Tarnobrzeg: Radni przyjęli plan budżetu na rok 2020 (fotoreportaż oraz video HD)

Rada Miasta Tarnobrzega przyjęła plan budżetu na rok 2020. Za planem głosowało 16 radnych, przeciw byli Anna Pekar i Kamil Kalinka od głosu zaś wstrzymali się radna Monika Łagowska Cebula i radni Marian Cąpała i Łukasz Nowak.

Projekt uchwały w sprawie WPF Miasta Tarnobrzega 2020-2036 oraz Projekt Uchwały Budżetowej na 2020 rok do pobrania tutaj

video: TVL

CZĘŚĆ 1

CZĘŚĆ 2

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
54 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ivan_drago
1 rok temu

kolejny deficyt,kolejne pożyczki.
jak na titanicu 🙂

referendum
1 rok temu
Reply to  ivan_drago

To nie można tak zostawić tej rozpaskudzonej w bałaganie i beztrosce tej ekipy!!! Trzeba zgromadzić siły i wybrać sztab który postawi tamę temu chocholemu tańcu Bożka i odwołać całe to towarzystwo z bezradną radą na czele.

Tarnobrzeżanin
1 rok temu
Reply to  referendum

Ja się pod tym podpisuję, ale zbierzesz ponad 3 842 (a dla bezpieczeństwa około 4 000) podpisów mieszkańców popierających referendum? Procedura przeprowadzenia referendum wiąże się z pewnymi wymogami i jeśli ktoś by chciał się podjąć takiego zadania, musi je zaplanować od początku do końca, gdyż jeden błąd może spowodować, że nie dojdzie nawet do referendum (nie mówiąc o jego frekwencji, czy wyniku).

bałtów
1 rok temu

To nie tylko 4tys głosów, trzeba zebrać grupę ludzi którzy mają pojęcie i kwalifikacje, nie tylko chęci być ważnym.Ludzi którzy wezmą się za porządek w naszym mieście i wyczyszczą te grupki powinowatych i zasidziąłych od lat w urzędach bez efektów.Bałtów zrobił to i Tarnobrzeg też może ,nawet musi

haa
1 rok temu
Reply to  bałtów

daje 2 głosy,kto odda glos niech pisze!

Mar
1 rok temu
Reply to  haa

Ja też. I być może dwie kolejne osoby. Ale to lepiej żeby NW24 sondę zrobiło, mniej miejsca by zajmowało i byłoby czytelniej 😉

ivan_drago
1 rok temu
Reply to  Mar

ale miałbym to podpisać po to by rządził tu pisowski komisarz jak pani Pekar czy pan Kamil ? to ja dziękuję za takie atrakcje.nie jestem właścicielem katolickiej szkoły i nie dostanę kilkuset tysięcy lekką ręką.

obywatel
1 rok temu
Reply to  ivan_drago

A wy barany będziecie spłacać – tak jak za słynny park technologiczny, Marinę, plandeki wzdłuż drogi, kwiatki i krzewy nasadzone w pasie drogowym
– a nie oni – oni jeszcze dostaną kasiorę w postaci diet.

Mar
1 rok temu
Reply to  obywatel

Może lud tarnobrzeski zmądrzeje do 2023 roku tłukąc się po dziurach w tunelach z plandeki oraz płacąc co raz wyższe podatki i rachunki za wodę, ścieki i śmieci. Na razie Tarnobrzeżanie zaciskają jeszcze zęby, rzecz jasna oprócz beneficjentów, którzy pokazują je w uśmiechach zadowolenia.

cyk
1 rok temu

Zdjęcie nr 7 te oczy w środku. Przeraziłem się 🙂

enyaw
1 rok temu
Reply to  cyk

Świta Kalinki

Tbg
1 rok temu

Polecam oglądnąć merytoryczną wypowiedź radnego Kalinki odnośnie tegorocznego budżetu, długo ale warto, sporo ciekawostek. Pojechał po budżecie Bozka na 2020 jak po burej s.

gość
1 rok temu

Referendum to mżonki. Zresztą , żeby zamienić , to trzeba mieć lepszą ekipę w zanadrzu. Szczerze mówiąc ja takiej nie widzę …

Mar
1 rok temu
Reply to  gość

Jest Pan Witold Zych. Pan Zych zyskał co prawda niewielki procent głosów w wyborach, a obecny prezydent uzyskał duży, ale co z tego (nie) mamy to każdy widzi. Uprzedzając krytykę Pana Zycha, proponuję przypomnieć sobie jego postulaty i jeszcze raz ocenić ich zasadność
http://nadwisla24.pl/2018/08/30/%E2%80%9Enie-jestem-populista-jestem-optymista-kandydujacy-na-urzad-prezydenta-tarnobrzega-witold-zych-zaprezentowal-swoj-program-wyborczy-video-hd/

hola
1 rok temu
Reply to  gość

a gdzie patrzysz pewnie zapatrzyłeś się w Ogorzałka, Partykę ,Trybułę czy Kipera lub Cebulę .W Tbg mieszka 40 tys ludzi i są też mądrzy i wykształceni, nie wszyscy wyjechali.

Basia
1 rok temu

Jedyny konkretny radny to Pan Kalinka. Pozostali w jakimś letargu tkwią. Jakie to smutne. ????

obywatel
1 rok temu
Reply to  Basia

Jaja sobie robisz – kolejny nawiedzony politolog z nadania politycznego,
fachowiec od siedmiu boleści.

ola
1 rok temu
Reply to  obywatel

tacy znawcy wybrali tę „bandę bezradnych”

Gość
1 rok temu
Reply to  obywatel

Być może politolog z nadania politycznego, ale przynajmniej ma wiedzę i wie o czym mówi.
I powiem ci więcej – takich ludzi potrzebuje Tarnobrzeg, a nie marzycieli, ktorzy lekką ręką rozdają nasze pieniądze, nie mając pojęcia o zarządzaniu…

Gość
1 rok temu
Reply to  obywatel

Może i politolog z nadania politycznego, ale przynajmniej ma wiedzę i wie o czym mówi.
I powiem ci więcej – takich ludzi potrzebuje Tarnobrzeg, a nie marzycieli, którzy lekką ręką rozdają nasze pieniądze nie mając pojęcia o zarządzaniu!

Mar
1 rok temu
Reply to  Gość

Trzeba przyznać, że ma sporo racji. Ale chwalenie przyjętego konceptu „obwodnicy” to nieporozumienie. Nie przeczę, że taka droga by się przydała i odciążyłaby komunikacyjnie inne ulice. Ale nie jest to rezultat wart tylu milionów złotych. Dużo lepiej włożyć wkład własny na to w ciąg Wisłostrada-Sikorskiego-Warszawska. Wymienione ulice odpowiednio wzmocnione wytrzymają tiry, poza tym obecnie ruch na nich nie jest jeszcze aż tak duży, a ze skoordynowanymi sygnalizacjami świetlnymi (zielona fala) nawet w godzinach szczytu nie byłoby większego problemu.

kryspin
1 rok temu
Reply to  Mar

” Wisłostrada-Sikorskiego-Warszawska. Wymienione ulice odpowiednio wzmocnione wytrzymają tiry, poza tym obecnie ruch na nich nie jest jeszcze aż tak duży, a ze skoordynowanymi sygnalizacjami świetlnymi (zielona fala) nawet w godzinach szczytu nie byłoby większego problemu.”- Specu drogownictwa i ruchu drogowego weż poukładaj sobie klocki jeszcze parę razy, może uda ci się stworzyć coś mądrzejszego z czym mógłbyś wychylić się publicznie

Mar
1 rok temu
Reply to  kryspin

Będzie coś merytorycznie, czy stać cię tylko na cytat i epitety? 😉

Mar
1 rok temu
Reply to  kryspin

Będzie coś od strony technicznej, czy stać cię tylko na cytat i epitety? 😉

Mar
1 rok temu

A takie były nadzieje związane z m.in. nową panią radną 😀 Tymczasem zdecydowana większość państwa rozsiadła się wygodnie w gustownej garderobie i z wyjątkową uwagą śledziła uchwalanie najcudowniejszego budżetu miasta od wielu lat.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Mar

A co tam budżet – najważniejsze że kasiora wpłynie do kieszeni z diet
– to się liczy i po to ci radni startowali – reszta o czym bajdużyli
przed wyborami to bajki. Chodziło tylko o kasiore dla siebie i dla swoich znajomych z partii politycznych, towarzyskich i rodzinnych a miasto to tylko pretekst.

Macie to na co zasłużyliście Tarnobrzeżanie – kolejne lata stracone a kasiora płynie dla swoich z Baranowa, Nowej Dęby i innych z poza miasta i tam też podatki.

Bartosz Głowacki
1 rok temu

Kiper coś się odezwał? Czy tylko jest po to żeby stary miał za frajer sale od miasta? A może to nowy trend kto ma prywatną szkołę nie płaci czynszu !

Opr.
1 rok temu

Ten radny lekarz niech się zajmie leczeniem swoich kolegów manipulantów Ogorzałka i Partyki.

bubu
1 rok temu
Reply to  Opr.

Mikrut fajny lekarz, bardzo przyjemny człowiek i dobrze szyje. Tyle kos co mi skalpelem sprzedał i ani śladu na skórze.

Mar
1 rok temu

Warto jest poczytać uchwały w sprawie rozpatrzenia skarg mieszkańców. Np. uchwała nr 255 dotycząca złego stanu ulicy Wiślnej:
http://umtarnobrzeg.home.pl/ideo/uchwaly/VIII/255.pdf
Radni uznali skargę za bezzasadną, mimo że są nieprawidłowości. Jednocześnie w grudniu 2019 ogłoszono przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej modernizacji m.in. ulicy Wiślnej. No to albo stan ulicy Wiślnej jest na tyle dobry, że nie trzeba na niej nic robić, albo jest na tyle zły, że trzeba. Radni najwyraźniej nie widzą w tym sprzeczności.

Zuzia
1 rok temu

Zdjęcie nr 31. To dopiero pokazuje upojenie się władza ludzi Kalinkow.

gucia
1 rok temu
Reply to  Zuzia

Kalinkę widzisz w pięknej kobiecie(zdj.31) – chyba że z tego „kalinaka kalinka maja…” nie ty ziejesz ślepą,obsesyjną zółcią 3x na dzień. –człowieczeństwo ?

Dan
1 rok temu
Reply to  gucia

Ludzie mają prawo wyrażać opinie. Ty masz prawo odpowiedzieć. O co się burzysz?

Dan
1 rok temu
Reply to  Dan

do gucia, czyli ześ, jak nieżyt z nosa. Bez wyrazu, bez formy, ale uważasz, żes nie jest tym z nosa

gucia
1 rok temu
Reply to  Dan

pokazałeś poziom ćwoka i tumana -który komentuje nie to co widzi = więc koniec dyskusji z dziwadłem

Esteta
1 rok temu
Reply to  gucia

Gucia podziw dla piękna zostaw w domu ie pierwszy raz odzywasz się tak że dajesz się zidentyfikować Z Twojej strony to prywata Na jakim poziomie to już inna sprawa.

Dan
1 rok temu
Reply to  Esteta

Łykasz „n” to pewnie wszystko chłoniesz. Ciekawe z jakiego poziomu… Może mniej nerwów, a więcej głową pracuj 🙂

Dan
1 rok temu
Reply to  Dan

To do „gucia”

Gość
1 rok temu
Reply to  gucia

Noooo, łaaał!!! Ale upojenie!

Esteta
1 rok temu

Radni pięknie ubrani siedzą na dobrych fotelach i marzą kiedy pójdą do swojego elektoratu powiedzieć co dobrego dla nich zrobili
Takiego marazm i niekompetencji trudno znaleźć na całym Podkarpaciu

Mar
1 rok temu

A gdzie w budżecie na 2020 rok jest zapisane po 50 tys. na remonty i inwestycje dla Serbinowa i Nagnajowa? Jest po 50 tys. dla Starego Miasta czy Przywiśla, a dla Serbinowa i Nagnajowa gdzie?

Mar
1 rok temu
Reply to  Mar

Ooo, jeszcze żaden zwolennik obecnej plejady nie odpowiedział gdzie w budżecie na 2020 rok jest zapisane po 50 tys. na remonty i inwestycje dla Serbinowa i Nagnajowa. Ciekawe 😉

Jurek
1 rok temu

Gucio zaklina rzeczywistość Osoby na zdjęciu nr 31to ludzie zatrudnieni przez Kalinke Tyle w temacie A Gucio to też osoba związana z Kalinkami bo inaczej by się nie burzyli. Nie widzę powodu do zdenerwowania Fakty Fakty i tyle.

asystent
1 rok temu
Reply to  Jurek

zdjęcie nr 31 przedstawia panią i dwie buteleczki z wodą mineralną- gucia to nie gucio i te durne zawsze chybione identyfikacje -buhaha

Mar
1 rok temu

Uchwały w sprawie rozpatrzenia skarg mieszkańców warto jest chociaż przejrzeć także z innego powodu. Np. uchwała nr 254 dotycząca złego stanu ulicy Kazimierza Wielkiego:
http://umtarnobrzeg.home.pl/ideo/uchwaly/VIII/254.pdf
Przy budżecie podziały, różnice, ale przy odrzucaniu skargi mieszkańca zgoda ponad podziałami. Przypadek? Nie sądzę.

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Mar

Warto wiedzieć kto jest autorem tych odpowiedzi na skargi. Z regulaminu organizacyjnegowynika że Sekretarz Jest to trzeba przyznać majstersztyk na poziom powyżej magistra Tylko meritum brak

Tentego
1 rok temu

Czy radny na fot. 65 modli się o zdarzenie jak na fot.57 ? ???? Szkoda fatygi, to już było

omo
1 rok temu

on na foto nr.65 modli się o z zapamiętanie sprawozdania z komisji którego uczy się na fot nr.56

działac
1 rok temu

skoro nic sie nie ruszy do przodu to zostanie w tyle a od kilku lat jestesmy zacofani w rozwoju miasta i niestety zarabiaja na tym inne miasta a jak ba byc sonda to tylko internet i kazda suma w kosciele w naszym powiecie noi zostaje nalez alfe i omege

Mar
1 rok temu
Reply to  działac

Prosty przykład – na ulicy Kwiatkowskiego pasy na jezdni po 5 metrów. Ci co chcą skręcić w lewo blokują drogę tym za nimi. Wystarczyłoby pomalować inaczej linie, żeby zwęzić skrajne pasy od wewnątrz do 3,5 m i w środku jezdni zrobiłoby się miejsce na pasy do lewoskrętu. Skoro nikt do tej pory na to nie wpadł lub nie odważył się tego zrobić, to czego tu oczekiwać w kwestiach bardziej złożonych, takich jak stymulowanie rozwoju miasta.

.
1 rok temu

Radni z fotki nr 40 – tu się pracuje, a nie śpi.

kasia
1 rok temu

Pochodzący ze Stalowej Woli Jerzy Kwieciński, został prezesem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.(PGNiG)
Nareszcie stalówka będzie mieć porządnego sponsora.

że
1 rok temu
Reply to  kasia

czym się popisujesz; głupią prostacką, nieodpowiedzialną i naruszającą jego dobre imię sugestią ?tu jest zaścianka ,pipidówa i zakompleksione zacofane miernoty

Mar
1 rok temu

No i gdzie te przetargi na przebudowę ulic: Plażowa, Żeglarska i rewitalizację terenów nad Jeziorem? Mieli zaraz ruszać z tematem.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
54
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content