Prezydent Bożek niczym prezes Kaczyński?

prezydent Dariusz Bożek

– Jeżeli ktoś prowadzi własny biznes, nie stać go na miejsce parkingowe za 50 zł, to chyba powinien trochę bardziej starać się w biznesie, tak mnie się wydaje – powiedział w trakcie wczorajszej konferencji prasowej prezydent Bożek, w związku z pytaniem o wysokość opłat za miesięczną kartę abonamentową wydawaną dla przedsiębiorcy, w planowanych strefach płatnego parkowania.

Ton tej wypowiedzi przypomina tę z 2017 roku, w której to Jarosław Kaczyński wyraźnie powiedział, co się stanie z tymi, którzy nie nauczą się funkcjonować w nowym systemie i którym nie starcza na zapłacenie ZUS.

– Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że istnieje państwo, że istnieją inni, to wszystko trzeba brać pod uwagę. Jeśli ktoś nie jest w stanie prowadzić działalności gospodarczej w takich warunkach, to znaczy, że się do niej po prostu nie nadaje – mówił Jarosław Kaczyński podczas wystąpienia wygłoszonego w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w trakcie konferencji gospodarczej zatytułowanej „Odpowiedzialność przedsiębiorców za Polskę”.

A Wy co o tym sądzicie?

Subskrybuj
Powiadom o
83 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil
1 rok temu

A niech mi ktoś powie czy to nie jest prawdą? Co dzisiaj znaczy to 50 zl, na dodatek brutto na cały miesiąc. Przedsiębiorca dostanie fakturę, VAT odliczy, od podatku dochodowego wydatek odliczy. Czy to 50 zł to aż taki majątek? Więcej spali paliwa szukając wolnego miejsca przez miesiąc niż to jest warte.

Mar
1 rok temu
Reply to  Kamil

To będzie tak naprawdę zryczałtowana opłata miesięczna, żeby przedsiębiorca nie musiał ganiać do parkomatu parkując tam gdzie ma swój biznes. Także będzie istniała możliwość, że przedsiębiorca przyjedzie, a wszystkie miejsca na danym parkingu będą akurat zajęte i co mu da wtedy opłacony abonament? Gdyby za to 50 zł miesięcznie było zastrzeżone stanowisko parkingowe, to ok.

Oj
1 rok temu
Reply to  Mar

Jak będzie miał zajęte miejsca to znaczy że słabo prowadzi biznes że konkurencja mu zajęłą miejsca. Logika urzędnika wiesz.

Mar
1 rok temu
Reply to  Mar

Tak, amator zamiast się dorobić i wykupić konkurencję, to w jakąś księgarnię się bawi czy coś podobnego 😉

laik
1 rok temu

Uważam, że cena dla przedsiębiorców nie jest wygórowana. Można nazwać ją nawet śmieszną. Wygląda na to, że redakcja nie ma się czego czepić i swoim sposobem próbuje wsadzić kij w mrowisko.

O. Mateusz
1 rok temu
Reply to  laik

Ani to ignorancja ani czepialstwo, ten temat akurat jest wart opisania.
Jasne, że 50 zł to tyle co pół litra na dwóch (czyli nic).
Ale skoro to jest nic, to dlaczego mamy płacić to nic…?

Cóż to za Prezydent, że nie umie inaczej znaleźć środków tylko np. z mojej czy innych kieszeni? Może nie jest odpowiedni na to stanowisko?
Czy czasem jako przedsiębiorcy nie za często płacimy tzw. nic?

laik
1 rok temu
Reply to  O. Mateusz

To po co zatem wałkowanie tematu braku miejsc parkingowych? Nie płacić, szukać godzinami i nie mieć pretensji! Każdy kto będzie chciał się zmierzyć z tym tematem trafi na jakiś beton. Mogę zrozumieć, że ktoś ma płacić 50 zł i się burzy, tylko będzie stał całymi dniami pod swoim miejscem pracy. O co to larum?

gość
1 rok temu
Reply to  laik

uważasz że cena nie jest wygórowana? Powiedz to temu który musi opłacic kartę na np. 3 samochody, rocznie to 1800zł mało? A klienci aby nie płacić pojadą do konkurencji poza centrum aby nie płacić za parking. Obecny prezydent który był całe życie na garnuszku państwa i pracował po 20 godziny tygodniowo dziś będzie wypowiadał się w sprawach biznesu. Farsa. Zero szacunku dla przedsiębiorców ale czego oczekiwać od najmądrzejszego, nieomylnego nauczyciela… Bo przecież wszystkie miasta tak mają… W ten sposób szuka się pieniędzy w kieszeniach mieszkańców aby później mógł wypłacić swoim po nagrodzie?

laik
1 rok temu
Reply to  gość

Jak się nie ma argumentów deprecjonuje się osoby. Uważasz, że praca nauczyciela, sprzątaczki, urzędnika, pielęgniarki czy kogoś z budżetówki jest nic nie warta, bo nic nie wytwarza? Tylko ktoś, kto pracuje w produkcji lub biznesie zasługuje na szacunek? Brawo! Żal mi takich ludzi.

prowokacja
1 rok temu

Trzeba być ograniczonym ignorantem by porównać te wypowiedzi prezentujące zupełnie inne sensy ,mówiące zupełnie o innych rzeczach.

Biznesmen
1 rok temu

50 zł / miesiąc to niecałe 1,5 zł dziennie

Tarnobrzeżanin
1 rok temu

Poziom Państwa newsów jest na coraz bardziej żenującym poziomie.
Pozdrawiam

ssssspadaj
1 rok temu

Bozek,wez sie za robote nieudaczniku

!!!
1 rok temu
Reply to  ssssspadaj

Ty spadaj udaczniku i szczęśliwy człowieku życzliwie nastawiony do ludzi.

stopa
1 rok temu

ale „podbudowali” Bożka co tu porównywać —przecież do pięt prezesowi nie sięga 🙁

Teresa
1 rok temu

Proszę nie porównywać naszego Prezydenta do swojego idola. Żenada i dno.

stopa
1 rok temu
Reply to  Teresa

niezbyt jasno to wyraziłaś. Żenada i dno Bożka zwłaszcza przy wypowiedzi o sukcesach jego podwładnych w U.M.

Teresa
1 rok temu
Reply to  stopa

Żenada i dno portalu ( choć za nim stoją ponoć ludzie)

Bozo
1 rok temu

Oho. Urzędasy zaczęły atakować w komentarzach

Żenada
1 rok temu

Zatrważająco niski poziom „dziennikarstwa”. Portal, chełpiący się swoją bezpartyjnością porównuje obecnego włodarza miasta do prezesa Pis, świadczy o nieumiejętnej krytyce zarówno DB, jak i partii rządzącej. Cały obiektywizm…

dawny uczeń
1 rok temu
Reply to  Żenada

Zaślepieni nie potrafią nawet samodzielnie myśleć i czytać ze zrozumieniem. Portal pyta o zdanie internautów dotyczące kontrowersyjnej wypowiedzi włodarza. Miedzy innymi dlatego możesz się wypowiedzieć. To że głupio to już inna sprawa

Romano
1 rok temu
Reply to  dawny uczeń

Kwestia sporna kto jest osobą rzekomo „zaślepioną”. Tekst w niewybredny sposób tworzy niepotrzebne insynuacje, i ja, jako zwykły mieszkaniec Tarnobrzega pracujący poza miastem, już mam dosyć czytania co drugiego artykułu dotyczącego krytyki obecnej władzy. Niekiedy zarzuty są konstruktywne, jednakże coraz powszechniej bywają one błahe, jak w tym przypadku.

Oj
1 rok temu

Czego się spodziewać po kimś kto w zyciu firmy nie prowadził i myśli że pieniądze się biorą z nieba 🙂

Pracownik
1 rok temu

Ludzie gdyby 50 zł to był jedyny koszt prowadzenia działalności to zapewne zapłacili by i 300 zł za ten parking. Problem w tym, że to kolejne koszty do kosztów. Tarnobrzeski biznes umiera więc dobijamy go kolejnymi kosztami. Przedsiębiorcy pchają się do Tarnobrzega, że aż huczy.

Mag
1 rok temu
Reply to  Pracownik

Jestem podobnego zdania. Dla mnie np 50zł to jest dużo, może gdybym zarabiała 10tys miesięcznie to byłyby to dla mnie śmieszne pieniądze. Ale te 50zł miesięcznie to w skali roku jeden czynsz za wynajęcie lokalu. Na działalności raz jest lepiej raz gorzej, ale z miesiąca na miesiąc w Tarnobrzegu niestety jest coraz gorzej… Większość ludzi jest pozatrudniana, a ci co pracują na siebie co chwile mają kolejną podwyżkę z różnych stron. No ale będzie to wyglądać tak, że zamiast np. na Piłsudskiego przy wspaniałym kiblu za pół miliona (na to tyle kasy się znalazło) będę parkować np. na Dekutowskiego 50metrów dalej. Przy Piłsudkiego zapłacę za parking ale pod Frackiem już nie. To wszytko jest moim zdaniem źle zorganizowane…

Wp
1 rok temu

Typowy darmozjad,nauczyciel,nie ma pojęcia o życiu ,Dariuszu nie każdemu co miesiąc wpływa samo na konto.

Tomasz
1 rok temu
Reply to  Wp

Pracuję w budżetówce (podkreślam słowo pracuję) i samo mi nie wpływa na konto. Pracuję tak samo uczciwie jak przedsiębiorcy i takie stawianie sprawy jest obraźliwe dla wielu osób.

orzeł
1 rok temu
Reply to  Tomasz

współczuję, jednak w normalnej pracy na premie należy zapracować a w UM wystarczy dupe lizać i nie mieć swojego zdania

Mag
1 rok temu
Reply to  Tomasz

Z całym szacunkiem do Pana pracy, Pan pensję 10 dostanie na pewno, ja jak nawet stanę na głowie a klient nie przyjdzie chociaż zrobię wszystko co w mojej mocy, nie będę miała zarobku. Taka różnica.

pol
1 rok temu

pan prezidento nie rozumie, że to nie jest dużo dla przedsiębiorcy i nie o to z pewnością im chodzi. nie dostrzega, że np. do fryzjera już nikt samochodem nie przyjedzie.
Poza tym jak śmie takie rzeczy gadać, siedząc całe życie na na garnuszku miasta

Mar
1 rok temu

W urzędzie miasta są wspaniali fachowcy i jest świetna praca zespołowa, a złośliwi mówią, że rządzi tak naprawdę zastępca. Zatem niech Pan Prezydent weźmie kilka miesięcy bezpłatnego urlopu w urzędzie i otworzy jakiś biznes w centrum, najlepiej na Placu Bartosza Głowackiego. Jakaś placówka handlowa lub usługowa. I niech od 2 miesiąca utrzymuje ten biznes tylko z pieniędzy zarobionych na tym biznesie. Niech mu się powiedzie jako przedsiębiorcy, czym udowodni, że 50 zł miesięcznie to prawie nic.

Oj
1 rok temu
Reply to  Mar

Świetny pomysł, co drugi lokal z kartką „do wynajęcia” więc na bank sobie coś znajdzie.

dowcipniś
1 rok temu
Reply to  Mar

do Mar : NIECH SIĘ WYPCHA!

Elza
1 rok temu
Reply to  Mar

Dobry pomysł. Bardzo ale to bardzo aroganckie stwierdzenie Pana Prezydenta „niech się bardziej przyłoża” Może wyśle swoich fachowców( bo są wybitni sądząc po wysokich premiach) i niech podszkola naszych przedsiębiorców.

Pracownik
1 rok temu

Gdyby Pan Prezydent zechciałby tak jeszcze dokapitalizować również inne spółki podobnymi kwotami to chętnie będą płacili i 100zł. Bo jak na razie tylko te którymi nie potrafią zarządzać ale uczy innych jak to robić. Oczywiście nie mówię tu o wodociągach bo tym nie da się źle zarządzać. Jak na koniec miałby wyjść minusik to woda do góry i już jest plusik 🙂

juliusz
1 rok temu

Tarnobrzeg to stan umysłu a Bożek to brak umysłu..

Juliusz 2
1 rok temu
Reply to  juliusz

Dałeś świadectwo jego braku.

Piotruś
1 rok temu

Piotrek jedziesz po bandzie z tymi swoimi newsami. Każdy zainteresowany wie o co masz żal do p. Bożka, ale zaczynasz robić gównoburze dosłownie z wszystkiego. Może zmień nazwę portalu na „Nagonka na Bożka 24” sfinansowano że środków Kamil i spółka.

gość
1 rok temu
Reply to  Piotruś

Takim komentarzem próbujesz zdyskredytować niezależnego dziennikarza, który jako jedyny w kampanii prezydenckiej zadawał pytania niekoniecznie po myśli pana Kalinki. gDY DOSTAJE SIĘ 8 LUB 10 TYSIĘCY NAGRODY OD BOZKA TO I W OGIEŃ ZA NIM SKOCZYSZ. Śledzę UWAŻNIE poczynania tego poratlu od dawna i wiem co mówię

gość 2
1 rok temu
Reply to  gość

niezależny jak KRS! Ha, ha. Dlaczego nie był taki niezależny jak dostawał od miasta pieniądze?

John
1 rok temu
Reply to  gość 2

Wskaz cwiercmozgu ta zaleznosc konkretnym przykladem ! I nie do nw24 miej zal a do twojego szefa za swoje gornolotne ambitne pomysly , jestescie proznymi ludzmi nastawionymi na zysk swiadczy o tym przyznanie 10 tys zl nagrody zastepcy ktorego majatek to okolo 2.5 miliona zl jak to sie ma do nagrody pracownika ktory robi za najnizsza krajowa ? Az tak bardzo potrzebowal tych pieniedzy nie mogl darowac sobie takiego ruchu ? Perfidne chamstwo

znajomy
1 rok temu
Reply to  gość 2

Gdy brak argumentów to zaczyna się uderzenie w osobę Piotrka. Z tego co mi wiadomo to Piotrek przez około rok otrzymywał zapłatę za transmisje sesji Rady Miasta gdyż jego oferta wygrała w konkursie. Obecnie wygrało TVL gdyż dało niższą cenę. Mieszkańcy oglądali bezpłatne transmisje sesji RM dzięki NW24 przez ostatnie 5 lat. Piotr robił to za darmo, nie pobierał od nikogo żadnych opłat. Dziwne nieprawdaż? Wtedy nikt nie podziękował Piotrkowi a teraz próbujecie go dyskredytować aby jakoś usprawiedliwić Bożka, że to niby z zemsty. Malutcy i żałośni jesteście.

Tomek
1 rok temu

I z czego tutaj redakcjo robić sensacje. Powiedział to Prezydent wprost i dosadnie i nazwał po imieniu pewne rzeczy. Każdy wszystko chciałby mieć za darmo bo tak nas ukochana wyższa władza rozpieściła.
Prawda jest taka że stać na te 50 zł i są to stawki które też są w innych miastach. Sam często jeżdżę po Warszawie lub Łodzi czy nawet do małego miasta Piotrków Trybunalski i wszędzie tam są stefy płatnego parkowania i abonamenty.

Redakcja to już jest tak stronnicza że aż trudno u niej o jakiś obiektywny komentarz. Czytuje od czasu do czasu Wasze nazwijmy to „medium” ale tendencyjność artykułów plus te tezy naprawdę przechodzą ludzkie pojęcie.

Obywatel
1 rok temu
Reply to  Tomek

Porównujesz Łódź, Warszawę czy Piotrków do TBG? Szanujmy się.

śmieszek
1 rok temu
Reply to  Tomek

Porównaj jeszcze zarobki z tych miast do naszych 😀 Nie kompromituj już się człowieku. Nie chodzi tu o to czy kogoś stać czy nie ale o pogardliwą wypowiedź prezydenta. Chyba powinieneś się trochę bardziej postarać aby to zrozumieć Tomku.

Przedsiębiorca z centrum
1 rok temu

Prezydent Bożek kpi sobie z mieszkańców i przedsiębiorców. Mam mały biznes w centrum, używam 3 firmowe auta. To 50zł zamienia mi się w 1800zł rocznie. Wielu znajomych przedsiębiorców zlikwidowało działalność ze względu na wysokie koszty i mały obrót ale co prezydent który nigdy sam nie zarobił złotówki może wiedzieć o kosztach i prowadzeniu biznesu? Żenująca i pogardliwa wypowiedź. Podobnie jak Kaczyńskiego. Dawać kasę a jak cię nie stać to zwijaj biznes

Atom
1 rok temu

Jak cię nie stać to się staraj, to pomocna dłoń samorządu. Dużych firm w centrum nie ma, są małe lokalne biznesu ledwo zipiące. Ilość miejsc do wynajęcia jest rekordowa. Tak łatwo prowadzi się biznes w tym mieście. Nie powinien prezydent w ten sposób się wypowiadać, nie przystoi

Przedsiebiorca również z centrum
1 rok temu

Ja również prowadzę w centrum biznes. Na co dzień do prowadzenia mojego małego biznesu używam dwóch samochodów. Jeden dostawczy drugi mały osobowy. Uważam ze 50 zł to nie jest tak strasznie dużo tym bardziej że jak patrzę np. na ulicę Szeroką gdzie czasami parkuje i mam szanse na to aby była udrożniona to nie jest tak strasznie dużo te 50 zł. Wole zapłacić 50 zł i spokojnie zaparkować sobie a nie jeździć w kółko i ciągle szukać miejsca na siłę.
Dla mnie pomysł z płatnym parkowaniem jest na plus i popieram go.
Obok mnie mam dwie małe firmy i dzisiaj właśnie rozmawiałem z właścicielami i też są za tym aby taka strefa powstała.

Kuba
1 rok temu

To, ze zaplacisz 50zł nie znaczy ze znajdziesz miejsce 😉

Tomek
1 rok temu

Takie słowa wypowiedział człowiek, który nie rozumie słowa „nagroda” i rozdaje publiczne pieniądze wszystkim pracownikom „po równo”. Nikt nie musi się specjalnie starać aby dostać nagrodę bo i tak wszyscy dostają. Żenuła panie prezydencie. NAgroda to nie trzynasta pensja, którą urzędnicy również przytulają. To przedsiębiorcy głownie składają się na pańskie koryto + i nie jest im miło słyszeć, że mają sie bardziiej starć.

Kutombo
1 rok temu

Prawde powiedzieli obydwaj.

Chytra baba
1 rok temu

Jestem dumny z siebie że nie głosowałem na tego Pana. Jak go tak słucham to mam wrażenie że on do mnie mówi jak do ucznia.Mam słuchać.On ma monopol na mądrość i tyle, nie przekonasz takiego. I ta bezczelna wyniosłość.

gość
1 rok temu
Reply to  Chytra baba

Posłuchaj swoich idoli z PIS-u. Oni to dopiero niczego nie rozumieją i wykazują taką arogancję, że Bożek mógłby się od nich uczyć.

Chytra baba
1 rok temu
Reply to  gość

Nie głosowałem na PIS. Moja kandydatka w ramach zemsty powyborczej straciła stanowisko. Jak myślisz komu to zawdzięcza.

Mar
1 rok temu

Gdyby Pan Prezydent nie chciał otworzyć biznesu w centrum, to mam dla niego wyzwanie przy którym nie musiałby przerywać swej pełnej sukcesów prezydentury. Skoro 50 zł na miesiąc to tak mało, to niech gmina dotuje karty parkingowe dla przedsiębiorców, podobnie jak dotuje np. kluby sportowe (m.in. 850 000 zł dla piłkarzy Siarki w 2019 roku). Np. kwota 850 000 zł podzielona przez 600 zł na osobę rocznie daje 1416 osób, którym możnaby tą kwotą opłacić karty parkingowe przedsiębiorcy. Biorąc pod uwagę, że liczba przedsiębiorców zainteresowanych taką dotacją byłaby dużo mniejsza niż 1416, byłoby to wymierne wsparcie miejskiej przedsiębiorczości za dużo mniejsze pieniądze, niż mecenat miejskiej piłki nożnej.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Mar

A może czas zlikwidować dotacje na jakieś prywatne kluby sportowa
a za- sponsorować mieszkańcom opłaty za parkowanie – taniej wyjdzie a i o wiele więcej z tego będą mieć mieszkańcy.

Chytra baba
1 rok temu
Reply to  obywatel

To może zlikwiduj też dotacje dla lokalnych parafia i stowarzyszeń jak ci piłka przeszkadza. Coś się tego sportu uczepił, wf w szkole nie lubiłeś bo byłeś gruby i cię gnębili?

gostek.
1 rok temu
Reply to  Mar

To dajmy jeszcze pieniądz tym, którzy chodzą na piechotę, bo buty zdzierają. Będzie sprawiedliwie i zrekompensuje brak samochodu.

Mar
1 rok temu
Reply to  gostek.

Co ma wspólnego chodzenie i zdzieranie butów ze strefą płatnego parkowania? Nikt nie pisze o dotowaniu opon w samochodach przedsiębiorców.

Mieszkaniec Tarnobrzega
1 rok temu

Sporo kart można by było opłacić również za wypłacone nagrody urzędnikom. Wszędzie prezydent szuka oszczędności tylko nie u siebie(oświata
pochłania prawie 50% budżetu) i na swoich, ktorych upchał w urzędzie. Nosz kurw…a w ramach oszczędności zatrudnił nawet dwóch kolegów-fotografów, on ma jakąś obsesję? Dwie osoby lataja za nim z aparatami. Czy na prawdę stać miasto na zatrudnianie wszystkich znajomych i przyjaciół ze sztabu wyborczego D. Bożka? Czy na tym ma polegać uzdrowienie miasta? Przykro na to patrzeć

orzeł
1 rok temu

proponuję też klimatyczne, 50zł rocznie od osoby doroslej, to raptem dwie butelki wody mineralnej miesięcznie, jak kogoś nie stać na 50 zł rocznie to niech się zastanowi…

art
1 rok temu

Ostatnio byłem przejazdem w miasteczku Opatów. Miasto pomiędzy Ostrowcem Świętokrzyskim i Sandomierzem. Miasteczko malutkie , nie ma nawet 7 tys. Mieszkańców, ale ma płatną strefę parkingową w centrum. O co to larum w Tarnobrzegu?

oloo
1 rok temu
Reply to  art

ok, dobra a gdzie w tym miasteczku Tarnobrzeg masz centrum? Czy masz na myśli plac wybrukowany czerwoną kostką i te rudery wokół?

Kierowca mpk
1 rok temu

Szkoda ze kierowcy autobusow miejskich w krakowskim polkarrze ktore jezdza po Tarnobrzegu, mimo wzrostu minimalnej placy krajowej zarabiaja duzo poniżej a ich prezes wozi sie po cieplych krajach bo ma za co. Ale jak sie jest kolesiem prezydenta to mozna placic ludziom ponizej minimalnej krajowej i smiac sie im i ich rodzinom w twarz. Hanba!

Babcia Gienia
1 rok temu

o laboga, o laboga! A stary powiedzioł ze teros do miasta bedzie jeździł tym pancerem ze studoły co to po niemcach zostoł. Jego łojciec słome tym pancerem z pola zwoził a teros w sudole stoi. I powiedzioł ze zawsze miejsce na bespłatnem parkingu znajdzie.

Wp
1 rok temu

Wprowadzić podatek 50 zł od każdego mieszkańca.Bo co to jest 50 zł?

007
1 rok temu

A ogromne miejsce w centrum miasta po gimnazjum idzie na sprzedaż. Zamiast udrożnić ruch i zrobić przebicie z Dekutowskiego do bodajże Piłsudskiego przy okazji serwując mieszkańcom kilkadziesiąt nowych miejsc parkingowych. Zaparkować obecnie na Dekutowskiego to jakiś koszmar. Mamy ogromne miejsce, część można przeznaczyć na parkingi w centrum, do dzieła urzędnicy, radni.

Opac
1 rok temu

DZISIA .OD RANA W TV TRABIA ZE W TARNOBRZEGU NAJGORSZY SYF. W POWIETRZU JEST SMOG TAKI ZE TBG ZAZNACZONY JEST NA CZARNO NA MAPIE .A WEDLUG NASZEGO URZEDU JEST OK

Bartosz Głowacki
1 rok temu

Ahaaa i tu jest ten dochód z parkometrów czekaj czekaj nie ma turystów..każdy Janusz z Grażyna pierdd..nie płaci i bd parkował zdala od strefy mam! Ściągniemy kasę od wszystkich przedsiębiorców niech ich bd 100 miesięcznie to kurła zarobimy ponad 50k na rok wystarczy na następny wóz z bratkami na czerwonym haha Pluta ty masz łeb pod tą kita

Mar
1 rok temu

Przedsiębiorcy i mieszkańcy mający swoje siedziby przy poszczególnych z przewidzianych stref płatnego parkowania nie są winni temu, że różni przyjezdni parkują swoje pojazdy w tych miejscach całymi dniami. Dlatego karta parkingowa dla przedsiębiorcy jak i dla mieszkańca powinny kosztować symboliczne 1-5 zł. Tym bardziej, obecna plejada twierdzi, że nie chodzi o pieniądze z opłat, które jej zdaniem są niewielkie, tylko o ułatwienie parkowania w centrum.

Widać przy tym, że lepsza byłaby strefa ograniczonego postoju do 1-1,5 h z wyłączeniem mieszkańców, przedsiębiorców i służb miejskich. Rotacja pojazdów byłaby lepsza, bo nie możnaby wykupić dodatkowej godzinki postoju oraz oszczędzonoby wiele tysięcy złotych na parkomatach, bo do odmierzania czasu postoju wystarczyłyby karty zegarowe.

Karolina
1 rok temu

To mówi człowiek który całe życie jest na utrzymaniu podatników i nie ma pojęcia jak na siebie zarobić. Mówi wam to co w książkach przeczytał.

Magura
1 rok temu

1)-Kiedyś już pisałem,że portal traci obiektywizm i niepotrzebnie próbuje kreować po trosze lokalną polityką.Zaczął to robić od prezydentury p.Kiełba.I szkoda,że to czyni.2)P.Bożek winien nabrać troszkę pokory i z większym szacunkiem odnosić się do zdania każdego mieszkańca,nawet wg niego tego głupiego.Nawet jak ma rację,to niech to artykułuje w sposób bardziej delikatny.3)Jak to oceniają mieszkańcy,to przekona się po kadencji,aczkolwiek jak narazie to nie ma dobrych notowań.

Mar
1 rok temu
Reply to  Magura

Troszkę pokory? Jeżeli Pan Prezydent ma być dobrym włodarzem, działającym w interesie ogółu mieszkańców, a nie tylko wąskiej ich grupy, to potrzeba mu o wiele więcej pokory, nie wymieniając kilku innych rzeczy. No ale skąd ma je mieć? Ma jeszcze ponad 3 lata kadencji, więc może tłumaczyć różne rzeczy tym, że kadencja trwa 5 lat. Zarabia bardzo dużo jak na lokalne warunki. Znaczną część pracy wykonują za niego urzędnicy. Odpowiedzialność może w razie czego rozmyć na urząd, poszczególne wydziały czy pracowników. O pokorze przypomni sobie w następnej kampanii wyborczej.

do Mar
1 rok temu
Reply to  Mar

Witek jest sobota piękna pogoda, nie pójdziesz gdzieś na spacer ?

Maxim
1 rok temu

Każdy kto haruje po kilkanaście godzin dziennie prowadząc własną działalność rozumie wyrażoną pogardę w kierunku przedsiębiorców wypowiedzianą przez naszego prezydenta. Te słowa nie powinny zostać wypowiedziane. Prezydent powinien przeprosić

Urzednik
1 rok temu

Nawet urzędnicy nie bronią Bozka chociażby za niesprawiedliwy podział nagród 10tys sekretarz która tylko wydaje polecenia a wytworzone decyzję i materiały przypisuje u prezydenta jako własne To nie ta osoba haruje a inni którzy dostali mizerie niezbyt świeża

Mmm
1 rok temu

Prezydencie czekamy na efekty, a nie piękne słowa, które kłamią. Do roboty!! A jest dużo do zrobienia.

Janusz
1 rok temu

Np.Obwodnica której nie ma w rządowych planach.

tarnobrzeżanin
1 rok temu

Pracownicy dojeżdżający do pracy i dowożący dzieci do szkoły, przedszkola nieraz zarabiający niewiela jak większość w Tarnobrzegu zostaną dodatkowo opodatkowani bo pracodawca za nich nie zapłaci. Pomimo zakupu karty nie mają żadnej gwarancji zaparkowania. Z arogackiej wypowiedzi prezydenta wynika, że sprawa jest już dograna. Mieszkańcy Tarnobrzega zapamiętają tą lekcję i na pryszłość nie ulegną złudzeniu, że nauczyciel to najlepsza opcja dla prezydenta i rady miasta. Nic nie zrobią przy reorganizacji szkół bo tak mają wszystko ma się kręcić wokół ich osoby. Widać po osiągnięciach, Nowa Dęba i Kolbuszowa zakfalikowane do obwodnic w systemie rządowym.

Mar
1 rok temu

Tarnobrzeg jest jedynym miastem na prawach powiatu w woj. podkarpackim, przez które nie przechodzi droga krajowa (pomijam skrawek DK9 przy granicy gminy w Nagnajowie). A przecież ciąg Wisłostrada-Sikorskiego-Warszawska w Tarnobrzegu służy m.in. do tranzytu, tak samo jak ul. Rzeszowska w Nowej Dębie. Przez ponad 10 lat kolejni prezydenci nie zadbali o to, żeby wspomniany ciąg stał się drogą krajową, co otworzyłoby zupełnie nowe perspektywy i środki finansowania. Zamiast tego już drugą kadencję trwa czasochłonna i kosztowna gra w samorządową „obwodnicę” w formie opaski kilku osiedli.

pracownik
1 rok temu

Dojeżdżam autem do pracy do centrum i będę ze swojej marnej pensji musiała kupić kartę na parkingi. Zarabiam najniższą krajową a mam sporo wydatków bo mieszkam sama i ledwo starcza mi od wypłaty do wypłaty. Idąc tokiem rozumowania prezydenta muszę się bardziej starać? Może zmienić pracę na lepiej płatną? Prezydent może wiedzieć jak to się jest w takiej sytuacji gdzie każdy grosz się liczy. Zawsze był na garnuszku państwa, gdy miał mało to strajk nauczycieli i dojne państwo dawało. Teraz czy się stoi czy się leży 10 tysi wpada no konto, wystarczyło przekonać\oszukać mieszkańców aby na niego zagłosowali. Z kim bym nie rozmawiała wszyscy narzekają na obecną władzę.

Mar
1 rok temu
Reply to  pracownik

Pan Prezydent twierdzi, że jeśli ktoś prowadzi własny biznes, nie stać go na miejsce parkingowe za 50 zł, to chyba powinien trochę bardziej starać się w biznesie. A jak Pan Prezydent prowadzi biznes pod nazwą Gmina Tarnobrzeg? Klienci (mieszkańcy) płacą bo muszą (podatki), a w zamian dostają niewiele (jak na razie istniejąca infrastruktura i usługi samorządu) oraz… kolejne opłaty (płatne parkowanie). Potencjalnych partnerów biznesowych (inwestorów) jak na lekarstwo. Itd. itp.

Mar
1 rok temu

Pan Prezydent twierdzi, że jeżeli ktoś prowadzi własny biznes, nie stać go na miejsce parkingowe za 50 zł, to chyba powinien trochę bardziej starać się w biznesie. A jak Pan Prezydent prowadzi biznes pod nazwą Gmina Tarnobrzeg? Klienci (mieszkańcy) płacą bo muszą (podatki), a w zamian dostają niewiele (jak na razie istniejąca infrastruktura i usługi samorządu) oraz… kolejne opłaty (płatne parkowanie). Potencjalnych partnerów biznesowych (inwestorów) jak na lekarstwo. Itd. itp.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
83
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content