Były prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb winny – Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu utrzymał wyrok Sądu Rejonowego

Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu utrzymał w całości wyrok Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu ws. oskarżonego o korupcję byłego prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba, zmieniając jedynie podstawę prawną wymierzonej oskarżonemu grzywny (z art. 33 § 1 kk na art. 33 § 2 i 3 kk). Rozprawa apelacyjna odbyła się dzisiaj. Wyrok jest prawomocny. Grzegorz Kiełb nie był obecny dzisiaj w sądzie.

– Na skutek apelacji Sąd zmienia zaskarżony wyrok w ten sposób w punkcie 2, że za podstawę orzeczonej kary grzywy przyjmuje przepis artykułu 33 paragraf 2 i 3 Kodeksu Karnego, utrzymuje wyrok w mocy w pozostałej części. Zasądza od oskarżonego Grzegorza Kiełba na rzecz Skarbu Państwa kwotę 3 tys. 320 zł tytułem kosztów sądowych za postępowanie odwoławcze – odczytała dzisiejszy wyrok sędzia Sądu Okręgowego.

WYROK SĄDU REJONOWEGO Z DNIA 20.MAJA 2019 r

Sąd uznaje Grzegorza Kiełba za winnego zarzucanego mu czynu stanowiącego przestępstwo z artykułu 228 paragraf 1 Kodeksu Karnego i za to:

  • Po pierwsze : na podstawie artykułu 228 paragraf 1 KK skazuje Grzegorza Kiełba na karę 1 roku i 4 miesięcy pozbawienia wolności
  • Po drugie: na podstawie artykułu 33 paragraf 1 i paragraf 3 KK wymierza Grzegorzowi Kiełbowi karę grzywny w wysokości 150 stawek dziennych, ustalając wysokość 1 stawki dziennej na kwotę 100 zł (15 tys. zł – przyp.red)
  • Po trzecie: Na podstawie artykułu 41 paragraf 1 KK i artykułu 43 paragraf 1 KK orzeka wobec Grzegorza Kiełba tytułem środka karnego zakaz zajmowania stanowisk kierowniczych w jednostkach administracji rządowej i samorządu terytorialnego na okres 6 lat
  • Po czwarte: na podstawie artykułu 63 paragraf 1 i paragraf 5 KK zalicza Grzegorzowi Kiełbowi na poczet orzeczenia kary pozbawienia wolności okres rzeczywistego pozbawienia wolności w sprawie od dnia 21 lutego 2018 roku godzina 11.44 do dnia 17 lipca 2018 roku godzina 16.55, przyjmując że jeden dzień rzeczywistego pozbawienia wolności równa się jednemu dniu kary pozbawienia wolności
  • Po piąte: zasądza od Grzegorza Kiełba na rzecz skarbu państwa tytułem kosztów sądowych opłatę w wysokości 3 tysiące 300 zł oraz poniesione wydatki w sprawie w kwocie 190 zł”

Komentarz obrońcy G. Kiełba Ryszarda Łepskiego tutaj

foto główne: archiwum

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
43 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tarnobrzeżanin
2 lat temu

Pewnie będzie jeszcze skarga kasacyjna do SN.

obywatel
2 lat temu

Skarga nie wstrzymuje wyroku prawomocnego – posiedzi – siedząc może pisać skargę a wątpliwe jest czy SN ją przyjmie ????

Rysiek
2 lat temu

Mnie zastanawia to tłumaczenie: że wziął 20 tys zł jako pożczkę, na kampanię wyborczą? Skoro pobierając – nie małą – pensję prezydenta przez prawie 4 lata, nie zdołał odłożyć, to zakładając, że by wygrał i miał tę samą pensję – z czego chciał to spłacić? Jakieś dodatkowe profity? A co w przypadku gdyby przegrał wybory? To się nie dodaje!

cenzor 24
2 lat temu

panie Kiełb prosimy o komentarz w tej sprawie bo chyba mieszkańcom się należy

obywatel
2 lat temu
Reply to  cenzor 24

A oddał członkom TSM bezprawnie pobierane diety za bycie nielegalnie członkiem rady nadzorczej (tylko ciemniak uwierzy, że ktoś z wykształceniem prawniczym
do trzech nie potrafi liczyć) Katolik by oddał.
Aż dziw że za to kary nie ma !!!!!!!!!!!!!!!
Ale chyba tatko pomoże – zatrudni w TSM za dobrą kasiorę (kogoś od brania łapówek).

yyy
2 lat temu

może jakiś mem od pana prezydenta na tę okoliczność?

obywatel
2 lat temu
Reply to  yyy

A może prezio – tatko coś powie – czy w taki ktoś może pracować w spółdzielni
(w Tarnobrzegu chyba tak ).

Edward
2 lat temu
Reply to  yyy

Mem, w którym przeprasza mieszkańców, że ich zmanipulował. I jeszcze drugi, w którym przeprasza p. Kalinkę, że oskarżył go o całe zło tego świata, sam będąc winnym.

„Daliście się nabrać naiwniacy moi,
Wiedziałem, że Tarnobrzeg za mną stoi.
Lecz wyrok sądu dostałem
Idę siedzieć, choć się odwołałem.
Brałem łapówki, dość łatwo mi szło,
Teraz wszyscy wiedzą, że jestem dno.
Do widzenia za jedenaście miesięcy,
Bo tyle jest warte 20 tysięcy.
Łatwo kłamstwem rzucałem,
Bo pogrążyć Pana Kalinkę chciałem.
Na koniec prośbę do Was stosuję
Miejcie mnie za nic – to koniec. Dziękuję.”

Bozo
2 lat temu

Zaraz owieczki Kiełba zaczną wyć – on nie winny to wszystko wina kołka… Itp itd. łapówkarz ma siedzieć w więzieniu owieczki.dalej wyjcie i płaczcie

Ozo
2 lat temu
Reply to  Bozo

Do Bozo Tak Ty to jesteś sprawiedliwy uczciwy i Katolik Szczęść ci Boże Tylko że sumienie to nie pobożne życzenia

obywatel
2 lat temu

Kara za 20 tysięcy złotych a Członkowie organów w SM Siarkowiec okradli ludzi wbrew prawu na ponad 2 , 5 mln złotych i chodzą wolno ( czytaj uchwały w sprawie podziału nadwyżek z GZM za lata 2008 – 2012 – w następnych prawdopodobnie też) Coś w tym kraju jest nie tak – że zwykli złodzieje chodzą wolno !!!!

Mieszkaniec
2 lat temu

I co dalej bedzie radnym??

Bozo
2 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

Nie. Jedzie na puche

ROMAN
2 lat temu

I jak teraz czuje się 1075 mieszkańców Serbinowa, którzy wybrali jako swojego reprezentanta łapówkarza… Może naplujecie sobie w pysk przy porannej toalecie?

Jak czuje się reszta tarnobrzeżan, która jakby Kiełb tylko zechciał, to wybrałaby go ponownie na prezydenta. A tak w amoku przeciw Kalince, wybrali Bożka choć wiedzieli, że pożytku z niego nie będzie. Tarnobrzeg to już nie jest miasto upadłe, ono jest przeklęte. Na wieki…

Sielczanin
2 lat temu
Reply to  ROMAN

Oczywiście tych 1075 sprawnych inaczej się pewnie nie ujawni ale pamiętajmy o 14 radnych, którzy wybrali łapówkarza Kiełba na przewodniczącego komisji rewizyjnej rady miasta. Komisji, która ma za zadanie kontrolować finanse miasta i działalność prezydenta. W dniu 29.11.2018 z tego tytułu okryli się hańbą:
Andrzej Biernat
Teresa Gołębiowska-Piś
Bożena Kapuściak
Artur Kiper
Monika Łagowska-Cebula
Alfred Martyniak
Cezary Mikrut
Bogusław Potański
Adam Rębisz
Waldemar Stępak
Damian Szwagierczak
Waldemar Szwedo
Włodzimierz Trybuła
Marian Zioło

Pamiętamy, do zobaczenia przy urnach…

sara
2 lat temu
Reply to  Sielczanin

Prawomocny wyrok zapadł dzisiaj, do dzisiaj p.Kiełb był niewinny w świetle prawa. Obowiązuje takie coś jak domniemanie niewinności. Tyle i aż tyle. Wieszanie zatem psów na radnych czemu ma służyć? Można się tylko domyślać. Żeby była jasność, nie jestem wyborcą tego pana. I gwoli ścisłości chyba nie mieszkańcy Serbinowa go wybierali.

Staszek
2 lat temu
Reply to  sara

Akurat to dzięki głosom mieszkańców Serbinowa Pan Grzegorz został radnym. Była to zagrywka celowa by być w okręgu z którego startował Kamil Kalinka.

W okręgu „rodzinnym” Pana Grzegorza startowała do rady jego małżonka.

Nastka
2 lat temu
Reply to  sara

Był tak niewinny, że sąd jeszcze przed rozprawą, zabronił mu pełnić funkcję prezydenta. Dziś już wiemy dlaczego, bo to popspolity łapówkarz.

Co do radnych, to kiedy go wybierali na tak odpowiedzialne stanowisko to sprawę już rozpatrywał sąd. Czy nie mogli się wstrzymać z wyborem do wydania wyroku? Jak dziś wyglądają? Jak stado bezmyślnych i bezrefleksyjnych bezradnych.

obywatel
2 lat temu
Reply to  Nastka

Ha HA ha – NIE WSTRZYMALI SIĘ Z DECYZJĄ BO BYLI PEWNI ŻE ZOSTANIE UNIEWINNIONY
– przecież wszyscy związani z tarnobrzeskimi spółdzielniami zawsze byli pod ochroną miejscowych sędziów, prokuratorów i policji – a tu niespodzianka bo obca prokuratura a i sędziowie nie chcieli zaryzykować.

Hela
2 lat temu
Reply to  Sielczanin

A Bożek jak głosował

owen
2 lat temu
Reply to  Sielczanin

Brawo Sielczanin, dobrze, że o tym przypomniałeś.

Basia
2 lat temu
Reply to  Sielczanin

Ale się rozpedziles Tylko radni pisu są uczciwi nie kierują się kolesiostwem kochają wszystkich mieszkańców a w stosunku do Kielba nie kierują się zemsta tylko tak po chrześcijańsku A walczą o stołki tylko po kompetencji
Abyście całe życie byli radnymi Jesteście cudownie i mieszkańcy kochają Kalinke i wszystkich radnych pis.

Tutturu
2 lat temu
Reply to  ROMAN

KK jest niewybieralny co pokazały zarówno 2 razy wybory do Sejmu jak i na prezydenta miasta. Jego poplecznicy może kiedyś to zrozumieją. Nie można mu odmówić inteligencji i chęci pracy na rzecz miadya, ale kłodą pod nogi kładzie się mu pokrewieństwo w linii prostej z człowiekiem w mieście bardzo niepopularnym. Tarnobrzeżanie przy całej sympatii dla Kamila zakładają, że realizował by zleconą politykę kadrową wzorem z KiZPS. Natomiast zupełnie nie przeszkadza mieszkańcom kadrowy ze Skopania. To mówi bardzo wiele o obawach wyborców.

Siarkowiec
2 lat temu
Reply to  Tutturu

To teraz niech mieszkańcy wezmą się za te synekura Kalinkow Kolesie dalej obstawiaja stołki. A sam Kamil siedzibę w Word a tam samograj Niec nie robi Rady nadzorcze w mieście Kalinkowe.
Machow kopalnia Kalinkowa itd
Nie takie mocarstwa padały

Grzesiek
2 lat temu
Reply to  Siarkowiec

Wy jacyś chorzy i obłąkani jesteście! Każdy temat Kiełba schodzi na Kalinkę! Jak się nie ma argumentów, to się atakuje Kalinkę?!

Jeśli macie coś na Kalinkę to zanieście to do prokuratury, niech się tym zajmie, a jeśli to tylko czcze gadanie, to może lepiej nie szczekać?!

kranbery
2 lat temu
Reply to  Grzesiek

to ROMAN zaczął z Kalinką. Poza tym jak widzę nikt nikogo nie obraża tylko opisują rzeczywistość. Smutną, ale dostrzegalną.

obywatel
2 lat temu
Reply to  Grzesiek

Powiedz jeszcze że KK swój stołek zawdzięcza wykształceniu (politolog)
i swojej pracy (doświadczenie zawodowe zaj……te) – HA HA HA ……..
Jak by nie układy polityczne to tylko po takim wykształceniu można być bezrobotnym bo i do Biedronki za małe jedno i drugie.

porzo
2 lat temu
Reply to  Grzesiek

Obywatelu-kadrowy Biedronki przyznaj otwarcie że K.K intelektualnie i merytorycznie miażdży ciebie i twój poziom intelektualny i niewątpliwie to jest powód twoich bezsensownych i desperackich ataków.

Tropiciel idiotologii
2 lat temu

Ciekawe gdzie pochowają się wszyscy ci z PO którzy odsuwali się od Pana Kółka i z zawstydzeniem przyjmowali narrację piętnując sygnalistę zamiast się nim chwalić. Jest to człowiek który przyczynił się do ujawnienia łapownika i pazernego drania Kiełba. Po tym wyroku każdy tarnobrzeżanie powinien mieć prawo napluć mu w pysk.

mec
2 lat temu

Sędziowie to debile kiełb nie namawiał 20 radnych do głosowania za planem zagospodarowania, świadkowie nie potwierdzili wersji o łapówkach i dlaczego materiał był tajny niech teraz go ujawnią co jest na nagraniach. Lekarze mówią że Polska to chory kraj.

ANTY
2 lat temu

Gdyby był niewinny to raczej dwa sądy bo go nie skazały… sprawa mocno kontrowersyjna gdyż kopertę wziął w urzędzie. Dlatego tak niski wyrok

ha ha
2 lat temu

1075 mieszkańców inaczej sprawnych,jak i 14 radnych o podobnej sprawności nie tylko by go wybrało ponownie ale i pocałowało w du..

lol
2 lat temu
Reply to  ha ha

Ja były Prezydent Kiełb będzie kiedyś jeszcze startował w wyborach to GŁOSUJĘ NA KIEŁBA.

Kamil
2 lat temu

Nie szukaj winnych w porażce swojego guru Kalinki. TO ŻE PRZEGRYWA TO JEGO I TWOJA WINA. NIE POTRAFICIE MIEĆ DYSTANSU DO SIEBIE I TYLE. POWODZENIA W STARCIE NA PREZYDENTA KRAJU BO TO PIERWSZE W KOLEJNOŚCI WYBORY.

Grzesiek
2 lat temu
Reply to  Kamil

To żeś błysnął!
Do tej pory broniłeś rękami i nogami Kiełba, a teraz wstyd ci w lustro spojrzeć!? Nie dziwię się…

Tentego
2 lat temu

Jakoś ostatnio obrodziło w mieście poetami. Czy to nie skazany były prezydent zaczął rymowanki ? Szybko to do niego wróciło

owen
2 lat temu

Ale poeci! Od rymów krakowsko-czestochowskich aż się słabo robi… A co ze strategiczną doradczynią kiełba? Przecież zorientowani wiedzą, że on wszystko robił pod jej dyktando. Wszak ta niewydarzona naczelniczka była mózgiem wszelkich intryg i zakulisowych strategii. I jak zwykle jej się upiecze a bezmyślny Grześ pójdzie siedzieć. Nie ma sprawiedliwości na tym świecie, oj nie ma!

Kubutek
2 lat temu

A najlepsze w tym wyroku są dolegliwości finansowe. Łapówkarz Kiełb dostał 15 tys. grzywny i 3 tys. kosztów sądowych. Tyle to on prawdopodobnie zarobił w rok jako radny z publicznej kasy, dzięki durnym mieszkańcom Serbinowa oraz 14 wspomnianym wyżej radnym.

obywatel
2 lat temu
Reply to  Kubutek

Oddał już tym biednym ludziom z TSM te blisko 30 tys zł za bycie nielegalnie
w Radzie Nadzorczej ( nielegalnie wybrany, wbrew prawu, bezprawnie).
Mawiał że Katolik (żona też tak mówiła) – katolik by oddał
– ale w mafijnych spółdzielniach można okradać ludzi bezkarnie.
Tatuś prezio czy przypilnował zwrotu kasiory – czy nie.

obywatel
2 lat temu

Znowu na cudzy koszt – podatników. Jak raz się nauczy to chyba już tak do końca życia pozostaje – na cudzy koszt – podatników. HA HA HA

Łebski
2 lat temu

Twoje IP już znamy.

KOLO
2 lat temu

Ujawnijcie cały materiał ze sprawy czego tak się boicie że jest niewinny? i na nagraniach nic nie ma?

Olo
2 lat temu
Reply to  KOLO

Ja też nie rozumiem po co taka tajność. Czyba wiadomo kto wręczył , kto wziął.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
43
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content