Jak wybrać najlepsze konto firmowe?

Obecnie konto firmowe możesz założyć w dowolnym banku. Jednak tak wielka dowolność ma nie tylko zalety, ale i wady. Najważniejszą z nich jest kwestia tego, jak wybrać najlepsze konto dla firm. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą ci znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Konto firmowe dla przedsiębiorców?

Czy wybór konta firmowego ma aż tak duże znaczenie? I tak, i nie. Z jednej strony konto firmowe możesz zawsze zmienić. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś pewnego dnia postanowił zamknąć dotychczasowy rachunek bankowy i otworzył konto firmowe w innym banku. Z drugiej strony nie jest to wygodne rozwiązanie. Wszak musisz o nowym numerze rachunku poinformować wszystkich kontrahentów, urzędy oraz firmę, która obsługuje płatności realizowana poprzez terminale płatnicze. Z tego względu warto od początku pokusić się o konto firmowe, które w pełni będzie wpisywało się w potrzeby twojej działalności.

Na co zwracać uwagę przy wyborze konta firmowego?

Jakie konto firmowe jest najlepsze? To, które idealnie odpowiada na twoje potrzeby. Z tego względu właściciel dużej spółki będzie zwracał uwagę na inne aspekty konta firmowego niż przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą. Jak zatem wybrać najlepsze konto firmowe? Przede wszystkim przeanalizuj dostępne oferty pod następującym kątem:

  • rodzaj działalności, jaką prowadzisz,
  • bliskość stacjonarnej placówki banku,
  • dostępność linii kredytowej.

Konto firmowe a rodzaj działalności

Jak już wspomnieliśmy, inne potrzeby bankowe ma spółka, a inne mikro przedsiębiorstwo. Zazwyczaj w tym drugim przypadku konto firmowe może być bardzo uproszczone. Niewielkiemu przedsiębiorcy zazwyczaj wystarczy dostęp do podstawowego rachunku, karty płatniczej, czy ewentualnie konta oszczędnościowego. Liczyć się za to będą niskie koszty prowadzenia takiego rachunku firmowego i korzystania z niego.

Z kolei w przypadku większych firm niezbędne może okazać się powiązanie podstawowego konta z kilkoma, jeśli nie kilkudziesięcioma rachunkami dodatkowymi, czy też dostęp do konta walutowego. Duży przedsiębiorca jest również w stanie zapłacić za dodatkowe usługi czy produkty bankowe, które usprawnią zarządzanie jego finansami.

Stacjonarna placówka banku

Obecnie zdecydowaną większość spraw bankowych załatwisz za pośrednictwem Internetu. Jednak w przypadku niektórych branż wizyty w placówce banku są codziennością. Jeśli taka sytuacja dotyczy prowadzonej przez ciebie działalności, koniecznie wybierz konto firmowe w banku, który ma swoją siedzibę w pobliżu twojej firmy. W przeciwnym wypadku, w ogóle możesz pominąć tę kwestię, zakładając konto dla firm.

Linia kredytowa

Nawet jeśli obecnie nie poszukujesz dodatkowych źródeł finansowania swojego przedsiębiorstwa, z czasem sytuacja to może ulec zmianie. Z tego względu warto założyć konto firmowe w banku, które oferuje swoim klientom ciekawe i atrakcyjne rozwiązania kredytowe.

Produkty bankowe dla firm już dawno przestały się ograniczać tylko do prowadzenia rachunków firmowych. Dziś możesz do nich dobrać cały pakiet dodatkowych usług, które ułatwią ci prowadzenie działalności. Nie oznacza to jednak, że musisz decydować się na każdą z nich. Wprost przeciwnie, dokładanie przeanalizuj, w jaki sposób będziesz korzystał ze swojego konta. Owszem, konto firmowe możesz zawsze przenieść do innego banku. Jednak, jeśli możesz od razu założyć konto, które spełni twoje wymagania, to warto poświecić na wybór rachunku firmowego nieco czasu, jeszcze przed podpisaniem umowy z bankiem.

artykuł sponsorowany
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content