KTS Enea Siarka – Budaörsi 3:1. Tarnobrzeski klub pewnie awansuje do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń (fotoreportaż)

KTS Enea Siarka Tarnobrzeg zakończył fazę kwalifikacyjną Ligi Mistrzyń z czystym kontem. W ostatnim meczu pokonał Budaörsi 3:1 i teraz może ze spokojem czekać na decydujące rozstrzygnięcia w pozostałych grupach.

Z wielkim spokojem podeszła do meczu Han Ying, na zimno skalkulowała, że skoro nie ma Sandry Pergel, to o naszą porażkę będzie bardzo trudno. Zwłaszcza, gdy zobaczyła, że zmierzy się najpierw z Marią Fazekas, tak samo jak na Węgrzech. Czasy, gdy Węgierka była postrachem obrończyń minęły, głównie za sprawą zmieniającego się sprzętu, ale i tak rywalka Hani kilkakrotnie zaskoczyła ją zupełnie niesygnalizowanymi zagraniami. – Fazekas ma 44 lata, ale nadal potrafi być groźna. W Budaörsi bardziej się zawzięła na Ying, ale w trzecim secie miała duże problemy z kondycją. Tutaj Han Ying zagrała lepiej taktycznie i jej rywalka już się tak nie mogła zmęczyć – żartował Zbigniew Nęcek.

Doskonale rozpoczęła także Elizabeta Samara, która pojedynek z utalentowaną 17-letnią Sabiną Surjan rozgrywała jak profesorka. Przy prowadzeniu 2:0 w setach Eliza bez powodu zdenerwowała się dwoma przypadkowymi i szczęśliwymi zagraniami rywalki w trzeciej odsłonie i nie zdołała odrobić strat. W czartej odsłonie opanowała jednak nerwy, prowadziła nawet 10:8, ale wówczas zaczęła czekać, żeby Surjan sama przegrała pojedynek. Odbiory serwisu i pierwsze ataki tarnobrzeżanki coraz bardziej traciły na jakości, a na dodatek Samara z każdą kolejną piłką stała coraz dalej od stołu, co umiejętnie wykorzystywała młoda przeciwniczka. Postępującego chaosu w grze zawodniczki gospodarzy nie udało się powstrzymać i wyrównujący punkt dla gości stał się faktem.

Zaskakująco źle zaczęła swój mecz Wu Yue, która przez pół seta była nieobecna przy stole. Dopiero od wyniku 3:7 ruszyła z miejsca. Oddała Mercedes Nagyvaradi raptem dwie wymiany. Kolejna odsłona to znowu nieporadność Wu, która za wszelką cenę forsowała swoją taktykę. Przy stanie 0:3 w czwartym secie tarnobrzeski szkoleniowiec nie czekał na cud, poprosił o przerwę, a w krótkich słowach Han Ying wytłumaczyła Wu Yue, że ma robić wszystko dokładnie odwrotnie niż do tej pory. Efekt był natychmiastowy – dwukrotnie wygrana 11:6. Zwycięstwa nie wypuściła z rąk Han Ying, która co prawda miała obawy przed starciem z nietypowo grającą Šurjan, ale udowodniła po raz kolejny, że jest bardzo inteligentną zawodniczką.

– Skończyliśmy eliminacje z kompletem zwycięstw, to bardzo dobry rezultat. Teraz przyglądamy się ostatniej rundzie, czekamy na losowanie i po przerwie świąteczno-noworocznej walczymy dalej – mówi trener Zbigniew Nęcek.

W trakcie meczu odbyło się oficjalne zakończenie mistrzostw Polski dziennikarzy. Medaliści zostali nagrodzeni medalami oraz otrzymali nagrody rzeczowe z rąk przedstawiciela Enea Pani Joanny Serafin, z ramienia KTS Enea Siarka pani Barbary Tereszkiewicz-Stach, która czuwała nad organizacją zawodów oraz prezesa Radia Leliwa pana Bogusława Szwedo.

Mistrzem Polski został Klaudiusz Madeja z Polskiego Radia dla Zagranicy, srebrny medal przypadł w udziale Kamilowi Robucie z Tygodnika Nadwiślańskiego a na najniższym stopniu podium stanął Tomasz Krasula z Twoja TV Jarosław. Niepocieszony był inny radiowiec – Bartłomiej Wisz z Radia Rzeszów, któremu w udziale przypadł kartoflany medal, a Tadeusz Gospodarczyk, dziennikarz Radia Leliwa, które współorganizowało zawody, wykazał się staropolską gościnnością i zajął piąte miejsce. Gratulujemy!

Wyniki:

Han Ying – Maria Fazekas 3:0 (6, 6, 2),
Elizabeta Samara – Sabina Šurjan 2:3 (9, 5, -8,-15,-8),
Wu Yue – Mercedes Nagyvaradi 3:1 (9, -5, 6, 6)
Han Ying – Surjan Szabina 3:0 (11:7, 11:6, 11:2)

info: KTS Enea Siarka Tarnobrzeg

foto: Piotr Morawski

43
Dodaj komentarz

22 Wątków komentarzy
21 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
11 Autorów komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
aleks

Zastanawiam się kiedy ktoś wreszcie powie: starczy ładowania kasy tarnobrzeskich podatników w drużynę w której nie gra żadna Polka (Kinga jest rezerwową), z Tarnobrzegiem nie ma nic wspólnego (trenują na Zachodzie) a ich niebywałe sukcesy interesują garstkę ludzi w naszym mieście.

Ileż można karmić ego Nęcka, który pracuje tu 30 lat ale jak odejdzie nic po nim nie pozostanie. Kompletnie nic.

Bo szkolenie miał gdzieś, tylko co rok sprowadzał nowe zawodniczki i kolekcjonował tytuły w tej świetlicowej dyscyplinie, które już dawno przejadły się wszystkim.

Siarka

Weź się od…ol Siarki – nie interesuje Cię nie zabieraj głosu cha..ie o statusie przybłędy.

Siarka

Gratulujemy i czekamy na kolejne zwycięstwa.

osik

Gratulujemy i dziękujemy całej druzynie, piszą o nas nawet w Europie – jesteśmy dumni, że taka drużyna jest w Tarnobrzegu.

aleks

Ilu jest dumnych tarnobrzeżan tej wspaniałej drużyny to widać na zdjęciach – dwadzieścia osób, trzydzieści?

Zrzućcie się na 123 Chinkę dla Nęcka i będzie super.
Ale nie bawcie się „Ligę Mistrzów” za moje, podatnika pieniądze.

Siarka

Jakie twoje pieniądze weź hejterze daj spokój, ani złotówki nie dałeś a mówisz, że twoje pieniądze. Śmieszny jesteś. Nie dotyczy cię nie wypowiadaj się. Zamilcz.

aleks

Tak tępy b…u, moje pieniądze, bo miasto nie ma swoich pieniędzy tylko nasze.

Moje i twoje jeśli płacisz podatki, a nie tylko siedzisz w necie i pierdzielisz bez sensu.

Siarka

Podatki cha…e płacisz wszędzie nawet w sklepie kupując towar, a więc zamknij mordę cha…e o statusie tarnobrzeskiego przybłędy. Zamilcz. Ave KTS Siarka Tarnobrzeg

Siarka

Chamie aleksie nie wypowiadaj się na temat Siarki nie pasuje ci KTS Siarka wyprowadź się do gminy sąsiedniej tam nie będziesz płacił.

aleks

Twoje zdanie tępaku mam, tam gdzie plecy kończą swoją szanowną nazwę.

Ave zdrowy rozsądek i mądre wydawanie pieniędzy podatników.

Karmienie ego Nęcka i garstki fanów świetlicowej gry sensu żadnego nie ma.

Siarka

Typowy Kononowicz nie będzie niczego, zniszczyć zaorać. Przeprowadź się na wieś i tam sobie gospodaruj i zarzadzaj hospodarze. Po co zabierasz głos w temacie, zamilcz szujo. Zrób coś dla miasta, w mieście żadne pieniądze nie są twoje. Milcz przybłędo.

aleks

Czy jest tu ktoś kto wypowie się o celowości wydawania publicznych pieniędzy na coraz to nowe Chinki i inne zawodniczki obcokrajowe, żeby pan Nęcek postawił sobie nowy puchar na półce.

Ktoś inny oprócz tego głąba, który tu skrzeczy i popiskuje bez sensu.

Siarka

Konusie milcz. Siarka była będzie a tobie do tego ch…. Przybłędo zawsze będziesz miał kompleks wieśniaka.

aleks

Mój pies z większą gracją pierdzi niż ty wydajesz z siebie dźwięki miłośniku tenisa stołowego rączką od rakietki robiony.

gość

Utrzymanie tego wydaje mi się już bardziej sensowne niż wydanie z naszych podatków prawie bańki na prywatnych skórokopów w regionalnej lidze.

Dodu

A tenis nie jest prywatny? Ani jednym, ani drugim. Tenis również nie jest klubem miasta.

benek

Ale jaki tak konkretnie jest z tego sens? Promocja?
Kto w Polsce interesuje się ping-pongiem?

Kto wymieni choć ze dwie drużyny grające w ekstraklasie?
Kto zna indywidualnego mistrza Polski mężczyzn?

Przecież to totalna nisza, a tylko Nęcek wciska kolejnym włodarzom kit jaka to wspaniała promocja miasta.

Co zyskaliśmy przez 30 lat zdobywania mistrzostw?
Czy Nęcek przez 30 lat wychował choć jedną zawodniczkę dobrej klasy?

Siarka

Aleks vel Benek masz problem idź do lekarza, tam się pożal, a od Siarki i Pana Nęcka odjebaj się. Masz kompleks to go lecz bo niedługo będziesz negował potrzebę swojego istnienia. Najpierw sprawdź dobrze jakie źródła finansowania ma KTS, a później coś pisz. Zamilcz w tym temacie, znawco od siedmiu boleści.

Mar

Nikt ci nie zabrania mieć swoich poglądów, możesz wierzyć nawet w to, że w tarnobrzeski tenis stołowy warto włożyć każde pieniądze z budżetu miasta, ale nie zabraniaj pisać innym, bo Siarka nie jest państwowym klubem w Korei Północnej, żebyś tutaj cenzurę wprowadzał. No i mógłbyś też podnieść poziom swoich wypowiedzi, bo niektóre przykro czytać.

Siarka

Niech wyjedzie jednego malkontenta mniej a Tarnobrzeg nic nie straci tylko zyska.

aleks

Cóż, poczekam na zdanie innych a ty sobie dalej sobie popierduj paszczą te głupoty.

Siarka

Do lekarza człowieku z syndromem przybłędy.

aleks

Popierduj dalej, penisowa popierdółko 🙂

gość

O co Ci chodzi?. Potrafią załatwić sobie sponsorów, więc ktoś uznał ,że to jednak dla niego reklama. Z miasta dostają ułamek tego co skórokopy. Jakoś nie słychać ,żeby piłka miała większego sponsora niż miasto. A mówimy o 4 lidze.

Siarka

A wiesz coś gdzieś usłyszał nie sprawdzając wszystkiego i pisze, żeby pisać. Neguje klub jak nie klub to prezydenta i tak w kółko …

gość

Takie są fakty , nie populizm.

aleks

O jakich sponsorach mówisz? O Enei, która jest spółką kontrolowaną przez Skarb Państwa. Czyli rządzi nią nie ekonomia, tylko politycy aktualnej władzy.

A jak rządzą nią PiS-pwcy to wystarczy porównać kurs giełdowy tej spółki – w 2015 było to prawie 17 zł za akcję a dziś jest niecałe 9 zł.

Wydawać nieswoje pieniądze to każdy głupi potrafi.

Siarka

Sponsorów jest wielu. A ty dalej swoje najlepiej wyjedź do Hiszpanii tam sobie żyj bez ekonomii. I wydawaj nie swoją kasę.

aleks

No to konkret, wymień tych wielu sponsorów KTS, podaj kwoty jakie płacą. A słowo daję odszczekam, że jesteś rączką od rakietki robiony.

Dawaj!

aleks

Tylko bez pierd… , że to umowy handlowe, tajemnica, itd.

Albo wiesz albo pitolisz jak Piekarski na mękach

Siarka

Nie ma tak łatwo człowieczku z syndromem przybłędy chciałbys wiedzieć wszystko bez wysiłku, użyj mózgu i rusz dupę to się dowiesz jakie są kwoty. Ale odwagi Ci pewnie braknie???? Siarka była, jest i będzie, a Ty byłeś jesteś i będziesz przybłędom tarnobrzeską negującym wszystko.

aleks

A no właśnie.

Nie podasz żadnych konkretów, bo jesteś baranem i analfabetą.
A mnie cieszy, że takie samo, czyli racjonalne zdanie na temat pompowania pana Nęcka i jego chińskiej kolonii z publicznych pieniędzy ma więcej osób w Tarnobrzegu.

Jestem za tym, żeby pieniądze przepuszczane na Chinki, Białorusinki, Rumunki itd poszły na sport młodzieżowy w Tarnobrzegu

Dzieci będą zdrowsze, a może się wychowa jakiegoś mistrza.

Starczy tego pierdzielenia o tym jaka to wspaniała promocja miasta.

Bo to żadna promocja.

Siarka

Kiedy się wyprowadzasz??? Wracaj skąd przybyłeś przybłędo!!!!

Marek

Podobnie jak Aleks również zastanawiam się, kiedy ktoś powie dość i przestanie wyrzucać pieniądze w błoto, dotując świetlicową grę, którą podziwia garska osób (w wieszej częsci są to pracownicy i uczniowie Społecznego Liceum). Może już wystarczy?

Siarka

Zmieniasz nicki jak kulson klientów. Nie dajesz nic jeszcze wymagasz, człowieku dość weź się w garść. Zastanawiam co zrobiła Ci Siarka, że chcesz nią zniszczyć, przeszkadzają Ci sponsorzy, chcesz znać kwoty, które w niektórych przypadkach są tajemnicą handlową. Do czego zmierzasz??? Chcesz niszczyć??? Nikt cię nie kocha, spójrz w lustro tupnij mocno nogą i powiedz dość, dość. Po co to hejtowanie??? Nie interesujesz się sportem, nie wypowiadam się – jest liga mistrzyń spora szansa na zdobycie Pucharu, i obrony tytułu LM, którego nie dokonała jeszcze żadna polska drużyna, KTS Siarka zapisał się złotymi zgłoskami w historii sportu nie tylko polskiego,… Czytaj więcej »

Marek

Jaką widownie przyciągają mecze tenisa stołowego w Tarnobrzegu widać na załączonych obrazkach, gdzie większą część stanowią uczniowie i nauczyciele z Hetmana, których udało się namówić na taki układ. Czy ktoś w ogole myśli, że z własnej woli by przyszli? Koło Gospodyń z Brzózy Królewskiej już dawno nie jest oficjalną zgodą KTS-u. Tak z ciekawości sobie sprawdziłem, ile osób śledzi relacje ze spotkań tenisa stołowego z udziałem KTS Enea Tarnobrzeg i wyszło na to, że mało kogo to interesuje… KTS MISTRZEM POLSKI – średnia 200 wyświetleń. KTS MISTRZEM EUROPY – 550 wyśletleń. Niesamowite zainteresowanie generuje ta drużyna. Ciekawe, jaką korzyść mają… Czytaj więcej »

Siarka

Daj już se spokój nie dajesz ani złotówki a więc nie zabieraj głosu, bo jest on szkodliwy społecznie.

AlF

Gdyby nie tenis stołowy,zwany potocznie(PingPongiem)

AlF

Ta wioska zwana potocznie („miasteczkiem”)

AlF

Nie byłaby już kompletnie rozpoznawalna poza granicami kraju.Wielkie podziękowania Panie Trenerze Nęcek i wielkie gratulacje dla wszystkich zawodniczek za serce które wkładają w każdy mecz czy to ligowy czy na arenie europejskich pucharów ,zwanych potocznie(LIGĄ MISTRZÓW).DZIĘKUJĘ ŻE JESTEŚCIE!

raczejraczej

Zważ sobie łeb potocznie

MANIEK

Nazywanie tej drużyny (klubu Siarka) to dość osobliwa sytuacja, bo ten twór nie ma nic wspólnego z KS Siarka to prywatny klub pana Nęcka. Dzisiaj to KTS Siarka Tarnobrzeg a jutro jak się zechce NĘCKOWI może to być KTS Sopot albo Katowice.

Nie wierzycie? Nęcek już raz taki numer zrobił, kilkanaście lat temu przeniósł drużynę do Sandomierza i nie było KTS Tarnobrzeg był KTS Sandomierz.

Włodarze Sandomierza szybko jednak uznali, że te gadki o promocji miasta to banialuki i po roku odmówili wykładania kasy miasta na drużynę Nęcka.

No to wrócił do Tarnobrzega. Tutaj łykają te bzdety od 30 lat.

lewatywa

Ty to na 100% byłeś dumny z naszego miasta jak go odwiedził TW Bolek . Ta „mądrość” twoja musi mieć te własnie żródła . Hańbisz miasto
, hańbisz cały kraj.