Mienie ruchome – czym jest i jak je ubezpieczyć?

nadwisla24.pl Mienie ruchome czym jest i jak je ubezpieczyc

Ubezpieczenie domu / mieszkania to ważny aspekt, dzięki któremu można zabezpieczyć się finansowo w razie nieoczekiwanych zdarzeń losowych. Jednak większość osób ogranicza się do wykupienia podstawowej ochrony, która nie uwzględnia mienia ruchomego.

Standardowe polisa uwzględnia wyłącznie mury i stałe elementy nieruchomości – jej zakres jest więc mocno ograniczony. Można jednak zdecydować się na rozszerzenie polisy – wystarczy ubezpieczyć mienie ruchome.

Mienie ruchome, czyli co?

Poprzez mienie ruchome należy rozumieć wyposażenie, które znajduje się w ubezpieczanym mieszkaniu / domu. Są to zatem takie elementy jak np. meble, sprzęt RTV i AGD, ubrania, biżuteria, a nawet dzieła sztuki. Warto przy tym mieć świadomość, że towarzystwa ubezpieczeniowe ubezpieczają osobno, np. biżuterię i dzieła sztuki, wartości pieniężne oraz inne cenne przedmioty.
Więcej na temat elementów zaliczanych do mienia ruchomego można przeczytać w artykule dostępnym pod adresem http://porownywarka-ubezpieczen.pl/mienie-ruchome-czym-jest-i-jak-je-ubezpieczyc/.

Jak wykupić dobre ubezpieczenie mienia ruchomego?

Wybór ubezpieczenia – nawet, jeśli chodzi o mienie ruchome – nie może być przypadkowy. Warto porównać dostępne oferty po to, aby zapłacić możliwie jak najmniej i jednocześnie zapewnić sobie optymalną ochronę.

Decydując się na polisę, warto wziąć pod uwagę m.in. takie aspekty jak:

  • sposób wyceny przedmiotów, np. wartość rzeczywista i wartość odtworzeniowa
  • suma ubezpieczenia
  • wyłączenia odpowiedzialności
  • zakres ochrony.

Im więcej parametrów porównasz, tym bardziej dopasowane będzie ubezpieczenie. Dzięki temu – w razie utraty lub zniszczenia mienia – masz szansę odzyskać środki niezbędne do zakupienia podobnych przedmiotów.

Istotną rolę odgrywa przede wszystkim suma ubezpieczenia. Jest to bowiem kwota, którą ubezpieczyciel wypłaci maksymalnie w razie zdarzenia losowego. Jeśli suma ubezpieczenia będzie niska, wówczas ubezpieczający nie odzyska pełnej wartości utraconego wyposażenia.

Polisa – stacjonarnie czy online?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ to indywidualna kwestia. Decydując się na wykupienie polisy online możesz jednak sporo zaoszczędzić – nie tylko pieniądze, ale również czas. Cała procedura odbywa się bez wychodzenia z domu – w dogodnym dla Ciebie momencie. Co więcej, zawsze możesz złożyć wypowiedzenie umowy zawartej na odległość, gdyby z jakiegoś powodu ubezpieczenie mienia ruchomego w tej konkretnej ofercie przestało Ci odpowiadać.

artykuł sponsorowany
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content