wyjście, a na konsekwencje nie trzeba długo czekać. Trudności życiowe sprawiają, że w celu uregulowania należności wynikających z zadłużenia sięgamy po nową formę kredytu. Wpadamy w tzw. pętlę finansową, a wynikiem tego może być egzekucja komornicza. Jak stawić czoła komornikowi? Co zrobić, kiedy otrzymamy wezwanie do zapłaty? Możliwości jest wiele.

Do najprostszych należy zajrzenie do komputera. Internet oferuje niezliczoną ilość informacji, tylko jak się odnaleźć w gęstwinie przepisów prawnych? Można skorzystać z pomocy na dyskusyjnych forach społecznościowych, gdzie być może znajdziemy kogoś z podobnym problemem i uzyskamy satysfakcjonującą nas poradę. Najpewniejszym sposobem na uzyskanie rzetelnej i fachowej pomocy jest zwrócenie się po nią do adwokata. Mamy wówczas pewność, że porada będzie wyłącznie analizą naszego przypadku i zostanie rozpatrzona ze względu na jej indywidualny charakter.

Komornik z nakazem egzekucji w ręku to nic przyjemnego. Jednak rzeczywistość uległa zmianie i sam komornik nie jest już taki straszny, kiedy wiemy, że możemy się przed nim bronić. Pomocne w tym będzie skorzystanie z usług adwokata lub radcy prawnego. Przed jego wyborem warto przejrzeć opinie o prawnikach na polecprawnika.pl. Oczywiście obrona będzie tym bardziej skuteczna im większa będzie nasza wiedza prawnicza. Z reguły jest ona niewielka, dlatego w tym celu udamy się do mecenasa. Komornicy argumentując swoje pisma posługują się językiem typowo prawniczym, popierają swoje działania konkretnymi zapisami paragrafów i artykułów prawnych, co dla przeciętnego odbiorcy nakazu jest zazwyczaj niezrozumiałe.

Skoro nie rozumiemy przesłanek zawartych w piśmie, to nie szukajmy darmowych rozwiązań w Internecie tylko skorzystajmy z fachowej porady prawnej. Wiemy, że terminy określone w piśmie są niemożliwe do przekroczenia więc natychmiast powinniśmy udać się do kancelarii adwokackiej. Wszelka pomoc tam otrzymana na pewno pozwoli nam na spokojniejsze podejście do sprawy i pozbycie się niepotrzebnego zdenerwowania.

W wielu przypadkach okazuje się, że niekoniecznie racja jest po stronie komornika, ale o tym i innych aspektach dalszego postępowania opowie dobry adwokat poproszony o poradę. Jeśli chcemy podjąć walkę z komornikiem, a przede wszystkim wywalczyć swoje prawa, to warto zainwestować w poradę prawną.

Cała procedura wszczęcia postępowania przeciwko komornikowi jest długa i dość skomplikowana. Jeżeli zdecydujemy się na walkę samodzielnie, bez odpowiedniego przygotowania prawniczego, musimy liczyć się z możliwością rozciągnięcia jej w czasie i mocno uzbroić się w cierpliwość. Jednak w takim przypadku nie zawsze mamy pewność, że nasza obrona przed komornikiem będzie skuteczna.

materiał partnera
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content