Wnuczek znęcał się nad babcią. Jest już w areszcie

policja_kajdanki

Dwa miesiące aresztu zastosował Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu wobec 27-letniego mężczyzny, który ze szczególnym okrucieństwem znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją 84-letnią babcią.

27-letni mężczyzna mieszkający na terenie gminy Grębów w powiecie tarnobrzeskim, jest podejrzany o stosowanie przemocy wobec swojej 84-letniej babci. Jak ustalili tarnobrzescy  policjanci, sytuacja ta trwała około 8 lat. Wnuk będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, znieważał słowami obelżywymi kobietę, utrudniał korzystanie ze sprzętów domowych, popychał, posunął się nawet do założenia sznura na szyję staruszki i wlokąc groził jej pozbawieniem życia. W wyniku upadku kobieta odniosła poważne jak na jej wiek obrażenia, w tym rozstrój zdrowia.

Policjanci zebrali  w tej sprawie obszerny materiał dowodowy. Za pośrednictwem prokuratury wystąpili do sądu z wnioskiem o zastosowanie aresztu wobec podejrzanego o znęcanie się nad kobietą. W piątek sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci dwumiesięcznego aresztu. Przedtem 27-latek usłyszał prokuratorskie  zarzuty. Wnuk, który tak okrutnie obchodził się z kobietą, będzie odpowiadał przed sądem.

Za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą starszą, nieporadną, kodeks karny przewiduje karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują: przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo.  Za znęcaniem fizycznym i psychicznym, biciem, poniżaniem i awanturami stoją żywe ofiary przestępstw. Zdarza się, że ukrywane przez wiele lat problemy wychodzą na światło dzienne dopiero wówczas, gdy dochodzi do tragedii.  Nie bądźmy obojętni, reagujmy dzwoniąc pod numer interwencyjny 112 lub Policję.

 

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
anonim
1 rok temu

dlaczego nikt nie napisze że to jest mieszkaniec wsi krawce

do redakcji niezależnego portalu
1 rok temu

Proszę sprostować to co piszę użytkownik „anonim” jeżeli jest to oczywiście prawdą. Proszę nie manipulować odbiorcami. Już nawet na targu w Tarnobrzegu mówią co to za portal i kto go prowadzi ? Zawodowi dziennikarze czy ktoś z przypadku. Ja jestem ciekaw jakie wyksztalcenie ma redakcja, czy jest tu ktoś w ogóle z wykształceniem dziennikarskim ?

Antek
1 rok temu

Wieś Krawce leży na terenie gminy Gorzyce gdybyś nie wiedział

Mamona
1 rok temu

Jaka tu manipulacja. Sołectwo Krawce leży w gminie Grębów, więc ten łotr jest mieszkańcem w/w gminy. Oj ktoś próbuje szukać dziury w całym. Na targu nikt nic nie mówi o portalu – nie słyszałem. No chyba, że żale wylewa Filip z konopii.

owen
1 rok temu

Zastanawiam się jaka kara powinna spotkać tego gnoja-wnuczka….bo utrzymywanie w pierdlu kogoś takiego przez podatników raczej karą nie będzie. Mam nadzieję, że sędziemu który będzie orzekał w tej sprawie nie zabraknie empatii wobec starsze, jakże krzywdzonej Pani!

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content