Rockowe Mikołajki 2019 w Sandomierzu. Zagrają The Sixpounder, MY OWN ABYSS, PSYCHO VISIONS oraz MICROGRAVITY

Sandomierskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na ROCKOWE MIKOŁAJKI, które odbędą się w piątek 6 grudnia br. w Lapidarium pod Ratuszem (Rynek 1). W tegorocznej edycji ROCKOWYCH MIKOŁAJEK zagrają aż trzy supporty My Own Abyss, Psycho Visions oraz Microgravity; a jako gwiazda wieczoru wystąpi zespół The Sixpounder w ramach trasy „Killer King 2019 Tour”.

Wstęp od 18.30

BILETY: 25 zł (przedsprzedaż)/35 zł (w dniu koncertu – do wyczerpania miejsc)

*Bilety do nabycia codziennie w Centrum Informacji Turystycznej w Sandomierzu (Rynek20), tel. 15 644 61 05, e-mail: informacja@sandomierz.travel oraz (w miarę dostępności) bezpośrednio przed koncertem.

Więcej informacji o wydarzeniu pod poniższym linkiem: www.fb.com/events/1974329976001472/

***

THE SIXPOUNDER na koncertowej trasie ‘Killer King 2019 Tour’!

Czołowy przedstawiciel polskiej sceny groove i melodic metalu – zespół THE SIXPOUNDER ogłasza obszerną jesienno-zimową trasę koncertową pod kryptonimem ‘Killer King 2019 Tour’. Formacja zapowiada wykonanie na żywo premierowego materiału z nadchodzącego wydawnictwa ‘Killer King Volume 1” wzbogaconego o wybór najmocniejszych muzycznych petard z dotychczasowego dorobku wrocławskiej grupy!

Począwszy od roku 2008 roku THE SIXPOUNDER dorobił się miana jednej z najciężej pracujących i oddanych scenie metalowej formacji w Polsce Pomimo stosunkowo krótkiego stażu zespół ma za sobą trzy pełnometrażowe wydawnictwa w klimatach groove, new metal, melodic death i thrash, udział w prestiżowych festiwalach pokroju „Wacken Open Air” czy „Przystanek Woodstock” oraz kilka obszernych tras koncertowych u boku takich formacji jak Decapitated, Acid Drinkers czy Vader.

Potencjał THE SIXPOUNDER oraz ich trudną do jednoznacznego zaszufladkowania mieszankę ciężkich odmian rocka od groove poprzez thrash do melodyjnego death metalu docenił również wybitny producent Daniel Bergstrand, znany ze współpracy z takimi zespołami jak: Dimmu Borgir, Behemoth, In Flames, Meshuggah, Decapitated czy Soilwork.

Zespół jest również twórcą trzech oryginalnych utworów do kinowego hitu „Gotowi na wszystko: Exterminator”, w reżyserii Michała Rogalskiego, którego premiera odbyła się w styczniu 2018 roku. Utwór „Time To Kill” jest przewodnim motywem muzycznym filmu, czyli swoistym hitem filmowego Exterminatora. Dwa dodatkowe utwory – „Time To Kill” oraz „Figure It Out” zamykają ścieżkę dźwiękową obrazu a w filmie wykorzystano ponadto fragmenty utworu i teldysku „Burn” z albumu „The Sixpounder”.

THE SIXPOUNDER 2019:
Filip Sałapa – wokal
Paweł Ostrowski – gitara basowa
Maciej Rosik – gitara prowadząca
Artur Konarski – perkusja

MY OWN ABYSS

MY OWN ABYSS to metalcore’owa formacja z Krakowa założona w 2016 roku, będąca m.in. finalistą festiwalu „Rock in Mińsk 2018” oraz zwycięzcą Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Rockowych „Error 2018” w Barczewie. Grupa ma na koncie promowany singlem ‘Break This Chains” debiutancki ‘Abyss Ep” z grudnia 2018 roku.

Muzycy od samego początku swojej działalności z wielką determinacją są nastawieni na granie koncertów, podczas których przekazują solidną porcję metalcore’owej energii z dodatkiem elektronicznej świeżości.

PSYCHO VISIONS

PSYCHO VISIONS to rozwijający się zespół grający metal w szerokim rozumieniu, dość różnie klasyfikowany przez słuchaczy i recenzentów, wśród których dominują określenia melodic death metal, nowoczesny thrash, progressive czy awangardowy rock. Zespół stawia na kompletną sceniczną prezencję i show – wliczając w to pełny image i elementy scenografii. PSYCHO VISIONS ma za sobą wiele koncertów, zarówno klubowych jak i plenerowych, m.in. z zespołami Jinjer, Thy Disease, Trauma czy Kat & Roman Kostrzewski.

Dyskografię zespołu zamyka wydany w marcu 2018 roku album „Inflect”, na którym formacja z Rzeszowa położyła wyraźny nacisk na swobodę kompozycyjną i aranże. Promocja albumu została poparta koncertami oraz wydaniem teledysków do singli „March of Mannequin” [klip ten został wybrany na „Video Of The Week” przez The Pain Fucktory Magazine w Chile], „Omne Trinum Perfectum” oraz „Soul Collector”. Ponadto utwór „Dream My Son” został także wybrany na składankę „Rock n’ Sfera vol. 1”, zrzeszającą zespoły z całego kraju. Wspomniana kompozycja znalazła się także na 14 części składanki „Budząc umarłych…” dołączonej do Musick Magazine (1/2018).

MICROGRAVITY

Formacja MICROGRAVITY pochodzi z Wrocławia a wpływ na jej brzmienie miały takie zespoły Slipknot, Avenged Sevenfold czy Disturbed. Kwintet czerpie inspiracje z własnych przeżyć i emocji oraz z wydarzeń w otaczającym nas świecie. Muzycy mają na koncie EP wydane w wersji cyfrowej na platformach Spotify i Apple Music oraz videoclip do utworu „Awaken” udostępniony w serwisie Youtube.

Pomimo tego, iż w obecnym składzie MICROGRAVITY nie zagrał póki co jeszcze zbyt wielu koncertów, zespół ten nie składa się z amatorów: wokalista Adrian Wojtczak zdobywał wcześniejsze doświadczenia w zespołach Altracino i Dylemat, gitarzysta Marek Bączkowski grał w formacji Black Halo a perkusista Jan Kwietniak udziela się równolegle w zespole FAR FROM GRACE.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content