Rekord WOŚP w Tarnobrzegu znów pobity! Zebrano ponad 136 tys. zł.! (fotoreportaż)

wosp-tarnobrzeg-final-sztuczne-ognie-2020

Tarnobrzeżanie i mieszkańcy okolicznych miejscowości pobili zeszłoroczny rekord hojności. Dotychczas miejski sztab WOŚP zebrał ponad 136 633 tys. zł. A na tym się nie skończy, ponieważ wciąż trwają internetowe aukcje zorganizowane w ramach 28. finału.

Tarnobrzeska Orkiestra grała także w Gorzycach, Trześni, Furmanach, Wrzawach, Orliskach, Jadachach, Cyganach, Chmielowie, Stalach, Tarnowskiej Woli, a także w Nowej Dębie.

– A akcji pomagało 220 wolontariuszy. Najmłodszą wolontariuszką była niespełna siedmiomiesięczna Nela. Najstarsza wolontariuszka ma natomiast 81 lat. Mamy też rekord grania wśród puszek wolontariuszy – 2309,87 zł zebrał nasz wolontariusz Anatol – podaje Sztab WOŚP w Tarnobrzegu.

W 2019 roku podczas Finału WOŚP w Tarnobrzegu zebrano 120 246 zł 66 gr

Foto: Piotr Morawski

Foto: Krzysztof Zbroszczyk

Subskrybuj
Powiadom o
72 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
2 lat temu

słońce za bardzo świeciło ?? czy za dużo wodyy..?

Mar
2 lat temu
Reply to  Marek

Za dużo fajerwerków. Kto to widział tak straszyć pieski, kotki i inne zwierzątka. No i te zanieczyszczenia powietrza które trafiły do tarnobrzeskiej atmosfery. 0 ekologii.

ANNA
2 lat temu
Reply to  Mar

a gówna twoich piesków to nie zanieczyszczenia?sprzątasz po kundlu?

Mar
2 lat temu
Reply to  ANNA

Nie mam psa, kota ani innego zwierzaka, więc nie wiem o co ci chodzi. Ale gdybym miał psa, to sprzątałbym po nim, bo wkvrwiają mnie psie gowna, które w Tbg można spotkać nie tylko na trawnikach, ale i na chodnikach. Z dedykacją dla wieśniaków, którzy nie sprzątają po swoich pupilach:
https://www.youtube.com/watch?v=lwZq10GPByo

anon
2 lat temu

al eowsiakowi napchali kieszenie kąta i tak ma za dużo on jest bogaty i tak nic nie kupuje ,a jak jest coś to jest nie potrzebne i nikt nie umie obsługiwac państwo powinno kupowac i utrzymywac szpitale a nie ludzie

owsiak
2 lat temu
Reply to  anon

Ja, Jurek Owsiak, od 6 lat pracuję w firmie Złoty Melon, która jest jednoosobową spółką należącą tylko i wyłącznie do Fundacji WOŚP i która ma na celu pozyskiwanie pieniędzy dla Fundacji poprzez prowadzenie wszelkich działań gospodarczych z nią związanych. Jestem prezesem zarządu tej spółki i moje wynagrodzenie „na rękę” wynosi ok. 10 tys. złotych. Jego wielkość nie zmieniła się w ostatnich latach znacząco, bo ostatnia moja podwyżka miała miejsce w październiku 2017 roku i wynosiła 1000 z […]

Po raz kolejny informuję, że ja, Jurek Owsiak, nie pobieram żadnego wynagrodzenia z Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Kris
2 lat temu

Oooo światełko do nieba pieskom nie przeszkadzało ??? !!!

Gość
2 lat temu

Taki wynik i wzrost o 20% w mateczniku pisu robi wrażenie

prasa
2 lat temu

W ciągu ostatnich trzech lat podczas finałów WOŚP zebrano ponad 400 mln zł, zaś na kontach Orkiestry, jak wynika z zestawień, znajduje się około 200 mln zł pieniędzy, które wciąż nie zostały wydane na sprzęt ratujący ludzkie życie. W artykule zamieszczonym w serwisie kontrowersje.net wskazano, że zamiast sprzętu przybywa odsetek, które nie są jednak przeznaczane na cele zbiórki, ale na organizację „eventów”.Rozdysponowaniem pieniędzy pochodzących z datków ma zajmować się firma Złoty Melon z jednoosobowym zarządem i prezesem, którym jest Jerzy Owsiak. Firma obsługuje wszystkie najważniejsze imprezy WOŚP i bierze udział w „konkursach ofert” na zakup sprzętu. W ciągu ostatnich 10 lat jej prezes rozdysponował ponad 90 mln zł w „usługach obcych”.
Kontrowersje.net zwrócił uwagę, że Złoty Melon otrzymuje pieniądze od Fundacji WOŚP, rocznie to kilka milionów złotych na organizację „finałów” WOŚP i drugie tyle na „Przystanki Woodstock”. Firma jednak sama niczego nie organizuje, a zleca usługi innym podmiotom, głównymi wykonawcami są zaś firmy powiązane z rodziną Owsiaka.W artykule wskazano, że wśród tych firm jest między innymi Mrówka Cała, która miała otrzymać 1,3 mln zł od WOŚP i Złotego Melona, ale działa w sposób nietransparentny i sąd zobligował ją do przedstawianie pełnych danych. Owsiak do dziś ich nie przedstawił.

.
2 lat temu

A ja myślałem, że pan Owsiak to pierwszy prawdziwy wolontariusz, a tu masz – za kasiore, przeciętny Polak o takiej kasie (10 tys/m/c) może tylko pomarzyć, a na Owsiaka zbierają dzieci z całej Polski.

Opr.
2 lat temu

Zaraz za wasze pieniądze z puszek Owsiak zorganizuje spęd narkotyczno-polityczny połączony z praniem mózgu waszym dzieciom i wam.Ten spęd to Przystanek Woodstock.

Mar
2 lat temu

Niezależnie od tego gdzie i na co później idą te pieniądze, ta inicjatywa ma jedną przewagę nad aparatem władzy – darowizny są dobrowolne. A nie, że musisz płacić podatki przy każdym tankowaniu, zakupach w sklepie, nie wymieniając już opłat dotyczących pracowników i pracodawców, a potem dostajesz za to np. termin badania za pół roku.

Mar
2 lat temu

Niezależnie od tego gdzie i na co później idą te pieniądze, orkiestra ma jedną przewagę nad aparatem władzy – darowizny są dobrowolne.

diler
2 lat temu
Reply to  Mar

„Marne” darowizny uzbierane przez dzieci tak ,ale ci bogatsi byznesmeny wpłacające na faktury odpisują od podatków.

Anatol
2 lat temu
Reply to  Mar

Mar -odkrywasz rzeczywistość czy bagatelizujesz charytatywną działalność WOŚP przecież te CELE (ratowanie zdrowia a nawet życia) były(są?) podstawową ideą i przesłaniem WOŚP.

Mar
2 lat temu
Reply to  Mar

Ja mówię o tym, że jak ktoś da symboliczną złotówkę na WOŚP, to robi to z własnej nieprzymuszonej woli i później jednak jakieś sprzęty w szpitalach z tego są. Natomiast jak aparat władzy odbiera nam ponad połowę zarobków w podatkach, to potem dostajemy np. termin do lekarza specjalisty za pół roku.

kuku
2 lat temu
Reply to  Mar

ależ skąd –psychiatra przyjmuje w tym samym dniu

Mar
2 lat temu
Reply to  kuku

Za to na wizytę u endokrynologa trzeba gdzieniegdzie czekać nawet i 9 lat
https://gazetawroclawska.pl/9-lat-oczekiwania-na-wizyte-do-endokrynologa-to-nie-zart/ar/c1-14532187

że
2 lat temu
Reply to  Mar

Bo tamci endokrynolodzy wolą pracować dla niemców a to jest wyjątek , w tbg nie ma problemu.Nie posiłkuj się danymi z afryki chociaż.

Mar
2 lat temu
Reply to  że

Ustrzyki Dolne dość blisko?
http://www.rynekzdrowia.pl/Finanse-i-zarzadzanie/Ustrzyki-Dolne-likwidacja-oddzialu-polozniczego-juz-przesadzona,201394,1.html
Poza tym skoro porównujesz Wrocław do Afryki, to gratuluję wiedzy z Geografii.

że
2 lat temu
Reply to  Mar

porównanie a przestroga –zlituj się (cymbale)

Mar
2 lat temu
Reply to  że

Przestroga? Niech będzie, że przestroga 😉 Ale widzę że masz problemy z czytaniem. Toteż napiszę pytanie raz jeszcze:
Ustrzyki Dolne dość blisko?
http://www.rynekzdrowia.pl/Finanse-i-zarzadzanie/Ustrzyki-Dolne-likwidacja-oddzialu-polozniczego-juz-przesadzona,201394,1.html

Mar
2 lat temu
Reply to  Mar

Po co zaczynasz polemikę „że”, skoro nie masz argumentów? Wyszedłeś tylko na ignoranta 😉

że
2 lat temu
Reply to  Mar

w w/w przykładzie to ty nie miałeś argumentów bo po 1) nie zrozumiałeś ostrzegawczej sugestii z Afryką a potem posiłkując się innym zupełnie przykładem z Ustrzyk udajesz głupa a adwersarza mianujesz ignorantem Niestety nie popisałeś się polotem w zrozumieniu tej polemiki ani trafności w użyciu twoich „argumentów”.

Mar
2 lat temu
Reply to  że

Wrocław był dla ciebie za daleko, to znalazłem przykład z Ustrzyk Dolnych. Bo likwidacja całego oddziału ginekologiczno-położniczego będzie równoznaczna z brakiem dostępu w tej placówce do lekarzy specjalistów w tej dziedzinie. Aha – gdybyś nie wiedział gdzie są Ustrzyki Dolne, to jest to miasto w województwie podkarpackim, siedziba powiatu bieszczadzkiego 😉

że
2 lat temu
Reply to  Mar

Wrocław był dla ciebie za daleko –hahaha -logika jest dla ciebie nieosiągalna

Mar
2 lat temu
Reply to  Mar

Skoro przykład wrocławski nie był twoim zdaniem zbyt odległy, to czemu zastosowałeś „przestrogę”, czy też „ostrzegawczą sugestię”, o treści: „Nie posiłkuj się danymi z afryki chociaż.”? Nie widzisz, że sam sobie przeczysz? 😉

szok
2 lat temu
Reply to  Mar

i mówisz też że dzieciaki „robią to z własnej nieprzymuszonej woli”– zwłaszcza to siedmiomiesięczne!!!!!

Mar
2 lat temu
Reply to  szok

Jeżeli uważasz, że zostało złamane prawo, to zrób donos gdzie trzeba.

takt
2 lat temu
Reply to  Mar

jeżeli mówisz nieprawdę lub kłamiesz to przeprosić wypada

Mar
2 lat temu
Reply to  takt

Że niby ja skłamałem (pomijam sarkazm)? Jeżeli o to ci chodzi, to zacytuj konkretny przykład.

takt
2 lat temu
Reply to  Mar

Mar
14 stycznia 2020 at 17:08
Ja mówię o tym, że jak ktoś da symboliczną złotówkę na WOŚP, ((((to robi to z własnej nieprzymuszonej woli )))i później jednak jakieś sprzęty w szpitalach z tego są. / –i mówisz też że dzieciaki „robią to z własnej nieprzymuszonej woli”– zwłaszcza to siedmiomiesięczne!!!!! Mar 14 stycznia 2020 at 21:07;
Że niby ja skłamałem (pomijam sarkazm)? Jeżeli o to ci chodzi, to zacytuj konkretny przykład. cytat z artykułu NW24 —Najmłodszą wolontariuszką była niespełna siedmiomiesięczna Nela.

Mar
2 lat temu
Reply to  takt

Słowa nie napisałem o wolontariuszach – pisałem o darczyńcach, to wynika jednoznacznie z fragmentu: „jak ktoś da symboliczną złotówkę na WOŚP”. Czytaj ze zrozumieniem.

Natomiast jeżeli uważasz, że zbieranie pieniędzy przez dzieci, czy nawet niemowlęta, jest złamaniem prawa, to powtarzam: zrób donos gdzie trzeba. Bo jeżeli uważasz to jedynie za zachowanie nieodpowiednie / niegodne itp., to przypomnę, że za dzieci odpowiadają rodzice, więc do nich z pretensjami, nie do mnie.

Mar
2 lat temu
Reply to  Mar

Rozumiem, że to mówieniu nieprawdy lub kłamaniu to tak rzucone było nie wiadomo dlaczego ani po co 😉

oko
2 lat temu
Reply to  Mar

” jak ktoś da symboliczną złotówkę to jakieś sprzęty w szpitalach(UTRZYMYWANYCH Z PODATKÓW)z tego są.”

Mar
2 lat temu
Reply to  oko

No jeszcze by tego brakowało, żeby odbierano nam ponad połowę zarobków w podatkach i nie było nawet szpitali, przychodni itp., w sensie budynków. Bo to co i jak się w tych budynkach odbywa lub nie odbywa to kwestie odrębne.
http://www.rynekzdrowia.pl/Finanse-i-zarzadzanie/Ustrzyki-Dolne-likwidacja-oddzialu-polozniczego-juz-przesadzona,201394,1.html

nFz
2 lat temu
Reply to  Mar

Narodowy Fundusz zdrowia przekaże dodatkowe 900 mln zł na poprawę dostępności świadczeń medycznych. Pieniądze pochodzą z funduszu rezerw.

W ostatni poniedziałek poinformowaliśmy, że 60 pacjentów wymagających natychmiastowego leczenia raka płuca nie otrzymuje refundowanego leczenia, ponieważ w NFZ brakuje pieniędzy na jego finansowanie. Uruchomiliśmy również petycję, w której prosiliśmy Ministerstwo Zdrowia o natychmiastową interwencję.

W dniu wczorajszym pojawiło się zarządzenie Prezesa NFZ w sprawie przeznaczenia dodatkowych 900 mln zł na koszty świadczeń. Z tego połowa będzie przeznaczona na świadczenia nielimitowe. To oznacza, że szpitale otrzymają niezbędne pieniądze, a pacjenci – niezbędne leki.

Mar
2 lat temu
Reply to  nFz

Cieszą takie wiadomości. Niestety jest to zapewnienie tylko części usług, podczas gdy z innymi jest problem. Przykłady podałem w linkach powyżej.

ale
2 lat temu
Reply to  Mar

tylko że: „znaj proporcje mocium panie”…(NFZ a WOŚP) – post „prasa”-również powyżej

Mar
2 lat temu
Reply to  ale

Ale ja nigdzie nie napisałem, że WOŚP ma taką skalę, jak NFZ, ani że w WOŚP-ie wszystko dzieje się dobrze. Chodziło mi o to, że darowizny są dobrowolne – możesz wrzucić, ale nie musisz, a jednak mimo tych wszystkich rzekomych „nieprawidłowości” do szpitali trafia sprzęt. Nie podoba ci się WOŚP – nie musisz dać im nawet złamanego grosza. Przy NFZ nie ma takiego wyboru – chociaż leczysz np. zęby prywatnie, to i tak musisz utrzymywać stomatologię oferowaną przez NFZ.

ale
2 lat temu
Reply to  ale

Ja nie muszę oddać nic i to wiem ale ty możesz oddać wszystko co masz WOŚP BO NIE WIESZ ŻE „wszystkie rzekome „nieprawidłowości” są rzekome czy prawdziwe i wielu takich „mędrców” jak ty robi to z przekory dla państwowych instytucji bo uważają się mędrcami europejskimi a nie znają polskich, naszych realiów.

Mar
2 lat temu
Reply to  ale

Każdy ma prawo do swojego zdania. I tak, wrzuciłem w tym roku do puszki WOŚP. A czy ty dokonałeś już w tym roku dobrowolnej wpłaty na NFZ, niezależnej od podatków które zapłacisz na funkcjonowanie tej instytucji w tym roku?

ale
2 lat temu
Reply to  ale

kretyńskie zapytanie !!!!nie ma dobrowolnych wpłat na NFZ .NFZ jest instytucją państwową nie charytatywną.Twoje rozumne myślenie wysiadło – baj

Mar
2 lat temu
Reply to  ale

To dowaliłeś teraz 😀 Jaki przepis zabrania, żebyś dokonał dobrowolnej wpłaty na rachunek NFZ? Słyszałeś kiedyś o czymś takim jak darowizna?

Mar
2 lat temu
Reply to  ale

Milczysz ale, więc wychodzi na to, że jesteś po prostu skąpy 😉

Babcia Gienia
2 lat temu

O, laboga znowu psubraty szczylały i kury się przestali nieść!

Jasnowidz
2 lat temu

Cenie szlachetność mieszkańców za ofiarność. Z drugiej strony jestem wściekły na państwo że Pan Owsiak ignoruje wezwanie Sądu do przedstawienia dokumentów faktur jego różnych spółek, mrówek, melonów złotych ict..aby oczyścić się z podejrzeń. Jeśli jest kombinatorem państwo nie powinno mu pomagać w przekrętach tylko surowo ukarać że wykorzystuje dobre serce większości rodaków którzy chcą pomagać.

eco
2 lat temu

Świadomość tarnobrzeżan wciąż bardzo niska co robi Owsiak z zebranymi pieniędzmi. Szkoda tych dzieci, które stoją na mrozie z puszkami, ale za to mieliśmy fajerwerki przez 30 minut.

ale
2 lat temu

Do Mar -Sory ale jest możliwa wpłata na NFZ przykład; Zamiast na WOŚP – darowizna na NFZ 10 stycznia 2016 na rachunek bankowy Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia przelałem darowiznę pieniężną 15 zł. Prawdopodobnie była to pierwsza w historii darowizna pieniężna na NFZ. Od co najmniej 2007 roku NFZ w swoich sprawozdaniach nie zawiera pozycji darowizny środków pieniężnych. Otrzymywał darowizny w postaci środków trwałych lub obrotowych, ale nie wyszczególniał darowizn pieniężnych. Oczywiście zanim wykonałem darowiznę upewniłem się czy takie coś przejdzie, czy aby nie dostanę zwrotu. Telefon do centrali skutkuje odpowiedzią: „Jeżeli sobie pan nie kpi, to najlepiej do oddziału właściwego ze względu na Pana zamieszkanie.”Dzwonię więc do Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego w Zielonej Górze, jako najbliższego i odpowiedniego ze względu na właściwość terytorialną. Tam robi się mała konsternacja, bo nikt nigdy o coś takiego nie pytał. Najpierw jestem kierowany do działu dobrowolnych ubezpieczeń zdrowotnych, ale i tam nie wiedzą, odsyłają aż do dyrektora finansowego. W tej chwili zaznaczyłem, że chodzi wyłącznie o darowiznę symboliczną, wedle moich skromnych możliwości.Zamiast na WOŚP – darowizna na NFZ 10 stycznia 2016 na rachunek bankowy Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia przelałem darowiznę pieniężną 15 zł. Prawdopodobnie była to pierwsza w historii darowizna pieniężna… Czytaj więcej »

Mar
2 lat temu
Reply to  ale

Dla mnie to oczywiste, że można przekazać darowiznę na NFZ. Zatem do dzieła „ale”, przekaż dobrowolną darowiznę NFZ-owi, skoro WOŚP jest twoim zdaniem beee.

ale
2 lat temu
Reply to  Mar

To jest przykład epizodyczny od wielu lat takiej wpłaty , ale dla takiego „praktyka” to oczywistość – hahaha . Na jakiej podstawie stwierdziłeś że moim zdaniem WOŚP jest bee ?- to ja na takiej samej- stwierdzam że jesteś napalonym wielbicielem pomocy Owsiakowi wraz z jego familią i fanatycznym wrogiem NFZ.

Mar
2 lat temu
Reply to  ale

Czyli jednak jesteś po prostu skąpy 😉 Natomiast co do mnie, to pokazałem tylko pewne zależności i wskazałem kilka faktów, bez potępiania NFZ ani wielbienia WOŚP. Ale tobie ciężko to ogarnąć rozumem, więc powiem ci wprost: zarówno w WOŚP jak i w NFZ są różne negatywne zjawiska, np. marnowanie funduszy. Tyle że, jak już pisałem, nie ma przymusu płacenia na WOŚP, w przeciwieństwie do NFZ. Jeśli tego nie zrozumiesz, to nie jestem w stanie ci pomóc.

ale
2 lat temu
Reply to  Mar

Nie wydurniaj się z tą pomocą bo jesteś po prostu nie zbyt mądry dla siebie nie mówiąc o obdarowywaniu innych .Twoje opinie zmieniasz w zależności o sytuacji i argumentów oponentów albo powtarzasz banały albo zaprzeczasz sam sobie.(„nie ma przymusu płacenia na WOŚP, w przeciwieństwie do NFZ”-to ty) -przytoczyłem cały art, o dobrowolności wpłat na NFZ).ale mniemanie o sobie masz zawsze bardzo wysokie i notorycznie poniżasz innych (tobie ciężko to ogarnąć rozumem (skąd takie wieści?),więc nie pomagaj innym ale wołaj o pomoc sobie.

Mar
2 lat temu
Reply to  ale

A że WOŚP jest dla ciebie beee, wnioskuję po tym wpisie:
„Ja nie muszę oddać nic i to wiem ale ty możesz oddać wszystko co masz WOŚP BO NIE WIESZ ŻE „wszystkie rzekome „nieprawidłowości” są rzekome czy prawdziwe i wielu takich „mędrców” jak ty robi to z przekory dla państwowych instytucji bo uważają się mędrcami europejskimi a nie znają polskich, naszych realiów.”.

ale
2 lat temu
Reply to  Mar

Twoje wnioski to przeboje w anty-inteligencji – wyrazy ubolewania.

Mar
2 lat temu
Reply to  ale

Jeżeli moje wnioski to „przeboje w anty-inteligencji”, to twój sposób rozumowania to oznaki dobrego upojenia. Zamiast ujadać lepiej przyszykuj i przekaż tę darowiznę na NFZ 😉

ale
2 lat temu
Reply to  Mar

Wykazujesz umiłowanie do piesków, chociaż sam nie jesteś ich zwolennikiem i ich nie hodujesz -jest to naturalna hipokryzja oraz w/w gatunek inteligencji

Mar
2 lat temu
Reply to  ale

Jeżeli nie zatrybiłeś, że moja wypowiedź:
„Za dużo fajerwerków. Kto to widział tak straszyć pieski, kotki i inne zwierzątka. No i te zanieczyszczenia powietrza które trafiły do tarnobrzeskiej atmosfery. 0 ekologii.”
to był sarkazm, to przykro mi z twojego powodu.
Zamiast szukać dziury w całym lepiej przyszykuj i przekaż tę darowiznę na NFZ.

ale
2 lat temu
Reply to  ale

Twoje „umiłowanie do piesków”to odpowiedż na takowe też twoje stwierdzenie : „Zamiast ujadać lepiej przyszykuj..”Wobec takowej CAŁOŚCI- dziury ty sam porobiłeś i z tzw.” trybieniem” nie szokujesz wręcz utwierdzasz już wspomnianą ułomność inteligencji.

Mar
2 lat temu
Reply to  Mar

Ok, teraz już jestem pewien, że polemika z tobą nie ma sensu. Do tej pory nie powiedziałeś, czy ani kiedy przekażesz darowiznę na NFZ, więc masz problemy albo z czytaniem, albo z rozumowaniem, albo z uczciwością. Poza tym czepiasz się słów użytych przez innych, najwyraźniej nie zadając sobie nawet trudu, żeby zajrzeć do słownika. Bo gdybyś zajrzał, to wiedziałbyś, że „ujadać” znaczy nie tylko «o psie: szczekać głośno i zajadle», ale też «złośliwie, napastliwie krytykować» i nie palnąłbyś takiej głupoty, jak w ostatniej swojej wypowiedzi. Rozumiem, że możesz być zadaniowany, ale że zwyczajnie nie wstydzisz się robić z siebie takiego ignoranta – przykre to.

ale
2 lat temu
Reply to  Mar

Świadomie ignoruje twoje przycinki i sugestie o wpłatę, ponieważ jest to moja prywatna sprawa a twoja inteligencja nie „trybi” takowych praw i bezczelnie po chamsku je deptasz.

Mar
2 lat temu
Reply to  Mar

Również dlatego polemika z tobą nie ma sensu, bo jak pada pod twoim adresem niewygodne pytanie czy sugestia, to milczysz w tej kwestii, rzucasz epitetami, zmieniasz wątek, albo jak teraz zasłaniasz się prywatnością. A ja cie nie zapytałem o nazwisko czy adres, tylko „czy ty dokonałeś już w tym roku dobrowolnej wpłaty na NFZ, niezależnej od podatków które zapłacisz na funkcjonowanie tej instytucji w tym roku?”. Dodatkowo gdyby się okazało, że przekazałeś taką darowiznę, to byłaby to dla ciebie chluba a nie ujma, że wspierasz NFZ. Skoro unikasz odpowiedzi, to samo się nasuwa, że jesteś sknerą 😉

ale
2 lat temu
Reply to  Mar

Twoje niecne i niekonsekwentne manewry mają jeden cel – niezależnie od twoich wątpliwych wartości (chluba czy ujma ) bo ja sam o tym decyduje i według moich wartości postępuje – pokazać wyższość i poniżyć. Więc ile potrzebujesz by mnie nie nazywać sknerą ?

Mar
2 lat temu
Reply to  ale

Nie mam już ochoty prowadzić tej bezsensownej polemiki z tobą, więc odpowiem cytując ciebie: „jest to moja prywatna sprawa” 😀

ale
2 lat temu
Reply to  Mar

🙁 a wdzięczność za naukę gdzie?

Mar
2 lat temu
Reply to  Mar

W modlitwie. Dziękuję Bogu, że dzięki Słowu Bożemu staję się co raz lepszym człowiekiem. Ty też możesz się nawrócić i być zbawiony przez Jezusa – Ap 3:20: „Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze Mną.”.

a le
2 lat temu
Reply to  Mar

taka publiczna modlitwa na pokaz to grzech świętokractwa chyba?.

Mar
2 lat temu
Reply to  Mar

Jeżeli zwykłe stwierdzenie „Dziękuję Bogu, że dzięki Słowu Bożemu staję się co raz lepszym człowiekiem.” to dla ciebie publiczna modlitwa na pokaz, to gratuluję rozumu. I na tym skończę, bo dzisiaj pokazałeś w pełni, że jesteś ujadającym ignorantem i rozmowa z tobą nie ma sensu.

a le
2 lat temu
Reply to  Mar

Mar
17 stycznia 2020 at 18:38″”””” W modlitwie. Dziękuję Bogu….””””, — „””””Jeżeli zwykłe stwierdzenie „Dziękuję Bogu, …”””. Podsumowanie — Ludzie, których dopadła niestabilność emocjonalna tracą zdolność logicznego rozumowania. Może to mieć ścisły związek z ich zachowaniem i sposobem mówienia niekiedy przykrych rzeczy itd ….

a le
2 lat temu
Reply to  a le

Wołaj o pomoc

Mar
2 lat temu
Reply to  Mar

Ale bredzisz, masakra 😀 Masz dobry towar. Rób tę darowiznę na NFZ zamiast tak chrzanić.

Lutek
2 lat temu

przepraszam, czy można stąd zadzwonić na miasto?

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
72
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content