Motor Lublin zgłosi do rozgrywek wiosennych K. Ropskiego jako swojego zawodnika – komunikat zarządu lubelskiego klubu

Krzysiek_Ropski_Siarka_Tarnobrzeg

Przedstawiamy komunikat Zarządu Klubu Motor Lublin S.A. odnośnie transferu zawodnika Krzysztofa Ropskiego z Siarki Tarnobrzeg.

Klub Motor Lublin zgodnie z regulacjami zawartymi w Uchwale nr III/54 z dnia 27 marca 2015 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej „Minimalne wymagania dla standardowych kontraktów zawodników w sektorze zawodowej piłki nożnej” wpłacił odstępne za piłkarza Pana Krzysztofa Ropskiego, czyli oznaczoną w kontrakcie kwotę pieniężną umożliwiającą automatyczne rozwiązanie kontraktu w Klubie odstępującym, czyli w Siarce Tarnobrzeg. Dodatkowo Motor Lublin powiadomił klub Siarka Tarnobrzeg o zamiarze skorzystania z tej klauzuli.

Biorąc pod uwagę stanowisko klubu Siarka Tarnobrzeg podwyższanie kwoty odstępnego od zobowiązań (zaległości) klubu względem zawodnika od początku rundy jesiennej (01.07-31.12) oraz rundy wiosennej (01.01-30.06) jest naszym zdaniem niezgodne z ogólnie przyjętymi zasadami tworzenia kontraktów, a w szczególności instrumentu jakim jest wartość odstępnego za zmianę przynależności klubowej. Kwota odstępnego musi być określana według jasnych i czytelnych parametrów (wartości), a nie od kwot / wartości nieznanych klubowi pozyskującemu.

Klub pozyskujący nie ma i nie może mieć wiedzy jaka jest wartość kontraktu pozyskiwanego zawodnika, a tym bardziej kwoty zobowiązań klubu odstępującego wobec zawodnika. Zawodnik także tych kwot nie może ujawniać.

Klub Motor Lublin wykupił Krzysztofa Ropskiego z Siarki Tarnobrzeg, korzystając z klauzuli zawartej w kontrakcie piłkarza.

Klub Motor Lublin nie będzie płacił za zobowiązania Siarki Tarnobrzeg wobec Krzysztofa Ropskiego.

Po zasięgnięciu opinii w odpowiednich strukturach PZPN stanowisko Motoru Lublin jest zgodne z ogólnie obowiązującymi regułami dotyczącymi tworzenia kontraktów zawodniczych.

Postawa klubu Siarka Tarnobrzeg jest dla nas tym bardziej niezrozumiała wobec oficjalnego komunikatu na stronie klubu Siarka Tarnobrzeg. Cytujemy „…Klub z Lublina wykupił Ropskiego z Siarki, korzystając z klauzuli zawartej w kontrakcie piłkarza…”. Analizując oficjalny komunikat klubu Siarka Tarnobrzeg przed jego zamieszczeniem klub Siarka Tarnobrzeg z pewnością dokonał stosownej analizy pod kątem formalnym i prawnym.

Pozwolimy sobie nie komentować udzielenia zgody zawodnikowi na zmianę przynależności klubu od zdania sprzętu sportowego.

Mając na uwadze dobro zawodnika i powagę sytuacji nie będziemy się również odnosili do pytań dziennikarzy, w szczególności z mediów podkarpackich odnośnie wartości zaległości klubu Siarka Tarnobrzeg względem zawodnika Krzysztofa Ropskiego.

Klub Motor Lublin zgłosi do rozgrywek wiosennych Krzysztofa Ropskiego jako zawodnika klubu Motor Lublin.

Zarząd Klubu Motor Lublin S.A.

Subskrybuj
Powiadom o
31 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
OMG
1 rok temu

Ten prezesa to niezły niedorajda . Wstyd tylko robi jak inny klub ma spłacać jego zaległości

gość
1 rok temu

I jeszcze to ,że zawodnik podobno sam nalegał na zapis w kontrakcie o zdaniu sprzętu…

ale jaja
1 rok temu

no to się narobiło wiem ze w klubie jest jak jest ale sam prezes teraz sobie strzelił w kolano i wychodzi co jest grane w klubie i skoro zawodnik sam chce odejesc i klub ma za to kase to po co przedabrzac i teraz kto się z tego bedzie tłumaczył kibice ze tyle wstydu na klub spadło a jak by chciał grac dalej to by tego nie zrobił nikt nie wiedział co dokładnie jest na rzeczy tylko sie domyslał a teraz jest wylana kawa na stół

kibic
1 rok temu

Paweł Majka, prezes Motoru Lublin: Jeśli będzie taka potrzeba podejmiemy możliwe kroki prawne. Krzysztof Ropski: Jestem piłkarzem Motoru czyli Ropski powiedział że jego noga w Tarnobrzegu nie postanie

Deo
1 rok temu

Panowie.koniec amatorstwa.jesli ktoś zachowuje się jak przykładowy prezes LZS to powinien odejść .Jak nie odpowiedni ludzie rządzą to tak jest.wstyd i hańba. Tyle lat co ten klub istnieje to takiej parodi jeszcze nie bylo .Czas brać siły na zamiary.Jesli się nie ma kasy to się nie pcha wyżej na siłę. A miasto powinno w młodzieży inwestować,A nie co roku dopłacać do dziadostwa.Od kiedy jest to spółka nie wychowali Żadnego piłkarza który zrobił by karierę, coś jest nie tak.Niech zarząd się dobrze zastanowi co się dzieje.

kuku
1 rok temu
Reply to  Deo

Czuć w tym zapach Lotnika helikopterem i praktyki w czasie budowy Parku Przemysłowego

Cyrulik Dzikowski
1 rok temu

ANDRZEJ BABULA na Prezesa KLUBU !!!!!!!Wraca ponoc z Anglii ….!!! Tylko BABULA z INDYKIEM -JANDA wyprowadza klub na prosta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kibic siarki tanoprzek
1 rok temu

no to siara tanoprzek po dupie dostanie

KSS
1 rok temu

Motor przedstawił jakieś argumenty, czy „prezes” Dziedzic jakoś się odniesie czy będą kumać i kumać z przrmądrzalym książkopisarzem i g. wielkie (jak zwykle) wykumają………

Magura
1 rok temu

Ktoś tu kręci i próbuje wprowadzać opinię publiczną w błąd.Już Stomil Olsztyn dosadnie ocenił postępowanie prezesa Siarki. Wstyd za takie mataczenie! Zawodnikom w całej Polsce i nie tylko kończą się kontrakty i opinia publiczna zna wartość odstępnego. A w tym wypadku ma niby być złamanie tajemnicy handlowej za ujawnienie tej kwoty?! Moim zdaniem to tylko próba uregulowania długów wobec piłkarza innymi rękami (czytaj Motoru L.) I gdzie Pana honor p. Dziedzic -ręczył Pan, że do Motoru Ropski nie pójdzie!!!

nonseparto
1 rok temu

„Pozwolę sobie odnieść do każdej kwestii. Najlepiej niech w sprawie zaległości wobec piłkarza wypowie się sam piłkarz. Krzysztof Ropski nie uczestniczył w sparingu klubu Siarka Tarnobrzeg. Klauzula odstępnego nie może uwzględniać zapisu o jej podwyższeniu o kwote zobowiązań klubu odstępującego wobec piłkarza, tym bardziej przyszłych. Klub pozyskujący nie może mieć wiedzy jaki jest poziom wynagrodzenia netto, brutto. Jakie są jeśli są premie meczowe wynikające z wewnętrznych regulaminów klubu. Przy takim podejściu klauzula odstępnego jest nie do wykonania przez żaden klub. Klauzula odstępnego musi być sztywna, a nie progresywna czyli zmienna. Taka jak w oficjalnym kalkulatorze PZPN wyliczającym ekwiwalent za piłkarza. Jednocześnie pragnę poinformować, że zawodnik Krzysztof Ropski profilaktycznie stosowne oświadczenie złożył osobiście Prezesowi Siarki i mam nadzieję, że Prezes Dziedzic może to potwierdzić. Jest oczywistym za zdanie sprzetu jest po zmianie klubu a nie przed, na co się powołuje klub Siarka Tarnobrzeg, że rzekomo zawodnik nie spełnił warunków zmiany klubu. Sam osobiście wysłałem w dniu 13 stycznia maila z informacją ze Motor Lublin korzysta z klauzuli odstępnego na oficjalny adres emial Klubu Siarka Tarnobrzeg ze strony internetowej. Z tą informacją zostało wysłane potwierdzenie przelewu. Jeśli będzie taka potrzeba mogę go ujawnić, aby posługiwać się prawdą. Motor Lublin przelał środki na… Czytaj więcej »

nonseparto
1 rok temu

Krzysztof Ropski zdecydował się jednak jeszcze raz zabrać głos w całej sprawie i powiedzieć nam nieco więcej.

– 14 stycznia, dzień po podpisaniu umowy z Motorem Lublin, zadzwoniłem do prezesa Siarki i zrzekłem się wynagrodzenia za styczeń 2020 roku. Klub z Tarnobrzega wciąż jest mi jednak winien zaległe wynagrodzenie za połowę października, listopad oraz grudzień 2019 roku. Dodatkowo 13 stycznia br. Siarka Tarnobrzeg otrzymała informację w formie pisemnej, mailowo, że Motor Lublin skorzystał z klauzuli odstępnego zawartej w mojej umowie, a ja jadę do Lublina. Warunki mojej klauzuli zostały spełnione – powiedział nam najlepszy napastnik grupy czwartej trzeciej ligi z rundy jesiennej.

– W poniedziałek będę w Lublinie na treningu Motoru – dodał Krzysztof Ropski.

nonseparto
1 rok temu

Jestem pewien ze siarka po glebszej analizie sytuacji w tym klubie zostanie zdegradowana do nizszej ligi.

edmund
1 rok temu
Reply to  nonseparto

jestem pewien że burak z pława nie powinien sie tu udzielać

parówka the firm
1 rok temu
Reply to  nonseparto

zANALizował to ciebie twój ojciec jak się kąpałeś w moim jeziorze.

Warszawiak
1 rok temu

Tarnobrzeg to dziura.

nonseparto
1 rok temu

Dziura ? Malo powiedziane.To dziura w dziurze 🙂 Grajdol w grajdole.Wiocha w wielowsi.

edmund
1 rok temu
Reply to  nonseparto

dobrze że to nie wysypisko w lesie zwane pławem

fakty
1 rok temu

Kibice Stali Stalowa Wola otrzymali dziś informację, na którą czekali od kilku miesięcy. Po sporych opóźnieniach z remontem stadionu przy ulicy Hutniczej, klub z powrotem będzie rozgrywał swoje mecze w roli gospodarza w Stalowej Woli.

Działacze Stali ogłosili, że już wkrótce będą znane szczegóły odnośnie sprzedaży karnetów na domowe mecze zespołu. Jednocześnie prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny potwierdził, iż Stalówka pierwsze spotkanie na odnowionym obiekcie rozegra 29 lutego z Bytovią Bytów. Będzie to pierwszy mecz rundy wiosennej piłkarskiej II ligi.

Przez okres remontów większość swoich spotkań w roli gospodarza Stal Stalowa Wola rozgrywała w Boguchwale.

subito
1 rok temu

Graty, toi toiarze zks i tak będą dalej szczać pod murkiem.

fakty
1 rok temu

Ales ty glupi.

fakty
1 rok temu

Ponoć zamykają balkon arenę bo nikt nie chce w tym klubie grac.No bo jak tu grac jak nie chce płacić tylko żebrzą aby inne kluby regulowały wypłaty piłkarzy Siarki Buuuuuu

edmund
1 rok temu
Reply to  fakty

przynajmniej nie oddają zawodników za darmo jak klub z pława oddał dadoka mielcowi

fakty
1 rok temu
Reply to  fakty

Racja, moja Tirówka pławo się nie liczy, za pół roku derby w 3 lidze.

fakty
1 rok temu

Oj ty mój wariacie 🙂 🙂 :0 🙂 🙂

fakty
1 rok temu
Reply to  fakty

nastąpi zmiana nazwy z toi toi arena na cwelówka arena

swiety
1 rok temu
Wacław z Zatorza
1 rok temu

Podobno na otwarcie toi toi areny pierwsze 100 osób do biletu dostanie rowery bez pedałów z napędem nożnym w kolorach tęczy.

tomi
1 rok temu

zachowanie Zarzadu Siarki jest kompromitujace i jeszcze nieuczciwe bo ktos kto nie płaci swoich zobowiazan to złodziej ! Albo alimenciarz ))

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
31
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content