LIVE: Konferencja prasowa prezydenta Tarnobrzega Dariusza Bożka (zadaj pytanie)

konferencja-prasowa-um-tarnobrzeg-bozek

Portal NadWisłą24.pl zaprasza na transmisję konferencji prasowej prezydenta Tarnobrzega Dariusza Bożka, która odbędzie się w czwartek 6 lutego br., w budynku magistratu. Początek godz.9.

Jak informuje rzecznik W. Lis: „podczas konferencji podsumowane zostaną najistotniejsze działania z roku ubiegłego”.

Jeśli mają Państwo pytania do prezydenta, prosimy o przesłanie ich na adres: redakcja@nadwisla24.pl, lub zamieszczenie w komentarzu pod tą informacją. W miarę możliwości postaramy się je zadać D. Bożkowi.

LIVE:

 

Subskrybuj
Powiadom o
87 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
przedsiębiorca
1 rok temu

Panie Prezydencie, chciałbym zapytać w jaki sposób wspiera Pan lokalnych przedsiębiorców. Pojawiał się Pan przed wyborami chociażby na śniadaniach biznesowych Siarki Tarnobrzeg, gdzie zapewniał Pan o tym, że postara się dbać o dobro lokalnych firm. Wiem, że wiele zleceń, które mogły być realizowane przez tarnobrzeskie firmy są zlecane podmiotom np. z województwa świętokrzyskiego. Dodatkowo wprowadzana „na dniach” strefa PŁATNEGO parkowania utrudni funkcjonowanie wielu firm w jej rejonie.

Mieszkaniec
1 rok temu

Za co urzędnicy dosatali tak wysokie nagrody pieniężne?

Mar
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Doprecyzowałbym: za co konkretnie, proszę podać co najmniej 2 przykłady, np. postęp w sprawie obwodnicy.

urzędnik
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Nie wiesz za co dostaje się nagrodę? Za dobrą i wydajną pracę.

Marek
1 rok temu

Czy ktoś kontroluje stan tych parawanów na wisłostradzie? na niektórych odcinkach jest po kilka pod rząd powyrywanych lub zerwana osłona co stwarza zagrożenie dla kierowców

Mar
1 rok temu

Moje pytania.
1) Dlaczego Gmina chce utworzyć w centrum Tarnobrzega strefy płatnego parkowania, a nie strefy ograniczonego postoju z czasem postoju ograniczonym do 1-1,5 h, będące rozwiązaniem tańszym, prostszym i skuteczniejszym w kwestii rotacji pojazdów na parkingach?
2) Dlaczego do tej pory nie wydzielono fragmentu Placu Bartosza Głowackiego na parkingi miejskie, wbrew programowi wyborczemu Pana Prezydenta?
3) Na kiedy planowane jest ogłoszenie przetargu w celu wyłonienia nowego wykonawcy drogi obwodowej Tarnobrzega?
4) Dlaczego do tej pory nie utworzono żadnej nowej drogi rowerowej na ulicach Tarnobrzega, np. na nadających się do tego chodnikach (m.in. ul. Wyspiańskiego), wbrew programowi wyborczemu Pana Prezydenta?

Marcin
1 rok temu

Ludzie pytajcie. Ostatnia taka konfeerencja była prawie 5 miesięcy temu we wrześniu 2019. Nastepna okazja może być dopiero za rok 😀 Prezydent Bożek po kilku wpadkach unika kontaktu z dziennikarzami zadającymi pytania na które się nie przygotowywał.

MarTar
1 rok temu

Szanowny Panie Prezydencie. W Tarnobrzegu od kilku lat mamy niepokojącą tendencje mianowicie odnotowuje się stały odpływ ludności co niesie ze sobą negatywne reperkusje. Zdaję sobie sprawę ,że jest to zjawisko ogólnopolskie aczkolwiek jest kilka miast tzw.średniej wielkości ( Nowy Sącz, Suwałki, Siedlce , Biała Podlaska) wśród których liczba mieszkańców wzrasta lub utrzymuje się na podobnym poziomie co pokazuje ,że można przeciwdziałać temu zjawisku. Jakie zamierza Pan podjąć kroki w celu odwrócenia lub zatrzymania negatywnego trendu ? Czy miasto ma opracowaną długotrwałą strategię dotyczącą budownictwa wielorodzinnego ? Jak wiemy Tarnobrzeg powierzchniowo jest dużym miastem o jednej z najmniejszych gęstości zaludnienia w przeciwieństwie do sąsiednich miast takich jak Stalowa Wola czy Sandomierz . Czy zamierza Pan w jakikolwiek sposób wykorzystać ten atut ? Ma mam nadzieję,że Pan Prezydent odniesie się do tych pytań i z góry dziękuję za odpowiedź 🙂

tadeuszbl
1 rok temu

Kiedy rozpocznie się budowa galerii przy Sienkiewicza i Warszawskiej ?

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  tadeuszbl

Prezydent pewnie sam nie wie a ty mu zadajesz takie pytanie.

rada kobiet
1 rok temu

CZY I KIEDY ZAMIERZA SIĘ PAN PODDAĆ DO DYMISJI?

Mieszkaniec
1 rok temu

Pytanie
W jakiej wysokości otrzymał nagrodę Zastępca Prezydenta w jakiej wysokości Skarbnik i Sekretarz oraz w jakiej naczelnicy średnio i średnio pozostali pracownicy
Uprzedzam upór Prezydenta do podania danych że względu na ochronę osobowa
Taka ochrona nie istnieje To są osoby wykonujące funkcje publiczne
Dla przypomnienia obecną Sekretarz bardzo krytykowała poprzednika za wysokie wynagrodzenie Czas na przejrzystość Nagrody pewnie się należą tylko mieszkańcy muszą wiedzieć jakie zasady i w ogóle znać prawdę.
Prezydent mówił że oszczędza. To zobaczymy czy też w sprawach nagród jest oszczędny

łukasz
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Odpowiedź na te pytania masz w artykule o nagrodach: „Po 10 tys. zł otrzymali zastępca prezydenta i sekretarz miasta, z kolei skarbnik prezydent przyznał nagrodę rzędu 8 tys. zł.

W zestawieniu nagród dla naczelników, najwięcej bo 6 tys. 200 zł otrzymała naczelnik Wydziału Techniczno – Inwestycyjnego i Drogownictwa, po 6 tys. zł naczelnicy Wydziału Urbanistyki, Architektury i Budownictwa i Wydziału Geodezji i Gospodarki Gruntami, zaś 5.500 tys. zł naczelnik wydziału Organizacji i Partycypacji Społecznej.

13 naczelników otrzymało nagrody rzędu 5 tys. zł, 4 tys. zł dostał naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Sportu i Kultury zaś 3 tys.zł naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska.

Z sześciu nagrodzonych zastępców naczelników najwięcej, bo po 5 tys. zł otrzymali pracownicy Wydziału Budżetu i Finansów oraz Wydziału Techniczno-Inwestycyjny i Drogownictwa, najmniej zaś zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego – 2.5 tys.zł.”

Zainteresowany
1 rok temu

Pytanie
W jakiej formie prowadzona jest obsługa prawna urzędu czy umowy o pracę czy zlecenia czy też kancelarie Czy wybór nastąpił w trybie zamówień publicznych i na jaki czas zawarte są umowy.

orzeł
1 rok temu

1. Czy w obecnej sytuacji finansowej, bez widoków na nowe inwestycje TBS-u, nadal musimy utrzymywać prokurenta? Czy zostały wyciągnięte jakieś konsekwencje wobec poprzedniej pani prezes?
2. Czy i ewentualnie dlaczego, sprawami prawnymi Miasta, nadal zajmują się osoby, które naraziły nas na starty finansowe i wizerunkowe? (mimo rzekomego pokrycia strat finansowych, jestem przekonany, że gdyby nie burza medialna, nikt by o tym nie wspomniał ani nie oddał złotówki)
3. Czy podjęto jakieś kroki w sprawie hotelu w Machowie (program wyborczy)
4. Skoro nie dostał Pan rocznej „nagrody”, oznacz to, że Pan na nią nie zasłużył, niczym się Pan nie wyróżniał?

Swoją drogą lepiej by było zadawać pytania na mejla, prezydenci nie robili by posiedzonka i nie przygotowywali się z odpowiedziami 🙂

Mar
1 rok temu
Reply to  orzeł

A niech się przygotowują, na niektóre kwestie nie ma usprawiedliwienia, a bujdy, odwracanie kota ogonem, ogólniki czy przemilczenia ludzie inteligentni wyłapią. Np. schodzenie z zadłużenia przez zaciąganie zobowiązań: trzeba mieć poważne ograniczenia, żeby łyknąć takie brednie.

gość
1 rok temu
Reply to  Mar

Ja wysłałem redakcji NW24 pytania e-mailem, nie chcę aby prezydent znał ich treść przed konferencją 🙂

Kutombo
1 rok temu

Czy władze Tarnobrzega robią cokolwiek aby sprowadzić inwestorów którzy dadzą prace mieszkańcom naszego miasta???

Konus
1 rok temu
Reply to  Kutombo

Jak tak to konkretnie jakie??? Tylko konkretnie bez bawełny nie owinie

Gosc
1 rok temu

Polityka to czyste emocje jak wiadomo.Proszę ochłonąć i zerknać czego konferencja dotyczy i zadawać pytania na temat.Myślenie nie boli

Konus
1 rok temu
Reply to  Gosc

Niektórzy boją się trudnych pytań, ale po to one są by uspokoić rozgrzane emocje.

Jan B
1 rok temu

Co z obwodnicą Tarnobrzega, co z pieniędzmi i planami ?
Kiedy konkretna asfaltowa droga nad jeziorem Tbg?
Może tak ścieżka rowerowa dla mieszkańców w stronę cmentarza w Dobowie?
Może by tak zrobić drogę rowerową przez Zwierzyniec ?
Co z dworcem PKP? Wiem że był plan aby pozyskać ten obiekt od PKP dla miasta.
Jakieś plany antysmogowe w Tbg? Wymiana pieców „kopciuchów” ewentualnie jakiś zakaz palenia byle czym.

Tom
1 rok temu

Panie prezydencie, co z budową galerii na Sikorskiego? I co z planowaną drugą galerią Karuzela? Jak wyglądają ich sytuacje?

Konus
1 rok temu
Reply to  Tom

Co z mostem na Wiśle bo prom pływa od czasów końca II wojny – chyba czas to zmienić??? Nie sądzi Pan

Konus
1 rok temu
Reply to  Konus

Jedyne miasto tej wielkości, które nie ma w centrum mostu na Wiśle – to efekt zaniedbań poprzedników. Czy Pan coś zmieni w tej sprawie??? burmistrz Koprzywnicy przyjdzie z pomocną dłonią

Slash
1 rok temu
Reply to  Konus

Jak nie miasto, to państwo wybuduje nam ten most wraz z planowaną trasą S74 która ma przebiegać pomiędzy Tarnobrzegiem a Sandomierzem. Jednak kiedy to dojdzie do skutku to jest pytanie. Z konkretnymi planami tej trasy można zapoznać się na stronie GDDKiA tutaj – https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/7940/s74-opatow-nisko.

wielopole
1 rok temu

Z ilu odbytych spotkań i z kim są jakiekolwiek nadzieje (bo efektów nie ma) na jakieś postępy w rozwoju miasta?

Mark
1 rok temu

Jestem przekonany, że po takiej reklamie konferencja odbędzie się w konwencji oświadczenia Prezydenta i nie będzie możliwości zadawania pytań.

kilwater
1 rok temu

Droga redakcjo proszę o zadanie następujących pytań 1. Dlaczego „w ramach oszczedności” zwolniono z MOSIR-u najbardziej kompetentnego człowieka w sprawie Jeziora Tarnobrzeskiego a nastepnie na jego miejsce przyjęto 3dniowego prezesa TTBS który w niczym się nie orientuje ? 2. Dlaczego nie pozyskuje się środków europejskich na infranstrukturę wokól Jeziora tylko de facto sprzedaje się ostatni majątek miejski w postaci wodociągów który będą musieli odkupić mieszkańcy płacąc horrendalne stawki za wodę ? 3. Jakie są konkretne efekty podpisywanego szumnie Czwórmiasta ? 4.Dlaczego w Rejonie Dróg Miejskich wiceprezesem został kumpel prezydenta Pluty Kazimierz I. z Baranowa i jakie są jego kompetencje w drogownictwie ? 5.Dlaczego w tej samej spółce gminę Tarnobrzeg reprezentuje Dariusz B który ani nie mieszka ani pracuje w naszym mieście a jego kontakt z drogami polega na tym że wozi prezydenta Plutę na zebrania PO ? 6. Czy w ramach wspierania młodych do rady nadzorczej Kopalni Machów prezydent powołał ponad 70 letnią staruszkę króra nigdy nic wspólnego z górnictwem nie miała. Za to jako dyrektor ODN dawała zarobić PDB duże pieniądze na umowy zlecenia co widać w jego deklaracjach majątkowych. 7. Po co powoływane są fikcyjne ciała typu Rada Kobiet gdzie dostają się osoby które przepadły w wyborach samorządowych… Czytaj więcej »

Mark
1 rok temu
Reply to  kilwater

Pozwolę sobie odpowiedzieć na pytania tak jakbym to ja był Prezydentem Miasta Tarnobrzega.

1. Bo tak uważam za słuszne.
2. Pytanie z tezą i hejt. Poza tym zarzuty w nim stawiane nie mają oparcia w faktach.
3. „Pracujemy, rozmawiamy.”
4. Kandydat w wewnętrznym postępowaniu wykazał się największymi kompetencjami spośród rozpatrywanej jednej kandydatury.
5. Decyzje personalne leżą w kompetencjach Prezydenta i nikt mu nie będzie wskazywał ani zabraniał zatrudniania kogokolwiek.
6. Wypominanie komus wieku jest ciosem poniżej pasa. Zatrudniona osoba posiada wszelkie niezbędne kompetencje do piastowania powierzonego stanowiska.
7. Bo tak było obiecane podczas kampanii wyborczej. Uważamm, że Prezydent w 100% wywiązał się ze złożonej obietnicy.
8. Tutaj muszę się poddać i pozostawić głos adresatowi pytania.
9. Wszystkie decyzje podejmowane są w pełni zgodnie ze schematem organizacyjnym Urzędu Miasta oraz z obowiązującymi przepisami ustawowymi.

Magura
1 rok temu

Czy ma Pan w planach pomoc w reaktywacji sekcji koszykówki? Czy dalej Pan zamierza dotować prywatną spółkę piłki nożnej bez żadnych możliwości decyzyjnych dotyczących podmiotu,na który idą pieniądze mieszkańców?

Mark
1 rok temu
Reply to  Magura

Czy sekcja koszykówki nie była przypadkiem też Spółką Akcyjną?

lol
1 rok temu

TY się tam wypróżnij, bo masz ucisk na głowę, bo o mózgu nie wspomnę.

orzeł
1 rok temu

1. Czy można by utworzyć również rady takie jak rada ludzi zmotoryzowanych, niezmotoryzowanych, rowerzystów?
2. Czy Pański wywiad radiowy, prowadzony przez żonę Pana podwładnego, przyjętego w dodatku przez Pana nie przypomina wywiadów posłów Pis-u w TVP?

też belfer
1 rok temu

A czy nie jest Panu tak po ludzku i męsku wstyd za te wszystkie niedotrzymane obietnice, kłamstwa, krętacwa, kombinacje, za nepotyzm, kolesiostwo, upartyjnienie, nieudolnośc, niekompetencję, brak wizji i chęci do pracy ? Jacy będą nasi wychowankowie kiedy dajemy im taki przykład ? Piekne słowka to za mało, sobą trzeba dać świadectwo.

orzeł
1 rok temu

czy udział w radiowym wywiadzie, z pytaniami meilowymi od słuchaczy, prowadzonym przez żonę swojego podwładnego, zatrudnionego w dodatku przez Pana, nie przypomina Panu wywiadów w TVP z politykami PIS-U

Pytający poważnie
1 rok temu

Ważne pytanie
Panie Prezydencie ile do tej pory miasto i spółka wodociągi poniosły koszt w sprzedaży udziałów spółki Wodociągi Ile kasy poszło na ekspertyzy prawne i ekonomiczne dla kancelarii warszawskich
Tylko prawdziwe kwoty w trybie informacji publicznej

Prawda
1 rok temu

Pytanie Ile miasto odzyskało do tej pory kasy z komornika Kto je spłaca To jest też informacja publiczna.

Gość z Rzeszowa
1 rok temu

Pytanie Czy w Tarnobrzegu nie ma mecenasow tylko trzeba zatrudniać z Rzeszowa o Warszawy Czy Ci z Warszawy to eksperci od sprzedaży wodociągów.?

Urzędnik
1 rok temu

Pytanie
Konkretnie za co sekretarz dostała najwyższa nagrodę Bo nie za reorganizacje urzędu? Może za dezorganizacje? Proszę o odpowiedź

Tarnobrzeżanin
1 rok temu

Pytania do Pana Prezydenta: I. TRANSPORT i KOMUNIKACJA 1. Kiedy zostanie wyremontowany budynek Dworca PKP (wraz z dostosowaniem go do obsługi podróżnych) i jakie działania w tej sprawie podjął Pan przez ponad rok swojej prezydentury? 2. Czy, a jeśli tak – to kiedy, powstanie centrum komunikacyjne miasta – z dworcem autobusowym należącym do miasta (a nie prywatnego przedsiębiorcy, gdzie nie ma nawet napisu „Tarnobrzeg”), zajezdnią autobusów komunikacji miejskiej oraz parkingiem? 3. Kiedy powstanie w naszym mieście spółka MPK należąca do miasta, dlaczego Tarnobrzeg ma od lat najgorszą komunikację miejską w Polsce, z najstarszym taborem (niespełniającym, zdaniem wielu mieszkańców, norm BHP), a nie są widoczne żadne działania mające na celu zmianę tego stanu? 4. Czy w kontekście planowanej „obwodnicy”, biegnącej po stronie zachodniej torów kolejowych i odcinającej od miasta dworzec PKP oraz kilka osiedli (np. Mokrzyszów), nie uważa Pan, że ta inwestycja przyniesie miastu więcej szkód niż korzyści? 5. Czy zastanawiał się Pan nad możliwymi korkami na wiadukcie nad torami po powstaniu Galerii Karuzela (oczywiście jeśli powstanie)? 6. Kiedy Tarnobrzeg może doczekać się drogi ekspresowej S74 i czy planowana „obwodnica” będzie do niej wpięta? 7. Czy władze miasta podejmują z innymi samorządami (np. Radomiem, Rzeszowem, Ostrowcem Świętokrzyskim, Sandomierzem i Stalową Wolą)… Czytaj więcej »

a to ciekawe
1 rok temu

„Pewnie wszystkich pytań nie uda się zadać, bo Pan Prezydent będzie się głupio uśmiechał i przewracał oczami”

Jak to pięknie brzmi, napisać pytania a potem ocenić człowieka – Brawo.

Nie masz odwagi sam na korytarzu zadać tych pytań ?
Jak widzisz Pana Prezydenta to kłaniasz sie w pas mało nie fikniesz do przodu. Twój donośny głos to słychać na wszystkich piętrach

Tarnobrzeżanin
1 rok temu

Szanowni Państwo,
nie mogę dodać komentarza ze swoimi pytaniami. Pojawia się komunikat, że wykryto duplikat komentarza, chociaż nie widnieje on pod artykułem. Czy można prosić o jego umieszczenie? Z góry dziękuję 🙂

Bartosz Głowacki
1 rok temu

Miasto mocno inwestuje, cały czas czytamy o różnych wydatkach.

Pytanie: Ile nowych miejsc pracy powstało wraz z tymi inwestycjami podczas pańskiej kadencji?

Tarnobrzezanin II
1 rok temu

Pytanie
Dlaczego prezydent najpierw ogłasza mieszkańcom że w ramach oszczędności nie przyzna nagród dla urzędników a następnie nagrody te przyznaje nie mówiąc o tym mieszkańcom
I dalej dlaczego dopiero jak organizacja wystąpiła o ujawnienie wysokości nagród zostały upublicznione
Czy Pan Prezydent wie że w bogatszych miastach nagród się nie wypłaca.
Czy według niego nagroda w wysokości 10tys i nagroda tzw 13w takiej wysokości jest adekwatna do wysiłku tych dwóch urzędników w pracy na rzecz rozwoju miasta

kościelny z zachrystii
1 rok temu

dlaczego okłamał pan nauczycieli ??i czy nie wstyd panu żyć ze świadomością, że oszukał pan kolegów po fachu ??

kościelny z zachrystii
1 rok temu

czy dzisiaj tez pan strzeli focha i nie będzie odpowiadał na pytania i wyjdzie ??

Krysia
1 rok temu

Dlaczego ciecie i sprzątaczki z Liceum Kopernika w Tarnobrzegu nie segregują śmieci?
A jeden ciec nawet bawi się w kukułkę podrzucając z jakiejś knajpy resztki?
Tam ciągle otwarty śmietnik warto sprawdzić..

Jedni muszą a drodzy co?
Jak wszyscy segregujemy to wszyscy bez wyjątków!

Andrzej
1 rok temu

Ustawa zabrania prezydentom powoływania doradców i asystentów
A jednak powołał pan zarządzeniem pana Grzegorza Moorthi na doradcę przy sprawie zastawiania udziałów w Tarnobrzeskich Wodociągach.

Dlaczego?

I jakie wynagrodzenie z kasy miasta otrzymał pan Moorthi?

Skandal
1 rok temu
Reply to  Andrzej

Jeżeli to prawda to skandal przecież do sprzedaży udziałów były zawarte umowy z kancelariami prawnymi i konsultingowymi
To trzeba sprawdzić w trybie pilnym

Bartek
1 rok temu

Panie Prezydencie, skoro mówi Pan, że dokapitalizował Pan RDM po to, żeby miał więcej urządzeń i był spółką bardziej konkurencyjną, jednocześnie przekazując RDM zadania sprzątania miasta, to ile miasto na tym zaoszczędziło i na co będą przeznaczone te oszczędności?

Pracownik
1 rok temu

Panie Prezydencie koszt parkowania dla osób które pracują w centrum i dojeżdżają według Waszych propozycji to ponad 500 zł miesięcznie za 8 godz. Jak Pan widzi rozwiązanie tego problemu? To dyskryminacja osób dojeżdżających i pracujących w centrum.

Maksiu
1 rok temu
Reply to  Pracownik

Bo taki jest zamysł tej propozycji. By nie blokować parkingów na określonych miejscach przez 8 godzin tak by mogli z nich korzystać klienci, interesanci czy pacjenci.

Pracownik
1 rok temu
Reply to  Maksiu

To gdzie mają parkować osoby pracujące w centrum? Ciekawe kto tych petentów, klientów,pacjentów obsługuje… pracownik też człowiek troche empatii… najlepiej utrudnić mu żywot z przybyciem do pracy żeby był permanentnie poirytowany i „miło” sfrustrowany obsługiwał klientów.
Abonament ma dotyczyć nie wszystkich mieszkańców Tbg tylko wybranych mieszkających przy strefie reszta płaci za godziny… taka została podana informacja w straży miejskiej, no to coś tu nie jest doprecyzowane i miejmy nadzieję, że to nie przejdzie. Strefy utrudnią życie przy okolicznych ulicach poza strefą.

Pracownik
1 rok temu
Reply to  Pracownik

Proponuję rozpoznac możliwość uniważnienia przez marszałka uchwały RM w sprawie parkomatów ze względu na ograniczanie praw o obywateli, pracowików dojżdżających do pracy w rejonie centru.

demokracja?
1 rok temu
Reply to  Pracownik

Ludzie trochę umiaru z tą nowoczesnością tęczową i „ograniczeniem praw pracowników w centrum” jest ich bodaj dwudziestu, mieszkańców tysiące – mniejszość ma prawa – większość nie, homoseksualista wygrywa hetero nie.

Bartek
1 rok temu

Czy Pan Prezydent, skoro ma czas do 10:30, pozwoli zadawać pytania swojemu Zastępcy i urzędnikom? Przecież chce wszystko wyjaśnić…

Bartek
1 rok temu
Reply to  Bartek

Niestety Pan prezydent tak zajęty, pracownicy zapracowani ( nagrody dostali) i mitrężyli czas na konferencji Pana Prezydenta, bezproduktywnie słuchając Pana Prezydenta.

Pracownik
1 rok temu

Skoro Pan Prezydent jest taki pewny pomysłu dot. Płatnych stref parkingu niech pozwoli zadecydować o tym mieszkańcom miasta w drodze ogólnodostępnego REFERENDUM. Opieranie swojej opinii o ilość e-maili które wpłynęły w tym temacie nie jest miarodajne.

Sluchacz
1 rok temu

Ale bełkot

Bartek
1 rok temu

Droga redakcjo, a może Pan prezydent by na piśmie określił, co zrobił od początku kadencji, oprócz ekranów ochronnych w mieście przed ślimakami.

Bartek
1 rok temu
Reply to  Bartek

Dodam, że chwaląc się otwarciem Natura i takie tam, stojąc na zdjęciu z byłym prezydentem od jajecznicy ( pazernym, jak ślimaki na rośliny), to zna się na zagrożeniach. Największa inwestycja to plandeki.

ryk
1 rok temu

Jakim trzeba być ignorantem i manipulatorem by twierdzić że 1) tarnobrzeżanie zagłosowali na projekt obywatelskim „widno i bezpiecznie” i to daje prawo do stwierdzenia że ludzie na pierwszym planie potrzebują doświetlenia ulic ledami i usprawiedliwiać w ten sposób wzięcie kredytu

Taki tamtaram
1 rok temu

Pozdro hejterom,flustratów,nieudacznikom I innym ciamcaramciom którzy liczą ze Prezydent rozwiąże ich problemy.Do roboty a nie tracić czas na wylewanie swoich flustracji.Były wybory to było startowac bo z takimi pomysłam to dziś Wisła miodem i mlekiem by płyneła a tak kicha została Wam klawiatura laptopka i gwiazdorzenie na tym forum.Kumacie

rikitikita
1 rok temu
Reply to  Taki tamtaram

a ja gardzę wazeliniarzami wszelkiego gatunku

Mar
1 rok temu
Reply to  Taki tamtaram

Jak tam w korycie? Dość dużo karmy?

Jan b.
1 rok temu

Ale bufon i cwaniak z tego prezydenta. Masakra, jego arogancja przechodzi wszelkie granice.
Oj tak tak fachowców ma bo miasto kwitnie jak nigdy.
Żenujący poziom konferencji.

skandal
1 rok temu

Co za dziadostwo żeby dziennikarze latali z mikrofonami jak małpy po całej sali. Konferencję przygotował Urząd Miasta czy kramarz na bazarze?

pol
1 rok temu

Słuchając tej konferencji prezydent ładnie mówi o „odpowiedzialności za pieniądze”, że łatwo wydawać cudze pieniądze wspominając np. lodowisko na placu, mówi też o zmniejszaniu zatrudnienia w urzędzie, jednak o umowach zlecenie to już ani słowa. I okazuje się, że mamy w mieście tyle wydarzeń kulturalnych, jeździmy na tyle targów, że potrzebujemy DWÓCH fotografów, jeden na etacie (który powinien ogarnąć na luziku wszystko) i jeden na zlecenia, no kur…a kpina. Parkowanie na placu? Czy prezydent myślał o plamach oleju, które większość „aut” pozostawia po sobie? Jak te plamy będą wyglądały przy świeżo odmalowanym Bartoszu w soboty i niedziele, kiedy to ma być zakaz parkowania na placu? Proponuję „Bartka” odwrócić w drugą stronę, żeby na to nie patrzył. Mimika vice to po prostu dramat, widać, że konferencje go wku…ją a tu jeszcze ktoś śmie zadawać niewygodne pytania. Prz okazji, chwała NW24, bez waz większość ludzi nie wiedziałaby wielu rzeczy bo jak wiadomo inne „media” z wiadomych powodów nie mogą zadać niewygodnych pytań. Standardem chyba też jest, że prezydent zaraz ma ważne sprawy, spotkania i zaraz trzeba kończyć ograniczając czas na pytania. Trochę sobie sam pozadaje pytania, na które z przykąsem czy też niby żartobliwie sam na nie odpowie, kilka pauz, pare pytań… Czytaj więcej »

pol
1 rok temu

aa i prezesa TBS-u oczywiście brak, znów wysłał pomagiera, może by tak prokurenta zrobić prezesem? dług wyborczy byłby spłacony i pare tysi by zostało

Mar
1 rok temu

Jeżeli ktoś po tej konferencji nie dostrzega jeszcze propagandy sukcesu w wykonaniu obecnej plejady, no to jego problem. Dla przykładu odpowiedź Pana Prezydenta na pytanie w sprawie stref płatnego parkowania. Podał właściwie tylko jeden argument w postaci przeparkowywania co pół godziny. Tyle że po pierwsze dotyczy to raczej strefy płatnego parkowania niż strefy ograniczonego postoju, po drugie aż takich spryciarzy jest znikoma ilość, po trzecie wystarczyłby zapis w uchwale rady miasta na ten temat, że po odbyciu postoju należy odjechać z danego parkingu na co najmniej 1 h, a po czwarte przecież parkowanie byłoby kontrolowane przez straż miejską. Podobnie można rozłożyć także inne zagadnienia poruszone na konferencji. Przy okazji dziękuję dziennikarzom za zadanie pytań, szczególnie tych niewygodnych.

orzeł
1 rok temu
Reply to  Mar

„spryciarz” będzie też zmieniał miejsce co godzinę, żeby za kolejną nie płacić więcej niż 1 zł czyli tyle „3/4 wody mineralnej” 🙂

łukasz
1 rok temu
Reply to  orzeł

Więcej wyda na paliwo za „przeparkowanie” i starci czasu na latanie po parkometrach aby zaoszczędzić 1 zł. Za takich debili prezydent Bożek uważa mieszkańców? Skoro ten 1 złotych to tak mało(jedyne 3/4 półlitrowej wody) to po co wyciąga po niego łapska?

Mar
1 rok temu
Reply to  orzeł

Chyba nie zrozumiałeś. Gdyby były strefy ograniczonego postoju i podany przeze mnie zapis w uchwale, to po upływie maksymalnie dopuszczalnego czasu postoju należałoby odjechać z danego parkingu na minimum godzinę. Oczywiście możnaby kombinować i zaparkować auto na innym parkingu w pobliżu, ale po pierwsze robiliby tak tylko pojedynczy spryciarze, a po drugie nawet wtedy rotacja pojazdów zostałaby zachowana.

Skoro jednak ten przykład z dzisiejszej konferencji do Ciebie nie przemówił, to podam inny. Wydzielenie fragmentu Placu Bartosza Głowackiego na parkingi miejskie, zgodnie z programem wyborczym Pana Prezydenta. Pan Prezydent powiedział po pierwsze, że program jest na 5 lat. To ile jeszcze im zejdzie z tak prostą i tanią rzeczą – rok, 2 lata, czy ile? Po drugie zostało powiedziane, że trwają teraz konsultacje na ten temat. Czy zatem to jest punkt programu wyborczego, za którym m.in. głosowała większość głosujących w wyborach na prezydenta miasta, czy tylko temat do konsultacji? Jakieś takie nieśmiałe to wszystko.

jest inna mozliwosc
1 rok temu

Proponuje aby na czasie zorganizowac czat live albo koferencje live za pomoca ktoregos portalu tbg-u bo odpowiedzial na pytania na ktore chcial odpowiedziec a pozostale zostaly bez odpowiedzi bo mial raptem 90 min czasu uwazam to jest niezwaga mieszkancow bo sa plany ale kiedy dostana zralizowane to tego nie wiem kiedy sie dowiemy i kto moze cos takiego ogarnac

jabol
1 rok temu

a pies pluto sie smieje

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
87
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content