Tragedia na drodze krajowej nr 77. Motocyklista zginął w wypadku (zdjęcia)

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj ok. godz.21 na drodze krajowej nr 77 w miejscowości Gorzyce przy skręcie na Motycze Poduchowne. Kierujący motocyklem zderzył się tam z samochodem osobowym. Niestety 34-letni motocyklista nie przeżył.

Relacja z miejsca wypadku autora zdjęć, Mateusza Chmielowca:

Wczoraj około godziny 21, Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej otrzymało zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej 77 w miejscowości Gorzyce przy skręcie na Motycze Poduchowne. Na miejsce zadysponowane zastępy PSP, OSP, Policja i ZRM.

Po dotarciu na miejsce pierwszego zastępu Straży Pożarnej jakim był OSP Gorzyce, strażacy przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu motocykliście, który miał rozległe obrażenia wewnętrzne, nie wykazywał również żadnych oznak życia.  Do resustytacji poszkodowanego przystąpił przybyły po chwili gorzycki Zespół Ratowictwa Medycznego, jednak i to nie pomogło – lekarz stwierdził zgon.

Kierująca samochodem osobowym marki Mitsubishi nie doznała poważnych obrażeń, została przetransportowana przez ZRM do szpitala w Tarnobrzegu, a po badaniach zwolniona.

Ze wstępnych ustaleń wynika:

Kierująca samochodem osobowym podróżowała DK 77 od strony Sandomierza w kierunku Stalowej Woli i skręcała w lewo na Motycze Poduchowne, kierujący motocyklem jechał od strony Stalowej Woli w kierunku Sandomierza, wyprzedził jeden samochód po czym uderzył w prawy tył samochodu Mitsubishi, a następnie o latarnie. Siła uderzenia była tak duża, że motocykl leżał 20m od samochodu, a kolejne 20 m poszkodowany, kask motocyklisty leżał zaś po drugiej strony ulicy około 30 m.

Na miejscu strażacy zabezpieczali i oświetlali teren działań prokuratora jak i techników z KMP Tarnobrzeg. Ruch do 1 w nocy był zablokowany, policja wyznaczyła objazdy.

foto&info: Mateusz Chmielowiec

INFORMACJA Z POLICJI

Do tragicznego wypadku z udziałem motocyklisty doszło wczoraj w nocy na drodze krajowej nr 77 w miejscowości Motycze Poduchowne. W zderzeniu z samochodem osobowym śmierć poniósł 34-latek kierujący jednośladem.

Do zdarzenia doszło przed godz. 21 w miejscowości Motycze Poduchowne w powiecie tarnobrzeskim. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 54-letnia kierująca mitsubishi podczas manewru skrętu w lewo z drogi krajowej nr 77 najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu motocykliście. Doszło do zderzenia pojazdów. Mimo podjętej akcji ratunkowej 34-letni kierujący motocyklem honda poniósł śmierć. Obrażeń doznała także kierująca samochodem, kobiecie udzielono pomocy medycznej.

W związku z tym zdarzeniem droga krajowa nr 77 była w tym miejscu zablokowana przez kilka godzin. Po godz. 1 w nocy ruch został przywrócony.

3
Dodaj komentarz

2 Wątków komentarzy
1 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
3 Autorów komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aaa

Tak to bywa jak sie zapierdziela i wyprzedza na skrzyżowaniu… selekcja naturalna, jednego idiote mniej

kukuryk

Ty doczekasz się na selekcji naturalnej głupoty

michał

oni sie sami eliminuja szaleja pchaja sie nie znaja przepisów jeżdza ile maja na liczniku jechał bardzo szybko jechał by powoli to by widział co sie dzieje i chamował tak samo jak by inni tak jechali to by nie było zdarzeń do wypadków doprowadzaja wina jest motocyklistów tylko bucza i ryczo