Gracze STS wyłonili nowych podopiecznych Fundacji Sport Twoją Szansą

Fundacja Sport Twoją Szansą, prowadzona przez największego organizatora zakładów bukmacherskich w kraju, czyli STS, wyłoniła w plebiscycie wśród swoich fanów nowych podopiecznych. Głosowanie zwyciężyły trzy organizacje sportowe i pięciu sportowców indywidualnych, którzy będą mogli liczyć na wsparcie Fundacji.

W sierpniu tego roku wyłoniono nowych podopiecznych w plebiscycie organizowanym przez Fundację Sport Twoją Szansą. Z grona zgłoszonych, jedynie osiem organizacji/zawodników, na których oddano najwięcej głosów, otrzymało wsparcie.

Z początkiem lipca, Fundacja Sport Twoją Szansą, założona przez największego polskiego bukmachera, czyli STS, ogłosiła rozpoczęcie kolejnej edycji plebiscytu, który wyłonić miał nowych podopiecznych Fundacji. Wybór należał do użytkowników portalu z zakładami wzajemnymi STS, którzy w odpowiedniej zakładce na witrynie mogli oddać swój głos na wybranego faworyta.

Z szerokiego grona zgłoszonych kandydatów możliwe było wyłonienie tylko kilku. W wyniku głosowania, nowymi jednostkami objętymi opieką STS stały się trzy organizacje sportowe i pięcioro sportowców indywidualnych.

Dwie organizacje, które zajęły dwa pierwsze stopnie podium zdecydowanie zdominowały konkurencję, gdyż wspólnie zdobyły ponad 43% głosów internautów. Ostateczna kolejność zwycięzców plebiscytu jest następująca:

1. Najwięcej głosów i pierwsze miejsce w zestawieniu zdobyła Akademia Leszka Blanika, która uzyskała aż ponad 22% głosów. Akademia trudni się zapewnieniem polskiej młodzieży warunków do bezpiecznej nauki gimnastyki, a nad wszystkim czuwa pierwszy polski złoty medalista olimpijski w gimnastyce – Leszek Blanik.

2. Drugie miejsce i 21% głosów zdobył Klub Hokejowy Polonia Bytom. Klub ten, pomimo 12-krotnego stania na podium Mistrzostw Polski w Hokeju, popadł w ogromne długi. Więcej na temat bytomskiego kryzysu znajdziesz tutaj.

3. Ostatnie miejsce podium zajęła Akademia Piłkarskie Perełki z Wierzchoniowa – 10% głosów.

4. Pierwszym indywidualnym sportowcem został kolarz Kamil Kuczyński, który zdobył 9% głosów.

5. Lekkoatletka Ewa Ochocka – ponad 8% głosów.

6. Lekkoatletka Justyna Saganiak – ponad 7% głosów.

7. Tenisistka stołowa Karolina Pęk – 6% głosów

8. Oszczepnik Cyprian Mrzygłód, który zdobył ponad 5% głosów.

Odpowiednią selekcją i doborem kandydatów, którzy byli zgłaszani, zajęła się Rada Honorowa. W jej skład weszły takie osobistości w świecie sportu, jak: Tomasz Zimoch, Michał Listkiewicz, Grzegorz Tkaczyk, Sebastian Mila, Monika Pyrek, czy Tomasz Smokowski.

Pomoc, jaką otrzymują podopieczni Fundacji Sport Twoją Szansą obejmuje, oprócz wsparcia finansowego, również to merytoryczne. Zapewniane im są również starty i warunki do odpowiedniego trenowania. Takie podejście do rozwijania sportowców w Polsce owocuje i pomaga im regularnie zdobywać niesamowite osiągnięcia na arenie międzynarodowej. Przykładem zawodnika wspieranego przez Fundację STS jest Janusz Rokicki. Wspierany przez Fundację sportowiec, zdobył w 2018 roku po raz drugi mistrzostwo Europy osób niepełnosprawnych w pchnięciu kulą (zobacz materiał o drodze do mistrzostwa).

Fundacja Sport Twoją Szansą założona została w 2014 roku i w ciągu pięciolecia działalności zaopiekowała się już wieloma sportowcami. Fundacja jest ściśle powiązana z firmą bukmacherską STS. Swoimi skrzydłami objęła również niewidomą lekkoatletkę Joannę Mazur i Michała Stawickiego, który jest jej przewodnikiem.

Oprócz wspierania sportowców, Fundacja zajmuje się również promocją aktywności wśród dzieci i młodzieży. Dlatego też najmłodsi podopieczni Fundacji, ale także młodzież szkolna otrzymuje dofinansowania na bilety na wydarzenia sportowe.

Istnieje cały szereg możliwości wsparcia Fundacji Sport Twoją Szansą. Najbardziej podstawową, jako że Fundacja jest organizacją porządku publicznego, jest możliwość przekazania na nią jednego procenta swojego podatku. Wspierający mają również możliwość wykonania zwykłego przelewu lub wzięcia udziału w licytacjach ciekawych przedmiotów związanych ze sportowcami wspierającymi akcję.

artykuł sponsorowany
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content