Tegoroczna wycinka w Zwierzyńcu dwa razy większa niż w 2018 roku

25 dni czekaliśmy na odpowiedź Nadleśnictwa Nowa Dęba na pytania przesłane przez naszą redakcje w sprawie trwającej wycinki lesie Zwierzynieckim.Otrzymane dziś odpowiedzi prezentujemy poniżej.

Portal NadWisłą24: Dlaczego w dalszym ciągu Nadleśnictwo Nowa Dęba prowadzi wycinkę drzew w Zwierzyńcu?

Nadleśnictwo Nowa Dęba: „W kompleksie leśnym Zwierzyniec prowadzone były zabiegi pielęgnacyjne w ramach trzebieży późnych (TP), a także zabiegi związane z usuwaniem drzew opanowanych przez kornika ostrozębnego, które wynikały z pilnej potrzeby reagowania na rozwijającą się gradację tego szkodnika.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, a także prezydenta Miasta Tarnobrzega (pismo z dnia 10 czerwca 2019 r., zn. spr. GKŚ-Vl.7021.1.35.2019), zgłaszających potrzebę eliminowania zagrożenia wynikającego z występowania drzew niebezpiecznych, tj. silnie pochylonych, obumarłych, złamanych, nadleśnictwo podejmuje działania w celu minimalizacji występowania tego typu zagrożeń, zwłaszcza wzdłuż ścieżek edukacyjnych i granic z nieruchomościami zabudowanymi”

NW24: Ile drzew(w m3) planowanych jest jeszcze do wycięcia w najbliższym czasie w Zwierzyńcu?

Nadleśnictwo Nowa Dęba: „W najbliższym czasie nadleśnictwo nie planuje usuwania drzew w kompleksie leśnym Zwierzyniec. Sytuacja może ulec zmianie np. w przypadku wystąpienia drzew stwarzających niebezpieczeństwo dla ludzi (uszkodzonych od wiatru, okiści itp.) lub tež w przypadku wystąpienia szkodników owadzich, a także pojawienia się innych czynników wpływających na stan zdrowotny i trwałość lasu”

NW24: Ile m3 drzew zostało wyciętych w 2018 i 2019 roku w Zwierzyńcu?

Nadleśnictwo Nowa Dęba:  „Na terenie kompleksu leśnego Zwierzyniec pozyskana została następująca masa drewna: 2018 r. — 400,86 m 3 2019 r. — 833,67 m 3 co stanowi odpowiednio 0,62% i 1,29% drewna pozostającego na pniu.
Wszystkie podejmowane działania, zarówno zabiegi pielęgnacyjne jak i prace związane z przebudową drzewostanu, prowadzone są w oparciu o aktualny Plan Urządzenia Lasu. W ramach przebudowy drzewostanów wprowadzane są różne gatunki drzew, zwiększające bioróżnorodność tego kompleksu oraz jego odporność na zmieniające się warunki klimatyczne”

Foto: Piotr Morawski(2018 i 2019 rok. Zdjęcie główne marzec 2018r )

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
60 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
maniek
4 lat temu

Bzdury opowiada Nadleśnictwo , kto spaceruje po lesie to widzi co jest , kupa wyciętych i powalonych drzew / grubych nawet do fi 60 cm / leży i gnije . Wycinane są drzewa pod konkretne zamówienia , były metrówki , na których nie widziałem kornika , chyba ,że ukrył się przede mną. Nie zależy nikomu z rajców miasta zrobić wypadu i zobaczyć faktycznie co jest cięte a najlepiej czekać na wypociny z Nowej Dęby. Nadleśnictwo oszukuje swoim postępowaniem w sprawie wycinki oszukując urząd . Wygląda to śmiesznie , bo jak widać urząd już chyba dogadał się z Nadleśnictwem , aby mydlić oczy mieszkańcom miasta . Zdjęcia też mam i to z miejsc zrytych sprzętem i z wcześniejszej wycinki z ułożonym drewnem przygotowanym do wywózki . Jeśli tak twierdzą ,że jest przebudowa drzewostanu , to po co niszczyć te drzewa sprzętem , połamane młode sadzonki , takie ok. 2 m wysokości , teraz to w tym lesie jest taki syf jakby wojsko miało poligon i na nim ćwiczyło . Bzdury pleść to Nadleśnictwu wychodzi dobrze w co wierzy miasto z zarządem , a sprawa wygląda inaczej , bo jak ktoś mieszkał przy lesie i prawie w nim żył , korzystając z… Czytaj więcej »

Zigi
4 lat temu

Coś już musieli napisać, ale kto to kupi to inna sprawa!
Szkoda tylko lasu.

Protazy
4 lat temu

Mebelki z Ikea to byście chcieli? I 500+ do tegoż?

owen
4 lat temu

Tyle mówi się o smogu, nawet krzyczy na happeningu w Tarnobrzegu o zanieczyszczonym powietrzu, włącznie z panem prezydentem. A czy pan prezydent nie pojmuje, że to właśnie duże kompleksy leśne oczyszczają powietrze i pewnie tylko dzięki nim możemy jeszcze oddychać? Co za ignorancja! Możliwe, że najmłodsze pokolenie dożyje czasów kiedy drzewa będzie się czcić. Moim zdaniem, każdemu kto podnosi rękę na drzewa powinny usychać łapy!

Nadleśnictwo śmieje się nam w twarz
4 lat temu

Korporacja leśna nie używa słowa „wycinka” tylko woli ładnie brzmiące „przebudowa” Podobnie jak „walka z kornikiem” ostrozębnym szczególnie, widać tą walkę po wyciętych ogromnych dębach, których oczywiście kornik nie atakuje bo tego się nie tyka. Zawsze pretekst jakiś się znajdzie. Podobnie jak myśliwi nie zabijają zwierząt tylko ku chwale ojczyzny „regulują” ich populację aby je chronić. Za klasykiem Jarkę Polskę zbaw – „ciemny lud to kupi”

John
4 lat temu

Przemyślałem sprawę i tak jak wczoraj pisał użytkownik guwno, nie będę postepował źle. Hejt jest czymś strasznym i przepraszam za swoje zachowanie.

Fotograf alimenciarz pijak
4 lat temu
Reply to  John

W koncu nie rob hejtu nigdy wiecej , ja pracuje w urzedzie i nie tylko pstrykam fotki , zajmuje sie tez tym hejtem bo nie moge zniesc tego jak nam wszyscy zazdroszcza przeciez to moj szef wygral wybory i teraz bierzemy kasiorke ktora nam sie nalezy , nienawidze tych hejterow zazdrosne nieudaczniki , zazdroszcza nam tych imprez , kolacyjek , zazdroszcza nam tego ze mamy po trzy umowy z urzedem i wkoncu mozemy spalniac swoje marzenia za wasza kase , juz niebawem kupie sobie nowsza mazde taka gora z 1989 roku bez zgnitych progow i z radiem moze komornik mi jej nie zabierze . nienawidze was hejtery zniszczymy was musimy tylko znalezc sposob jak brac jeszcze wieksza kase wtedy bedziemy bogaci i bedziecie sie nas bac

gość
4 lat temu

Tak jest wszędzie .W końcu państwo socjalne drogo kosztuje.

John
4 lat temu
Reply to  gość

Niestety to prawda. Lasy to ogromny przemysł stąd wszystko jest wycinane aby były pieniądze. To duża polityka która wkracza do małego miasta.

—————-
Przemyślałem sprawę, nie będę postepował źle. Hejt jest czymś strasznym i przepraszam za swoje zachowanie.

Fotograf alimenciarz pijak
4 lat temu
Reply to  John

A ja jestem za wycinka alimenty niszcza mnie finansowo i zbieram sobie galezie z tych wycietych drzew i nimi pale jakos musze ugotowac zupe . Czasami uda mi sie wziac trochw weiecej pod oslona nocy , gdyby nie ta wycinka byloby mi bardzo zimno i nie moglbym gotowac. Odczepcie sie od naszego prezydenta on ratuje moje nedzne zycie ja go o to prosilem

Janusz
4 lat temu

O kurde z tego lasu zwierzynieckiego to już mało co zostało.Myślałem że kilkanaście drzew wycieli a tu połowy lasu już nie ma!

eko ludek
4 lat temu

„Lasy Państwowe” czyli korporacja leśna praktycznie cały zysk ze sprzedaży drewna przeżera bo przejada to zbyt piękne słowo. Sam premier Morawiecki nie mógł uwierzyć gdy zobaczył sprawozdania. Utrzymywanie nierentownych nadleśnictw oraz zatrudnionych w nich osób za wszelką cenę, za pieniądze ze sprzedaży drzew. Podam tylko jeden przykład nadleśnictw(3) z „Białowieży” rocznie rentowne nadleśnictwa w kraju(w tym nasza Nowa Dęba) dokładają do nich ponad 22 mln zł aby utrzymać ok 150 etatów. Pomyślcie tylko ile można rocznie zrobić w naszym mieście za 22 mln zł. To nie jedyne nadleśnictwa w kraju do których się dokłada.

to jest polska
4 lat temu

sami nie chcą dać podwyżek w pracy b pracodawca będzie płakał, podwyżki w sklepach są ale w portwelu pusto bo nie ma co już kraść jak się nie ma pleców, drzewa wycinają bo ludzie muszą dupę podcierać tylko kasa teg nie zrobią bo nie mają wiec kradną jak się da? gdzie ta młodziesz wymierajacym miasteczku bo juz mam dość patrzenia na udajacych i puszczaacych bonki ludzi nie będe sie wypoiadał wiecej na ten temat ale jest ich ponad 50%

mieszkaniec Tbg
4 lat temu

Nadleśnictwo w odpowiedzi dlaczego nadal prowadzą wycinkę w Zwierzyńcu powołuje się na pismo prezydenta oraz pisze że tego oczekują mieszkańcy i prezydent. „Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, a także prezydenta Miasta Tarnobrzega (pismo z dnia 10 czerwca 2019 r., zn. spr. GKŚ-Vl.7021.1.35.2019)” KTOŚ MI TO MOŻE WYJAŚNIĆ? KTO Z KOGO ROBI DEBILI?

gość
4 lat temu

I mieszkańcy i prezydent mają gowno do gadania.

syzyf
4 lat temu
Reply to  gość

Tak i przedstawione takie maniackie zdjęcia też nic nie pomogą . Lasy były, są i będą państwowe bo to jest wpisane w konstytucje . A moda na śmiesznych i pustych „ekologów z bożej łaski” podnosi tylko nakład i dochód tego portalu .

Mar
4 lat temu

Może mi umknęło, ale czy ktoś poinformował pisemnie o sprawie prokuraturę lub inny organ państwowy, który mógłby coś zdziałać w tym temacie?

syzyf
4 lat temu
Reply to  Mar

N

owen
4 lat temu

@ Mar, to jest bardzo dobry pomysł: powiadomić prokuraturę. I jakim prawem nadleśnictwo (lub prezydent) powołuje się na „oczekiwania mieszkańców”? Gdzie dowód, że mieszkańcy oczekują wycinki drzew w Zwierzyńcu?

Nie warto
4 lat temu

Nie warto zgłaszać do prokuratury
Od mówią wszczecia sprawy.
Tak było zkomornikiem bo w sprawę zamieszanie różni Mecenasi a teraz nasz slabiutki prezydent powie że on nic ie może Tak samo nic nie mogą Mecenasi Mogli przecież opracować pismo prawne o wstrzymanie wycinki. JAK mieli prawomocny wyrok to potrafili wystąpić o jego wstrzymanie a teraz to nielaska spróbować walczyć

Helka
4 lat temu

To jak to jest Prezydent prosił o wycinke czy też ktoś w urzędzie położył mu gowniane pismo
Alesmy władzy doczekali

dowas
4 lat temu

Nie warto,Helka,owen- opanowała was głupota wielka i nieujarzmiona- może być niebezpiecznie!

NORMALNY
4 lat temu

Matoły odpieprzcie się od Lasów Państwowych.Oni są gospodarzami i gospodarują.Dzięki nim lasy były są i będą,bo wiedzą jak o nich dbać.Wy obrońcy już obroniliście Puszcze Białowieską.Puszczy już prawie nie ma.Dzięki wam została zżarta przez kornika.Tacy jesteście obrońcy-koziołki matołki.

Baryła
4 lat temu
Reply to  NORMALNY

Co miasto ma z wycinki – lisie??? Dlaczego miasto (czyta. Tarnobrzeg) na tym traci??? Kto się na tym wzbogaca???? To jest grabieżca polityka!!!!

gość
4 lat temu
Reply to  NORMALNY

Obecnie jest prowadzona rabunkowa gospodarka. Wycieli 2 razy więcej niż w ubiegłym roku. A jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa. Ale 500+ kosztuje .

mieszkaniec Tbg
4 lat temu
Reply to  NORMALNY

Korniki wpierw mózg ci wyjadły. Byłem niedawno w Puszczy Białowieskiej, rozmawiałem z ludźmi, przewodnikami po Puszczy i nikt takich bzdur propagowanych przez korpo leśne tam nie mówi. Naczytałeś się prawicowej prasy gdzie za ogromne pieniądze z wycinki drzew pseudo-dziennikarze piszą na leśne zamówienie artykuły. Poczytaj i posłuchaj prawdziwych naukowców. Porozmawiaj z pracownikami parku a później się mądrz.

4 lat temu

Sugestia wysokich lotów głupoty tumanów ale nie merytorycznych argumentów „prawdziwych ekologicznych mądrali”

oly
4 lat temu

Sugestia wysokich lotów głupoty tumanów ale nie merytorycznych argumentów „prawdziwych ekologicznych mądrali”

Mirek
4 lat temu

Normalny nie denerwuj się 5lat twoje i twojej mądrości. Każdy ma taką władze na jaka sobie zasłużył

NORMALNY
4 lat temu

Mirek ja nie mam żadnej władzy,a twoje i twojej mądrości może być 1 rok albo krócej.

Chytra baba
4 lat temu

800m3x250zł netto = 200000 zł. Czy to dużo? Niech miasto wykupi te drzewa przed wycieciem. Dla miasta to drobne raptem roczny koszt utrzymania 4 zbędnych urzędników. Wiecie ile potrzeba samochodów żeby wywiesc to drewno z lasu:30

oże
4 lat temu
Reply to  Chytra baba

Nie wysilaj się już idż prosto do psychiatry.

Chytra baba
4 lat temu
Reply to  oże

Co zabolało urzędnika. Ile godzin przepracowujesz uczciwie ze swojej 8 godzinnej dniówki.Ile twoja praca wnosi dla dobra Polski. Jesteś jak wrzód dla tego kraju

oże
4 lat temu
Reply to  Chytra baba

Zaburzenia psychiczne – ogół zaburzeń czynności psychicznych i zachowania, zwykle będących źródłem cierpienia lub utrudnień w funkcjonowaniu społecznym, które są przedmiotem zainteresowania psychiatrii klinicznej, w tym takich jej działów, jak diagnostyka, leczenie, profilaktyka, badania etiologii i patogenezy[1]. Zaburzenia psychiczne można podzielić tradycyjnie na zaburzenia psychotyczne, czyli psychozy (ang. psychoses), tzn. stany chorobowe, w których występują urojenia, omamy, zaburzenia świadomości, duże zaburzenia emocji i nastroju łączące się z zaburzeniami myślenia i aktywności złożonej, oraz zaburzenia niepsychotyczne obejmujące: nerwice i in. zaburzenia typu nerwicowego (np. reakcje adaptacyjne), część zaburzeń psychosomatycznych, niepełnosprawność intelektualna, większość zespołów organicznych, zaburzenia osobowości, uzależnienia od alkoholu i in. substancji, niektóre dewiacje seksualne. Podział ten nie jest ścisły, w przebiegu bowiem niektórych zaburzeń niepsychotycznych, np. zespołów organicznych lub uzależnień, mogą pojawić się objawy psychotyczne (np. zaburzenia świadomości). Włączanie niektórych zaburzeń osobowości i dewiacji seksualnych do grupy zaburzeń psychicznych jest sporne, część z nich jest w istocie wariantem normy[1]. Wyodrębnienia większości poszczególnych zaburzeń psychicznych w aktualnie stosowanych klasyfikacjach takich, jak DSM-5 czy ICD-10, dokonano głównie ze względów praktycznych, związanych z zasadami postępowania medycznego, społecznego lub prawnego. Co więcej, autorzy owych klasyfikacji posługują się bardziej ogólnym terminem „zaburzenie” (ang. disorder) celem uniknięcia poważniejszych wątpliwości dotyczących terminu „choroba” (ang. disease lub illness).… Czytaj więcej »

gość
4 lat temu
Reply to  Chytra baba

Poszło na piłkarzy,na drzewa już nie ma kasy.

czytelnik
4 lat temu

To będzie długi tekst i nikt go nie przeczyta mam pewność że tak będzie bo a) będzie opowiadał o Biblii b)będzie długi c)będzie rozważaniem sensu w okrucieństwie nawet jeśli ambicja każe ci to czytać bo sprowokowałem ją tytułem to sobie daruj, zwykle czytasz krótkie informacje a ta będzie długa, nudna i wymagająca myślenia, myślenie zaś boli wiec może porzuć dumę i sie nie przemęczaj nie dodam w tym tekscie żadnego kolorowego obrazka po to by zwrócił uwagę kogokolwiek, nie będzie krótkim fotoblogowym wpisem co to się rzuca w oczy i można zaraz o nim zapomniec a główka jak była pusta tak jest dziś znalazłem demota z wypowiedzia Lema, coś w stylu że dopóki nie zaczał siedziec w sieci to nie przypuszczał ilu idiotów jest na świecie, świeta prawda jesli się patrzy lub czytac cos z tekstów nowoczesnej młodzieży, w tym środowisku króluje bezmyślnośc, tępota umysłowa, powtarzanie bezrefleksyjne i frazes, w dodatku nikt nawet nie postara się wpisać czegokolwiek w wikipedie by sprawdzić czy to na pewno racja zresztą sam niestety pod wpływem sieci łapie sie na tym że powtarzam głupoty, ostatnio chyba na temat autorstwa pewnego wiersza Miłosza co niekonicznie było prawdą, z kim poprzestajesz takim się stajesz niestety jełsi… Czytaj więcej »

Gucio
4 lat temu

Dlaczego ten las nie jest jeszcze lasem miejskim? Halo? Władze miasta?

Pszczólka Maja
4 lat temu
Reply to  Gucio

Gucio jest wieczór, nie siedz na forum może lepiej zapiął byś mnie w kakaowe oko ?

obserwator
4 lat temu

Idź do lasu i usiądź sobie na pniaku… 🙂

Janusz
4 lat temu

Ludzie skąd u was w tyle jadu. O głupie drzewa chyba byście sobie oczy wydrapali.Wycinają i będą wycinać widocznie tak musi być.Oby tylko parku dzikowskiego nie wycieli.

John
4 lat temu
Reply to  Janusz

Jaki jad, ja powiedziałem że nie będę juz Hejterem. Dużo przemyślałem swojego zachowania i było ono złe.
Tak dużo się mówi i piszę o tym Hejcie. Jestm mi glupio i czuje sie z tym źle

nib
4 lat temu
Reply to  John

„Jestm mi glupio” – bo jesteś głupi i nic tego nie zmieni

Fotograf alimenciarz pijak
4 lat temu
Reply to  John

Hejtery ja jestem tu po to zeby z wami walczyc jestem teraz pijany ale wiem co pisze , zostaniecie zniszczeni a wtedy bedzie juz tak jak my tego chcemy . Odwalcie sie od nas zazdrosnicy . Zazdroscicie ze moj szef zarabia 12 tys miesiecznie i ma was w dupie . on nic nie musi on jest bogiem tylko takim malym

smile
4 lat temu

Redakcja czekała 25 dni na odpowiedź….a kiedy mieli odpisać?
Jak bez przerwy tną!… 🙂 🙂 🙂

pr.
4 lat temu

Moja rodzina posiada lasy prywatne.Często pomagałem w pracach leśnych i wiem na czym to polega,a wy pseudo specjaliści od lasów nie macie zielonego pojęcia o gospodarce leśnej tylko ujadacie jak wiejskie burki pod płotem.

ekolog z TBG
4 lat temu

Znam wielu ekologów i z tego co mi wiadomo żaden nie jest przeciw całkowitej wycince drzew. To była by utopia. Drewno jest potrzebne, to ekologiczny bardzo dobry krajowy surowiec. Ekologom chodzi o to, że Lasy Państwowe wraz z częścią polityków zawłaszczyły lasy jako kolejne dobro polityczne gdzie można nawsadzać swoich do emerytury za bardzo dobre pieniążki i przywileje. Aby przerost zatrudnienia nie generował strat(dopiero od niedawna LP są na plusie – sprawdźcie sobie jak nie wierzycie) Lasy Państwowe i leśnicy mają w d. gdzie tną i co tną. Ich nie interesuje czy tną w najcenniejszym lesie Europy(Puszczy Białowieskiej) czy w malutkim starym lasku otoczonym miastem (Tarnobrzeg) mają swoje niezaskarżalne plany których się trzymają i niestety tną zgodnie z obowiązującym prawem na które oczywiście mają ogromny wpływ. Pomyślcie, Zwierzyniec to tylko 0,86% powierzchni całego Nadleśnictwa Nowa Dęba. Nikt nie protestuje, nie zakazuje LP ciąć gdzie indziej. Ludzie po prostu chcą mieć gdzie zbierać grzyby, spacerować a przede wszystkim oddychać czystym powietrzem. Chyba żaden zwolennik wycinania lasów nie zaneguje tego, że drzewa tworzą tlen i oczyszczają powietrze którym oddychamy.

Mieszkaniec
4 lat temu

Popieram leśników.Od lat dbają o lasy a zalesienie kraju wzrasta.Nie trafiają do mnie argumenty tzw ekologów.Bujaja w obłokach a ich postawa w zależności od tego kto rządzi przyprawia mnie o mdłości

Tomasz grzybiarz
4 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

Leśnicy dbają głównie o własną kieszeń ze średnimi zarobkami ok 9 tys miesięcznie. Komentarze leśnych ludków i ich rodzin że wszystko jest dobrze można miedzy bajki włożyć. Wystarczy wejść do obojętnie którego lasu. Jestem starym grzybiarzem i od lat obserwuję jak moje wspaniałe miejscówki po prostu znikają, są wycinane do gołej ziemi, głęboko orane i ogradzane kilometrami siatki. Kogo bym w lesie nie spotkał to każdy jest załamany tą sytuacją. Więc nie pierd….cie, że jest lepiej. Widać „Mieszkańcu”, że dano w lesie nie byłeś, zdjęcia w galerii pokazują jak to jest super…

ale
4 lat temu

Z takim zamiłowaniem nie wyuczyłeś się na leśnika i teraz resztę życia będziesz zżynał się, zazdrościł i uskarżał na swój los.Nie pomoże nawet płacz skoro głupiś był w ten czas.

Mieszkaniec
4 lat temu

Meble i inne elementy domu to byście chcieli ekologiczne czyli z drewna najlepiej nielakierowanego.To jak mieć to wszystko nie prowadząc gospodarki leśnej.Źenujace

John
4 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

Jażem kiedyś meble takie stare pociał siekierką i włozyłem do pieca. Miałem palenia na tydzień.
Zrobiłem dobrze czy nie ? mam nadzieje ze przemnie nie wytno więcej zwierzyńca

Fotograf alimenciarz pijak
4 lat temu
Reply to  John

Ja tez zbieram stare meble na wysypiskach tylko zadko nimi pale bo ja umeblowalem nimi swoje mieszkanko , nie balem sie ze komornik mi je za alimenty zabierze i wbrew pozorom sa nawet fajne , brak drzwiczek dodaje im uroku . musze juz leciec kochani bo jestem pijany i oddalem mocz w spodnie a nie chce zeby smierdzialo odemnie w urzedzie w poniedzialek wiec biegne nad zalew zrobic pranie

pr.
4 lat temu

Przypomnijcie sobie jak PO chciało sprywatyzować Lasy Państwowe.Jak by się im to udało,to lasów już by nie było,jak większości zakładów produkcyjnych i fabryk.

obywatel
4 lat temu

Ilu tu podnoszących głos (raczej skowyt) – pełną gębą wypowiadają się
o nie swojej własności – oho ilu komunistów chcących decydować o cudzej własności – lasy Państwowe są właścicielem i niech robią co chcą
a nie jacyś stalinowcy ukryci pod płaszczykiem ekologii.
Jakoś nikt głośno nie protestował jak pod plac czerwony wycinano stare drzewa
itd.

Do obywatela
4 lat temu
Reply to  obywatel

Jak obywatel pamięta roboty na placu czerwonym i wycinke drzew to jest z epki girka i niczego się nie nauczył

ale
4 lat temu
Reply to  Do obywatela

Epoka „girka” to lata siedemdziesiąte nie lata dziewięćdziesiąte (brukowanie placu) – „wyuczony palancie”

Do obywatela
4 lat temu

Głos ale tylko mnie utwierdza kto jest tym obywatelem Oczywiscie przedstawiciel ugrupowania tropiacy wszystkich kto do niego nie należy. Szacun andrzejkowe i. krzysiowe i mariankowe dzieci. Cieszcie się zwycięstwem i nie piszcie na tym forum

obywatel
4 lat temu
Reply to  Do obywatela

Nie pij zanim zasiądziesz do klawiatury – za Gierka pełno było drzew zanim powstał plac czerwony i na słynnym skwerze (Sikorskiego z Kopernika) tez były drzewa i krzewy a że pamiętam epoka Gierka to co innego – takie samo zakłamanie jak i teraz. Dodam, że wszyscy mnie nie interesują i niech robią co swoje na swojej prywatnej własności bo to jest ich i są tam gospodarzami
a nikt nie wie lepiej niż dobry gospodarz.

obiektywny
4 lat temu

Mam nadzieję, że Szyszko szybko zabierze do siebie swoich znajomych, którzy wycinają lasy….

Ss
4 lat temu

Niestety już po lesie – poprawią „obwodnicą” i po lesie – po prostu nie da się ?

Postaw mi kawę na buycoffee.to
60
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content