Transmisja XXIII budżetowej sesji Rady Miasta Tarnobrzega (video HD)

XXIII budżetowa sesja Rady Miasta Tarnobrzega odbędzie się w piątek 3 stycznia br., w sali kameralnej w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Początek godz.11.

Projekty Wieloletniej Prognozy Finansowej i Budżetu na 2020 r. znajdują się tutaj

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Przyjęcie porządku obrad.

3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.

4. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie:

1) w sprawie zmiany uchwały Nr XX/222/2019 Rady Miasta Tarnobrzega z dnia 27 listopada 2019 r.,1 zmiana uchwaly

2) zmiany uchwały w sprawie budżetu obywatelskiego Miasta Tarnobrzega,2 zmiana budzetu obywatel.

3) w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Tarnobrzega:

– odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej o przedłożonym projekcie uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Tarnobrzega,

– głosowanie nad uchwałą w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Tarnobrzega,

4) uchwała budżetowa Miasta Tarnobrzega na 2020 rok

– przedstawienie projektu budżetu,

– odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej o projekcie uchwały budżetowej,

– odczytanie opinii poszczególnych stałych Komisji Rady Miasta,

– dyskusja nad projektem uchwały budżetowej,

– głosowanie nad projektem uchwały budżetowej.

5) zmieniająca uchwałę w sprawie zmiany w sprawie wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych będących w posiadaniu Tarnobrzeskich Wodociągów Spółka z o.o. na lata 2017 – 2020.5 Wodociagi , 2-5.1 zalacznik, Wieloletni_Plan_rozwoju_i_modernizacji_2017-2023

5. Odpowiedzi na interpelacje, wnioski i zapytania z poprzedniej sesji.

6. Interpelacje, wnioski i zapytania radnych.

7. Oświadczenia radnych.

8. Zamknięcie sesji.

CZĘŚĆ 1

CZĘŚĆ 2

Subskrybuj
Powiadom o
36 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mar
2 lat temu

Ciekawe czy ktokolwiek z szanownych państwa radnych zagłosuje przeciw projektowi budżetu 😉

Helena
2 lat temu

Brawo panie Kalinka! Jest Pan jedynym radnym z jajami w tej RM i jedynym, który wie o czym mówi!

Jarek
2 lat temu
Reply to  Helena

Ja też uważam ze tylko Kalinka trybi . Pozostali radni i radne nie wiedzą nawet że kroi im się następne zadłużenie w miejsce spłaconego ZUS. To jak to w końcu kurcze Bożek odniósł sukces ze spłacił ZUS czy tego sukcesu nie ma ,bo spłacił ZUS nowym kredytem. WOW co za rządy.

Mieszkanka
2 lat temu
Reply to  Jarek

Bożek pewnie sam nie wie, jak to zrobił… Przecież jak to sam mówi „pamięć jest ulotna”, więc nie musi pamiętać co było miesiąc temu…
Ale żeśmy prezydenta doczekali… Żal mi Nas – mieszkańców.

Mar
2 lat temu
Reply to  Jarek

Jedyne rozwiązanie to zakaz zadłużania gminy i obowiązek spłacania co roku co najmniej odsetek od dotychczasowych długów. Wtedy lud zobaczyłby po braku inwestycji itp., na które zwyczajnie nie byłoby pieniędzy, w jakim położeniu jesteśmy i może głosowałby mądrzej w wyborach. Bo żyć na kredyt to każdy potrafi, tym bardziej jeżeli nie on go będzie spłacał.

tomasz
2 lat temu
Reply to  Mar

Niestety dług jest nie od dziś. Dobrze, aby go nie powiększać. Wszyscy włodarze będą go dziedziczyć i nie poszaleją z inwestycjami. Polityka państwa prowadzi wiele samorządów do ruiny.

owen
2 lat temu

Czy Kalinka jest jedyną opozycją jaka mamy w Bezradzie?

Mieszkanka
2 lat temu
Reply to  owen

Na to wygląda… Jak to pisze Helena, tylko on ma w tej radzie jaja i wie o czym mówi

owen
2 lat temu

I jeszcze takie pytanie: czy wyprzedaż majątku miasta i zakusy na jego dalsze zadłużanie poprzez kolejne kredyty nie podchodzi pod niegospodarność?

tomasz
2 lat temu

To jaki macie pomysł na uzyskanie środków własnych, które są warunkiem uzyskania dotacji? Poprzednicy już wiele majątku wysprzedali, np. PEC, działki… .

owen
2 lat temu

No wreszcie mogę prezydenta za coś pochwalić! Jego kunszt aktorski – zwłaszcza w finałowej frazie wystąpienia „…i jesli mi ktoś.Zarzuci. Fałszowanie historii………to…….to! ” (koniec cytatu) i ta choreografia i to mrożące krew w żyłach spojrzenie, rzuciły mnie na kolana! Mistrzu!!!

Ewa
2 lat temu
Reply to  owen

Jest boski <3

kasia
2 lat temu

Bozek musi odejsc.Tak jak ta cala pseudo rada.Od dzis bede spluwała na widok Bożka.Nie po to zbudowałam tu dom,aby zyc w pipidówce bez przyszłości zarządzanej przez nieudacznika i szkodnika burmistrza Bozka..

owen
2 lat temu

Ty se Kasia uważaj, Ty hejterko jedna. Drugi Olbrychski albo nawet Holoubek nam się objawił a Ty go od burmistrzów ?

Chytra baba
2 lat temu

Panie Prezydencie mówi Pan że zarządza urzędem jak firmą i dlatego spłacił ZUS kosztem innych dziedzin. Widać że jako nauczyciel nie ma Pan pojęcia o prowadzeniu firmy. Gdy nie starcza na ZUS to się ogranicza zatrudnienie ze zbędnych pracowników a takich w oświacie czy urzędzie nie brakuje a nie ogranicza działania rozwojowe i inwestycyjne. I tacy ludzie uczą nasze dzieci.

Norbi
2 lat temu

A co tam u Grzegorza Kielba?

dociekliwy
2 lat temu
Reply to  Norbi

Skoro pytasz. Czeka na wezwanie do odbycia kary 11 miesięcy więzienia. Pewnie zapytasz chłopczyku dlaczego 11, skoro skazany został na 1,5 roku. Odpowiadam: bo już zaliczono mu 5 w areszcie. Masz jeszcze jakieś pytanko małolacie?

Mar
2 lat temu

No, wszystkie uchwały przyjęte 😉 Były jakieś sprzeciwy, ale co z tego, skoro wszystko przeszło zdecydowaną większością głosów. Nic tylko czekać na kolejną dotację dla Siarki albo remont kapliczki.

knur
2 lat temu

Całe miasto poowijane zielonymi plandekami jak ze snu szaleńca, straszne problemy z bezpieczeństwem bo utrudniona widoczność i zwierzęta nie mają jak uciekać, istny armagedon. Oprócz tego głupcy wydali z miejskiej kasy mnóstwo kasy na zielone plandeki poprzybijane do drewnianych kołków.

szwagierczak
2 lat temu

tak na prawdę -to ja-tak na prawdę- nie mówię prawdy-tak na prawdę -to ja – tak naprawdę- leję – tak na prawdę -wodę.

ożeszty
2 lat temu

Kuriozum- Radny peowiec Ogorzałek całą winę za tarnobrzeski marazm ,nieudolność i krętactwa obarczył Plan Morawieckiego a sam siedzi w radzie już od lat i nie poczuwa się do odpowiedzialności za tą sytuację a głosował za pożyczką 20 mln w budżecie na lampy i podwyżkami wody.

Takiczas
2 lat temu

Może Państwo Radni skutecznie wyegzekwują sprzedaż niektórych nieruchomości gminnych np. Hotelu nadwiślańskiego, który już dekadę stoi zrujnowany. Ale łatwiej jest wziąć kredyt…

Obywatel
2 lat temu

Pan Szwagierczak nie ma pojęcia o samorządzie. Wystarczy włączyć wywiad w TVL. „On nie wiedział, że taka sytuacja w mieście”. To po cholerę Damian kandydowałeś? Żeby powiedzieć swoim studentom w Społecznej Akademii Nauk, że współczujesz Darkowi tak zastanego miasta i żebyś sam nie wiedział, jak to rozwiązać? Prędzej o Skopaniu wiesz więcej, bo tam pracujesz niż o mieście, gdzie Cię wybrali na radnego. Poważanie miałeś u mnie, moich znajomych. Teraz je straciłeś. A Ogorzałek? Jak ktoś mówi o kielichu, co by się z nim napił, na sesji przy publice i kamerach to szkoda słów. Do kielicha polecam pewnego fotografa. I faktycznie głosował za. Co czyżby Ci rodzina ostała się na urzędzie? Aż włączyłem sesje nad tym głosowaniem.

Zosia
2 lat temu
Reply to  Obywatel

Do pięt nie dorastasz Szwagierczakowi. Zamknij dziub. Ten człowiek coś w życiu robi. Ty psujesz klawiaturę.

zun
2 lat temu
Reply to  Zosia

tak na prawdę to co on robi? i tak na prawdę co on mówi?

men
2 lat temu
Reply to  zun

Proszę sięgnąć po słownik.

Opr.
2 lat temu

Zygarmistrzu Ogorzałek nadajesz się do leczenia.Zygarmistrzu Ogorzałek zatruwasz się własnym jadem głupoty i nienawiści.Za podwyżki prądu miej pretensje do premiery Kopacz.Co do wyleczenia to moje rokowania są złe.

gość
2 lat temu
Reply to  Opr.

Co ma Kopacz do podwyżek. To ,że jako jedyni w Europie uparamy się na węgiel stawiać przez obecną ekipę? Kopany z prawie 2 kilometrów ?

też Ogorzałek
2 lat temu
Reply to  gość

uparasz się do głosu a wiadomości w główce tyle co u radnego Ogorzałka! Kopacz podpisała porozumienie klimatyczne z UE z którego wynikają te podwyżki.

gość
2 lat temu

Nowa prognoza UE daje kasę na zieloną energię a nie na infrasyrukturę drogową. Zobaczymy , czy rząd dalej będzie budował bloki energetyczne opalane węglem? Na to Unia nie da już ani centa….

Tbg
2 lat temu
Reply to  gość

Unia nie musi dawać centów, jesteśmy tak bogaci, że za swoje budujemy – patrz przykład w Ostrołęce, który na starcie zakłada 7 miliardów złotych straty. Kto bogatemu zabroni? Nie po to wstaliśmy z kolan ale nie mieć gdzie palić węgla z Rosji, Australii i USA. Nie po to…

dhd
2 lat temu
Reply to  Tbg

„filozofii” peowcy silą się na przestrogi, może lepiej pochwalić się osiągnięciami waszych czasów i zamilczeć ze wstydu .Chociaż wysprzedać już jest co- PiS już dużo przywrócił .

puk puk
2 lat temu
Reply to  gość

nowa prognoza dopiero POWSTAJE a ten „mędrzec” już wie komu, co i ile da!!buhaha

Opr.
2 lat temu

Trzeba było nie likwidować kopalń to byśmy spalali swój węgiel.Elektrownie węglowe to mały problem bo mają najnowocześniejsze filtry i jest ich mało.Problem to węglowe kopciuchy.

Opr.
2 lat temu

Było nie likwidować kopalń to byśmy spalali swój węgiel.

Mar
2 lat temu

Warto poczytać uchwały w sprawie rozpatrzenia skarg mieszkańców. Np. uchwała nr 255 dotycząca złego stanu ulicy Wiślnej:
http://umtarnobrzeg.home.pl/ideo/uchwaly/VIII/255.pdf
Radni uznali skargę za bezzasadną, mimo że są nieprawidłowości. Jednocześnie w grudniu 2019 ogłoszono przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej modernizacji m.in. ulicy Wiślnej. No to albo stan ulicy Wiślnej jest na tyle dobry, że nie trzeba na niej nic robić, albo jest na tyle zły, że trzeba. Radni najwyraźniej nie widzą w tym sprzeczności.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
36
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content