Gdzie na narty? Polecamy Alpy Francuskie!

Dla wielu osób zima to czas, w którym najchętniej nie wychodziliby z cieplutkiego mieszkania, a ulubioną formą spędzania wolnego czasu jest gruby koc, gorąca herbata i dobry serial lub książka. Jeśli jednak jesteś miłośnikiem białego szaleństwa na nartach lub desce snowboardowej, zima ma dla Ciebie zupełnie inny wymiar. Mało tego, jeśli mieszkasz w Europie – należysz do grona prawdziwych szczęściarzy! Europa to bardzo dobre miejsce dla narciarzy, a szczególny prym wiodą w tym zakresie Alpy. Włoskie, Szwajcarskie, Francuskie… Zatrzymajmy się przy tych ostatnich, ponieważ to właśnie one stanowią jedno z najlepszych miejsc do jazdy na nartach w całej Europie, a może nawet i na na świecie! Chcesz wiedzieć dlaczego? Zapraszamy do lektury krótkiego artykułu na temat uroków francuskich Alp!

  1. Najpopularniejsze kierunki na wyjazd na narty
  2. Alpy Francuskie – dlaczego warto się tam wybrać?
  3. Przegląd najlepszych kurortów we Francji

Ze względu na górskie położenie południowej części kraju – Polska stanowi bardzo dobre dla narciarzy. Szczyrk, Białka Tatrzańska, Szklarska Poręba, Zieleniec, Jaworzyna Krynicka… Dobrych stoków w Polsce z pewnością nie brakuje. Wiele osób chce jednak czegoś więcej. Jedni są już znudzeni polskimi kurortami, gdyż znają każdy stok już na pamięć. Inni z kolei mają ochotę połączyć wyjazd na narty z zagranicznym urlopem dla całej rodziny. Doskonałym pomysłem są obfitujące w piękne widoki i profesjonalna infrastrukturę dla narciarzy – Alpy. W tym artykule szczególnie polecamy Alpy Francuskie, gdzie zarówno zaawansowani narciarze, jak również ci, którzy stawiają na nartach swoje pierwsze kroki, znajdą coś dla siebie.

Najpopularniejsze kierunki na wyjazd na narty

Gdzie polscy i europejscy narciarze wybierają się na narty? Istnieje wiele ciekawych kierunków. Z pewnością jednym z najlepszych jest Kanada. Przeszkodę stanowią tu jednak kwestie logistyczne, związane z długą, wymagającą i kosztowną podróżą na drugi koniec świata. Nie trzeba jednak lecieć za ocean – Europa ma się czym pochwalić w kwestii górskich kurortów. Prym wiedzie w tym zakresie Francja, Włochy, Austria i Szwajcaria. Malownicze, górskie widoki, urozmaicone i różnorodne stoki dla początkujących i zaawansowanych, profesjonalna infrastruktura, liczne udogodnienia, piękna pogoda, pyszna kuchnia, dobrze wyposażone i przytulne pensjonaty. Czego chcieć więcej? Nic dziwnego, że rokrocznie Alpy odwiedzają dziesiątki tysięcy miłośników białego szaleństwa!

Alpy Francuskie – dlaczego warto się tam wybrać?

Na narciarzy czeka w Alpach Francuskich kilkaset kilometrów tras, co sprawia, że każdego dnia można odkrywać nowe trasy, doznając wielu wrażeń, również dzięki malowniczemu położeniu i zapierającym dech w piersiach widokom. Podobnie jak w innych kolebkach narciarzy, również tutaj można nabyć kilkudniowy skipass za niewygórowaną cenę i cieszyć się jazdą na nartach tam, gdzie tylko chcemy. Profesjonalnie przygotowane wyciągi to oczywiście jedno, a drugie to snowparki, trasy dla początkujących, lodowiska, hotele, restauracje i karczmy czy możliwość nurkowania pod lodem. Gospodarze wiedzą jak zachęcić turystów z całej Europy do przyjazdu wielu kilometrów, a ci chętnie to robią aby zapewnić sobie niezapomniane wrażenia. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z ofert wybranych biur podróży, specjalizujących się w wyjazdach w Alpy. W ofercie wycieczki znajdują się doskonałe apartamenty i pensjonaty, wyposażone w SPA, siłownie, restauracje, bary, baseny, parking i wyposażenie dla dzieci. Nic tylko cieszyć się urlopem! Jedne z najlepszych kurortów we francuskich Alpach można znaleźć m.in. tu: https://carter.eu/typy-podrozy/narty/francja Ostrzegamy! Będzie Wam się ciężko zdecydować spośród tak ciekawego wyboru!

Przegląd najlepszych kurortów we Francji

Jednym z najlepszych miejsc dla narciarzy nie tylko we Francji, ale również w całej Europie jest Val d’Isere. Jest to klimatyczne miasteczko, położone zaledwie 5 km od granicy z Włochami gdzie odbywają się od lat mistrzostwa w narciarstwie. Działa tu kilkadziesiąt wyciągów oraz profesjonalny snowpark. Warto wspomnieć również o przebiegającej pod górą Bellevarde kolejce Funival. Nie brakuje tu luksusowych hoteli oraz mniejszych, przytulnych pensjonatów. Turyści są zachwyceni liczbą rozmaitych atrakcji. Kolejnym bardzo polecanym miejscem jest Courchevel – gmina i kurort narciarski składający się z pięciu miejscowości, stanowiąc część tzw. Trzech Dolin – obszaru narciarskiego Parku Narodowego Vanoise, gdzie znajduje się w sumie ponad 300 tras o łącznej długości ponad 600 km. Liczba wyciągów to aż 183! Dodając do tego kompleksową infrastrukturę dla narciarzy oraz wyjątkowe, górskie widoki, chyba nie ma wątpliwości dlaczego miejsce to odwiedzane jest przez tysiące fanów zimowego szaleństwa na stokach.

W Alpy Francuskie co roku jeździ kilkadziesiąt tysięcy turystów. Najczęściej są to Brytyjczycy, którzy wyjątkowo upodobali sobie to miejsce, ale również Francuzi i Rosjanie. Coraz większą grupę stanowią również Polacy, którym znudziły się już polskie stoki i mają ochotę na emocje i widoki z najwyższej półki. Ciężko się im dziwić!

Artykuł sponsorowany

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content