Tarnobrzeg: Centrum Natura 2000 w nowej siedzibie (fotoreportaż oraz video HD)

otwarcie-centrum-natura-2000-tarnobrzeg-2020

Cieszące się dużą popularnością tarnobrzeskie Centrum Natura 2000 zmieniło swoją siedzibę. Placówka zajmująca się głównie szeroko pojętą edukacją ekologiczną, przeniosła się ze skrzydła zamku Tarnowskich do budynku po dawnej ujeżdżalni na terenie parku.

Na powierzchni liczącej 415 m2 mieszczą się: sala z dioramą przyrodniczą, z akwariami, terrariami i paludariami, ogólna, wykładowa oraz sala prehistoryczna, biblioteka/czytelnia, pracownia mikroskopowa i pracownia plastyczna.

Remont kosztował 1 474 770,00 zł, z czego dofinansowanie w wysokości 849 999,99 zł pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju.

Szczegóły w materiale video

foto&video: Piotr Morawski

17
Dodaj komentarz

12 Wątków komentarzy
5 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
16 Autorów komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Borys

Szkoda, że kuchni dworskiej nie wyremontowali łza się w oku kręci jak widzę ten grożący zawaleniem budynek.

Elza

Bo pan konserwator ma w nosie kuchnię dworska gdyż całą uwagę skupił na klepisku na osiedlu centrum jako strefie konserwatorskiej. Wiecej takich obiektów popadło i popada w ruinę za kadencji tego pana. Tylko patrzeć jak kolejne rozsypia sie z hukiem.

TBG

Bo jeden z największych szkodników tego miasta czyli Pan Konserwator ma w nosie kuchnię dworską , tak jak i wiele innych obiektów świadczących o historii tego miasta. Jego hobby to strefa konserwatorska na klepisku na osiedlu centrum,przez tyle czasu blokująca budowę galerii, dzięki czemu jesteśmy pośmiewiskiem okolicznych miejscowości.Reszta niech się wali,niech się pali.

Redzko

Fiu , fiu… no pięknie. Tylko ja się pytam co tam robi ex władca talerzy , otyty pan jajecznica ??? Czyżby wracał do pseudo-polityki. Uchowaj nas Panie XD.

impra za imprą

Przecież wpakowano tam potężne środki finansowe to i przystawki były nie „do pogardzenia” dla takich przyrodników i natura-lczyków ex i pradawnych lecz bliskich PDB.

Miś

Pasują do siebie były Norbi i obecny prezydent. Jeden lubił jaja, drugi sobie z prezydentury jaja robi i z siebie. Żałosne

orzeł

może była smaczna jajecznica?

Mar

Jaką korzyść będą z tego mieli mieszkańcy niezwiązani z obecną plejadą? Bo ja nie widzę takiej rzeczy. Widzę za to ponad 600 000,00 zł, które nie trafiło do mieszkańców w postaci wyrównanej studzienki itp.

Gorzyce

Norbi, Kubuś są wszyscy tylko Grzesia brak

Gość

A czy wiadomo już coś jak wygląda sprawa zwrotu zamku w sądzie w Warszawie? Po co wydawać tam pieniądze jak nie wiadomo jaka będzie przyszłość zamku?

Głodomór

Z czego i w jaki sposób była przyrządzona jajecznica?

Elza

Pan ze zdjęcia nr. 72 – świetna koszula!! Poza tym Centrum Natura – super miejsce! W końcu jako miasto mamy się czym chwalić!

Mieszkaniec

No i dobrze, przynajmniej coś się dzieje w mieście.

owen

Muzeum piękne ale szkoda, że wykorzystane do takiej lanserki.

kościelny z zachrystii

KLASYCZNE LIZANIE SIE PO FIU. TYLKO CO Z TEGO DOBREGO WYNIKA DLA MIESZKAŃCÓW??

Jola

A chociażby to że będę mieć gdzie z dziećmi pójść.A jak ktoś do mnie przyjedzie to też nie będzie wstydu żeby pójść tam na spacer.

Ekolog

A skąd na to pieniądze dla ekologofili. Ktoś trzepie kasę za to gówno.Czasem wyjdą na zewnątrz i pobeczą jak jelenie.