„Pielęgnujmy tę niepodległość”. Manifestacja patriotyczna z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Tarnobrzegu (fotoreportaż oraz video HD)

– Pamiętajmy, że dzisiaj nadal budujemy naszą ojczyznę, budujemy dla naszych dzieci i wnuków. Zadajmy sobie, właśnie dzisiaj, pytanie, co dla nich zostanie po nas – mówił prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek podczas miejskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego.

Tradycyjnie uroczystości rozpoczęła msza święta odprawiona w intencji Ojczyzny w kościele ojców Dominikanów. Kazanie wygłosił goszczący w Tarnobrzegu ks. Andrzej Kwiczala, proboszcz parafii Maniewicze w obwodzie Łuckim na Wołyniu. Wizyta posługującego na co dzień na Ukrainie kapłana związana była z finalizacją organizowanej przez magistrat akcji pomocy dla rodaków z Maniewicz.

– Ojczyzna, to ziemia ojców, kraj urodzenia, kraj rodzinny. Ale nie zawsze rozumiemy to słowo i przekładamy na inne rozumiane jako państwo. Bo można być pozbawionym wolności, niepodległości i państwa, jak Polacy przez długie 123 lata a mieć swoją ojczyznę – mówił ks. Kwiczala do zgromadzonych w kościele. – Ojczyzna, choć więc zniewolona, nadal jest ojczyzną i nie znaczy to samo co kraj. Ojczyzna jest to dobro duchowe złożone z języka, kultury, historii i tradycji. To pamięć o zwycięstwach i klęskach, to władcy, bohaterowie, przywódcy i całe rzesze bezimiennych ludzi, którzy swoją pracą służyli i służą krajowi. Nie można w tym szeregu wartości pominąć również wiary religijnej i Kościoła. A Czym jest patriotyzm? – pytał kapłan. – Jest to miłość do ojczyzny i rodaków i robienie wszystkiego, aby była najpiękniejsza i najmocniejsza. Dzisiaj, gdy totalitaryzmy pękły, wydawać by się mogło, że patriotyzm w Polakach powinien rozwijać się w pełni. Czy tak jednak jest?…

Po mszy patriotyczna manifestacja odbyła się przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego. W okolicznościowym wystąpieniu prezydent Tarnobrzega przywołał tragiczne wydarzenia w historii Polski, które po latach prób dźwignięcia się polskości, zrywów, powstań doprowadziły w końcu upragnionej wolności, a nas współczesnych do możliwości świętowania symbolicznej daty odzyskania niepodległości. Cytując Leszka Wójtowicza z wiersza Sumienie Narodu „Teraz my rządzimy demonom na chwałę. Teraz ciemne bramy na oścież otwarte” nawiązał do tragicznego roku 1772, gdy po wielu latach wspaniałej historii umarła nasz Ojczyzna, zaczął się pierwszy rozbiór Polski, lata niewoli. – Dla Tarnobrzega to było 146 lat niewoli. Ale to właśnie tutaj, w Tarnobrzegu, w Galicji najwcześniej pojawiło się „światełko”. To Galicja stała się drzwiami do wolności i niepodległości. Galicja, w której Polacy najwcześniej mogli zacząć mówić po Polsku, w której przygotowywaliśmy urzędników, prawników, lekarzy, nauczycieli, policjantów, polityków. I gdy wybuchła niepodległość, to stąd mogli na teren zaboru rosyjskiego i pruskiego ruszyć Polacy, którzy wiedzieli, jak budować nowe, nowoczesne państwo. Ta nowa polska dostała między innymi stąd nowe kadry. Budowaliśmy niepodległe, budowaliśmy nowoczesne, piękne, chociaż może i biedne, ale nasze, państwo – mówił do zgromadzonych mieszkańców miasta prezydent Tarnobrzega.

W swoim wystąpieniu nawiązał też do zmiany utartego przez lata miejsca świętowania rocznicy odzyskania niepodległości. – Spotykamy się w tym miejscu bardzo symbolicznym i mam nadzieję, ze będziemy spotykać się, tu właśnie, każdego 11 listopada, tu przy pomniku Józefa Piłsudskiego. Spytacie Państwo dlaczego nie koło Bartosza Głowackiego, przecież tam zawsze… Niechaj Bartosz zostanie nam 3 maja, a Piłsudski 11 listopada. Tam, pod pomnikiem Bartosza Głowackiego, kończyła się nasza niepodległość, a tu zaczynała. To wszak Józef Piłsudski, jak i wielu innych polityków, Witos, Dmowski, Paderewski, trudno wymienić wszystkich, to oni tworzyli Niepodległą. Warto pamiętać też o tych bezimiennych, którzy budowali naszą wolność. Nie zawsze z karabinem, nie zawsze z granatem, nie zawsze przy lufie armaty. Czasem – tak jak dzisiaj mówił ksiądz Andrzej Kwiczala podczas kazania – pracą, pracą, jeszcze raz pracą. Pamiętajmy więc też o tych zwykłych mieszkańcach także i naszego miasta, którzy pracą właśnie, swoją codziennością budowali zręby nowej, niepodległej, nowoczesnej ojczyzny – mówił prezydent Dariusz Bożek.

Włodarz zaapelował o radosne świętowanie tego dnia, o okazywanie nawzajem sobie życzliwości. – Świętujemy przecież urodziny ojczyzny, uśmiechnijmy się do siebie, poznajmy się lepiej, otwórzmy się wzajemnie na siebie, podajmy sobie dłoń. Pamiętajmy, że dzisiaj nadal budujemy naszą ojczyznę, budujemy dla naszych dzieci i wnuków. Zadajmy sobie, właśnie dzisiaj, pytanie, co dla nich zostanie po nas. Czy naszym dzieciom chcemy zostawić nienawiść, czy miłość. Obrzucanie się błotem, czy otwartość na drugiego człowieka. Zróbmy dziś taki swoisty rachunek sumienia – mówił do zgromadzonych.

źródło: UM Tarnobrzeg
foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
68 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
TYLKO PIS!
2 lat temu

OPŁATY ZA WYWÓZ ŚMIECI,DZIEKI WŁODARZOM I RADNYM W TARNOBRZEGU;18 ZL OD OSOBY,KIELCE 8.50 ZL,BIALYSTOK 5 ZL,STALOWA WOLA [RZĄDZONA PRZEZ PIS] 6 ZL OD OSOBY CZYLI 3 RAZY TANIEJ NIZ U NAS,DODAM JESZCZE ZE W STALOWEJ LUDZIE ZARABIAJĄ DUŻO WIECEJ NIZ U NAS.MORAŁ Z TEGO TAKI;GŁOSUJCIE DALEJ NA PEŁO,A BEDZIECIE ZDYCHAĆ Z GŁODU!

tramp
2 lat temu
Reply to  TYLKO PIS!

Skoro w Kielcach taka darmocha, to wyprowadź się do Kielc. Niedługo wszędzie wszystko będzie darmo jak tylko PiS wdroży swoje „plusy”

Józef P.
2 lat temu

Sznowni Państwo. Dzień Niepodległości to powód do szczególnej radości, a tu jak się widzi te cmentarne miny obciążone martyrologią Polską (u większości na pokaz) to się odechciewa wszystkiego. Cały czas ta sama narracja obchodów i pochodów do nikąd !!! Smutne to jak przysłowiowa noc listopadowa…

leopold
2 lat temu

Panie Darku czy ta kufajka to z RDM-u?

Janek z sielca
2 lat temu
Reply to  leopold

a Ty żeś miał przepite oczy

nelka
2 lat temu
Reply to  leopold

A Ty stylista jakiś? W Recmanie takie były, polecam. ( Jak ktoś chce psa uderzyć, to i kij znajdzie. Prawda?)

kibic
2 lat temu

No bo z czego sie tu cieszyc? Pracy brak, marazm naokolo a Bozek kaze sie usmiechac. Tylko do czego? Usmiechac to sie moga te spaslaki ktore obsiadly wszystkie stolki a teraz na pokaz polazly wience skladac

Janek z sielca
2 lat temu
Reply to  kibic

Ty serio nie potrafisz sobie znaleść pracy za ok 2,5 – 3 tyś ? trzeba Ciebie za rączke prowadzić no nie gadaj ?

TADEUSZ
2 lat temu
Reply to  Janek z sielca

W Tarnobrzegu sie zarabia 17000 zl max,chyba ze masz plecy lub tatus z pełO lub psl to wtedy chop na stolek i jest kasa z,a robi sie prawie nic!

Dżony
2 lat temu
Reply to  TADEUSZ

Taka wypłata to coś pięknego ale pewnie nawet prezydent Tarnobrzega tyle nie zarabia no chyba że za 2 miesiące.

rzecz
2 lat temu
Reply to  TADEUSZ

..wiesz bo byłeś na takim stołku czy tylko ci się koleżka z pod budki z piwem opowiedział.

John
2 lat temu
Reply to  Janek z sielca

2.5 badz 3 to i tak prawie 5 razy mniej niz te opasle swinie ktore nie maja ani pomyslu ani checi do pracy wiec coz to za propozycja z twojej strony

Krzysiek
2 lat temu

Z tą pracą nie jest tak źle. Ale patrzeć prawda na to się nie da.

Krzysiek
2 lat temu

Zresztą ja sam pracuje poza Tarnobrzegiem. Jak nie tu to tu.

Tomasz
2 lat temu

Dzisiaj był taki piękny koncert na placu, ale nikt tego nie doceni bo po co, lepiej krytykować i błotem obrzucać

kesli
2 lat temu

Miał Tarnobrzeg coś czego mu inni zazdrościli. Była co roku Inscenizacja. Cudna . Pochodnie, światło, muzyka i masa oglądajacych tarnobrzeżan. Nawet to włodarze potrafili zniweczyć. Zarastamy trzciną. Zarówno w przenośni jak i w rzeczywistości.

Bartosz
2 lat temu
Reply to  kesli

Nie przesadzaj, że trzciną zarastamy. Odnowiliśmy pomnik Bartosza za jedyne 91 tys złotych, za własne a co, stać nas!!! Nie będzie dziadostwa w mieście. Po co pisać wniosek o dofinansowanie remontu pomnika, po co? skoro możemy za „własne” samorządowe pieniążki to zrobić. Kto bogatemu zabroni?

kkról
2 lat temu
Reply to  kesli

A wiesz za ile te inscenizacje robili, bo nie za darmo? Ile to kosztowało budżet miasta? Nie sądzę, że ktoś tego zakazał. Inscenizatorzy nie zrobili za darmo? Szkoda, mogli przecież? Trzeba ich zapytać. Może właściciel portalu będzie dociekliwy jak zwykle?

Dorian
2 lat temu

za chwile nowy minister finansów(żyd ledwo mówiący po polsku, kto nie wierzy niech posłuchta na yt) wprowadzi obrót bezgotówkowy a wtedy jakakolwiek niepodległość będzie tylko wspomnieniem.
 „W Polsce 190 mld zł leży w postaci gotówki „w skarpetach”. Inwestując te pieniądze zyskalibyśmy co roku ok 19 mld zł i to jest główny powód, dla którego promujemy płatności elektroniczne”

TADEUSZ
2 lat temu
Reply to  Dorian

CZYLI GLOSOWALES ZA PEŁO?GRATULUJE ROZUMKU!

też belfer
2 lat temu

Pięknie powiedziane Szanowny Kolego. Praca, praca i praca to podstawa wolności. Ale praca to nie bieganie po rautach i pozwalanie zastępcy na robienie z miasta żłobu dla kolesi.

Kogoś chyba porąbało
2 lat temu

Będą zdrowi ci chłopcy-harcerze? Stojący obok żołnierzy przed pomnikiem. W koszulkach z podwiniętymi rękawami? Patrzę i wszystkich dorosłych widzę w ciepłych kurtkach. Czy kogoś nie porąbało? Kto na to pozwolił? Tylu wszędzie dorosłych, radnych, nauczycieli pielęgniarki i nikt nie zareagował. K…wa ja pierd….lę gdzie my żyjemy, na co pozwalamy!!!

john
2 lat temu

Precz z KOMUNO !!!

Byk
2 lat temu

Było biednie, ale pięknie. Tarnobrzeg to jest fajne miasto szkoda, że tyle sprzecznych osobowości tu miesza, zamiast działać razem lepiej osobno, zamiast doradzać lepiej krytykować. Boże chroń Tarnobrzeg.

Maciek
2 lat temu
Reply to  Byk

Nie masz racji, ale ok – zadziałajmy razem. W tym roku był złożony do Prezydenta wniosek o wyznaczenie przejazdu dla rowerzystów m.in. obok przejścia dla pieszych na ul. Sikorskiego wyznaczonego na wysokości ulicy Dekutowskiego. Jednak póki co Prezydent nie zrealizował tego wniosku. Zatem Tobie pozostaje tylko przekonanie Prezydenta do wyznaczenia tego przejazdu. Wszyscy będą widzieć efekty na ulicy.

Byk
2 lat temu
Reply to  Maciek

Czy to przejście jest konieczne???? Rowerzyści i tak samo sobie wjeżdżają nie patrząc przy tym na pieszych oraz samochody. Jeżeli ma to polepszyć bezpieczeństwo to ok bo jeżeli pogarsza innych użytkowników to jest zbyteczne.

Maciek
2 lat temu
Reply to  Byk

Najpierw narzekasz, że „tyle sprzecznych osobowości tu miesza, zamiast działać razem lepiej osobno, zamiast doradzać lepiej krytykować”, a potem sam negujesz konkretne rozwiązanie zastosowane kawałek dalej na tej samej ulicy. Bo skoro może być przejście z przejazdem na wysokości tzw. Lukulusu, to może być i na wysokości ul. Dekutowskiego. Sam się zaorałeś.

BRONIA
2 lat temu
Reply to  Maciek

A PO JAKIEGO TAM PRZEJAZD DLA ROWERÓW?BĘDZIESZ ODPOWIADAŁ ZA CZYJĄŚ ŚMIERĆ?

Maciek
2 lat temu
Reply to  BRONIA

Po takiego, po jakiego jest przejazd na wysokości Lukulusu. O bezpieczeństwo w tamtym miejscu się nie boisz? Poza tym na wysokości ul. Dekutowskiego jest azyl, więc na raz przekracza się tam tylko jeden pas jezdni.

Co do odpowiedzialności, to na prawidłowo oznaczonym przejeździe dla rowerzystów sytuacja jest jasna – rowerzysta ma pierwszeństwo. Winni ewentualnych wypadków będą zatem wyłącznie uczestnicy ruchu. Bo jeżeli pomysłodawca czy wykonawca przejazdu, to strach wyznaczać gdziekolwiek nie tylko przejazdy, ale i przejścia dla pieszych czy podporządkowania (ustąp pierwszeństwa / stop) bez sygnalizacji świetlnej, których w Tarnobrzegu nie brakuje.

ZGA
2 lat temu
Reply to  Maciek

POWTARZAM,BEDZIESZ ODPOWIADAL ZA TRUPY?IM MNIEJ TAKICH PRZEJAZDOW TYM PRAWDOPODOBIENSTWO WYPADKU MNIEJSZE!

Maciek
2 lat temu
Reply to  Maciek

ZGA, wyłożyłem to już, ale widzę że nie rozumiesz, więc powiem prościej: nie będę odpowiadał, jeżeli nie potrącę samochodem rowerzysty na przejeździe, ani nie wjadę rowerem na przejazd prosto przed pędzący pojazd. Tak jak to nie ja odpowiadam za rowerzystę potrąconego w tym roku na ul. Jachowicza, ani za rowerzystę potrąconego w zeszłym roku na rondzie ul. Sienkiewicza z ul. Kwiatkowskiego.

Poza tym skoro jesteś takim orędownikiem bezpieczeństwa, to zacznij domagać się likwidacji dróg z pierwszeństwem wyznaczonych na terenie Tarnobrzega, bo tegoroczny wypadek na skrzyżowaniu ul. Dekutowskiego z ul. Targową dowodzi, że również na drogach z pierwszeństwem nie jest bezpiecznie.

olek
2 lat temu
Reply to  Maciek

A nie jest to droga krajowa? Może tak i wtedy to może trwać. Nie wszystko w mieście jest w gestii prezydenta.

john
2 lat temu

Precz z KOMUNO !!!!

BRONIA
2 lat temu
Reply to  john

PRECZ Z OŚMIORNICZKAMI I Z PEŁO!STARE KOMUCHY PRECZ!

john
2 lat temu

Precz z KOMUNO !!!!!

John
2 lat temu
Reply to  john

Dlaczego sie podszywasz fotografie alimenciarzu i pijaku

john
2 lat temu

KOMUNO nie wróć

Józef P.
2 lat temu

jestem za tym aby przygotowanie przyszłorocznych uroczystości święta niepodległości powierzuyć tarnobrzeskim morsom bo chiciałbym zobaczyć eminencję w stroju kąpielowym

Marysia
2 lat temu

Dlaczego nie było pana Pluty? to on rządzi Tarnobrzegiem…

TBG
2 lat temu
Reply to  Marysia

W zastępstwie w świcie prezydenckiej był Pan specjalizujący się w zdjęciach gołych Pań.(foto 32)

Paris Hilton
2 lat temu
Reply to  TBG

fakt, niezły skład ksiądz i fotograf od gołych bab

enyaw
2 lat temu
Reply to  TBG

a co ?? nie widziałeś nigdy gołej baby ?? a widzisz jemu za to jeszcze płacą 🙂 kwicz dalej

TBG
2 lat temu
Reply to  enyaw

To jak mu płaco to niech siedzi tam gdzie płaco,bo skoro szwenda się za Prezydentem to wniosek płynie sam – że może też mu płacą,tylko trzeba się zastanowić za co?!

coobaseck
2 lat temu
Reply to  TBG

Nic nie płacą, robi to pro bono.

Józef P.
2 lat temu
Reply to  TBG

w Norbim też był zawodowo zakochany?

zawiedziona
2 lat temu

Bożek z Kalinką i Pekarową. Żałuję, że na Bożka głosowałem.

markopolo
2 lat temu
Reply to  zawiedziona

Płeć Ci się pomyliła? Trudno zrozumieć, że można działać ponad podziałami. To w końcu nasze święto. Czy wszyscy muszą być zawzięci i zawistni? Nie można świętować razem mimo różnic? Z takim podejściem grozi nam Polakom tylko pogłębianie podziałów. Niestety takie wzory dają dorośli dzieciom. Smutna prawda.

oms
2 lat temu
Reply to  markopolo

Jakie pogłębianie podziałów w USA są dwie frakcje od wieków i żyją OK a tu komuchy z Peło podziały robią a to na mohery , a to na ciemny lud i straszą podziałami ,chociaż to oni powinni być wykluczeni z opisywania rzeczywistości bo DLA MNIE ZAWSZE CZERWONI BĘDĄ CZERWONYMI KŁAMCAMI I OSZUSTAMI.

Mar
2 lat temu

Przecież to jest logiczna konsekwencja – razem wyrzucają pieniądze w błoto, tzn. w siarkę, to i razem paradują. Dwie strony tej samej monety.

pod rozwagę .
2 lat temu

Bożek a gdzie są tzw Twoi? .Gdzie zastępca i inni Twoi radni.? Obstawiasz sie Kalinką i Pekar. Czy od tego że z nimi stoisz na uroczystości zależy pozyskanie funduszy dla miasta.? Czy od tego wspólnego stania masz czyste sumienie że wszystko robisz aby w mieście się lepiej żyło.?
Jak zobaczyłem ten obrazek Kalinka, Pekar, Bożek to jeszcze pana Wojtka tam brakowało .Wstydzę się że głosowałem na BOzka, A w grupie Siarkopolowej pojawił sie kadrowy Kaliniak na zaproszenie Bożka czy po stołeczku .Przedtem sie nie pojawiał na uroczystościach ,bo mu prezydent nie odpowiadał . Teraz widać z tym prezydentem odpowiada wszystko .
.Piękna uroczystość tylko szkoda że duch marazmu i beznadziei dla miasta unosił sie ponad głowami włodarzy tego pieknego miasta które żle zagłosowało.

A swoja drogą modna kufajka prezydenta ma świadczyć o młodości i radości czy o takiej to lekkiej niestosowności.???

święto po tarnobrzesku
2 lat temu

Co to było ? Po co zmieniać miejsce uroczystości skoro pomnik Bartosza był na dzień 11 -tego listopada odnowiony . Chyba że coś przeoczyłem i wbrew zapewnieniom prezydenckim remont pomnika nie został ukończony. To by była normą Czytałem że miał być ukończony. . Jężeli ukończony to po co zmieniać wieloletnia tradycję.
Ta zmiana miejsca uroczystości to się nazywa „realizacja pomysłów wyborczych”. Miało być lepiej to jest.

nib
2 lat temu

Przeoczyłeś edukację! Braki edukacji historycznej nie zadowolają ćwoków którzy jeden element historyczny kojarzą ze wszystkimi uroczystościami i świętami.

pozdrowienia
2 lat temu

Rzeczywiście pan Krzysiu sie pojawił w szeregu na uroczystości.
Mieszkańcy serdecznie pozdrawiają .

ślicznie
2 lat temu

zdjęcie nr 25 . Prezydent ma piekna kurteczkę . Po co sie czepiacie.?
To najnowszy trend w modzie. Prezydent jest zawsze na czasie .Czego nie można powiedzieć o jego zastępcy.

cenzor
2 lat temu

tak to niby pis i peo a tu ręka w rękę idą,nowa elyta,plus siostra prezydenta nowy autorytet w sieci tarnobrzeskiej.

zabawny poziom tych naszych elit.muchy w kiblu z nimi nie chciałbym ubić.

ZGA
2 lat temu
Reply to  cenzor

PRECZ Z PEŁO OBRZARTUCHY OŚMIORNICE!

Helena
2 lat temu

Brudziński w dinsach i adidasach a Bożek w kufajeczce przy składaniu wiązane z okazji święta niepodleglosci
Nie ulega wątpliwości wpadka i tyle Tak też jak wpadka są duże torby a nie torebki np Pekar
Całe życie trzeba się uczyć drodzy nauczyciele politycy lokalni

helenatyż
2 lat temu
Reply to  Helena

Wygląda,że wszyscy muszą wyglądać tak samo – słuszne, starcze płaszczyki z flauszu zakupione na rynku.( Nic niem mam do ich zwolenników i rozumiem, że i one mogą mieć swoich fanów). Wiecie co to jest tolerancja? A płaszczyk Bożka uważam, że był ok. Nic niestosownego w nim nie było. No ale trzeba się czegoś czepić. (Dobrze,że to nie niektórzy mieszkańcy ubierają prezydenta)

gość
2 lat temu

czerwono różowo o też od czarnych marszy najlepsi są komandosi z osp a poza tym jak w ”cidkomie” dynastia m jak miłość krzaki ciernistych krzewów ojciec mateusz

John
2 lat temu

Precz z KOMUNO I WÓDKO

John
2 lat temu

Fotografie alimenciarzu i pijaku co ci daje podszywanie sie pod nik i odpowiadanie samemu sobie na post ? Jedynie to wam zostalo swito nieudolnego prezydenta. Szkoda ze nasze pieniadze sa wydawane na zwalczanie krytyki mieszkancow . to sie wam urwie a teraz czlowieku bez wstydu i honoru najedz sie za nie swoje i niech ci w gardle stanie

zniesmaczony
2 lat temu
Reply to  John

john poziom Twoich wypowiedzi jest tragiczny ile w Tobie nienawiści i hejtu. Mam nadzieje że spotka Ciebie sprawiedliwość i poniesiesz zasłużoną karę za te wszystkie wpisy pod adresem Prezydenta.

Taka kara jest nieunikniona ponieważ postępujesz źle. Najsmutniejsze jest to że w życiu codziennym udajesz porządną osobę a tutaj…

gość
2 lat temu
Reply to  zniesmaczony

To zachowanie typowe dla malych fiatow i narcyzów oderwanych mam nadzieję ,że bezpowrotnia oderwanych od koryta

Diagnoza
2 lat temu

Słuchając przemówienia prezydenta zastanawiam się czy on colowiek rozumie że jest powołany do rozwoju miasta a nie celebracji uroczystości i czytania tylko twórczości senatora Wiacka.
W tej kadencji zauważa się.
Słaby prezydent marna Rada Miasta bez charakteru i pomysłu. Może się zająć dziurami w jezdni i komarami a nie rozwojem miasta
Nadchodzi za Bozka czas stagnacji

gość
2 lat temu
Reply to  Diagnoza

A która poprzednia rada i poprzedni prezydenci rozwijali miasto? Za to jakie zadłużenie zrobili….

Mar
2 lat temu
Reply to  gość

Nie no, poprzednicy zwiększyli dług, ale zostawili coś po sobie, np. wiadukt nad torami kolejowymi. Należy jednak przyznać, że długi są złe. Ale w takim razie niech Prezydent nie stoi w rozkroku. Bo z jednej strony długi, bida itd., a z drugiej np. zbycie udziałów w wodociągach, co jest formą pożyczki (chyba że nie będą odkupywać tych udziałów, ale wtedy trzeba będzie jeździć po wodę nad Wisłę). Albo zaciskamy pasa, oszczędzamy i nie robimy inwestycji tylko remonty, albo pożyczamy żeby rozwijać miasto.

Diagnoza
2 lat temu

Bożek doskonale wiedział jak startował na prezydenta jaki jest stan finansów miasta. A mimo to opowiadał na mieszkańcom że wie co zrobić aby nie było stagnacji I co została się nam tylko ścianka i marsze z okazji niepodległości I jeszcze ten Kalinka z Pekar przy boku jakby razem rządzili Jak tak dalej pójdzie to miasto ogarnie wegetacja
A sprawa wodociągów to odbije się czkawka a ty powinny się zająć służby

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
68
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content