W Baranowie Sandomierskim będą dyskutować o książkach

Kluby książki powstają i prężnie działają w całej Polsce. Na samym Podkarpaciu jest ich ok. 100. Skupiają osoby, które lubią czytać książki i chcą o nich rozmawiać z innymi.

– Mamy wielu czytelników, którzy przychodzą do biblioteki nie tylko po książki, ale też, żeby po prostu porozmawiać, spotkać się – tłumaczy dyrektor MGOK-u Renata Domka, która poprowadzi klub. – Chcemy stworzyć im możliwość podzielenia się swoimi spostrzeżeniami z innymi czytelnikami, w miłej atmosferze, przy herbacie, czy kawie. Przy czym nie muszą to być osoby znające się na literaturze, nie muszą prowadzić poważnych dyskusji. Najważniejsze, by czytać. Każdy czytelnik jest mile widziany.

Spotkania będą się odbywały regularnie, co najmniej raz w miesiącu w bibliotece. Pierwsze – w poniedziałek 16 grudnia o 17.00. Wtedy też uczestnicy wspólnie zdecydują, kiedy będą się spotykać i w jakiej formule.

– O wszystkim zadecydujemy wspólnie – tłumaczy moderatorka. – Także o doborze lektur, dniu spotkania, czy częstotliwości. Zamierzamy zapraszać gości, na pewno wybierzemy ciekawe lektury, będą wydarzenia towarzyszące klubowi, niespodzianki.

Dyskusyjne Kluby Książki to ogólnopolski program Instytutu Książki. Działalność Klubów koordynują wojewódzkie biblioteki publiczne, które na ten cel otrzymują dotację. Celem tego programu jest promocja kultury literackiej i czytelnictwa, ożywienie i integracja środowisk skupionych wokół bibliotek publicznych, zachęcenie nowych użytkowników do korzystania z bibliotek publicznych oraz inspirowanie bibliotekarzy do kreowania mody na czytanie.

rd

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec z niespodzianką
4 lat temu

Burmistrz ze swoją radą przygotowała dla mieszkańców gminy niespodziankę na Nowy Rok 🙂 Opłaty za śmiecie wzrosną o 300%. Tak przegłosowała rada dla zwykłych obywateli a dla nauczycieli podwyższka płacy z budżetu gminego .Polecam film z sesji rady jak to się odbywało i kto nas sprzedał 🙂
https://www.youtube.com/watch?v=o0EgbjTeEcQ

Skup książek
4 lat temu

Bardzo ciekawa inicjatywa

Obserwator
4 lat temu

A burmistrz to chyba czyta romanse

Postaw mi kawę na buycoffee.to
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content