Zespoły Monster Monkey, PIRAMIDE oraz INVERTED MIND zagrały w sandomierskim Lapidarium (fotoreportaż oraz video HD)

W minioną sobotę w sandomierskim Lapidarium pod Ratuszem, odbył się koncert trzech reprezentantów mocnych, metalowych brzmień. Zagrał sandomierski Monster Monkey, tarnobrzeski PIRAMIDE oraz krakowski INVERTED MIND.

Jako pierwsi na scenie pojawili się członkowie zespołu Monster Monkey. Grupa powstała w 2013 roku w Sandomierzu z inicjatywy gitarzysty oraz wokalisty zespołu Wiktora Werfela. Obecnie zespół funkcjonuje w składzie: Wiktor Werfel – wokal i gitara, Konrad Mogieliński – gitara, Jan Skubida – bas, Mateusz Wlaski – perkusja.

Licznie przybyła publiczność z entuzjazmem powitała członków zespołu na scenie. W czasie koncertu muzycy wykonali utwory przywołujące wspomnienia i wywołujące spore emocje. Po ostatniej prezentacji słuchacze głośno domagali się bisu. Występ zakończył się po godzinie 20.00.

Minęło kilka minut poświęconych na przepięcie i swój koncert rozpoczął PIRAMIDE tarnobrzeski zespół metalowy założony w 2013 roku. Żywiołowa sekcja rytmiczna, ostre gitary i charyzmatyczny wokal to cechy charakterystyczne tego kwintetu. I taki właśnie był ich występ. Wykonali utwory z album zatytułowanego „Unwanted”, a Sandomierska publiczność żywiołowo reagowała na ich popisy.

Następnie na scenę wkroczyli muzycy INVERTED MIND. Zespół został założony w Krakowie w 2011 roku przez Jana Słomskiego. Zespół obecnie funkcjonuje w składzie: Jan Słomski – wokal i gitara, Jan Skubida – bas oraz Konrad Coner – perkusja.
INVERTED MIND reprezentuje swój własny styl, co udowodnił podczas występu. Mocne, ciężkie brzmienie zespołu, powolne powtórzenia i siła głosu zadziałały na publiczność hipnotyzująco. Koncert był o tyle intrygujący, że w niektórych momentach dało się wyczuć niepokój. Siła jaką zaprezentowali na scenie muzycy w trzyosobowym składzie ogarnęła przestrzeń. Muzycy zapewnili słuchaczom niepowtarzalną atmosferę, która pozostawiła po sobie wrażenie pustki po zakończeniu koncertu. Energia i moc, jaka przeniknęła Lapidarium na długo pozostanie w naszej pamięci. Zespół na koncie demo i dwie płyty, teraz będzie nagrywać nową, trzecią płytę. Wydawnictwa: „Introduction to Mandness”’ (demo 2012) „Nothing but Suffering” (CD 2013). „Broken Mirror” (CD 2017)

info: Sandomierskie Centrum Kultury
foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content