Tarnobrzeg: Agrotkanina ma ochronić nasadzenia przed solą drogową. 7,5 km osłon za blisko 90 tys. zł z miejskiej kasy

Sporo komentarzy wśród internautów wywołały zielone osłony zamontowane wzdłuż części ul. Sikorskiego, Warszawskiej i Wisłostrady w Tarnobrzegu. Rozpostarta na długości ponad 7,5 agrotkanina ma chronić nasadzenia przed negatywnym wpływem soli drogowej. Jej zakup i montaż sfinansowany został ze środków własnych gminy.

Rośliny wzdłuż części ul. Sikorskiego, Warszawskiej i Wisłostrady zostały nasadzone jesienią ubiegłego roku, w ramach obowiązującej miasto umowy na całoroczne utrzymanie zieleni miejskiej oraz w ramach projektu „Rozwój terenów zieleni na obszarze miasta Tarnobrzega” o wartości 1 mln 58 tysięcy 400 zł brutto. Zakres prac wykonanych w ramach projektu nie obejmował działań związanych z ochroną tych nasadzeń przed wpływem soli drogowej.

– Agowłóknina została zamontowana w celu izolacji młodych nasadzeń od negatywnego wpływu soli drogowej, która powoduje wzrost ciśnienia osmotycznego w komórkach, przez co roślina przestaje pobierać wodę i substancje mineralne – wyjaśnia NW24.pl rzecznik W. Lis.

– Jest to standardowe rozwiązanie stosowane od niedawna przez wiele miast np. Warszawę. Jeżeli chcemy być miastem ładnym przez cały okres wegetacyjny, bogatym w roślinność ozdobną, która towarzyszy trasom komunikacyjnym, to konieczne jest prawidłowe zabezpieczanie roślin na okres zimowy. Wybrany został kolor zielony agrotkaniny, jako najbardziej neutralny w otoczeniu zieleni miejskiej – dodaje.

Zakup i montaż agrotkaniny sfinansowany został ze środków własnych gminy.

– Koszt montażu pokrywany jest ze środków własnych Gminy Tarnobrzeg – koszt 89 576,28 zł brutto, przy czym w skład tej kwoty weszły koszty robocizny, ale także zakupu agrotkaniny i drewnianych palików, które będą wykorzystywane ponownie w przyszłych latach, co znacznie obniży koszty montażu. Łączna długość osłon wynosi ponad 7,5 km (7615 metrów bieżących)- tłumaczy W. Lis.

Zielone osłony zamontowała firma Ekoton z Alfredówki. Ich demontaż nastąpi po zakończeniu okresu zimowego 2020 r. Ewentualna naprawa zielonej osłony stoi po stronie gminy Tarnobrzeg.

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
102 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysiek
1 rok temu

I tworzy się żagiel powietrzny, który powoduje to, że już się rozrywa, podwija a poza tym to chyba na pinezki jest przypiete. O dewastacji nie mówiąc. Szkoda słów.

Rysiek
1 rok temu
Reply to  Krzysiek

– Powiedz mi, po co jest ten Miś?
– Właśnie, po co?

– Otóż to. Nikt nie wie po co i nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten Miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa To jest Miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest Miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije do wiosny na świeżym powietrzu. I co się wtedy zrobi?

– Protokół zniszczenia!?
– Zapamiętaj: Prawdziwe pieniądze zarabia się na drogich, szmacianych inwestycjach!

Joanna
1 rok temu
Reply to  Krzysiek

Tymczasem,chodniki i ulice w Tarnobrzegu, rozpadają się ze starości, dziadostwo, brud i syf.

ivan_drago
1 rok temu

to jest tak żałosne,że aż śmieszne.

Mar
1 rok temu

No i co klakierzy? Roślinki przetrwają wszystko, prawda? Gmina nic nie płaci, bo jest dofinansowanie, prawda? Durnota albo obłuda.

Skrobia
1 rok temu
Reply to  Mar

Mar destylowany kartofel w Twojej głowie robi spustoszenie, poziom frustracji osiąga podobny poziom jak ilość smogu dzisiaj w aglomeracji śląskiej.

Mar
1 rok temu
Reply to  Skrobia

A coś w temacie? 😉

Skrobia
1 rok temu
Reply to  Mar

a co tu jeszcze komentować ?

Mar
1 rok temu
Reply to  Skrobia

No temat, czyli „Tarnobrzeg: Agrotkanina ma ochronić nasadzenia przed solą drogową. 7,5 km osłon za blisko 90 tys. zł z miejskiej kasy”. Nie rozumiesz słowa temat?

Helena
1 rok temu

90 tysięcy?!!!
Ooo, to my jednak bogaci jesteśmy, skoro za takie gów.o lekką ręką wydajemy taką kasę!
Kurde… To są priorytety w naszym upadłym mieście?!

Mar
1 rok temu
Reply to  Helena

Powiem Ci więcej – jesteśmy tak bogaci, że na dojeździe do skrzyżowania ulic Sikorskiego z Sienkiewicza od strony ul. Kopernika mamy nie jeden, ale 2 znaki „droga z pierwszeństwem” 😉 Na zdjęciach widać.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Mar

Pan prezydento chodzi do pracy a tam dwa plany miast – może mi ktoś powie który jest prawdziwy i gdzie jest osiedle Wielopole bo zgłupiałem.

Janusz
1 rok temu
Reply to  obywatel

Wielopole to nie wiem gdzie jest ale wiem gdzie jest os.Złodziejówka.

znawcatbg
1 rok temu
Reply to  Janusz

Osiedle Wielopole – ulice: Dekutowskiego, Piłsudskiego, Mickiewicza nr bl : 1, 5, 5a, 5b, 11, domy prywatne do skrzyżowania z ulicą Sikorskiego, Targowa, Wyspiańskiego nr bl. 7, 7a, 11, 15, 17, 21, 23.

jw
1 rok temu
Reply to  znawcatbg

Osiedle Wielopole – ulice: Borek, Porucznika Sarny, Sosnowa, Szpitalna, Porucznika Tracza domy jednorodzinne 4, 6, 8, 10, 11, blok Nr 12, Wyspiańskiego nr bl: 2, 4, 6, 8, 10, 14, 18, 18a, 20, 22, 24

Helena
1 rok temu
Reply to  Helena

Oglądajcie sesję RM!
Słucham właśnie co mówi p. Kalinka… Noszzz cholera jasna… Bożek chce wziąć pożyczkę 12 milionów i tym samym jeszcze bardziej zadłużyć miasto!!!
Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że Bożek nie nadaje się do zarządzania miastem! Ten człowiek nie ma wyobraźni i niestety, ale ma złe priorytety!

obywatel
1 rok temu
Reply to  Helena

Przecież on zawsze na publicznym garnuszku to jak ma się liczyć z publicznym groszem .

resFT
1 rok temu

Ciekawe czy mądry urzędnik który to wymyślił zastanowił się że obłożenie agrotkaniną na Warszawskiej powoduje ograniczenie widoczności w pasie drogowym i naraża na niebezpieczeństwo kierowców? Była niedawno sytuacja obłożenia plakatami wyborczymi barierek przy drodze i niedługo był wypadek. Obym nie był złym prorokiem,a śnieg już niedługo sypnie

Urzędnik
1 rok temu
Reply to  resFT

Ty byś lepiej to wszystko zrobił, najlepiej

Mar
1 rok temu
Reply to  Urzędnik

Witam przedstawiciela obecnej plejady! No to do kiedy wydzielicie w końcu fragment placu Bartosza Głowackiego pod parkingi miejskie, zgodnie z programem wyborczym Pana Prezydenta? Bo koszt tego byłby znacznie mniejszy niż 89 576,28 zł i nie trzebaby powtarzać tego co rok, jak osłaniania krzaczków, którym nic nie straszne.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Mar

A ile masz tych samochodów, że tak ciągle o tym parkingu?

Mar
1 rok temu
Reply to  obywatel

A to tylko ja jestem w Tarnobrzegu? Poza tym są plany ustanowienia strefy płatnego parkowania. Więc skoro trzeba będzie płacić za postój w centrum, to niech robią nowe miejsca parkingowe, zgodnie z punktem programu wyborczego „budowa i remonty parkingów miejskich – w tym wydzielenie fragmentu Placu Bartosza Głowackiego na parkingi miejskie”.

obywatel
1 rok temu
Reply to  resFT

O czym ty marzyć jaki mądry urzędnik w tym urzędzie pracuje – jaki prezydento tacy urzędnicy a żeby w takim mieście wice był z poza tarnobrzega to tylko świadczy o braku szacunku dla mieszkańców miasta przez Partię Oszustów i ich popleczników.

deko204
1 rok temu

wszystkie zamówienia idą do firm „rekomendowanych’ przez Pluto …
jaki jest sens wydawac 90 tys zł z własnej kasy na taką bzdure ??!!

Norbi
1 rok temu

Ale info, brak słów ha ha

ekolog
1 rok temu

a co na to Tarnobrzescy balkonowi ekolodzy haha ??

art
1 rok temu

Sniegu nie ma. Prognozy nie zapowiadają w tym sezonie zimy. Lepszym rozwiązaniem byłoby ustawienie tych ochron od strony chodników. Dlaczego? Psy wyprowadzane na spacer przez swoich właścicieli mogą w tej nasadzonej roślinności wywołać większe szkody.

Norbi
1 rok temu

Rezydencie Bozku,mniej czytania forum w godzinach pracy

obywatel
1 rok temu
Reply to  Norbi

A co on może innego robić w pracy – lepiej niech już nie myśli i nie wymyśla
kosztów dla mieszkańców bo tylko idiota nasadza rośliny (kwiaty, krzewy)
w pasie drogowym w miejscach narażonych na stosowanie soli drogowej.
Trzeba było wybrać nauczyciela biologa a nie historyka – pożytku z tego nie ma
a tylko śmiech.

Arnold Boczek
1 rok temu

Szkoda że śniegu nie będzie hehe, a te osłony znacząco ograniczają widoczność, co by Urząd nie wymyślił to zawsze się kompromituje

Mieszkaniec
1 rok temu

Nikt nie zauważa ze oprócz ochrony roslin tkanina ta zabezpiecza przechodniów przed pochlapaniem błotem sniegowym czy brundna wodą.Czyżby hejterzy o błyskotliwych jak mniemam umysłach tego nie zauważali.Żenuła

Mieszkanka
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Hahahaha! To żeś pojechał! No śmiech na sali, błyskotliwy umyśle! Ale muszę Ci podziękować – zrobiłeś mi dzień tym wpisem 😀

Mar
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

No lepiej żeby nie spadło za dużo śniegu, bo sterty śniegu i błota spychane przez pługi rozniosłyby te plandeki.

XXXX
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Przed jakim ochlapaniem. Jak na świecie tak by chronili przed ochlapaniem to poszliby siedzieć za przekroczenie uprawnień. Ochrona przed ochlapaniem w pasie drogowym do Machowa ?. Gratuluję rozumowania.

hura
1 rok temu

Super . Firma z Alferdówki. Pytanie czy były zastosowane procedury z prawa zamówień publicznych. Za taką kasę wybrać pierwszą lepsza firme to chyba nie tak.
Nie przekonuje mnie uzasadnienie rzecznika Lisa. To nie jest tak. Najpierw trzeba wiedzieć jakie i gdzie rośliny posadzić. Jeżeli jest zagrożenie ,ze posadzone roślinki beda uszkodzone przez sól to sadzi się je w bezpiecznej odległości a nie w pasie drogowym Chyba twórcy urzędnika lokalizacji nasadzeń ktos narzucił . Pomysł sam się tłumaczy. Posadzimy aby chronić roślinki a to wymaga plandek i palików które to roboty zlecimy firmie z Alfredówki. Co to się dzieje w tym urzędzie. czy nie można posadzić roślin tak aby nie było dodatkowych kosztów 90 tys. To tak się szuka oszczędności ????
No ale dla obecnych rządzących 30 tys na komornika to pryszcz 90 tys na ochronę zima jednorazowa roślinek posadzonych w pasie drogowym to też pryszcz.
A co ?! ja mam pomysł to go wykonam a jak inni mieszkańcy czy stowarzyszenia mają pomysły to nie dostaną
dofinansowania bo bida w budżecie.
Ręce opadają ???????

cyk
1 rok temu

No to policzmy koszty realne.

Paliki co 2 mety czyli 3800 szt x 1,7 szt= 6460 zł
Agrotkanina 7600 mb x 1zł = 7600 zł netto
To razem mamy: 6460+7600=14060 zł netto materiały.
Do tego robocizna powiedzmy drugie 14000 zł. Razem mamy około 28000 zł netto + VAT = 34440 zł brutto.
Czyli wychodzi mi że firma zarobiła na tym jakieś 50000 zł.

Czy ktoś może sprawdzić czy był na to przetarg ogłoszony bo jeżeli nie to ktoś nas wszystkich robi tu w ……..

Mar
1 rok temu
Reply to  cyk

Dzięki za przeliczenie. No to mamy tanią administrację, oszczędności i oddłużanie gminy…

Andrzej
1 rok temu
Reply to  cyk

To wyliczenie nie jest do końca ścisłe. Przejrzałem na szybko cennik agrotkanin nieco wyższej jakości niż zwykła agrowłóknina ściółkowa. Cena oscyluje w granicach 2 złotych netto za metr bieżący co niewątpliwie zmienia nieco obliczenia, aczkolwiek i tak sporo brakuje do prawie stu tysięcy.

cyk
1 rok temu

I jeszcze do poprzedniego wpisu. Do tej pory nie zabierałem głosu bo myślałem że to było robione w ramach tych nasadzeń. Ale jeżeli nie było na to przetargu ogłoszonego gdzie spokojnie można by zaoszczędzić to ja składam zawiadomienie do prokuratury. Koniec tego.

oczywistośc
1 rok temu
Reply to  cyk

Oczywistym jest, że urzędnicy wściekają sie na portal nadwisłą24 bo pyta.?
Najpierw ratusz tłumaczył że to wynik projektu z unijnym dofinansowaniem Teraz wychodzi na to, że kasy na paliki i plandeki z kasy unijnej nie było. Koszty związane z tzw ochroną roślin posadzonych w ramach projektu unijnego to wymysł naszych władców. Tylko kto zatwierdził projekt nasadzeń wzdłuż drogi aby później zwiększyć koszty o 90 tys złotych o PALIKI I PLANDEKI>
To rzeczywiście wymaga sprawdzenia przez RIO i nne i to w trybie nagłym . przy okazji niech sprawdzą czy te 30 tys jest już w kasie miasta., bo coś służby cienko o tym mówią. Bo jak juz wyżej napisano tłumaczenia władzy zawsze są pokrętne.

obserwator
1 rok temu

te banery sa przygotowane na TOUR DE POLOGNE .!!! ma jechac przez TBG.

obywatel
1 rok temu

Po co ta gadka – urzędasy wymyśleni kosztowną bzdurę w postaci nasadzeń jakichś kwiatków, krzewów , traw , teraz trzeba było pozakładać osłony
– a za te kosztowne pomysły urzędniczej pól-inteligencji zapłacą mieszkańcy,
chyba już wiecie dlaczego wzrosły podatki, a co najbardziej zabawne te bzdurne nasadzenia nikomu są niepotrzebne, zbędne i tylko robi się to i w taki sposób
tam gdzie urzędnicza miernota nie liczy się z kasą publiczną a zarobią na tym firmy z poza Tarnobrzega.
Można to skwitować – jaki prezydent, jacy urzędnicy – takie pomysły.

Mar
1 rok temu
Reply to  obywatel

Dla mnie to oczywiste, bo droga służy do ruchu a nie zalesiania. Miejsce na nasadzenia, drzewka itp. jest na skwerach, w parkach, w lasach itp. Ale jedna kompromitacja robieniem nasadzeń za ponad 100 tys. wkładu własnego gminy, to nie dwie kompromitacje, gdzie druga to zabezpieczanie za prawie 90 tys. pieniędzy gminy w tym roku, a w kolejnych pewnie za około 50% tego, roślinek którym miało być nic nie straszne.

drozej sie nie dało
1 rok temu

przyznam racie wszystkim co piszą ale mozna było plekse postwic moze tanszy koszt by był i nie było takiego wstydu jaki jest teraz i nie było by takich dziur jak na tkaninach i na kołkach by zaostrzedził by jeszcze wiecej ale kto prezydenta rozliczy moze sie pojawi na portalach wiecej info pojawi….

owen
1 rok temu

Czytam, czytam i tak sobie myslę, że gdyby ten temat wypłynął gdzieś szerzej to byłaby absolutna kompromitacja na całą Polskę! Szczyt niekompetencji w zarządzaniu finansami miasta i samym miastem, do tego szczyt dobierania nieprofesjonalnej kadry. Żadnej wiedzy, odpowiedzialności czy rzetelności. Zamiast wycofać się z błędnych decyzji, brną po pachy. I jak ich ktokolwiek ośmieli się skrytykować to natychmiast jest hejterem. Według mnie całe to towarzystwo z Radą Bezradnych na czele jest kolejną wielką porażką mieszkańców, którzy sobie taką władzę wybrali. Cóż, wierzyli… Przykładów na powyższe jest multum i w powyższych wpisach i w innych wątkach – choćby ocenie rocznej prezydentury p. Bożka. Najsmutniejszy jednak jest brak alternatywy, co też powyżej Ktoś słusznie zauważył.

wybory
1 rok temu
Reply to  owen

Bo nie mamy(ani jednego) media zdolnego przeprowadzić w miarę obiektywnej i rzetelnej kampanii wyborczej . To co nam zaoferowali już któryś raz jest żałosne .Przedstawiają się z imienia i nazwiska i jakieś oświadczenia 30 sekundowe , zdjęcie w skrzynkę pocztową -i jest ok. Powstające komitety (raczej tajne) na siłę wpychają swoich kolesi (raczej bez kompetencji).A ludzie muszą kogoś wybrać no i wybierają recydywistów beztalencia , bezradnych i milczących na sesjach.Nie ma selekcji kandydatów żadnej z 60 głosami jest się w radzie!!!

Chytra baba
1 rok temu

A nie można było dać zarobić jakiejś miejskiej firmie np. RDM.
Zaraz pewnie będą się tłumaczyć że nie było przetargu bo to jakieś roboty dodatkowe do umowy itp. albo że to byli specjaliści wyjątkowi w swoim fachu bo przecież palika wbić nie może byle kto

gg
1 rok temu
Reply to  Chytra baba

A TE PALIKI TO Z LEGANEJ WYCINKI?SĄ NA TO FAKTURY?KTOŚ TO SPRAWDZI? Z GÓRY DZIĘKUJE BO TO BARDZO WAŻNE!

Obserwator
1 rok temu

Piszcie sobie a ja przez pięć lat sobie poradzę I co mi robicie Paliki i rośliny w pasie drogowym to był mój program wyborczy To go realizuję.

Lisowczyk;)
1 rok temu

aj waj : ZIELONO MI ZIELONO MI BUM CYK CYK BUM copy wright all right in TEBEG hahaha

Do szanownego p. prezydenta
1 rok temu

panie prezydencie…
Jeżeli można prosić niech pan zdemontuje tę agrotkaninę wzdłuż ulicy Sikorskiego, ponieważ wyjeżdżając z ulicy podporządkowanych do tej ulicy jest bardzo ograniczona widoczność i bardzo ciężko się z nich wyjeżdża. Ta agowłóknina, która zabezpiecza drzewka jest raczej zagrożeniem dla ruchu drogowego. Tylko czekać aż ktoś tam będzie miał stłuczkę lub co gorsza dojdzie do jakiegoś wypadku… Moim zdaniem jest to niepotrzebne i tylko przeszkadza…

Wojciech Cejrowski
1 rok temu

W tym roku zimy nie będzie! Więc montaż tej włókniny jest totalnym absurdem.

Bob
1 rok temu

Od strony Słomki przy wyjeździe na Warszawska nie widać samochodów.Wypadek niestety kwestia czasu.

owen
1 rok temu

Uderz w stół a nożyce się odezwą? gdybyś miał człowieku choćby minimum wykształcenia i podstawowej wiedzy, o elementarnej kulturze nie wspominając, to wiedziałbyś, że prawdziwe dziennikarstwo polega własnie na odważnym poruszaniu tematów KONTROWERSYJNYCH! Takich, które wzbudzają nie tylko zaciekawienie opinii publicznej (czytaj:mieszkańców) ale również dyskusję i komentarze. A do tych, Ci którzy ciebie i twojego pana dariusza utrzymują z publicznych pieniędzy, mają święte prawo. To nie prywatny folwark, że jaśnie państwo się ciężko obraża bo odważni i jedyni w tym mieście niezależni dziennikarze ośmielają się zadawać niewygodne pytania. Dla mnie właśnie Oni są większymi Dziennikarzami niż ci, którzy studia dziennikarskie pokończyli i jedzą z ręki prezydentowi. Ci to dopiero obiektywizm i rzetelność prezentują, no śmiechu warte. Na miejscu właścicieli portalu pozwałbym cie i przed sądem kazał udowodnić brak rzetelności dziennikarskiej, a na rozprawę zaprosił wszystkich zainteresowanych, tak żebyś sobie to zapamiętał do końca życia. No a już przytaczanie tutaj jakichś „rewelacji” z prywanego życia właścicieli portalu pokazuje dobitnie jaki poziom ty persono reprezentujesz. I spróbuj tylko mnie pomówić albo zniesławić to zapewniam cie, że bardzo szybko poznamy sie osobiście.

Janusz Moczywąs
1 rok temu
Reply to  owen

Weź wyjdź i zmień portal do pisania takich głupot…

wolność słowa
1 rok temu
Reply to  owen

„tendencyjnych właścicieli którzy robią wszystko” co konkretnie?powiedz ty zasadniczo-etyczny palancie

owen
1 rok temu
Reply to  owen

Owszem, dopuszcza bo ja również nie jestem z żadnej stajni, a wpis nie odnosił się do „geniusza”, który wielokrotnie wyrażał na tym forum oburzenie na hejt nie będący hejtem tylko krytyką, sam hejtując właścicieli portalu. A co do twojego stanu umysłu nie będę się wypowiadać bo szkoda każdego słowa i czasu. I skoro w twojej ocenie forum jest tendencyjne to co tutaj robisz? Masz przecież innych baaaaaardzo rzetelnych dziennikarzy w mieście.

owen
1 rok temu
Reply to  owen

Tzn ODNOSIŁ się do „gieniusza”….itd.(wkradł sie chochlik:-)

osa
1 rok temu
Reply to  owen

Oraz inne rzetelne fora wychwalające wszystko co dzieje się w mieście. Niech komentuje na Leliwie, TVLu czy ITVWiśle „niezależnego” dziennikarza Wojtka siedzącego w kieszeni okolicznych samorządów. Oglądając kiedyś tamte wiadomości – jeden wielki propagandowy bełkot. Sukces goni sukces. Samorządowa kasa nie śmierdzi. Radny Kalinka wypowiedział się podczas sesji budżetowej co myśli o wydawaniu z miejskiej kasy 9 tysięcy miesięcznie na TVL. – ” gdy przestaniemy im płacić to co się stanie? Przestaną pokazywać wydarzenia w mieście? To co będzie pokazywać lokalna telewizja mieszkańcom Tarnobrzega? Wydarzenia z Zawichostu?” Dołączam się do pytania radnego. Tak się kupuje redakcje i dziennikarzy. Proszę redakcję NW24 lub radnych rady miasta o sprawdzenie ile publicznych pieniędzy wydaje się na kupowanie mediów!!! Nie tylko za kadencji D. Bożka ale również Kiełba, Dziubka i Mastalerza.

Odkrywcy
1 rok temu
Reply to  osa

Tak Tak
Proszę również zapytać jakby to było jakby obsługę sesji rady miasta wygrała redakcja NW24.

Zadała sobie „lata osa koło nosa” takie pytanie ?

Ewa
1 rok temu
Reply to  NW24

I brawo dla was! Przynajmniej transmitowaliście wszystko, bez opóźnień i na czas. Transmisje tvl to jedna wielka porażka.

knur
1 rok temu

A i teraz to rozumiem skąd taki design tych plandek na kołkach – firma z Alredówki – całe lata doświadczeń stawiania płotów przed dzikami !!! Można powiedzieć wieś tańczy i śpiewa.

Ala
1 rok temu

Po co było rośliny sadzić? ?? Od razu trzeba było tylko kołki i plandeki wzdłuż drogi postawić Taniej by było! !!

obywatel
1 rok temu
Reply to  Ala

Pewnie że same Kołki byłyby wystarczające ale tylko z KOPERTĄ.

Ewa
1 rok temu

Po zmierzchu nie widać wychodzących zza parawanu pieszych zwłaszcza podczas deszczu kiedy światła odbijają się od jezdni i tego parawanu.

Bob
1 rok temu

Kto wymyślił tak żałosna bzdurę?Te krzaczki,okazy trzeba było posadzić w parku dzikowskim,lub nad Wisła,stworzyć ogród botaniczny.A tak ciemnota nauczycielska dorwała się do władzy i robi głupotę za głupota.

obserwator
1 rok temu
Reply to  Bob

trafne okreslenie i 100% racja. niech zyje biurokracja

Mieszkaniec
1 rok temu

W tym mieście tylko KOlKI robią miastu reklamę na całą Polskę.

Mar
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Nie znasz się – to najnowszy trend w ozdobach świąteczno-karnawałowych 😛

Redakcja usuwa komentarze !!!
1 rok temu

Drodzy użytkownicy, jest godzina 13:42 – sobota i zobaczmy ile ten post będzie na forum.

Redakcja szanownego portalu, świadomie usuwa posty i sama kieruję się niezrozumiałą zasadą etyki. Parę dni temu ktoś w sposób perfidny opisał ich branzową, dziennikarską koleżankę, nie przeszkadzało to Szanownej redkacji – Pani Agnieszscę oraz Panu Piotrowi aby taki wpis był na forum.

Niedawno ktoś w podobny sposób opisał ich ale to już im przeszkodziło i odrazu wykasowali ?

Zobaczymy ile ten post będzie na forum !!!!!!

Pokrzywdzona
1 rok temu
Reply to  NW24

Droga redakcjo nadwisla24
Ja też próbowałam bronić swojego imienia w sądzie. Niestety nie mogłam doprowadzić do ukarania z uwagi na to że osoba szkalujaca miała rejestrację IP w Szwecji
Niemniej jednak trop został podjety i do prowadzę do zakończenia sprawy
Na tym forum bezkarny jest jeden Pan bardzo wpływowy które ludzie są u władzy.
Ten Pan udaje anonimowego a w jego domu serwerownia działa.
Wiele osób już namierzylo tego osobnika ale technicznie się wybronil. Uważam że do czasu.
Drugi osobnik to informatyk mąż wielce ustosunkowanej urzędniczki.
Ale Ja nie odpuszczam już wylozylam swoje pieniądze i czekam na ekspertyzy.
Na razie wiem tylko tyle że się uda
Nikt nie jest bezkarny
Moja sprawa karna będzie podjęta.

ożesz
1 rok temu
Reply to  Pokrzywdzona

Takie banialuki czytałem niedawno w wpisie autora męskiego ,on też zidentyfikował te same osobniki więc powtarzasz bzdurne niewiarygodne niusy.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Pokrzywdzona

Ha Ha Ha – Szanowna Pani – ale na pewno nie w Tarnobrzegu , bo tu ochrania się złodziei, oszustów , kłamców – wystarczą tylko znajomości na Policji, prokuraturze , sądzie a jak pani trafi na kogoś z tzw mafii prawniczej, byłych miejscowych notabli z PZPR i ich rodzin ,(znanych prawników , sędziów)
– lepiej daj sobie spokój w Tarnobrzeskim sądzie bo u zwykłych oszustów, kłamców i ochraniaczy miejscowych przestępców – nic nie zwojujesz.
Prawo miejscowi prokuratorzy, sędziowie , policjanci mają w d…
ich uczono że oni tworzą prawo w szczególności kasta sądownicza i to na sali rozpraw – tam gdzie inni ludzie wygrywają w Tarnobrzeskim Sądzie nazwani by byli przez byłego komunistę z egzekutywy tarnobrzeskiej PZPR ” pieniaczem” ,
mimo że bezczelnie ten potomek komunistów kłamał pod odpowiedzialnością karną a Miejscowa Sędzia z tego sądu się śmiała bezczelnie i cynicznie ot cała prawda o tej zorganizowanej miejscowej grupie przestępczej.

Daj Pani sobie spokój z tą tarnobrzeską prokuraturą, sądem i policją
– oni tylko ochraniają swoich – na sprawiedliwość tu nie licz.

music music
1 rok temu
Reply to  NW24
przecież wiadomo kto to
1 rok temu
Reply to  NW24

Hejterzy z prezydenckiej stajni dali popis podpisując się wielokrotnie imieniem i nazwiskiem w komentarzach na tym portalu obrażając w chamski sposób wiele osób w tym pracowników urzędu miasta. Przechodząc na ciemną stronę Internetu do sieci Tor myślą, że będą mogli anonimowo pluć, pomawiać i zniesławiać. Sprawdźcie sami, wszystko jak na tacy. Dla zainteresowanych przytoczę jeden cytat internauty podpisującego się „andrzej busz”:”Drogi Ryszardzie, pamiętasz jak się schlaleś na Waryńskiego i zwieracze ci puściły ? Zlaleś się przez zapięty rozporek i zesrałeś w trawę (przez spodnie i bieliznę gowno przeleciało. Wyobraz sobie drogi Ryszardzie, że nic tam nie rośnie. Czym ty chłopcze srałeś ??? A na wianku… Pamietasz drogi ryszardzie ? Oszczaleś przez zapięty rozporek ławkę na ktorej siedzialeś . Kląleś wtedy jak szewc . A mowilem : Rysiek, nie pij solnego z dyktą/” Wszystkie komentarze znajdziecie pod tym artykułem: http://nadwisla24.pl/2019/08/26/podsumowanie-akcji-„julka-zatanczy-13-latka-juz-po-operacji-w-dallas-zdjecia-oraz-video-hd/

Aneta K
1 rok temu

O Jezusie kochany, poczytałam komentarze, moralne dno. Toż to najbliżsi współpracownicy prezydenta nawet przyjaciele ze szkolnej ławy. Obecnie wszyscy muszą oglądać jednego pana gdyż jest osobistym fotografem urzędującego prezydenta. Prezydencka „świta” wiele mówi o obecnej prezydenturze. I niech mi prezydent nie zarzuci, że go hejtuję gdyż to on sam dobiera sobie współpracowników. Współpracowników których świadectwo hejtu w najczystszej postaci mogłam tu przeczytać. Czy prezydent Bożek nie wie co robi? Nie wie że to wpływa na obraz jego prezydentury?

Odkrywcy
1 rok temu

to jest właśnie poziom i klasa ludzi hołubiących ten portal od A do Z.

Gratulacje !

roza
1 rok temu
Reply to  Odkrywcy

portalu się nie hołubi- z portalu się korzysta ,pisząc swoje zdanie i czytając wolne (nie ocenzurowane) opinie. To ty hołubisz prezydenta poniżając jego krytyków.

Ala
1 rok temu

Parawaning plażowy rozszerza się na pasy zieleni.Tarnobrzeg to stan umysłu.

tom
1 rok temu
Reply to  Ala

O, Janusze górą. Jakoś nad jeziorem parawany nie przeszkadzają.

Piotr
1 rok temu

Do Redakcji NW24:Czy z portalu usuwane są tylko komentarze naruszające dobra osobiste Państwa Redaktorów czy również naruszające takie dobra innych osób?

Odkrywcy
1 rok temu
Reply to  NW24

„Z portalu usuwane są komentarze naruszające dobra osobiste każdej osoby, która zgłosi ten fakt redakcji”

co za dyplomacja ze strony redakcji.

A gdzie zasady moralnej etyki, szacunku w Internecie ? – tego już nie ma.

Czyli wedle redakcji jak ktoś paskudnie kogoś obrazi to taki post może sobie tutaj „wisieć” aż go nikt nie zgłosi tak ?

Przecież redakcja widzi i to czyta, redakcji to chamstwo na forum kompletnie nie razi prawda ? Czy tutaj dominuje zasada: Dajmy ludziom pożywkę aby tylko sobie do gardeł wskakiwali a my spijemy piankę ?

Dan
1 rok temu
Reply to  Odkrywcy

Idąc za prezentowanym tokiem myślenia,że redakcja odpowiada za zamieszczane komentarze, to może celowo przedstawia prawdziwe fakty, żeby inni nie mogli tego komentować. Prościej, nie powinna nic zamieszczać na temat tego, co „dzieje się mieście”, bo za to co się dzieje ponosi odpowiedzialność będąc redakcją.

do Dan
1 rok temu
Reply to  Dan

Ja nie mówię o komentarzach tylko o niepojętym chamstwie które tutaj się szerzy pod cichym przyzwoleniem redakcji.

Bardzo dobrze że są komentarze, proszę spojrzeć na portal tarnobrzeg.info również nikt nie szczędzi słów krytyki ale ma to jakiś minimalny poziom a tutaj ?

Mieszkaniec Tarnobrzega
1 rok temu
Reply to  do Dan

Skoro piszesz o niepojętym chamstwie w komentarzach to przeczytaj pod tym artykułem jak hejtują ludzie z najbliższego otoczenia prezydenta Bożka, jakiego używają bogatego słownika, poczytaj może znajdziesz coś o sobie: http://nadwisla24.pl/2019/08/26/podsumowanie-akcji-„julka-zatanczy-13-latka-juz-po-operacji-w-dallas-zdjecia-oraz-video-hd/

Hejtują ludzie z najbliższego otoczenia prezydenta Bożka, opłacanie z pieniędzy podatników i to jest niepojęte. Prezydencie co Pan na to?

Dan
1 rok temu
Reply to  do Dan

A wszystkiemu winna redakcja, bo zamieszcza po to informacje nt. co się dzieje w mieście, żeby te komentarze wywołać. Gdyby dobrze się działo w mieście, to może komentarzy nt. jak jest źle, by nie było.

Mieszkaniec Tarnobrzega
1 rok temu
Reply to  Dan

Do Dan. W jaki sposób redakcja jest wszystkiemu winna??? Miała nie przychodzić na konferencje podsumowująca zakończenie akcji Julka zatańczy i nie pisać o sukcesie tej akcji??? Przeczytałem wszystko dokładnie, w którym miejscu redakcja napisała coś złego o tej akcji aby wywołać hejt??? Czy wyście już wszyscy oszaleli??? Najlepeij aby nie było tego prtalu bo tu hejt, idźmy dalej i zlikwidujmy internet to tam też hejt, od internetu przecież wszystko się zaczęło co???

owen
1 rok temu

No przecież to oczywiste, że tu wcale nie chodzi o brak obiektywizmu czy rzetelności właścicieli portalu tylko o brak wazeliniarstwa wocec Jaśnie Panującego. Po prostu nie dali się złamać ani rzucić na kolana. To własnie tak bardzo boli Boskiego i rozsierdza hejterów z psiarni pokroju „pstrykacza”. Trochę się dziwię właścicielom portalu poniewaz w moim przekonaniu powinni dać szansę służbom, które z pewnościa poradziłyby sobie z namierzeniem tej miernoty. A co do ewentualnej zawisłosci sądu to przecież istnieją instancje odwoławcze. Nikt nie jest anonimowy.

Wolność słowa
1 rok temu
Reply to  Odkrywcy

Każdy obywatel ma zagwarantowaną w Konstytucji wolność słowa więc może się dowolnie wypowiadać i szacun dla redaktorów, że na to pozwalają. Każdy obywatel gdy uzna, że jego dobra osobiste zostały naruszone może dochodzić swoich racji w sądzie. Czy to tak trudno zrozumieć?

Mar
1 rok temu
Reply to  Odkrywcy

Jak kogoś boli prawda o nim lub o jego znajomkach, to niech zmieni tę prawdę, a nie tych, którzy ją mówią. A co do chamstwa, to czy ktoś nazwie prostytutkę kurtyzaną czy kvrwą, to kwestia elegancji a nie uczciwości.

Endriu
1 rok temu

Agrowluknina na Wisłostradzie to fatalny oby nie tragiczny pomysł.tylko patrzeć jak ktoś ucierpi z powodu oderwania się tego badziewia i spowodowania kolizji obym był złym prorokiem .Co do kosztu tej szalonej inwestycji to ktoś to powinien skrupulatnie sprawdzić bo kwota szokuje!!!

Mar
1 rok temu

No tak, bo inne portale są wzorem uczciwości i rzetelności, szczególnie portal miejski tarnobrzeg.pl 😉 Poza tym jak kogoś razi NW24, to po co tu zagląda i pisze komentarze?

Ala
1 rok temu

Trzeba ogłosić konkurs jak jeszcze można ozdobić nasze miasteczko Żółte bariery juz są, kołki i plandeki są, na rynku wóz drabiniasty Kto to przebije !!!!! Pieniądze dla zwycięzcy są bo wodociągi sprzedali

Mar
1 rok temu
Reply to  Ala

Moim zdaniem należałoby wykonać ozdoby świąteczno-karnawałowe w postaci zielonych plandek w pobliżu budynku nr 32 przy ul. Kościuszki, przede wszystkim wzdłuż chodnika i parkingu przed tym budynkiem.

rozwój i bogactwo
1 rok temu
Reply to  Ala

i mają ogromne apetyty na nowe kredyty i wyprzedaże (co się jeszcze da)

kolbuszowa dla Siarki
1 rok temu

ten Prezydencina Bozek…..najgorszy wybor….a kiedy galeria powstanie????

owen
1 rok temu

A ja się zastanawiam na ile mogą być obiektywni inni dziennikarze, którzy są albo wynagradzani z pieniędzy miasta albo ich najbliżsi członkowie rodzin pracują w urzedzie tegoż miasta??? Ale skoro ludzie tutaj zaglądają tak chętnie w poszukiwaniu informacji i korzystaja z możliwości skomentowania tych informacji, to chyba odpowiedź nasuwa sie sama.

Atak wloknna
1 rok temu

Czyli kłótnia w rodzinie?lewicowe nadwiśla obraziło się na lewicowego prezia i teraz będzie w opozycji.

Atak wloknna
1 rok temu

Lewicowe nadwiśla obraziło się na lewicowego prezia i będzie w opozycji.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
102
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content