Mezoterapia i osocze bogatopłytkowe – sposób na zachowanie młodości

Medycyna estetyczna pozwala zachować młodość na długie lata. Dzięki niej można pozbyć się przebarwień, trądziku czy nawet bardzo widocznych blizn. Większość zabiegów oferowanych przez gabinety kosmetyczne ma na celu zapobiec starzeniu się skóry. Kosmetolodzy szczególnie polecają mezoterapię oraz osocze bogatopłytkowe. Jak przebiegają procedury i kiedy warto z nich skorzystać?

  1. Mezoterapia – dostarczenie substancji aktywnych do skóry
  2. Osocze bogatopłytkowe – stymulacja i regeneracja skóry

Mezoterapia – dostarczenie substancji aktywnych do skóry

Mezoterapia to zabieg, podczas którego w wybrane partie skóry wykonywane są podskórne iniekcje. Dzięki licznym zastrzykom do skóry dostarczane są substancje aktywne zapobiegające starzeniu się skóry oraz spłycające zmarszczki. Skóra staje się gładsza, odżywiona. Przy każdej procedurze można wprowadzać inną substancję. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta. Preparaty dobierane są indywidualnie podczas wywiadu przed rozpoczęciem zabiegu. Jeśli ktoś nie lubi zastrzyków, ma możliwość poddania się mezoterapii bezigłowej. Polega ona na wprowadzaniu substancji aktywnych za pomocą impulsów elektrycznych. Zabieg wykonany w Centrum Medycyny Estetycznej i Kosmetologii (https://cmeik.pl/) zapewnia: rewitalizację i nawilżenie skóry, spłycenie zmarszczek, poprawę jędrności skóry, zmniejszenie wypadania włosów (w przypadku mezoterapii głowy) oraz wygładzenie cellulitu. Po zabiegu mezoterapii można normalnie funkcjonować, chociaż czasem pojawia się opuchlizna i obrzęk. Dodatkowe informacje dotyczące całej procedury można znaleźć na stronie https://cmeik.pl/oferta/mezoterapia/.

Osocze bogatopłytkowe – stymulacja i regeneracja skóry

Drugim zabiegiem pomagającym zachować młodość jest osocze bogatopłykowe (https://cmeik.pl/oferta/osocze-bogatoplytkowe/). Podstawą procedury jest opisana wcześniej mezoterapia. Osocze bogatopłytkowe pobierane jest z naszej krwi, a później wstrzykiwane pod skórę. Ta niesamowita substancja zawiera cenne komórki pobudzające skórę do regeneracji. Dzięki temu nasza cera odzyskuje młodzieńczy wygląd, jędrność, gładkość oraz elastyczność. Zabieg zwany jest także wampirzym liftingiem. Procedura zapewnia długotrwałe efekty, ponieważ komórki macierzyste mają zdolność odbudowy. Zabieg zalecany jest w przypadku nadmiernego wypadania włosów, przebarwień, blizn potrądzikowych, zmarszczek czy cellulitu.

Do żadnego z wyżej wymienionych zabiegów nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Warto pamiętać, żeby po procedurach przez około 3 dni nie chodzić na basen, nie opalać się oraz nie spożywać nadmiernej ilości alkoholu.

Artykuł sponsorowany

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content