O krok od tragedii w Sandomierzu. 25-latek groził śmiercią partnerce, później spowodował pożar

Do tragicznych scen mogło dojść w sobotni poranek w jednym z bloków na sandomierskim osiedlu, gdzie 25-latek będący pod wpływem alkoholu i środków odurzających w wyniku konfliktu z partnerka podpalił szafkę na klatce schodowej a w konsekwencji doprowadził do spalenia się wózka dziecięcego, szafki na buty, uszkodzenia tynków i silnego zadymienia budynku. Na szczęście sytuację w porę udało się opanować i nie było konieczności ewakuacji mieszkańców bloku.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę około godziny 5:00 wtedy to policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze na klatce schodowej w z jednym z bloków na terenie sandomierskiego osiedla. Po zakończeniu akcji gaśniczej Straży Pożarnej i oddymieniu budynku ustalono, że spaleniu uległa szafka i wózek dziecięcy. Panująca na miejscu wysoka temperatura doprowadziła do tego, że w miejscu pożaru z sufitu i ścian odpadł tynk a w oknach popękały szyby. Policjanci będący na miejscu zatrzymali 25- letniego mieszkańca Sandomierza, który podejrzewany był o podłożenie ognia.

W toku dalszych czynności mundurowi ustalili, że poprzedniego wieczora pomiędzy mężczyzną a jego partnerką doszło do kłótni na tle sprawowania opieki nad ich dzieckiem. Mężczyzna groził pobawieniem życia swojej partnerce, a następnie będąc pod wpływem alkoholu i narkotyków chciał te groźby zrealizować i doprowadził do podpalenia stojącej na klatce schodowej szafki. Młody sandomierzanin został zatrzymany. Funkcjonariusze z sandomierskiej jednostki dokonali przeszukania w jego domu, gdzie znaleźli biały proszek wstępnie zidentyfikowany jako amfetamina. Dzisiaj podejrzany doprowadzony został przed sandomierski sąd, gdzie usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa w związku z umyślnym spowodowaniem zdarzenia mającego postać pożaru powodujące zagrożenie życia wielu osób, gróźb karalnych i zarzut posiadania substancji psychoaktywnych.

Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy przychylił się do wniosku Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Sandomierzu i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara od 8 lat pozbawienia wolności.

opr. MO

foto&źródło: KPP Sandomierz

2
Dodaj komentarz

2 Wątków komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorów komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
x

łobuz kocha najbardziej

O. Mateusz

Przepraszam, nie było mnie w tym czasie w Sandomingo

Ojciec Mateusz