Rekord WOŚP w Tarnobrzegu znów pobity! Zebrano ponad 136 tys. zł.! (fotoreportaż)

wosp-tarnobrzeg-final-sztuczne-ognie-2020

Tarnobrzeżanie i mieszkańcy okolicznych miejscowości pobili zeszłoroczny rekord hojności. Dotychczas miejski sztab WOŚP zebrał ponad 136 633 tys. zł. A na tym się nie skończy, ponieważ wciąż trwają internetowe aukcje zorganizowane w ramach 28. finału.

Tarnobrzeska Orkiestra grała także w Gorzycach, Trześni, Furmanach, Wrzawach, Orliskach, Jadachach, Cyganach, Chmielowie, Stalach, Tarnowskiej Woli, a także w Nowej Dębie.

– A akcji pomagało 220 wolontariuszy. Najmłodszą wolontariuszką była niespełna siedmiomiesięczna Nela. Najstarsza wolontariuszka ma natomiast 81 lat. Mamy też rekord grania wśród puszek wolontariuszy – 2309,87 zł zebrał nasz wolontariusz Anatol – podaje Sztab WOŚP w Tarnobrzegu.

W 2019 roku podczas Finału WOŚP w Tarnobrzegu zebrano 120 246 zł 66 gr

Foto: Piotr Morawski

Foto: Krzysztof Zbroszczyk

72
Dodaj komentarz

14 Wątków komentarzy
58 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
27 Autorów komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek

słońce za bardzo świeciło ?? czy za dużo wodyy..?

Mar

Za dużo fajerwerków. Kto to widział tak straszyć pieski, kotki i inne zwierzątka. No i te zanieczyszczenia powietrza które trafiły do tarnobrzeskiej atmosfery. 0 ekologii.

ANNA

a gówna twoich piesków to nie zanieczyszczenia?sprzątasz po kundlu?

Mar

Nie mam psa, kota ani innego zwierzaka, więc nie wiem o co ci chodzi. Ale gdybym miał psa, to sprzątałbym po nim, bo wkvrwiają mnie psie gowna, które w Tbg można spotkać nie tylko na trawnikach, ale i na chodnikach. Z dedykacją dla wieśniaków, którzy nie sprzątają po swoich pupilach:
https://www.youtube.com/watch?v=lwZq10GPByo

anon

al eowsiakowi napchali kieszenie kąta i tak ma za dużo on jest bogaty i tak nic nie kupuje ,a jak jest coś to jest nie potrzebne i nikt nie umie obsługiwac państwo powinno kupowac i utrzymywac szpitale a nie ludzie

owsiak

Ja, Jurek Owsiak, od 6 lat pracuję w firmie Złoty Melon, która jest jednoosobową spółką należącą tylko i wyłącznie do Fundacji WOŚP i która ma na celu pozyskiwanie pieniędzy dla Fundacji poprzez prowadzenie wszelkich działań gospodarczych z nią związanych. Jestem prezesem zarządu tej spółki i moje wynagrodzenie „na rękę” wynosi ok. 10 tys. złotych. Jego wielkość nie zmieniła się w ostatnich latach znacząco, bo ostatnia moja podwyżka miała miejsce w październiku 2017 roku i wynosiła 1000 z […]

Po raz kolejny informuję, że ja, Jurek Owsiak, nie pobieram żadnego wynagrodzenia z Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Kris

Oooo światełko do nieba pieskom nie przeszkadzało ??? !!!

Gość

Taki wynik i wzrost o 20% w mateczniku pisu robi wrażenie

prasa

W ciągu ostatnich trzech lat podczas finałów WOŚP zebrano ponad 400 mln zł, zaś na kontach Orkiestry, jak wynika z zestawień, znajduje się około 200 mln zł pieniędzy, które wciąż nie zostały wydane na sprzęt ratujący ludzkie życie. W artykule zamieszczonym w serwisie kontrowersje.net wskazano, że zamiast sprzętu przybywa odsetek, które nie są jednak przeznaczane na cele zbiórki, ale na organizację „eventów”.Rozdysponowaniem pieniędzy pochodzących z datków ma zajmować się firma Złoty Melon z jednoosobowym zarządem i prezesem, którym jest Jerzy Owsiak. Firma obsługuje wszystkie najważniejsze imprezy WOŚP i bierze udział w „konkursach ofert” na zakup sprzętu. W ciągu ostatnich 10… Czytaj więcej »

.

A ja myślałem, że pan Owsiak to pierwszy prawdziwy wolontariusz, a tu masz – za kasiore, przeciętny Polak o takiej kasie (10 tys/m/c) może tylko pomarzyć, a na Owsiaka zbierają dzieci z całej Polski.

Opr.

Zaraz za wasze pieniądze z puszek Owsiak zorganizuje spęd narkotyczno-polityczny połączony z praniem mózgu waszym dzieciom i wam.Ten spęd to Przystanek Woodstock.

Mar

Niezależnie od tego gdzie i na co później idą te pieniądze, ta inicjatywa ma jedną przewagę nad aparatem władzy – darowizny są dobrowolne. A nie, że musisz płacić podatki przy każdym tankowaniu, zakupach w sklepie, nie wymieniając już opłat dotyczących pracowników i pracodawców, a potem dostajesz za to np. termin badania za pół roku.

Mar

Niezależnie od tego gdzie i na co później idą te pieniądze, orkiestra ma jedną przewagę nad aparatem władzy – darowizny są dobrowolne.

diler

„Marne” darowizny uzbierane przez dzieci tak ,ale ci bogatsi byznesmeny wpłacające na faktury odpisują od podatków.

Anatol

Mar -odkrywasz rzeczywistość czy bagatelizujesz charytatywną działalność WOŚP przecież te CELE (ratowanie zdrowia a nawet życia) były(są?) podstawową ideą i przesłaniem WOŚP.

Mar

Ja mówię o tym, że jak ktoś da symboliczną złotówkę na WOŚP, to robi to z własnej nieprzymuszonej woli i później jednak jakieś sprzęty w szpitalach z tego są. Natomiast jak aparat władzy odbiera nam ponad połowę zarobków w podatkach, to potem dostajemy np. termin do lekarza specjalisty za pół roku.

kuku

ależ skąd –psychiatra przyjmuje w tym samym dniu

Mar

Za to na wizytę u endokrynologa trzeba gdzieniegdzie czekać nawet i 9 lat
https://gazetawroclawska.pl/9-lat-oczekiwania-na-wizyte-do-endokrynologa-to-nie-zart/ar/c1-14532187

że

Bo tamci endokrynolodzy wolą pracować dla niemców a to jest wyjątek , w tbg nie ma problemu.Nie posiłkuj się danymi z afryki chociaż.

Mar

Ustrzyki Dolne dość blisko?
http://www.rynekzdrowia.pl/Finanse-i-zarzadzanie/Ustrzyki-Dolne-likwidacja-oddzialu-polozniczego-juz-przesadzona,201394,1.html
Poza tym skoro porównujesz Wrocław do Afryki, to gratuluję wiedzy z Geografii.

że

porównanie a przestroga –zlituj się (cymbale)

Mar

Przestroga? Niech będzie, że przestroga 😉 Ale widzę że masz problemy z czytaniem. Toteż napiszę pytanie raz jeszcze:
Ustrzyki Dolne dość blisko?
http://www.rynekzdrowia.pl/Finanse-i-zarzadzanie/Ustrzyki-Dolne-likwidacja-oddzialu-polozniczego-juz-przesadzona,201394,1.html

Mar

Po co zaczynasz polemikę „że”, skoro nie masz argumentów? Wyszedłeś tylko na ignoranta 😉

że

w w/w przykładzie to ty nie miałeś argumentów bo po 1) nie zrozumiałeś ostrzegawczej sugestii z Afryką a potem posiłkując się innym zupełnie przykładem z Ustrzyk udajesz głupa a adwersarza mianujesz ignorantem Niestety nie popisałeś się polotem w zrozumieniu tej polemiki ani trafności w użyciu twoich „argumentów”.

Mar

Wrocław był dla ciebie za daleko, to znalazłem przykład z Ustrzyk Dolnych. Bo likwidacja całego oddziału ginekologiczno-położniczego będzie równoznaczna z brakiem dostępu w tej placówce do lekarzy specjalistów w tej dziedzinie. Aha – gdybyś nie wiedział gdzie są Ustrzyki Dolne, to jest to miasto w województwie podkarpackim, siedziba powiatu bieszczadzkiego 😉

że

Wrocław był dla ciebie za daleko –hahaha -logika jest dla ciebie nieosiągalna

Mar

Skoro przykład wrocławski nie był twoim zdaniem zbyt odległy, to czemu zastosowałeś „przestrogę”, czy też „ostrzegawczą sugestię”, o treści: „Nie posiłkuj się danymi z afryki chociaż.”? Nie widzisz, że sam sobie przeczysz? 😉

szok

i mówisz też że dzieciaki „robią to z własnej nieprzymuszonej woli”– zwłaszcza to siedmiomiesięczne!!!!!

Mar

Jeżeli uważasz, że zostało złamane prawo, to zrób donos gdzie trzeba.

takt

jeżeli mówisz nieprawdę lub kłamiesz to przeprosić wypada

Mar

Że niby ja skłamałem (pomijam sarkazm)? Jeżeli o to ci chodzi, to zacytuj konkretny przykład.

takt

Mar
14 stycznia 2020 at 17:08
Ja mówię o tym, że jak ktoś da symboliczną złotówkę na WOŚP, ((((to robi to z własnej nieprzymuszonej woli )))i później jednak jakieś sprzęty w szpitalach z tego są. / –i mówisz też że dzieciaki „robią to z własnej nieprzymuszonej woli”– zwłaszcza to siedmiomiesięczne!!!!! Mar 14 stycznia 2020 at 21:07;
Że niby ja skłamałem (pomijam sarkazm)? Jeżeli o to ci chodzi, to zacytuj konkretny przykład. cytat z artykułu NW24 —Najmłodszą wolontariuszką była niespełna siedmiomiesięczna Nela.

Mar

Słowa nie napisałem o wolontariuszach – pisałem o darczyńcach, to wynika jednoznacznie z fragmentu: „jak ktoś da symboliczną złotówkę na WOŚP”. Czytaj ze zrozumieniem.

Natomiast jeżeli uważasz, że zbieranie pieniędzy przez dzieci, czy nawet niemowlęta, jest złamaniem prawa, to powtarzam: zrób donos gdzie trzeba. Bo jeżeli uważasz to jedynie za zachowanie nieodpowiednie / niegodne itp., to przypomnę, że za dzieci odpowiadają rodzice, więc do nich z pretensjami, nie do mnie.

Mar

Rozumiem, że to mówieniu nieprawdy lub kłamaniu to tak rzucone było nie wiadomo dlaczego ani po co 😉

oko

” jak ktoś da symboliczną złotówkę to jakieś sprzęty w szpitalach(UTRZYMYWANYCH Z PODATKÓW)z tego są.”

Mar

No jeszcze by tego brakowało, żeby odbierano nam ponad połowę zarobków w podatkach i nie było nawet szpitali, przychodni itp., w sensie budynków. Bo to co i jak się w tych budynkach odbywa lub nie odbywa to kwestie odrębne.
http://www.rynekzdrowia.pl/Finanse-i-zarzadzanie/Ustrzyki-Dolne-likwidacja-oddzialu-polozniczego-juz-przesadzona,201394,1.html

nFz

Narodowy Fundusz zdrowia przekaże dodatkowe 900 mln zł na poprawę dostępności świadczeń medycznych. Pieniądze pochodzą z funduszu rezerw.

W ostatni poniedziałek poinformowaliśmy, że 60 pacjentów wymagających natychmiastowego leczenia raka płuca nie otrzymuje refundowanego leczenia, ponieważ w NFZ brakuje pieniędzy na jego finansowanie. Uruchomiliśmy również petycję, w której prosiliśmy Ministerstwo Zdrowia o natychmiastową interwencję.

W dniu wczorajszym pojawiło się zarządzenie Prezesa NFZ w sprawie przeznaczenia dodatkowych 900 mln zł na koszty świadczeń. Z tego połowa będzie przeznaczona na świadczenia nielimitowe. To oznacza, że szpitale otrzymają niezbędne pieniądze, a pacjenci – niezbędne leki.

Mar

Cieszą takie wiadomości. Niestety jest to zapewnienie tylko części usług, podczas gdy z innymi jest problem. Przykłady podałem w linkach powyżej.

ale

tylko że: „znaj proporcje mocium panie”…(NFZ a WOŚP) – post „prasa”-również powyżej

Mar

Ale ja nigdzie nie napisałem, że WOŚP ma taką skalę, jak NFZ, ani że w WOŚP-ie wszystko dzieje się dobrze. Chodziło mi o to, że darowizny są dobrowolne – możesz wrzucić, ale nie musisz, a jednak mimo tych wszystkich rzekomych „nieprawidłowości” do szpitali trafia sprzęt. Nie podoba ci się WOŚP – nie musisz dać im nawet złamanego grosza. Przy NFZ nie ma takiego wyboru – chociaż leczysz np. zęby prywatnie, to i tak musisz utrzymywać stomatologię oferowaną przez NFZ.

ale

Ja nie muszę oddać nic i to wiem ale ty możesz oddać wszystko co masz WOŚP BO NIE WIESZ ŻE „wszystkie rzekome „nieprawidłowości” są rzekome czy prawdziwe i wielu takich „mędrców” jak ty robi to z przekory dla państwowych instytucji bo uważają się mędrcami europejskimi a nie znają polskich, naszych realiów.

Mar

Każdy ma prawo do swojego zdania. I tak, wrzuciłem w tym roku do puszki WOŚP. A czy ty dokonałeś już w tym roku dobrowolnej wpłaty na NFZ, niezależnej od podatków które zapłacisz na funkcjonowanie tej instytucji w tym roku?

ale

kretyńskie zapytanie !!!!nie ma dobrowolnych wpłat na NFZ .NFZ jest instytucją państwową nie charytatywną.Twoje rozumne myślenie wysiadło – baj

Mar

To dowaliłeś teraz 😀 Jaki przepis zabrania, żebyś dokonał dobrowolnej wpłaty na rachunek NFZ? Słyszałeś kiedyś o czymś takim jak darowizna?

Mar

Milczysz ale, więc wychodzi na to, że jesteś po prostu skąpy 😉

Babcia Gienia

O, laboga znowu psubraty szczylały i kury się przestali nieść!

Jasnowidz

Cenie szlachetność mieszkańców za ofiarność. Z drugiej strony jestem wściekły na państwo że Pan Owsiak ignoruje wezwanie Sądu do przedstawienia dokumentów faktur jego różnych spółek, mrówek, melonów złotych ict..aby oczyścić się z podejrzeń. Jeśli jest kombinatorem państwo nie powinno mu pomagać w przekrętach tylko surowo ukarać że wykorzystuje dobre serce większości rodaków którzy chcą pomagać.

eco

Świadomość tarnobrzeżan wciąż bardzo niska co robi Owsiak z zebranymi pieniędzmi. Szkoda tych dzieci, które stoją na mrozie z puszkami, ale za to mieliśmy fajerwerki przez 30 minut.

ale

Do Mar -Sory ale jest możliwa wpłata na NFZ przykład; Zamiast na WOŚP – darowizna na NFZ 10 stycznia 2016 na rachunek bankowy Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia przelałem darowiznę pieniężną 15 zł. Prawdopodobnie była to pierwsza w historii darowizna pieniężna na NFZ. Od co najmniej 2007 roku NFZ w swoich sprawozdaniach nie zawiera pozycji darowizny środków pieniężnych. Otrzymywał darowizny w postaci środków trwałych lub obrotowych, ale nie wyszczególniał darowizn pieniężnych. Oczywiście zanim wykonałem darowiznę upewniłem się czy takie coś przejdzie, czy aby nie dostanę zwrotu. Telefon do centrali skutkuje odpowiedzią: „Jeżeli sobie pan nie kpi, to najlepiej do… Czytaj więcej »

Mar

Dla mnie to oczywiste, że można przekazać darowiznę na NFZ. Zatem do dzieła „ale”, przekaż dobrowolną darowiznę NFZ-owi, skoro WOŚP jest twoim zdaniem beee.

ale

To jest przykład epizodyczny od wielu lat takiej wpłaty , ale dla takiego „praktyka” to oczywistość – hahaha . Na jakiej podstawie stwierdziłeś że moim zdaniem WOŚP jest bee ?- to ja na takiej samej- stwierdzam że jesteś napalonym wielbicielem pomocy Owsiakowi wraz z jego familią i fanatycznym wrogiem NFZ.

Mar

Czyli jednak jesteś po prostu skąpy 😉 Natomiast co do mnie, to pokazałem tylko pewne zależności i wskazałem kilka faktów, bez potępiania NFZ ani wielbienia WOŚP. Ale tobie ciężko to ogarnąć rozumem, więc powiem ci wprost: zarówno w WOŚP jak i w NFZ są różne negatywne zjawiska, np. marnowanie funduszy. Tyle że, jak już pisałem, nie ma przymusu płacenia na WOŚP, w przeciwieństwie do NFZ. Jeśli tego nie zrozumiesz, to nie jestem w stanie ci pomóc.

ale

Nie wydurniaj się z tą pomocą bo jesteś po prostu nie zbyt mądry dla siebie nie mówiąc o obdarowywaniu innych .Twoje opinie zmieniasz w zależności o sytuacji i argumentów oponentów albo powtarzasz banały albo zaprzeczasz sam sobie.(„nie ma przymusu płacenia na WOŚP, w przeciwieństwie do NFZ”-to ty) -przytoczyłem cały art, o dobrowolności wpłat na NFZ).ale mniemanie o sobie masz zawsze bardzo wysokie i notorycznie poniżasz innych (tobie ciężko to ogarnąć rozumem (skąd takie wieści?),więc nie pomagaj innym ale wołaj o pomoc sobie.

Mar

A że WOŚP jest dla ciebie beee, wnioskuję po tym wpisie:
„Ja nie muszę oddać nic i to wiem ale ty możesz oddać wszystko co masz WOŚP BO NIE WIESZ ŻE „wszystkie rzekome „nieprawidłowości” są rzekome czy prawdziwe i wielu takich „mędrców” jak ty robi to z przekory dla państwowych instytucji bo uważają się mędrcami europejskimi a nie znają polskich, naszych realiów.”.

ale

Twoje wnioski to przeboje w anty-inteligencji – wyrazy ubolewania.

Mar

Jeżeli moje wnioski to „przeboje w anty-inteligencji”, to twój sposób rozumowania to oznaki dobrego upojenia. Zamiast ujadać lepiej przyszykuj i przekaż tę darowiznę na NFZ 😉

ale

Wykazujesz umiłowanie do piesków, chociaż sam nie jesteś ich zwolennikiem i ich nie hodujesz -jest to naturalna hipokryzja oraz w/w gatunek inteligencji

Mar

Jeżeli nie zatrybiłeś, że moja wypowiedź:
„Za dużo fajerwerków. Kto to widział tak straszyć pieski, kotki i inne zwierzątka. No i te zanieczyszczenia powietrza które trafiły do tarnobrzeskiej atmosfery. 0 ekologii.”
to był sarkazm, to przykro mi z twojego powodu.
Zamiast szukać dziury w całym lepiej przyszykuj i przekaż tę darowiznę na NFZ.

ale

Twoje „umiłowanie do piesków”to odpowiedż na takowe też twoje stwierdzenie : „Zamiast ujadać lepiej przyszykuj..”Wobec takowej CAŁOŚCI- dziury ty sam porobiłeś i z tzw.” trybieniem” nie szokujesz wręcz utwierdzasz już wspomnianą ułomność inteligencji.

Mar

Ok, teraz już jestem pewien, że polemika z tobą nie ma sensu. Do tej pory nie powiedziałeś, czy ani kiedy przekażesz darowiznę na NFZ, więc masz problemy albo z czytaniem, albo z rozumowaniem, albo z uczciwością. Poza tym czepiasz się słów użytych przez innych, najwyraźniej nie zadając sobie nawet trudu, żeby zajrzeć do słownika. Bo gdybyś zajrzał, to wiedziałbyś, że „ujadać” znaczy nie tylko «o psie: szczekać głośno i zajadle», ale też «złośliwie, napastliwie krytykować» i nie palnąłbyś takiej głupoty, jak w ostatniej swojej wypowiedzi. Rozumiem, że możesz być zadaniowany, ale że zwyczajnie nie wstydzisz się robić z siebie takiego… Czytaj więcej »

ale

Świadomie ignoruje twoje przycinki i sugestie o wpłatę, ponieważ jest to moja prywatna sprawa a twoja inteligencja nie „trybi” takowych praw i bezczelnie po chamsku je deptasz.

Mar

Również dlatego polemika z tobą nie ma sensu, bo jak pada pod twoim adresem niewygodne pytanie czy sugestia, to milczysz w tej kwestii, rzucasz epitetami, zmieniasz wątek, albo jak teraz zasłaniasz się prywatnością. A ja cie nie zapytałem o nazwisko czy adres, tylko „czy ty dokonałeś już w tym roku dobrowolnej wpłaty na NFZ, niezależnej od podatków które zapłacisz na funkcjonowanie tej instytucji w tym roku?”. Dodatkowo gdyby się okazało, że przekazałeś taką darowiznę, to byłaby to dla ciebie chluba a nie ujma, że wspierasz NFZ. Skoro unikasz odpowiedzi, to samo się nasuwa, że jesteś sknerą 😉

ale

Twoje niecne i niekonsekwentne manewry mają jeden cel – niezależnie od twoich wątpliwych wartości (chluba czy ujma ) bo ja sam o tym decyduje i według moich wartości postępuje – pokazać wyższość i poniżyć. Więc ile potrzebujesz by mnie nie nazywać sknerą ?

Mar

Nie mam już ochoty prowadzić tej bezsensownej polemiki z tobą, więc odpowiem cytując ciebie: „jest to moja prywatna sprawa” 😀

ale

🙁 a wdzięczność za naukę gdzie?

Mar

W modlitwie. Dziękuję Bogu, że dzięki Słowu Bożemu staję się co raz lepszym człowiekiem. Ty też możesz się nawrócić i być zbawiony przez Jezusa – Ap 3:20: „Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze Mną.”.

a le

taka publiczna modlitwa na pokaz to grzech świętokractwa chyba?.

Mar

Jeżeli zwykłe stwierdzenie „Dziękuję Bogu, że dzięki Słowu Bożemu staję się co raz lepszym człowiekiem.” to dla ciebie publiczna modlitwa na pokaz, to gratuluję rozumu. I na tym skończę, bo dzisiaj pokazałeś w pełni, że jesteś ujadającym ignorantem i rozmowa z tobą nie ma sensu.

a le

Mar
17 stycznia 2020 at 18:38″”””” W modlitwie. Dziękuję Bogu….””””, — „””””Jeżeli zwykłe stwierdzenie „Dziękuję Bogu, …”””. Podsumowanie — Ludzie, których dopadła niestabilność emocjonalna tracą zdolność logicznego rozumowania. Może to mieć ścisły związek z ich zachowaniem i sposobem mówienia niekiedy przykrych rzeczy itd ….

a le

Wołaj o pomoc

Mar

Ale bredzisz, masakra 😀 Masz dobry towar. Rób tę darowiznę na NFZ zamiast tak chrzanić.

Lutek

przepraszam, czy można stąd zadzwonić na miasto?