W Tarnobrzegu uruchomiony został drugi dom dziennego pobytu dla seniorów. Placówka znajduje się w wyremontowanym budynku przy ulicy Sandomierskiej, obok parku w Dzikowie.
Na przystosowanie budynku miasto otrzymało dotację z programu Senior+ w wysokości 300 tys.zł. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 1 ,40 mln zł. W ramach II modułu programu Senior + gmina będzie ubiegać się o środki na funkcjonowanie utworzonego domu w przyszłych latach.
Dzienny Dom „Senior+” przygotowany jest na przyjęcie 50 seniorów. Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 15:30. Uczestnicy mogą korzystać z obiadów przygotowanych w kuchni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, które są dowożone do budynku przy ul. Sandomierskiej. W placówce zatrudniono cztery osoby, w tym kierownika.
Do Dziennego Domu Senior+ w pierwszej kolejności przyjęte zostały osoby, które od lat czekały na miejsce w tego typu placówce. W przypadku większej liczby chętnych, będzie utworzona lista rezerwowa.
Dzienny Dom Senior+ utworzono w ramach Programu wieloletniego programu „Senior +”.
Na parterze budynku utworzono następujące pomieszczenia:
1. Sala ogólnodostępna, pełniąca funkcje jadalni i świetlicy – wyposażona w stoły, krzesła, komody, regały, telewizor oraz wieżę audio (standard minimum w ramach Programu).
2. Kuchnia ze zmywalnią przystosowana do wydawania posiłków – wyposażana w meble, płytę indukcyjną z piekarnikiem, kuchenkę mikrofalową, zmywarkę, lodówkę, robot kuchenny, stół, krzesła, garnki i odpowiednie naczynia oraz inne sprzęty i przybory kuchenne (standard minimum).
3. Sala do utrzymania aktywności ruchowej – wyposażona w drabinki, materace, rotory do rąk i nóg, ergometry rowerowe, platformę wibracyjną, tablicę oporową do ćwiczeń manualnych, piłki rehabilitacyjne oraz krzesła (standard minimum).
4. Pokój zabiegowo-pielęgniarski – wyposażony w kozetkę lekarską, szafę medyczną oszkloną, parawan medyczny, ciśnieniomierze, meble biurowe (standard minimum).
5. Łazienka z trzema toaletami i umywalkami (w tym dla osób niepełnosprawnych) oraz prysznicem z krzesełkiem i uchwytami. (standard minimum).
6. Szatnia – zlokalizowana w obszernym holu, wyposażona w indywidualne szafki dla uczestników, ławki i lustra (standard minimum).
7. Pomieszczenie klubowe – wyposażone w regały z książkami i prasą, kanapę, fotele, stół, krzesła, telewizor z szafką, laptop z dostępem do Internetu, biurko z krzesłem obrotowym i lampkami (standard ponad minimum określonym w Programie).
8. Sala terapii zajęciowej – wyposażona w regały, stoły, krzesła (standard ponad minimum).
Na piętrze budynku przebudowano trzy pomieszczenia: pokój przeznaczony dla administracji –kierownika Domu oraz pokój socjalny dla pracowników, w którym pracownicy będą mieć możliwość przygotowania i spożywania posiłków, a także przechowania odzieży prywatnej (w tym wierzchniej i innych rzeczy) oraz odzieży służbowej. Oba pomieszczenia wyposażone zostaną w odpowiednie meble oraz sprzęty biurowe. Ponadto na piętrze planuje się utworzyć w jednym pomieszczeniu wydzielone miejsce na pralkę i do prasowania wyposażone w pralko-suszarkę, żelazko, deskę do prasowania i suszarki (standard ponad minimum określonym w Programie).
W budynku zamontowano także windę.
źródło: UM Tarnobrzeg, Merkuriusz Tarnobrzeski
A kto został tym kierownikiem Może niejaki Mycek z urzędu miasta
Ten jest drugi,to gdzie jest pierwszy?Moze lepiej przeznaczyć pieniądze na coś lepszego,choćby na dopłaty do sanatorium dla seniorów.
Może lepiej przeznaczyć pieniądze na dopłatę do leków lub sanatorium dla seniorów.
Dziwne miejsce na taki dom Ten budynek można by przeznaczyć raczej na coś związanego z turystyką skoro jest tak blisko zamku
A Technik masażysta będzie dostępny?
winda w takim maleńkim budynku??????????????chyba przesada
i do tego tylko do dyspozycji personelu sa sale na gorze
Czekamy na seniora Bozka Po pracowitej kadencji do nas dołączy.
no to by was zagadał, podobno bardzo dużo rozmawia 🙂
Bardzo fajne miejsce dla osób starszych i niedomagajacych.Brawo.
Oglądałam konferencje z udziałem Webera i Chmielowca w sprawie obwodnic dla Nowej Dęby i Kolbuszowej
Mnie jako senior e serce pęka że nikt o ten Tarnobrzeg nie dba Burmistrz Nowej Dęby mówił o korzyściach z tym związane
Strach to powiedzieć ale w stosunku do Nowej Dęby jesteśmy od kliku lat do tyłu
I co na to Pan Panie prezydencie Bożek
Domu dla seniorów to zasługa poprzednika anie Pana A tego już Pan nie mówi
Smutne życie seniora w Tarnobrzegu.
Szanownej seniorce do czego niby obwodnica potrzebna w przeciwieństwie do domu seniora I jakie znaczenie ma to kto za stworzeniem tego domu stoimy.Proszę sie radować z tego faktu a nie marudzić
A co to za odżywki urzędnika Bozka Chce prawdy To był pomysł i realizacja Kielba Uczciwiej jest.
Seniorom potrzebna jest kasa na leczenie i na sanatorium a nie dom do 15:30.
Ciekawe czy doczekamy sie w miescie w koncu normalnego kina 🙂
babki moherki beda mialy disco !!