Tarnobrzeg: Rada Kobiet na start!

rada_kobiet1,lH99nrGbpmmEqb2FZaA

Kobiece gremium, którego pierwsze posiedzenie odbyło się 3 lutego 2020 roku, to zespół doradczo – konsultacyjny prezydenta miasta w sprawach społeczno – kulturalnych, a także dotyczących zdrowia wśród kobiet mieszkających w gminie Tarnobrzeg.

Skład osobowy Rady ustalono Zarządzeniem nr 11/2020 Prezydenta Miasta Tarnobrzega z dnia 10 stycznia 2020 r. w sprawie powołania Tarnobrzeskiej Rady Kobiet. W Radzie Kobiet pierwszej kadencji zasiada 24 pań.

Podczas pierwszego posiedzenia panie wyłoniły swoje władze.

Przewodniczącą Rady Kobiet została Katarzyna Paluch, wiceprzewodniczącą Grażyna Potańska, sekretarzem Iwona Dybus – Grosicka, członkiniami zarządu Justyna Uchańska oraz Beata Grzywacz. W radzie zasiadają ponadto: Sławomira Olszewska, Grażyna Urbańska, Bożena Nowak, Halina Zimoląg – Dojka, Dorota Wyrzykowska – Pycior, Anna Kapica – Soodak, Anna Godlewska, Anna Świątek, Renata Serwin, Grażyna Warzyńska, Wiesława Serafin, Marta Kopeć – Bitner, Elżbieta Piejko, Beata Góra, Monika Stępień, Renata Mroczek, Julia Dominik – Słomka, Edyta Potańska, Małgorzata Zych.

Plan pracy Tarnobrzeskiej Rady Kobiet poznamy na kolejnym posiedzeniu, które zapanowano na 24 lutego.

foto&info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
555
1 rok temu

A coś więcej o kobietkach? Bo która czyja wiadomo, tylko dlaczego? 🙂

Alga
1 rok temu

Całkiem ciekawa sprawa. No i oczywiście nasz PDB może się wreszcie poczuć jak rak w gorącej wodzie wykąpany. Wreszcie będzie mógł brylować w całej swojej pełni osobowości. Myślę też, że tym posunięciem szykuje się już teraz na swoją drugą kadencję.
A mnie ciekawi jedno, jest to już kolejna rada w naszym mieście, ale szczególnie preferowana za swoją szczególną inwencję, skład i kreatywność. A co w takim razie z innymi radami, które przez naszego PDB nie były aż tac już na wstępie chwalone, jak ta rada kobiet. Mam tu na myśli rady takie jak: rada seniorów, rada młodzieży czy tez radę do spraw niepełnosprawnych. Zwróćcie uwagę, że powołanie tamtych rad wcale nie było aż tak chwalone i fetowane. Czyżby tamte rady nie były tak kreatywne?
No i jeszcze jedno. Tak mi się przypomniało, że już raz był konflikt miedzy radą seniorów i radą młodzieży. Opiekunem rady młodzieży był niekt inny jak właśnie nasz obecny PDB. Był te ż konflikt między seniorami a niepełnosprawnymi, dla których nie robiło się nic. Przynajmniej tak oni sami mówili nawet głośno i na spotkaniach z nikim innym, jak z obecnym naszym pDB.
Zatem dlaczego pozostałe rady są tak dyskryminowane?

impra za imprą
1 rok temu

Plan pracy i cele to powinny być przygotowane przed powołaniem tej jakże wyczekiwanej i nieodzownej dla PDB rady.Ale patron PDB nie wie po co je powołał a one same też bo i skąd. A tymczasem dwie imprezy zaliczone 1) wręczenie powołania 2)pierwsze posiedzenie, na pusto.Komu potrzebna taka farsa ,

Kikol
1 rok temu

Komu potrzebna taka farsa_ jeśli nie PDB to samym członkiniom tej rady. Jeśl taka rada ma służyć konsultacjami w zakresie kultury, to co robią nasi specjaliści od kultury zatrudnieni w magistracie?

Mar
1 rok temu

To niech teraz Panie prężnie działają, rzecz jasna za darmo, tak jak było mówione. No i czekamy na powołanie rady mężczyzn, zgodnie z art. 32 i 33 Konstytucji RP. Bo chcemy mieć przecież równouprawnienie w Tarnobrzegu, a nie feminizm.

John
1 rok temu

entarze 11

Napisz swój komentarz…
0 / 4000
Gość
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
OPUBLIKUJ
G
Gośćminutę temu
Nareszcie cos sensownego powstalo w miescie , madre inteligentne kobiety wytycza droge ku oswieceniu naszego miasta , powinny namawiac prezydenta na aborcje , w drugiej kolejnosci niech walcza o wolny sąd w tarnobrzegu a jesli nie da sie go uwolnic to go sprywatyzujmy i uniezaleznimy go od tej ohydnej wladzy , pozniej podwyzki dla nauczycieli i rozbudowa budynkow urzedu miasta bo sie nie pomieszcza te wszystkie rady i prezydenty i naczelniki a jak znajda chwilke to niech juz te plandeki zwijaja bo mi sie cos o uszy obilo ze sniegu nie bedzie i psu w dupe 90 tyd

Bartosz Głowacki
1 rok temu

Tego było nam potrzeba! Panie będą doradzać tylko w kwestiach żeńskich czy potrzeba powołać również męskie gremium? A może panie bd przedluzeniem języka swoich mężów już związanych w.przeszlosci z urzędem? Za to całe doradztwo mieszkańcy bd płacić? Zamiast powoływać jakieś „organy” może zapytacie ludzi czego chca..a na pewno chcą przestać czytać o wydawaniu pieniążków na prawo i lewo przez.urzad miasta..

P1
1 rok temu

ta cała rada to czym ma się zajmowąć? dzierganiem na drutach czy coś w tym stylu ??? widać , że włodarze nie mają żadnego pomysłu na rozwój tego biednego miasta wiec robi się tematy zastępcze , a może trzeba było stworzyć rade która by zajęła się rozwojem biznesu przyciąganiem inwestycji do strefy i samego miasta stworzeniem warunków i klimatu do tego żeby tutaj chciał ktoś inwestować ???

Basia
1 rok temu

Dlaczego w tej radzie nie ma Kapusciak żony prezydenta

Opac
1 rok temu

Za darmo i po pracy radzą?????

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content