W Tarnobrzegu konsultowali strategię dla Podkarpacia (zdjęcia)

Tarnobrzeżanie mogli zgłaszać uwagi i propozycje do Strategii rozwoju województwa – Podkarpackie 2030. Konferencję konsultacyjną zorganizowano 15 listopada 2019 r. w Zamku Dzikowskim w Tarnobrzegu. 

W spotkaniu uczestniczyła między innymi wicemarszałek województwa Ewa Draus, a także samorządowcy z Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego – prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek oraz starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł.

Zaproszenie do udziału w debacie nad najważniejszymi dla rozwoju regionu obszarami tematycznymi oraz celami prowadzonej polityki rozwoju skierowano do przedstawicieli instytucji publicznych, uczelni wyższych, partnerów społecznych i gospodarczych, a także młodzieży. – Spotykamy się z ludźmi, organizujemy proces regionalnej debaty, by każdy mieszkaniec województwa wiedział, że taki dokument powstaje, żeby był to dokument integrujący wszystkie środowiska w regionie. Zależy nam na tym, by był to dokument wspólny, a nie tylko napisany przez urzędników – zaznacza Paweł Wais, dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.

Strategia Rozwoju Województwa Podkarpackiego to, jak tłumaczył dyrektor Wais, dokument „matka”, z którego dopiero mają wynikać inne dokumenty samorządu województwa. Na jego podstawie powstanie m.in. regionalny program operacyjny. Już teraz, znając założenia strategii, wiadomo w jakich obszarach będzie można liczyć na środki finansowe.

– Turystykai ekologia, to kierunki, na które prawdopodobnie będą fundusze. Tarnobrzeg, jako obszar poprzemysłowy, na pewno będzie chciał ubiegać się o finansowanie rewitalizacji. Interesują też nas inne kierunki, jak rozwój strefy ekonomicznej, zapewnienie dobrych warunków do inwestowania w Tarnobrzegu, pozyskanie przedsiębiorców – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Każdy, kto nie mógł uczestniczyć w piątkowej konferencji, jeszcze może odnieść się do tworzonej strategii, zgodnie bowiem z art. 6 ustawy z dnia 6 grudnia 2006 r. o zasadach prowadzenia polityki rozwoju (Dz.U. z 2019 r., poz. 1295 t.j.) konsultacje społeczne projektu Strategii rozwoju województwa – Podkarpackie 2030 trwają 35 dni od dnia podania ogłoszenia do publicznej wiadomości. Uwagi i wnioski do dokumentu można więc składać jeszcze do
4 grudnia br. Do wyboru jest kilka możliwości:

• za pomocą elektronicznego formularza zamieszczonego na stronie internetowej Samorządu Województwa Podkarpackiego w zakładce Strategia województwa.

• pisemnie, na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, Departament Rozwoju Regionalnego, al. Ł. Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów z dopiskiem Konsultacje społeczne projektu Strategii rozwoju województwa – Podkarpackie 2030, e-mail: drr@podkarpackie.pl

• osobiście, w Oddziale programowania strategicznego Departamentu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, al.
Ł. Cieplińskiego 4, pok. 343A, w godzinach 7.30 – 15.30.

Foto&info: UM Tarnobrzeg

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
22 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Derok
3 lat temu

Co to za strategia cofającą miasto do lat 70 – tych, dlaczego miasto się poddaje.

John
3 lat temu
Reply to  Derok

Miasto sie przeciesz rozwija i bendo nowe galerie . gdzie ty zyjesz
piszesz tak specjalnie bo wolisz hejtowac niz napisać cos milego

leopold
3 lat temu

O nawet likwidator Tarnobrzega Janek Mleczarz był. Janku, czy ty wstydu nie masz – zlikwidowałeś PKS, zlikwidowałeś MKS, zlikwidowałeś PGK, zlikwidowałeś MPC, ….., zlikwidowałeś miasto i dalej widzę twoją paskudną poalkoholową twarz !!!

Gość
3 lat temu
Reply to  leopold

maly fiat więcej narozrabiał…

erosek
3 lat temu

Strategia rozwoju województwa – Podkarpackie 2030 – zlikwidować Tarnobrzeg a administracyjnie tereny przypisać do Stalowej Woli lub Sandomierza.

Janusz
3 lat temu
Reply to  erosek

Do Sandomierz się nie da. Zostaje Stalowa Wola.

Fotograf alimenciarz pijak
3 lat temu

Odczepcie sie od naszych wlodarzy jedyni ktorzy podali mi dlon kiedy potrzebowalem pomocy zniszczony finansowo alimentami i nie radzacy sobie z alkoholowym szalem . Gdzie wy byliscie wtedy ? Powinno byc wam wstyd , my sobie pomagamy wydralismy wybory i teraz kolej na nas tez musimy zarobic chlanie nie jest tanie a alimenty mnie wykanczaja . Nic nie niszczymy poprostu jak sie okazalo po wyplacaniu wyplat dla nas naszej smietanki , nic juz nie zostaje na inwestycje poprostu zrozumcie to

John
3 lat temu

strasszne te wpisy na tym forum ile tutaj Hejtu. Skąd tyle jadu i nienawiści ???

Ja jusz zem dawno z tym hejtem pokończył. To naprawde wszystko było złe

Janusz
3 lat temu
Reply to  John

więc wsiadaj do swojego helikoptera

John
3 lat temu

Nie da sie jusz patrzec na te brzydkie wpisy.
Dlaczego Dlaczego

Fotograf alimenciarz pijak
3 lat temu
Reply to  John

Nie przejmuj sie tymi hejterami ja juz flache koncze i zaraz sie za nich zabieram skocze tylko nad zalew po wiadro wody pranie musze zrobic i jeszcze jedna flache i jade z tymi hejterami .

Janusz
3 lat temu

Dariusz wcześniej nie miewał tak czerwonych uszu jak są widoczne na fotografii tytułowej. Co się dzieje?

hugs
3 lat temu

Dobrze, że otwieraja galerie-będą miejsca pracy dobrze płatne. Teraz w tym miescie jest tak ze nawet w urzedzie wakaty puste

smile
3 lat temu

… 🙂 🙂 🙂

Ddd
3 lat temu

Strategia nie oferuje miastu nic – ekologia dobra ale w puszczy lub w lesie, rekreacja biznes dla nielicznych i bogatych reszta musi uciekać – strategia nie oferuje nic ciekawego dla miasta nie mówiąc o mieszkańcach. Kiedy ktoś pomyśli nad ludzi tu mieszkającymi co z rozwojem w nowoczesne gałezie przemysłu.

Mar
3 lat temu

Strategie, programy, koncepcje i plany – skąd my to znamy?. Gadać, kontemplować i pisać to oni lubią. Gorzej z pójściem w teren i robieniem. Przykład? Ulica Moniuszki.

John
3 lat temu
Reply to  Mar

Tak od strategi i programów trzeba zacząć. Bardzo dobrze że coś w konću zaczyna sie dziać w tej sprawie.

Bardzo sie cieszę że w końcu w Tarnobrzegu będzie nowa galeria.

Ll74
3 lat temu
Reply to  John

John, cóż za zmiana, nie poznaję Pana. 😉

Fotograf alimenciarz pijak
3 lat temu
Reply to  Ll74

Ja tez go nie poznaje moze to dlatego ze jestem pijany nie wiem ale chwala mu za to ze doceniac zaczal nasza wladze tak jakby to nie on . Ja wyznaje zasade czcij bozka swego pana i laskawce ktory pomaga mi wyjsc z moich problemow finansowych spowodowanych alimentami na te cholerne bekarty .

Mar
3 lat temu
Reply to  John

Podejrzewam ironię, ale ok – to ja proponuję w ramach strategii / programu / koncepcji / wstawić właściwe: parking płatny pod placem Głowackiego. Teraz już wystarczy tylko zaprojektować, zbudować i utrzymywać 😉

Janek
3 lat temu

Praktycznie nie komentuję na tym forum ale czytam komentarze, żeby się dowiedzieć czegoś więcej bezpośrednio od ludzi, a nie od poprawnych politycznie dziennikarzy. Dużo śmiecia (po ostatnich wyborach samorządowych) nawrzucał tutaj ktoś, kto siebie tytułuje mianem John. Kiedyś nadmieniłem, że prawdopodobnie jest to chory psychicznie człowiek. Dziś już wiem po ostatnich wpisach, że jest to po prostu schizofrenia. Ratuj się człowieku zanim komuś zrobisz krzywdę, zapewne rodzina już i tak cierpi

Fotograf alimenciarz pijak
3 lat temu
Reply to  Janek

Ten john straszne rzeczy tu wypisywal nawet ja po pijaku tak nie robie . Straszny z niego czlowiek nie moglem spac przez niego to byl dla mnie zly czas a trauma zostaje . musze wam to napisac ale on zachowywal sie gorzej niz moja byla i jej bekarty oni chcieli mnie wykonczyc finansowo ale darek mi pomaga przyniosl mi nawet kawalek gesi z ostatniej kolacji i kosci na zupe

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
22
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content