Parking w strefie na blisko 100 samochodów już otwarty. „To pierwszy etap Parku Przemysłowego Machów” (fotoreportaż oraz video HD)

W Tarnobrzegu-Machowie oddano do użytkowania nowy parking dla samochodów ciężarowych. Inwestycja została zrealizowana przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Tarnobrzegu za kwotę ponad 4 mln zł. Uroczyste otwarcie parkingu odbyło się dzisiaj, tj. we wtorek 15 października br.

Na parkingu powstało blisko 100 miejsc postojowych, zadbano również o zagospodarowanie przyległych terenów zielonych, zbudowano zaplecze sanitarne, oświetlenie i chodniki. Docelowo cały obiekt i teren wokół będzie monitorowany i ochraniany przez specjalistyczną firmę. Wykonawcą projektu i robót budowlanych była firma Antex II sp. z o.o. z Lubyczy Królewskiej.

– Otwarcie parkingu z pewnością ucieszy lokalnych przedsiębiorców, ich kooperantów i dostawców, bo to z myślą o nich powstał pomysł budowy tego obiektu. Warto podkreślić, że parkowanie będzie bezpłatne, więc spodziewamy się wzrostu ruchu komunikacyjnego i większej płynności przejazdów – mówi Adam Kuśnierz, dyrektor ARP S.A. w Tarnobrzegu. – Wierzymy również, że poprawa dostępności transportowej wpłynie na zwiększenie inwestycji gospodarczych w naszym regionie, o co jako zarządzający TSSE nieustannie zabiegamy – dodaje.

Parking jest pierwszym etapem powstającego w tym obszarze Parku Przemysłowego Machów. W ramach parku planowana jest przebudowa dróg na terenie przemysłowym, budowa ciągów pieszo-rowerowych, oświetlenia, przystanków autobusowych (w tym zatok) i zajezdni autobusowej. W planach jest również budowa hali produkcyjno-magazynowej z zapleczem administracyjnym, dalsze uzbrojenie terenów inwestycyjnych strefy, a także prace nad lepszym skomunikowaniem obszaru z ważnymi węzłami drogowymi.

– Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. nie ustaje w aktywności na rzecz budowania możliwości dla inwestorów do realizacji nowych projektów gospodarczych. Poprawa otoczenia biznesu wpisuje się w podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej, a co a tym idzie stymuluje rozwój przedsiębiorczości w obszarze zarządzanym przez ARP S.A. – mówi Dariusz Śliwowski wiceprezes Zarządu Agencji.

Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK WISŁOSAN obejmuje 35 powiatów i 299 gmin. Od początku funkcjonowania ustawy o wspieraniu nowych inwestycji udzielono 20 decyzji administracyjnych na prowadzenie działalności gospodarczej. Przedsiębiorcy utworzą nowe projekty inwestycyjne o wartości przekraczającej 350 mln zł i utworzą 210 nowych miejsc pracy, przy utrzymaniu dotychczasowych 1867 stanowisk.

Szczegóły w materiale video. Zapraszamy

info: materiały prasowe

foto&video: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pies z Woli
4 lat temu

No to wreszcie wiemy, czym właściwie zajmuje się prezydent Tarnobrzega z Woli Baranowskiej. Przecina w golfie wstęgi na nie swoich inwestycjach, twierdząc że jest gospodarzem.

Ark
4 lat temu

lepiej niech skończą remont parkingu przy cmentarzu na Sobowie, bo za 2 tygodnie Wszystkich Świętych a parking jest rozkopany. Kto w ogóle zdecydował się na remont o tym czasie? specjalnie, żeby ludziom utrudnić przyjazd?

yyy
4 lat temu
Reply to  Ark

co sie czepiasz, nie skojarzyli faktów, każdemu się może zdarzyć, pogody nima

yyy
4 lat temu

i można się fajnie ubrać na wstęgi? 🙂

zdziwiony
4 lat temu

Zdjęcie nr 10 i 31 .Porażka jak Pluta nas reprezentuje.

To wszystko na temat klasy politycznej Tarnobrzega. A inni z pisu to Marianek i Wojtus może żony poproszą aby im spodenki wyprasowały. Tylko Maślanka utrzymał poziom.

yyy
4 lat temu
Reply to  zdziwiony

o posłuchaj sobie jaki bełkot jeszcze uprawia, koleś na konic zgasił golfa jak trza

maciek
4 lat temu

To nie jest zaden parking w Tarnobrzegu-Machowie tylko w Machowie.Juz nie robcie z tego grajdola Tarnobrzegu metropolii hahahhaha

Weber
4 lat temu
Reply to  maciek

@globoo ty stary rowerze 😀

strefa pracy
4 lat temu

tak kierowcy maja się gdzie podziać ale jak można dojechać do róznych firm jak same dołki sa i nie tylko kiedy miasto wyjdzie na zero i zycie w tym miescie sie zmieni?

K O N F E D E R A C J A KOALICJA Z NASZYMI WYBORCAMI
4 lat temu

Proszę państwa, TVP wpiera nam koalicję z Platformą. TVN sugeruje, że moglibyśmy zawrzeć koalicję z PiS-em. Jaka jest prawda o Konfederacji?

Prawda jest taka, że prędzej Morawiecki znów będzie doradcą Tuska, prędzej Gowin wróci do Platformy, prędzej Sikorski, Kluzik-Rostkowska wrócą do PiS-u niż Konfederacja będzie żyrować jakiekolwiek ciemno-okrągłostołowe układy.

Pan Neumann może sobie poszukać kolegów w Tczewie albo w celi, do której trafi, kiedy afery z nim związane zostaną właściwie osądzone, ale niech nie szuka tych kolegów w Konfederacji. A pan Kaczyński mówiący o tym, że istnieje czterogłowa koalicja w tych wyborach, oczywiście ma rację. Istnieje bowiem 5 komitetów, jest Konfederacja i jest czterogłowa koalicja okrągłostołowa – PiS, PO, SLD, PSL. To jest dzisiaj właściwy podział na scenie politycznej, na tych, którzy rządzą od 30 lat i rządzą i jakość tych rządów i styl działania tej klasy politycznej państwo doskonale znacie, niestety.

Konfederacja po 13 października, będzie patrzyła rządzącym na ręce. Konfederacja w Sejmie będzie twardo broniła polskich interesów, tak jak zawsze to robimy – mówi Robert Winnicki.

żydokomuna
4 lat temu

parking jest i robota za 1630 zl,fajnie,w stalowej robi sie drogi,buduje mosty, zarabia godziwie ,a tu 1630 zl,hura,hura

Ripostka
4 lat temu

Już wiem kogo mi przypomina wasz wiceprezydent. Jak na niego patrzę i go słucham to widzę kowboja z westernu u schyłku popularności tego gatunku. Smutno się słucha i ogląda. Natomiast całe to otwarcie kojarzy mi się z Alternatywy 4

obywatel
4 lat temu
Reply to  Ripostka

Przecież wice – kitka znany jest z tego, że pierwszy na imprezki.
Tak było jak był posłem (wieczny gość gospodyń wiejskich , dni różnych miejscowości itd..) i nadal tak pozostało.

żenada
4 lat temu
Reply to  Ripostka

A mnie to przypomina huczne otwarcie pracowni radiologi w naszym szpitalu przed wyborami Stasiaka z Kruczkiem ,które na nastąpić 5 listopada bo wtedy wykonawca schodzi z budowy.
Tak się bawi pis kiedy motłoch nic nie rozumie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
14
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content