Tarnobrzeg: Dzienny Dom Senior + już działa

dom-seniora-tarnobrzeg-dron

W Tarnobrzegu uruchomiony został drugi dom dziennego pobytu dla seniorów. Placówka znajduje się w wyremontowanym budynku przy ulicy Sandomierskiej, obok parku w Dzikowie.

Na przystosowanie budynku miasto otrzymało dotację z programu Senior+ w wysokości 300 tys.zł. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 1 ,40 mln zł. W ramach II modułu programu Senior + gmina będzie ubiegać się o środki na funkcjonowanie utworzonego domu w przyszłych latach.

Dzienny Dom „Senior+” przygotowany jest na przyjęcie 50 seniorów. Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 15:30. Uczestnicy mogą korzystać z obiadów przygotowanych w kuchni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, które są dowożone do budynku przy ul. Sandomierskiej. W placówce zatrudniono cztery osoby, w tym kierownika.

Do Dziennego Domu Senior+ w pierwszej kolejności przyjęte zostały osoby, które od lat czekały na miejsce w tego typu placówce. W przypadku większej liczby chętnych, będzie utworzona lista rezerwowa.

Dzienny Dom Senior+ utworzono w ramach Programu wieloletniego programu „Senior +”.

Na parterze budynku utworzono następujące pomieszczenia:

1. Sala ogólnodostępna, pełniąca funkcje jadalni i świetlicy – wyposażona w stoły, krzesła, komody, regały, telewizor oraz wieżę audio (standard minimum w ramach Programu).

2. Kuchnia ze zmywalnią przystosowana do wydawania posiłków – wyposażana w meble, płytę indukcyjną z piekarnikiem, kuchenkę mikrofalową, zmywarkę, lodówkę, robot kuchenny, stół, krzesła, garnki i odpowiednie naczynia oraz inne sprzęty i przybory kuchenne (standard minimum).

3. Sala do utrzymania aktywności ruchowej – wyposażona w drabinki, materace, rotory do rąk i nóg, ergometry rowerowe, platformę wibracyjną, tablicę oporową do ćwiczeń manualnych, piłki rehabilitacyjne oraz krzesła (standard minimum).

4. Pokój zabiegowo-pielęgniarski – wyposażony w kozetkę lekarską, szafę medyczną oszkloną, parawan medyczny, ciśnieniomierze, meble biurowe (standard minimum).

5. Łazienka z trzema toaletami i umywalkami (w tym dla osób niepełnosprawnych) oraz prysznicem z krzesełkiem i uchwytami. (standard minimum).

6. Szatnia – zlokalizowana w obszernym holu, wyposażona w indywidualne szafki dla uczestników, ławki i lustra (standard minimum).

7. Pomieszczenie klubowe – wyposażone w regały z książkami i prasą, kanapę, fotele, stół, krzesła, telewizor z szafką, laptop z dostępem do Internetu, biurko z krzesłem obrotowym i lampkami (standard ponad minimum określonym w Programie).

8. Sala terapii zajęciowej – wyposażona w regały, stoły, krzesła (standard ponad minimum).

Na piętrze budynku przebudowano trzy pomieszczenia: pokój przeznaczony dla administracji –kierownika Domu oraz pokój socjalny dla pracowników, w którym pracownicy będą mieć możliwość przygotowania i spożywania posiłków, a także przechowania odzieży prywatnej (w tym wierzchniej i innych rzeczy) oraz odzieży służbowej. Oba pomieszczenia wyposażone zostaną w odpowiednie meble oraz sprzęty biurowe. Ponadto na piętrze planuje się utworzyć w jednym pomieszczeniu wydzielone miejsce na pralkę i do prasowania wyposażone w pralko-suszarkę, żelazko, deskę do prasowania i suszarki (standard ponad minimum określonym w Programie).

W budynku zamontowano także windę.

źródło: UM Tarnobrzeg, Merkuriusz Tarnobrzeski

Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ciekawy
1 rok temu

A kto został tym kierownikiem Może niejaki Mycek z urzędu miasta

Jan
1 rok temu

Ten jest drugi,to gdzie jest pierwszy?Moze lepiej przeznaczyć pieniądze na coś lepszego,choćby na dopłaty do sanatorium dla seniorów.

Jan
1 rok temu

Może lepiej przeznaczyć pieniądze na dopłatę do leków lub sanatorium dla seniorów.

ewa
1 rok temu

Dziwne miejsce na taki dom Ten budynek można by przeznaczyć raczej na coś związanego z turystyką skoro jest tak blisko zamku

Bdb
1 rok temu

A Technik masażysta będzie dostępny?

ele
1 rok temu

winda w takim maleńkim budynku??????????????chyba przesada

ele
1 rok temu

i do tego tylko do dyspozycji personelu sa sale na gorze

Senior
1 rok temu

Czekamy na seniora Bozka Po pracowitej kadencji do nas dołączy.

orzeł
1 rok temu
Reply to  Senior

no to by was zagadał, podobno bardzo dużo rozmawia 🙂

Taki tamtaram
1 rok temu

Bardzo fajne miejsce dla osób starszych i niedomagajacych.Brawo.

Seniorka
1 rok temu

Oglądałam konferencje z udziałem Webera i Chmielowca w sprawie obwodnic dla Nowej Dęby i Kolbuszowej
Mnie jako senior e serce pęka że nikt o ten Tarnobrzeg nie dba Burmistrz Nowej Dęby mówił o korzyściach z tym związane
Strach to powiedzieć ale w stosunku do Nowej Dęby jesteśmy od kliku lat do tyłu
I co na to Pan Panie prezydencie Bożek
Domu dla seniorów to zasługa poprzednika anie Pana A tego już Pan nie mówi
Smutne życie seniora w Tarnobrzegu.

Taki tamtaram
1 rok temu

Szanownej seniorce do czego niby obwodnica potrzebna w przeciwieństwie do domu seniora I jakie znaczenie ma to kto za stworzeniem tego domu stoimy.Proszę sie radować z tego faktu a nie marudzić

Mania
1 rok temu
Reply to  Taki tamtaram

A co to za odżywki urzędnika Bozka Chce prawdy To był pomysł i realizacja Kielba Uczciwiej jest.

Jan
1 rok temu

Seniorom potrzebna jest kasa na leczenie i na sanatorium a nie dom do 15:30.

Kamil
1 rok temu

Ciekawe czy doczekamy sie w miescie w koncu normalnego kina 🙂

wrzos
1 rok temu

babki moherki beda mialy disco !!

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content