KTS Enea Siarka – Budaörsi 3:1. Tarnobrzeski klub pewnie awansuje do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń (fotoreportaż)

KTS Enea Siarka Tarnobrzeg zakończył fazę kwalifikacyjną Ligi Mistrzyń z czystym kontem. W ostatnim meczu pokonał Budaörsi 3:1 i teraz może ze spokojem czekać na decydujące rozstrzygnięcia w pozostałych grupach.

Z wielkim spokojem podeszła do meczu Han Ying, na zimno skalkulowała, że skoro nie ma Sandry Pergel, to o naszą porażkę będzie bardzo trudno. Zwłaszcza, gdy zobaczyła, że zmierzy się najpierw z Marią Fazekas, tak samo jak na Węgrzech. Czasy, gdy Węgierka była postrachem obrończyń minęły, głównie za sprawą zmieniającego się sprzętu, ale i tak rywalka Hani kilkakrotnie zaskoczyła ją zupełnie niesygnalizowanymi zagraniami. – Fazekas ma 44 lata, ale nadal potrafi być groźna. W Budaörsi bardziej się zawzięła na Ying, ale w trzecim secie miała duże problemy z kondycją. Tutaj Han Ying zagrała lepiej taktycznie i jej rywalka już się tak nie mogła zmęczyć – żartował Zbigniew Nęcek.

Doskonale rozpoczęła także Elizabeta Samara, która pojedynek z utalentowaną 17-letnią Sabiną Surjan rozgrywała jak profesorka. Przy prowadzeniu 2:0 w setach Eliza bez powodu zdenerwowała się dwoma przypadkowymi i szczęśliwymi zagraniami rywalki w trzeciej odsłonie i nie zdołała odrobić strat. W czartej odsłonie opanowała jednak nerwy, prowadziła nawet 10:8, ale wówczas zaczęła czekać, żeby Surjan sama przegrała pojedynek. Odbiory serwisu i pierwsze ataki tarnobrzeżanki coraz bardziej traciły na jakości, a na dodatek Samara z każdą kolejną piłką stała coraz dalej od stołu, co umiejętnie wykorzystywała młoda przeciwniczka. Postępującego chaosu w grze zawodniczki gospodarzy nie udało się powstrzymać i wyrównujący punkt dla gości stał się faktem.

Zaskakująco źle zaczęła swój mecz Wu Yue, która przez pół seta była nieobecna przy stole. Dopiero od wyniku 3:7 ruszyła z miejsca. Oddała Mercedes Nagyvaradi raptem dwie wymiany. Kolejna odsłona to znowu nieporadność Wu, która za wszelką cenę forsowała swoją taktykę. Przy stanie 0:3 w czwartym secie tarnobrzeski szkoleniowiec nie czekał na cud, poprosił o przerwę, a w krótkich słowach Han Ying wytłumaczyła Wu Yue, że ma robić wszystko dokładnie odwrotnie niż do tej pory. Efekt był natychmiastowy – dwukrotnie wygrana 11:6. Zwycięstwa nie wypuściła z rąk Han Ying, która co prawda miała obawy przed starciem z nietypowo grającą Šurjan, ale udowodniła po raz kolejny, że jest bardzo inteligentną zawodniczką.

– Skończyliśmy eliminacje z kompletem zwycięstw, to bardzo dobry rezultat. Teraz przyglądamy się ostatniej rundzie, czekamy na losowanie i po przerwie świąteczno-noworocznej walczymy dalej – mówi trener Zbigniew Nęcek.

W trakcie meczu odbyło się oficjalne zakończenie mistrzostw Polski dziennikarzy. Medaliści zostali nagrodzeni medalami oraz otrzymali nagrody rzeczowe z rąk przedstawiciela Enea Pani Joanny Serafin, z ramienia KTS Enea Siarka pani Barbary Tereszkiewicz-Stach, która czuwała nad organizacją zawodów oraz prezesa Radia Leliwa pana Bogusława Szwedo.

Mistrzem Polski został Klaudiusz Madeja z Polskiego Radia dla Zagranicy, srebrny medal przypadł w udziale Kamilowi Robucie z Tygodnika Nadwiślańskiego a na najniższym stopniu podium stanął Tomasz Krasula z Twoja TV Jarosław. Niepocieszony był inny radiowiec – Bartłomiej Wisz z Radia Rzeszów, któremu w udziale przypadł kartoflany medal, a Tadeusz Gospodarczyk, dziennikarz Radia Leliwa, które współorganizowało zawody, wykazał się staropolską gościnnością i zajął piąte miejsce. Gratulujemy!

Wyniki:

Han Ying – Maria Fazekas 3:0 (6, 6, 2),
Elizabeta Samara – Sabina Šurjan 2:3 (9, 5, -8,-15,-8),
Wu Yue – Mercedes Nagyvaradi 3:1 (9, -5, 6, 6)
Han Ying – Surjan Szabina 3:0 (11:7, 11:6, 11:2)

info: KTS Enea Siarka Tarnobrzeg

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
43 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
aleks
2 lat temu

Zastanawiam się kiedy ktoś wreszcie powie: starczy ładowania kasy tarnobrzeskich podatników w drużynę w której nie gra żadna Polka (Kinga jest rezerwową), z Tarnobrzegiem nie ma nic wspólnego (trenują na Zachodzie) a ich niebywałe sukcesy interesują garstkę ludzi w naszym mieście.

Ileż można karmić ego Nęcka, który pracuje tu 30 lat ale jak odejdzie nic po nim nie pozostanie. Kompletnie nic.

Bo szkolenie miał gdzieś, tylko co rok sprowadzał nowe zawodniczki i kolekcjonował tytuły w tej świetlicowej dyscyplinie, które już dawno przejadły się wszystkim.

Siarka
2 lat temu

Weź się od…ol Siarki – nie interesuje Cię nie zabieraj głosu cha..ie o statusie przybłędy.

Siarka
2 lat temu

Gratulujemy i czekamy na kolejne zwycięstwa.

osik
2 lat temu

Gratulujemy i dziękujemy całej druzynie, piszą o nas nawet w Europie – jesteśmy dumni, że taka drużyna jest w Tarnobrzegu.

aleks
2 lat temu

Ilu jest dumnych tarnobrzeżan tej wspaniałej drużyny to widać na zdjęciach – dwadzieścia osób, trzydzieści?

Zrzućcie się na 123 Chinkę dla Nęcka i będzie super.
Ale nie bawcie się „Ligę Mistrzów” za moje, podatnika pieniądze.

Siarka
2 lat temu
Reply to  aleks

Jakie twoje pieniądze weź hejterze daj spokój, ani złotówki nie dałeś a mówisz, że twoje pieniądze. Śmieszny jesteś. Nie dotyczy cię nie wypowiadaj się. Zamilcz.

aleks
2 lat temu

Tak tępy b…u, moje pieniądze, bo miasto nie ma swoich pieniędzy tylko nasze.

Moje i twoje jeśli płacisz podatki, a nie tylko siedzisz w necie i pierdzielisz bez sensu.

Siarka
2 lat temu
Reply to  aleks

Podatki cha…e płacisz wszędzie nawet w sklepie kupując towar, a więc zamknij mordę cha…e o statusie tarnobrzeskiego przybłędy. Zamilcz. Ave KTS Siarka Tarnobrzeg

Siarka
2 lat temu

Chamie aleksie nie wypowiadaj się na temat Siarki nie pasuje ci KTS Siarka wyprowadź się do gminy sąsiedniej tam nie będziesz płacił.

aleks
2 lat temu

Twoje zdanie tępaku mam, tam gdzie plecy kończą swoją szanowną nazwę.

Ave zdrowy rozsądek i mądre wydawanie pieniędzy podatników.

Karmienie ego Nęcka i garstki fanów świetlicowej gry sensu żadnego nie ma.

Siarka
2 lat temu
Reply to  aleks

Typowy Kononowicz nie będzie niczego, zniszczyć zaorać. Przeprowadź się na wieś i tam sobie gospodaruj i zarzadzaj hospodarze. Po co zabierasz głos w temacie, zamilcz szujo. Zrób coś dla miasta, w mieście żadne pieniądze nie są twoje. Milcz przybłędo.

aleks
2 lat temu

Czy jest tu ktoś kto wypowie się o celowości wydawania publicznych pieniędzy na coraz to nowe Chinki i inne zawodniczki obcokrajowe, żeby pan Nęcek postawił sobie nowy puchar na półce.

Ktoś inny oprócz tego głąba, który tu skrzeczy i popiskuje bez sensu.

Siarka
2 lat temu
Reply to  aleks

Konusie milcz. Siarka była będzie a tobie do tego ch…. Przybłędo zawsze będziesz miał kompleks wieśniaka.

aleks
2 lat temu
Reply to  Siarka

Mój pies z większą gracją pierdzi niż ty wydajesz z siebie dźwięki miłośniku tenisa stołowego rączką od rakietki robiony.

gość
2 lat temu

Utrzymanie tego wydaje mi się już bardziej sensowne niż wydanie z naszych podatków prawie bańki na prywatnych skórokopów w regionalnej lidze.

Dodu
2 lat temu
Reply to  gość

A tenis nie jest prywatny? Ani jednym, ani drugim. Tenis również nie jest klubem miasta.

benek
2 lat temu

Ale jaki tak konkretnie jest z tego sens? Promocja?
Kto w Polsce interesuje się ping-pongiem?

Kto wymieni choć ze dwie drużyny grające w ekstraklasie?
Kto zna indywidualnego mistrza Polski mężczyzn?

Przecież to totalna nisza, a tylko Nęcek wciska kolejnym włodarzom kit jaka to wspaniała promocja miasta.

Co zyskaliśmy przez 30 lat zdobywania mistrzostw?
Czy Nęcek przez 30 lat wychował choć jedną zawodniczkę dobrej klasy?

Siarka
2 lat temu
Reply to  benek

Aleks vel Benek masz problem idź do lekarza, tam się pożal, a od Siarki i Pana Nęcka odjebaj się. Masz kompleks to go lecz bo niedługo będziesz negował potrzebę swojego istnienia. Najpierw sprawdź dobrze jakie źródła finansowania ma KTS, a później coś pisz. Zamilcz w tym temacie, znawco od siedmiu boleści.

Mar
2 lat temu
Reply to  Siarka

Nikt ci nie zabrania mieć swoich poglądów, możesz wierzyć nawet w to, że w tarnobrzeski tenis stołowy warto włożyć każde pieniądze z budżetu miasta, ale nie zabraniaj pisać innym, bo Siarka nie jest państwowym klubem w Korei Północnej, żebyś tutaj cenzurę wprowadzał. No i mógłbyś też podnieść poziom swoich wypowiedzi, bo niektóre przykro czytać.

Siarka
2 lat temu
Reply to  Mar

Niech wyjedzie jednego malkontenta mniej a Tarnobrzeg nic nie straci tylko zyska.

aleks
2 lat temu

Cóż, poczekam na zdanie innych a ty sobie dalej sobie popierduj paszczą te głupoty.

Siarka
2 lat temu
Reply to  aleks

Do lekarza człowieku z syndromem przybłędy.

aleks
2 lat temu

Popierduj dalej, penisowa popierdółko 🙂

gość
2 lat temu

O co Ci chodzi?. Potrafią załatwić sobie sponsorów, więc ktoś uznał ,że to jednak dla niego reklama. Z miasta dostają ułamek tego co skórokopy. Jakoś nie słychać ,żeby piłka miała większego sponsora niż miasto. A mówimy o 4 lidze.

Siarka
2 lat temu
Reply to  gość

A wiesz coś gdzieś usłyszał nie sprawdzając wszystkiego i pisze, żeby pisać. Neguje klub jak nie klub to prezydenta i tak w kółko …

gość
2 lat temu
Reply to  Siarka

Takie są fakty , nie populizm.

aleks
2 lat temu
Reply to  gość

O jakich sponsorach mówisz? O Enei, która jest spółką kontrolowaną przez Skarb Państwa. Czyli rządzi nią nie ekonomia, tylko politycy aktualnej władzy.

A jak rządzą nią PiS-pwcy to wystarczy porównać kurs giełdowy tej spółki – w 2015 było to prawie 17 zł za akcję a dziś jest niecałe 9 zł.

Wydawać nieswoje pieniądze to każdy głupi potrafi.

Siarka
2 lat temu
Reply to  aleks

Sponsorów jest wielu. A ty dalej swoje najlepiej wyjedź do Hiszpanii tam sobie żyj bez ekonomii. I wydawaj nie swoją kasę.

aleks
2 lat temu

No to konkret, wymień tych wielu sponsorów KTS, podaj kwoty jakie płacą. A słowo daję odszczekam, że jesteś rączką od rakietki robiony.

Dawaj!

aleks
2 lat temu

Tylko bez pierd… , że to umowy handlowe, tajemnica, itd.

Albo wiesz albo pitolisz jak Piekarski na mękach

Siarka
2 lat temu
Reply to  aleks

Nie ma tak łatwo człowieczku z syndromem przybłędy chciałbys wiedzieć wszystko bez wysiłku, użyj mózgu i rusz dupę to się dowiesz jakie są kwoty. Ale odwagi Ci pewnie braknie???? Siarka była, jest i będzie, a Ty byłeś jesteś i będziesz przybłędom tarnobrzeską negującym wszystko.

aleks
2 lat temu
Reply to  Siarka

A no właśnie.

Nie podasz żadnych konkretów, bo jesteś baranem i analfabetą.
A mnie cieszy, że takie samo, czyli racjonalne zdanie na temat pompowania pana Nęcka i jego chińskiej kolonii z publicznych pieniędzy ma więcej osób w Tarnobrzegu.

Jestem za tym, żeby pieniądze przepuszczane na Chinki, Białorusinki, Rumunki itd poszły na sport młodzieżowy w Tarnobrzegu

Dzieci będą zdrowsze, a może się wychowa jakiegoś mistrza.

Starczy tego pierdzielenia o tym jaka to wspaniała promocja miasta.

Bo to żadna promocja.

Siarka
2 lat temu
Reply to  aleks

Kiedy się wyprowadzasz??? Wracaj skąd przybyłeś przybłędo!!!!

Marek
2 lat temu

Podobnie jak Aleks również zastanawiam się, kiedy ktoś powie dość i przestanie wyrzucać pieniądze w błoto, dotując świetlicową grę, którą podziwia garska osób (w wieszej częsci są to pracownicy i uczniowie Społecznego Liceum). Może już wystarczy?

Siarka
2 lat temu
Reply to  Marek

Zmieniasz nicki jak kulson klientów. Nie dajesz nic jeszcze wymagasz, człowieku dość weź się w garść. Zastanawiam co zrobiła Ci Siarka, że chcesz nią zniszczyć, przeszkadzają Ci sponsorzy, chcesz znać kwoty, które w niektórych przypadkach są tajemnicą handlową. Do czego zmierzasz??? Chcesz niszczyć??? Nikt cię nie kocha, spójrz w lustro tupnij mocno nogą i powiedz dość, dość. Po co to hejtowanie??? Nie interesujesz się sportem, nie wypowiadam się – jest liga mistrzyń spora szansa na zdobycie Pucharu, i obrony tytułu LM, którego nie dokonała jeszcze żadna polska drużyna, KTS Siarka zapisał się złotymi zgłoskami w historii sportu nie tylko polskiego, a taka kulwa jak ty będzie niszczyć. Wyluzuj i popatrz w lustro, czytaj tylko te teksty, które musisz, nie obrażaj i neguje tego co dobre w Tarnobrzegu.

Marek
2 lat temu
Reply to  Siarka

Jaką widownie przyciągają mecze tenisa stołowego w Tarnobrzegu widać na załączonych obrazkach, gdzie większą część stanowią uczniowie i nauczyciele z Hetmana, których udało się namówić na taki układ. Czy ktoś w ogole myśli, że z własnej woli by przyszli? Koło Gospodyń z Brzózy Królewskiej już dawno nie jest oficjalną zgodą KTS-u. Tak z ciekawości sobie sprawdziłem, ile osób śledzi relacje ze spotkań tenisa stołowego z udziałem KTS Enea Tarnobrzeg i wyszło na to, że mało kogo to interesuje…

KTS MISTRZEM POLSKI – średnia 200 wyświetleń.

KTS MISTRZEM EUROPY – 550 wyśletleń.

Niesamowite zainteresowanie generuje ta drużyna. Ciekawe, jaką korzyść mają Ci wszyscy sponsporzy (w przeszłości SPAR, Wisan, Forbet, a dzisiaj Enea i Marma Rzeszów), którzy nabierają się na ten mit pod przykrywką Ligi Mistrzów.

Siarka
2 lat temu
Reply to  Marek

Daj już se spokój nie dajesz ani złotówki a więc nie zabieraj głosu, bo jest on szkodliwy społecznie.

AlF
2 lat temu

Gdyby nie tenis stołowy,zwany potocznie(PingPongiem)

AlF
2 lat temu

Ta wioska zwana potocznie („miasteczkiem”)

AlF
2 lat temu

Nie byłaby już kompletnie rozpoznawalna poza granicami kraju.Wielkie podziękowania Panie Trenerze Nęcek i wielkie gratulacje dla wszystkich zawodniczek za serce które wkładają w każdy mecz czy to ligowy czy na arenie europejskich pucharów ,zwanych potocznie(LIGĄ MISTRZÓW).DZIĘKUJĘ ŻE JESTEŚCIE!

raczejraczej
2 lat temu

Zważ sobie łeb potocznie

MANIEK
2 lat temu

Nazywanie tej drużyny (klubu Siarka) to dość osobliwa sytuacja, bo ten twór nie ma nic wspólnego z KS Siarka to prywatny klub pana Nęcka. Dzisiaj to KTS Siarka Tarnobrzeg a jutro jak się zechce NĘCKOWI może to być KTS Sopot albo Katowice.

Nie wierzycie? Nęcek już raz taki numer zrobił, kilkanaście lat temu przeniósł drużynę do Sandomierza i nie było KTS Tarnobrzeg był KTS Sandomierz.

Włodarze Sandomierza szybko jednak uznali, że te gadki o promocji miasta to banialuki i po roku odmówili wykładania kasy miasta na drużynę Nęcka.

No to wrócił do Tarnobrzega. Tutaj łykają te bzdety od 30 lat.

lewatywa
2 lat temu
Reply to  MANIEK

Ty to na 100% byłeś dumny z naszego miasta jak go odwiedził TW Bolek . Ta „mądrość” twoja musi mieć te własnie żródła . Hańbisz miasto
, hańbisz cały kraj.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
43
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content