W ramach Szlachetnej Paczki wystartowali w Biegu Andrzejkowym i Mikołajkowym. Dla rodziny która na życie ma 72 zł miesięcznie (fotoreportaż)

Ponad setka osób, zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych, wzięła udział w Biegu Andrzejkowym i Mikołajkowym, który odbył się w minioną sobotę w Parku w Dzikowie. Wydarzenie nie tylko wieńczyło tegoroczny sezon biegowy, było również okazją do wsparcia zbiórki w ramach Szlachetnej Paczki dla starszego, schorowanego małżeństwa z Tarnobrzega. Darczyńcą tej paczki jest nauczycielka z Tarnobrzega, Barbara Kowal.

– Jak zwykle co roku wybieram określoną rodzinę, dla której robię paczkę. Zazwyczaj przygotowuję ją z przyjaciółmi, tak też jest i w tym roku – wyjaśnia Barbara Kowal. – Dwa dni temu dostałam telefon z klubu Witar z pytaniem, czy mogliby również się ze mną włączyć do akcji, oczywiście zgodziłam się – dodaje.

Pieniądze dla rodziny zbierano do puszki, która zastąpiła tradycyjne „wpisowe” uiszczane przez uczestników biegów.

– Wszystko jest pięknie i ładnie dopóki nie dostaniemy tragicznej informacji. Tak właśnie w tej rodzinie się stało, ciężka choroba, spowodowała, że na leczenie potrzeba jest bardzo dużo pieniążków – tłumaczy Adam Maśalnka, z klubu Witar Tarnobrzeg. – Mamy informacje, że po przeliczeniu pieniędzy jakie Ci Państwo wydają na leczenie, na życie im zostaje 72 zł. I to jest tragedia – dodaje.

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Brawo
2 lat temu

Brawo dla Pani Basi Kowal Są ludzie szlachetni. Coraz mniej w nas empatii Jak rodzina może przeżyć za 72 złote na miesiąc.

Stanisław
2 lat temu

Gdzie jest prokurator, gdzie są organy ścigania???????
To co sie wyprawia na tym forum to skandal w biały dzień. Post uzytkownika: Cyrulik to hańba w biały dzień. Obraża wszystkich szkalując dobre imię !!!!!

Pytam się gdzie jest redakcja i moderacja forum ???

Mam nadzieję że wkrótce zajmię się tym PROKURATOR !!!!!!!

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content