Ok. 300 tys. plażowiczów, ok. 322 tys. zł z wjazdu – podsumowanie sezonu nad Jeziorem Tarnobrzeskim

We wrześniu br. prezentowaliśmy na naszym portalu podsumowanie minionego sezonu nad Jeziorem Tarnobrzeskim w oparciu o informacje, które uzyskaliśmy od policji i Straży Miejskiej. Tym razem o szczegółowe dane poprosiliśmy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który w imieniu gminy zarządza tym terenem.

Jak dowiedzieliśmy się od Adama Strumińskiego dyrektora MOSiR, jedynymi nowymi rozwiązaniami wprowadzonym w sezonie 2019 nad jeziorem była większa liczba TOI TOI, które były częściej serwisowane. W przypadku frekwencji to według dyrektora MOSiR, była ona podoba do tej z sezonu 2018.

– Z naszych obserwacji wynika że była podobna jak w zeszłym roku czyli ok. 300 tys osób odwiedzających przez cały sezon – wyjaśnia NW24.pl A Strumiński. – Najwięcej ludzi wypoczywa nad jeziorem w słoneczne niedziele, ok. 20 tys osób – dodaje.

Szacunkową liczbę wypoczywających nad jeziorem określa się na podstawie liczby samochodów i motorów wjeżdżających nad akwen. W trakcie sezonu za wjazd nad jezioro pobierane są opłaty.

– Za wjazd nad jezioro w bieżącym roku zebrano 322 599,00 zł, natomiast w roku ubiegłym zebrano 339 280,00 zł. Rekord osiągnięto w roku 2015 i wyniósł 353 936 zł – tłumaczy NW24.pl Adam Strumiński. – Ponieważ MOSiR jest jednostką budżetową to wszelkie przychody wpływają na osobne konto i są odprowadzane bezpośrednio do Urzędu Miasta, natomiast wydatki pokrywane są z dotacji UM zgodnie z planem finansowym – dodaje.

Wydatki o których mówi dyrektor a związane z utrzymaniem Jeziora Tarnobrzeskiego wyniosły w bieżącym roku 365 186,80 zł. Największą ich część bo 153 947,37 zł stanowią wynagrodzenia + pochodne od wynagrodzeń pracowników (w tym umowy o pracę – pracownicy kas, um. zlecenia – ratownicy). Kolejne pozycje to:

  • organizacja Maratonu m.in. pomiar czasu, wynajem barierek ochronnych, obsługa medyczna, usł. cateringowa, zakup statuetek i nagród rzeczowych oraz nagrody pieniężne dla zwycięzców – 34 461,09 zł
  • wydatki na zapewnienie bezpieczeństwa przez Tarnobrzeskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe – 44 450,00 zł
  • usługa gastronomiczna dla policji – 19 520,00 zł
  • zużycie energii elektr. przez najemców punktów gastronom. – 27 582,21 zł
  • usł. stolarskie schodów, naprawcze – 22 671,14 zł
  • paliwo do motorówek TWOPR oraz POLICJI – 14 364,83 zł
  • wynajem kabin TOI TOI – 42 750,51 zł
  • obsługa kamer – 4 500,00 zł
  • badanie wody – 619,82 zł
  • usługi telekomunikacyjne – 319,83 zł

– Do wyżej wymienionych wydatków należy doliczyć wydatki ponoszone przez MOSiR poza sezonem funkcjonowaniem Jeziora Tarnobrzeskiego tj. 500,00/m-c obsługa kamer oraz 35,40/m-c -usł. telekomunikacyjne – dopowiada dyr. Strumiński.

– Do pełniejszego obrazu trzeba jeszcze dołożyć koszty sprzątania i koszenia /UM/ a także wpływy z dzierżaw gastronomii i wypożyczalni /UM/ – dodaje.

Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
2 lat temu

Wnioskuję z tego artykułu, iż Jezioro Tarnobrzeskie przynosi straty dla budżetu Miasta?

yyy
2 lat temu

coś mi się mało za te wjazdy wydaje, patrząc ile aut było na samych łikendach

Gość
2 lat temu

Czyli jezioro jest cały czas deficytowe.
A wszyscy naokoło mówią jaki jest to skarb. Gdzie tu jest sens?

yyy
2 lat temu

zakładając, że sezon biletowy był od czerwca do sierpnia (a nie wiem czy nie od maja do końca września) wychodzi, że w tym czasie było niecałe 54 tysiące aut, dziennie zaś 583, nie licząc już motorów.
Auta po 6 zł. jak dobrze pamiętam?
Wiem, czasem pogody nie było, jednak na łikendach korki były do wjazdu z dwóch stron

Rotary
2 lat temu

Jezioro powinno być oddane Marszałkowi wtedy zobaczyliby większe środki finansowe, których nasze miasto nie uświadczy a pakowanie tam kasy, to zaniedbywanie miasta.

Rotary
2 lat temu

Nie zaniedbywać miasta kos,temu jeziora, bo to strzał w gębę dla zwykłego tarnobrzezanina. Najpierw miasto, a później jezioro. Nie odwrotnie, bo mieszkaniec karmi miasto, a jezioro już nie.

B.Ch
2 lat temu

Tylko Tarnobrzeg Zdrój ma szanse na rozwój. Pomysł Pana Zycha to strzał w dziesiątkę, tylko kto to zrozumie?
Prof. Pawłowski dał szansę naszemu miastu i wszyscy skorzystali. Do odważnych świat należy, tylko nasza elita, nawet własnego cienia się boi.

Krzyś
2 lat temu

Jaki Tarnobrzeg Zdrój gdy włodarze chcą rozwijać przemysł na strefie 😀 Z jednej strony produkcja nawozów na ogromną skalę a z drugiej kuracjusze , dobre hehe

B.Ch
2 lat temu
Reply to  Krzyś

Produkcja nawozów w strefie w Tarnobrzegu – nie rozśmieszaj mnie…

Miasto sportu i inwestycji
2 lat temu

Zarobasy po pachy na tym jeziorze dla miasta. Jeszcze ono Nas ciagnie w dół kolejna trafiona inwestycja do pompowania pieniędzy jak siarka s.a. ze stadionem i scianka wspinaczkowa.

straty i zadnego człowieka na górnym stołku
2 lat temu

nie wiem czy tu płakać czy się śmiać w stalowej i w nisku maja jednogo uczestnia białego domu w stolicy a tbg byłe miasto wojewódzkie 5 osób startowa i efektów nie ma
z innej beczki miały być budowane dwa hotele gdzie one sa?
koszenie trawy w których miejscach?
zbieranie śmieci to tylko wybranych miejscach dlaczego?
(na całym jest duży ale trawy są dwu m i gdzie jest teren zielony leżą do tej pory śmiecie) czyja to wina?
nie będę wspominał o dziurach w droga o pracy policji i straży miejskej dla tego pobierali pensje a było cieżko przejechać aby to się nie skonczyło kraksa za co i dla czego?
i ostatnie zakaz spędzenia czasu w nocy i noclegów do kiedy?

michał
2 lat temu

ja tam jeszcze nigdy nie płaciłem z awjazd sie im uciekało albo z innej strony sie wjeżdzało tyle płacic z awjazd za duzo

Obserwator
2 lat temu

Co ta Policja tam jadła? ????

ANTY
2 lat temu
Reply to  Obserwator

Ośmiorniczki i kawior 🙂

B.Ch
2 lat temu
Reply to  ANTY

Smacznego!

jan
2 lat temu

Usługi naprawcze – 22 tys. to za co płacą pracownikom?

enio
2 lat temu

A gdzie faktura za dolaną wodę do Jeziora?
Wysłac ich na pustynię to piach będą kupować.

obywatel
2 lat temu

No i wyszło szydło z worka – miasto dopłaca do jeziora – a miał być sukces
i dochody, tymczasem same straty do których dopłacają podatnicy (czyli mieszkańcy). Ale Mastalerz przysłużył się miastu – HA HA HA .
Najważniejsze że byli z PO zarządzający KS Machów wzięli kasę (premię)
za przekazanie jeziora miastu (kasiorę sowitą zarząd wziął (Niedbałowski, Bochyński).
To i tak w tym roku aura była łaskawa (dobra słoneczna pogoda) a co będzie jak będzie pogoda deszczowa w jakimś roku – HA HA HA .
Kolejna udana inwestycja miasta, ale czego się można spodziewać po inwestycjach (w wykonaniu przez urzędników miasta) takich jak : park technologiczny, Marina, kibelek itd.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
18
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content