Tarnobrzeg: Kiedy galeria?

tarnobrzeg-osiedle-centrum-dron

Kiedy w Tarnobrzegu wybudowana zostanie galeria? – to pytanie od dłuższego czasu zadaje część mieszkańców miasta. Jak tłumaczył prezydent D. Bożek w mieście obowiązują już plany zagospodarowania przestrzennego  dla osiedli Centrum i Mokrzyszów, ruch więc należy do inwestorów.

– Uchwalony został plan zagospodarowania przestrzennego dla osiedla Centrum, który obowiązuje od 27 grudnia 2019 r (…) Miasto zrobiło wszystko co mogło i co powinno zrobić (…) dzisiaj inwestor może budować galerię w Tarnobrzegu, tylko przypominam, to jest teren prywatny więc ani miasto nie może tego terenu promować, ani w żaden inny sposób zachęcać, żeby nie zostać podejrzanym o działania korupcyjne – wyjaśniał podczas konferencji z dnia 6 lutego br. prezydent D. Bożek.

– Z naszej strony zostało wykonane wszystko, teraz czekamy na drugą stronę która zgłosi się do nas o pozwolenie na budowę. To samo dotyczy zresztą Mokrzyszowa – dodał.

Subskrybuj
Powiadom o
108 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kanarek
1 rok temu

Jak galeria powstanie to dopiero redakcja będzie mieć pytania ile to kosztuje.

Osiedlanin
1 rok temu
Reply to  kanarek

Pewnie będzie to dla Ciebie szokiem, ale tym właśnie powinny zajmować się media.

Galeriusz
1 rok temu

Teraz galeria jak wszyscy już jeżdżą do Stalowej do Vivo? W emeryckim Tarnobrzegu zdecydowanie lepiej postawić krematorium. Czysty biznes.

cdncdn
1 rok temu
Reply to  Galeriusz

Ujadaj pławioku ujadaj, już niedługo będziecie mogli prosto znad jeziora wpaść na fajne zakupy 🙂 A krematorium to jest u was…

Maksiu
1 rok temu

Kiedy hotel w Machowie, panie Prezydencie?

Sfiks
1 rok temu
Reply to  Maksiu

Czekamy na galerie, bo już tyle lat nas mamią.

oj!
1 rok temu
Reply to  Sfiks

NARAZIE W TEJ TRAWIE NA ZDJECIU JEST OKOLO 3 TONY PSIEGO ŁAJNA,TAK 3 TONY! BRUDASY SPRZĄTAĆ PO SWOICH ŚMIERDZIUCHACH!

łysy
1 rok temu
Reply to  oj!

Zebrałeś i zważyłeś ?

PJ
1 rok temu
Reply to  łysy

TOBIE WIDZE ŁAJNO NIEPRZESZKADZA,SMACZNEGO.NIETRZEBA WARZYC ,WYSTARCZY POPATRZEĆ,A TOBIE JAK TAK ODPOWIADA TO MOZESZ SPRUBOWAĆ,SMACZNEGO

tbg
1 rok temu

pamiętam jak prezydent Bożek zaklinał się że za jego kadencji powstanie galeria a teraz mówi że ruch należy do inwestorów. Wiadomo że zainwestują w to upadłe miasto bo szkoda wydanej kasy na teren i projekt

robson
1 rok temu

Jaka galeria, dla kogo, po co? – priorytety prezydenta to: 1. zielone plandeki, 2. podwyżka podatków, 3. zablokowanie miasta dla samochodów przez opłaty parkingowe i doprowadzenie do całkowitej śmierci biznesu na placu Bartosza, 4. większość przetargów unieważnianych, 5. brud syf i dziurawe drogi w mieście, ale przede wszystkim priorytetem ostatnich dni jest pragnienie zrobienia laski PGE Mielec poprzez przekazanie im wielkich pieniędzy (z kredytu) na nowe oświetlenie uliczne….

ŁAŁ
1 rok temu
Reply to  robson

6 PODWYŻKI CEN WODY JUŻ NIEDŁUGO TAK?CZY SIĘ MYLĘ?

zdziwiony
1 rok temu
Reply to  ŁAŁ

Na konferencji 6 lutego br. prezydent Bożek powiedział ,ze w zwiazku ze sprzedażą udziałów w wodociągach nie bedzie podwyżki wody. Prezydentowi trzeba wierzyć mimo ,ze wiele razy skłamał bądź nie dopowiedział wszystkiego.To na jedno wychodzi co prawda. Jak ędą podwyżki to sam będą krzyczał ,że to oszustwo.

Carter
1 rok temu

Po co galeria jak tu same biedaki mieszkają. Wyłożyć wszystko czerwonym brukiem, zakazać wjazdu do miasta i zarżnąć handel do końca. Nazwę zmienić na „Do wynajęcia” albo jak moje dzieci ze szkoły przyniosły „Żulobrzeg”.

007
1 rok temu

Gdy powstanie obwodnica wtedy w galerii będzie ok 40% mniej klientów gdyż auta jadące przez Tbg, które mogły by się zatrzymać w galeryji będą ją omijać z daleka.

x
1 rok temu

A nie lepiej zamiast galerii dwa ronda i biedronke?

Wacław
1 rok temu

A to prawda że w galeri ma leciec muzyka Disco Polo ?

łysy
1 rok temu
Reply to  Wacław

Podobno tak bo wujek lubi bajer full.

ZENON
1 rok temu
Reply to  Wacław

prawda! i powiem ci więcej, bo zatwierdzony jest też spektakl „Jędrusiowa dola” z narracją tarnobrzeżanina roku.

John
1 rok temu

Mar a Ty co o galerii myslisz ?

Mar
1 rok temu
Reply to  John

Jakie wywołanie 😉

Za Prezydenta Kiełba były targi z konserwatorem zabytków, inwestorzy byli z tego co pamiętam wtedy gotowi do działania. Prezydent Kalinka załatwił wyłączenie pastwiska ze strefy konserwatorskiej. Plan zagospodarowania przestrzennego dla osiedla Centrum obowiązuje od 27 grudnia 2019 r. Także wychodzi na to, że inwestorzy zwlekają. Chyba że po drodze wydarzyło się coś, o czym nie wiemy.

Mar
1 rok temu
Reply to  John

Za Prezydenta Kiełba, jak były targi z tymi od zabytków, to inwestorzy byli z tego co pamiętam gotowi do działania. Więc skoro teraz nie ma podobno żadnych przeszkód ze strony gminy, to niech budują, zagospodarowanoby wreszcie tę łąkę, powstałyby nowe sklepy, może powstałoby tam jakieś normalne kino. Chyba że jest coś, o czym nie wiemy, co blokuje tę inwestycję.

Mar
1 rok temu
Reply to  John

Skoro teraz nie ma podobno żadnych przeszkód administracyjnych, to niech budują, zagospodarowanoby wreszcie tę łąkę, powstałyby nowe sklepy, może powstałoby tam jakieś normalne kino. Chyba że jest coś, o czym nie wiemy, co blokuje tę inwestycję.

OJ!
1 rok temu
Reply to  Mar

TAK JEST COŚ,TO ZNACZY OKOLO 3 TONY PSIEGO CUCHNĄCEGO ŁAJNA!

Fka37
1 rok temu

Kim jest ten konserwator zabytków w Tbgu? Na taczkach powinien zostać wywieziony. A z tym DO WYNAJĘCIA to prawda. Tutaj wszystko umiera. Buty, wódkę i papier toaletowy można kupić. Nowa piekarnia gruzińska się otworzy. Oby im wyszedł interes.

Fka37
1 rok temu

Dajcie spokój z tymi plandekami. Na to były była kasa z projektu i nic w tym złego nie ma. Osłonili, żeby sól nie zniszczyła krzaczków. Tak się każdy tego czepia. ROBIĄ COŚ, TO ŹLE. NIE ROBIĄ, TEŻ ŹLE. NIE DOGODZISZ. To czego chcecie? Żeby uzdrowić to miasto, to musiał by powstać duży zakład pracy. Na to nie ma szans. Tbg powinien postawić na turystykę ale jak się jedzie nad jezioro to ch….. Nie wierzę, że tu coś powstanie.

los9-14
1 rok temu
Reply to  Fka37

Była szansa ale „strateg-lotnik” mastalenko zamiast „capnąć” od państwa dla swoich korzyści samo jeziorko , powinien „capnąć” cały Machów i miasto miałoby środki na rozwój a tak ma Nowa Dęba.

Tropiciel idiotologii
1 rok temu
Reply to  Fka37

Żeby uzdrowić to miasto trzeba w wyborach krajowych wyciąć PIS a w prezydenckich podejrzewanego o bycie długopisem tej partii prezydenta A. DUDĘ.
W innym przypadku miasto wciąż będzie spotykać i spotka kara za ciągłe głosowanie za zdrowym rozsądkiem czyli wciąż przeciwko PIS.
Za PIS pieniądze są tylko dla swoich. Nie takiej Polski chce większość Polaków z wyjątkiem tych 5 700 000 OŚLEPŁYCH którzy zagłosowało na PIS

naoko
1 rok temu

Zaraziłeś się z tego tropienia i jesteś już pełnowartościowym IDIOTĄ oderwanym od realiów i z utraconym zdrowym rozsądkiem.

DO GUPIEGO KOMUCHA
1 rok temu

TO GŁOSUJ NA PEŁO,BEDZIESZ MIAŁ WIEK EMERYTALNY 77 LAT,VAT ZE 33%,KASA Z OFE ZNIKNIE BO TO NIE TWOJA JAK POWIEDZIAL TFUSK,A SIKORY ZERZRO WSZYSTKIE OSMIORNICZKI!

Marek
1 rok temu

Nie wiem czy wiesz, ale kasa z ofe zniknie za pisiorow!!! Więc nie zrzucaj wszystkiego na PO.bo PiS to jeszcze gorsze złodzieje, a te ich 13tki i 500+ rujnuja kraj.

do Kłamcy
1 rok temu
Reply to  Marek

Uczył marcin Marcina a sam głupi jak świnia — 51,5 % Pieniędzy z OFE w 2013r zabrał PO-PSL. Resztę w 2019r PiS przeniósł do ZUS Likwidując OFE. Z opłatą 15% można przenieść pieniądze na kontach IKE. .Pieniądze w IKE zostaną dziedziczone lub wypłacone jednorazowo w wieku emerytalnym .

takrządziło PO
1 rok temu
Reply to  Marek

Cały ten proceder złodziejski podpisał Bronek a Trybunał Konst. na czele z A.Rzepińskim uznał za zgodne z konstytucja.

Echty
1 rok temu

Czasem wydaje mi się że prezydent nie wiem co się dzieje w mieście, firma Karuzela złożyła już w magistracie wniosek o warunki środowiskowe. A jak wiadomo takie warunki nadaje prezydent, a bez tego nie można otrzymać pozwolenia na budowę. Więc jak by się pospieszyć to można by ruszyć z budową jeszcze w drugim półroczu, i zakończyć prace ziemne przed następną zimą.
Poza tym z tego co mi wiadomo, firma ta jest mocno zdeterminowana do budowy, podpisanych ma już kilka umów na wynajem powierzchni, prócz tych omawianych ma być budowlany najprawdopodobniej Castorama oraz hipermarket spożywczy Bi1 (spółka córka Auchana) pozostaje mały zgrzyt rozwiązaniem komunikacyjnym czy rondo za wiaduktem, potrzebują pewnych ustępowa od miasta. I tutaj prezydent ma dużą rolę, więc albo nie chce nic wyjawić, albo rzeczywistoście malo wie co się dzieje w naszym mieście

Taki tamtaram
1 rok temu

Jezioro nigdy nie bedzie kołem zamachowym rozwoju miasta tylko strefa ekonomiczna.Proszę wskazać miasta w Pl gdzie ze zbiornika wodnego z widokiem na kominy przemysłowe oparto rozwòj miasta.

Ooo
1 rok temu

Krzaczki i plandeki to sporo kasy trzeba było wydać, a teraz trzeba będzie słono co roku płacić za plewienie pewnie podlewanie przycinanie itd.To wchłonie dużo więcej jak koszenie.

Dawid
1 rok temu

Postaram się napisać coś merytorycznego bo dyskusja tutaj zazwyczaj nie prowadzi co niczego.
Czasem mam wrażenie ze nasz prezydent nie wie co się dzieje w magistracie, jeśli chodzi o galerie za wiaduktem to firma Karuzela jest zdeterminowana i chce ja budować, w tej chwili poza już wynajęta powierzchnia bardzo prawdopodobna jest Castorama oraz hipermarket spożywczy Bi1 (spółka córka Auchan) a ze nic się nie dzieje to mało w tym prawdy bo spółka złożyła do urzędu wniosek o warunki środowiskowe a aprobuje go prezydent. A bez tych warunków nie można wystąpić o pozwolenie na budowe. Do newralgicznych punktów należy ewentualne rondo za wiaduktem gdzie ciagle są jakieś spory, i właśnie tutaj Prezydent łowieniem się włączyć w negocjacje.
Jak wszystko pójdzie pomocy myśli to w drugiej połowie roku mogą ruszyć prace ziemne aby zdążyć przed zimą.

kolbuszowa dla Siarki
1 rok temu

panie Prezydencie prosze nie klamac….tylko szybko ruszac z budowa galeriii….jest pan to winien miastu…..nie wstyd panu za opieszalosc w tej sprawie?

ZWoliBaranowskiej
1 rok temu

Prędzy wybudują u nos na Woli Baranowski

ivan_drago
1 rok temu

będzie galeria to i będą galerianki,przyda się kolejne Pepco w mieście plus Biedronka i tym podobne przybytki,jak się uda to i może jakiś duży,nowoczesny ciuchland się znajdzie.
plus kino,dyskoteka i nocny klub.tłumy będą walić dniami i nocami.

łysy
1 rok temu
Reply to  ivan_drago

Ale pierd….kocopoły Ivan przecież ty i tak nie masz pieniędzy ani na galerianki ani na markowe ubrania więc tobie i tak jest bez różnicy.

Bum
1 rok temu

Przecież PMT będąc przewodniczącym rady procedował plan. Tzn znowu nie wiedział co robi? Może minie pamięć myli, z słynnym radnym sygnalistą nie rozmawiał?

Bum
1 rok temu

Nigdy???

gość
1 rok temu

Pewnie niech budują . Do końca miejscowy handel niech rozłożą.

TBG
1 rok temu
Reply to  gość

Co niby mają rozłożyć ?! Coś czego w zasadzie już nie ma?
Jak sklep dobry i fajny sam się obroni i żadna galeria mu nie zagrozi.Budować galerię jak najszybciej, bo nigdzie nie ma takiego miasta ,miasteczka gdzie punktem centralnym jest klepisko.Niech się świeci,niech będzie Empik,parkingi i kino w którym nie trzeba siedzieć w kurtce.Niech ta część miasta w końcu będzie zagospodarowana.

łysy
1 rok temu
Reply to  TBG

Jeżeli bedzie galeria to bedzie i EMPIK bo oni mają swoje salony w dużych galeriach.

Magda
1 rok temu
Reply to  łysy

Dobrze powiedziałeś w „dużych” a nie w takich które dla nas planują

cenzior 244
1 rok temu

Odsyłam do Jarosławia miasto porównywalne właśnie będą otwierać duża galerię w samym centrum po dawnych koszarach, wielkością większe niż vivo w st.w. i jakos nikt się nie martwi ze upadnie lokalny handel, ale trzeba do tego włodarzy z j…mi, wszystko można pogodzić.

TBG
1 rok temu
Reply to  cenzior 244

Jeśli chodzi o „Starą ujeżdżalnię ” to już dłuższą chwilę działa.Bardzo ładnie wkomponowana ( jakoś udało się pogodzić może nasz pan konserwator pojedzie się podszkolić, bo miasto naprawdę zabytkowe)Nic nie padło,żaden miejscowy handel nie ucierpiał. Jest ładnie ,jest nowocześnie w otoczeniu starej zabudowy.

Mar
1 rok temu

Łąka to teren prywatny i jego właściciel może zrobić z nim co chce w granicach prawa. Ale widzę, że zdaniem niektórych lepiej, żeby dalej pełnił funkcję pola retencyjnego dla wód opadowych i psich gowien oraz siedliska nornic i różnych insektów.

Co do lokalnego handlu, to na tym polega właśnie wolny rynek i konkurencja. Jak ktoś tęskni do gospodarki sterowanej centralnie jak w PRL, to polecam mu takie kraje jak Chiny czy Korea Północna.

Dawid
1 rok temu

Firma Karuzela jest mocno zdeterminowana dobudowy, złożyła wniosek o warunkach środowiskowych bo bez niego nie może wystąpić o warunki zabudowy. Prócz już podanych najemców jest już wytypowany market budowlany 9 tys m2 i hipermarket spożywczy 🙂 do dogrania pozostaje rondo za wiaduktem. Tyle mogę powiedzieć 🙂

Mar
1 rok temu
Reply to  Dawid

Czyli galeria / park handlowy w Mokrzyszowie to prawdopodobnie kwestia czasu. Oby jak najszybciej. Dzięki za info.

.
1 rok temu

W CENTRUM MIASTA budować galerię, a nie w Mokrzyszowie, gdzie nawet pies z kulawą nogą nie zajrzy, bo z tamtych terenów wszyscy ludzie walą do Vivo w Stalowej Woli.

Mar
1 rok temu
Reply to  .

W centrum miasta przede wszystkim, ale i w Mokrzyszowie nie zaszkodzi. Zresztą to prywatna sprawa właściciela terenu i jego ewentualnych wspólników. Ale skoro są ponoć podmioty chętne do otwarcia swoich placówek w galerii w Mokrzyszowie, to widocznie ma to sens.

kkk
1 rok temu
Reply to  .

Vivo wcale nie jest w centrum stalowej a nawet w gorszym usytuowaniu niż mokrzyszow względem centrum tbg, a jakoś daje radę.

mikolaj
1 rok temu

Ja wam gwarantuje bo wiem ze powstanie taka galeria jak w Sandomierzy .Nie wieksza i nie ztakimi sklepami jakie sa np.w Stalowej Woli w Vivo.To jak powiedzial mi jeden z potencjalnych inwestorow byloby samobojstwo i wyrzucenie kilku milionow w bloto.Tarnobrzeg nie jest miastem w ktorym ktokolwiek wybuduje chocby w czesci podobna galerie jak w Stalowej Woli.Co najwyzej park handlowy lub cos takiego jak w Sandomierzu .Tak powiedzial.

Arras1
1 rok temu

Tarnobrzeg potrzebuje inwestycji drogowych, w tym budowy nowych dróg. Budowa nowych dróg szerokich potrzebna m.in. za torami w Mokrzyszowie, Ocicie, Sobowie, tak by tereny te zurbanizować.

smile
1 rok temu

Będzie galeria…będą galerianki… 🙂 🙂 🙂

gość
1 rok temu

Jakie korzyści dla lokalnego budżetu będą z tych galerii?. Chyba tylko podatek od nieruchomości? Cały zysk zostanie z miasta wytransferowany. Chyba wiecie ,że mamy jedne z najwyższych podatków od nieruchomości w regionie. Powstanie galeri dorżnie miejscowy handel do reszty. Już teraz ledwo zipie. Jestem pewien ,że miasto więcej straci niż zyska. No może prócz leczenia małomiasteczkowych kompleksów mieszkańców. Coraz więcej miast widząc co się dzieje ogranicza powstawanie takich galerii. Ale my niestety jesteśmy 100 lat za murzynami. Z całym szacunkiem dla murzynów.

Mar
1 rok temu
Reply to  gość

W przypadku galerii w Mokrzyszowie nietrafione, bo powstałaby ona w znacznej odległości od centrum miasta. A w przypadku galerii w centrum co proponujesz na łące zamiast galerii? Oprócz stanu obecnego oczywiście.

łysy
1 rok temu
Reply to  Mar

Na tej łące nic nie pasuje oprócz galerii bo nawet jak by ktoś chciał stacje benzynową to ludzie się nie zgodzą bo za blisko bloków.

Mar
1 rok temu
Reply to  Mar

To gość nie popiera galerii na łące, nie ja. Gdyby teren należał do gminy, to możnaby kombinować z czym innym, np. zastrzec parkingi w centrum dla mieszkańców, przedsiębiorców i służb z zezwoleniem, a na łące wybudować parking Park & Ride z przystankami autobusowymi, stacją rowerów miejskich itp., takie centrum przesiadkowe. Ale to teren prywatny, więc nie ma co fantazjować.

gość
1 rok temu
Reply to  Mar

Wystarczyło ograniczyć zabudowę w planie tak, że budowa byłaby zwyczajnie nie opłacalna. Potem nabyć ten teren za psi grosz. W ten sposób miasto zyskałoby atrakcyjny teren. Plan zawsze można potem zmienić.
Nadal nie odpowiadasz co poza podatkiem od nieruchomościzyska miasto na tych galeriach w budżecie. Podałem przykład upadku miejscowej branży spożywczej w mieście. Tu będzie podobnie. W skali miasta myślę ,że padła ponad setka spożywczaków.

Mar
1 rok temu
Reply to  Mar

Jak podasz konkretne propozycje innego zagospodarowania łąki niż galeria, to ja Ci napiszę co myślę o spożywczakach, masz moje słowo w tym względzie.

gość
1 rok temu

Czas pokaże kto ma rację. Pomijam fakt ,że w związku z mniejszym popytem na lokale ceny najmu i wartość nieruchomości najpewniej spadną.Miejscowy kurczący się z roku na rok rynek popytu nie jest z gumy i się nie rozciągnie.Wysyatczy popatrzeć jak małe sieciowe dyskonty spożywcze wycięły miejscowe sklepiki.

Mar
1 rok temu
Reply to  gość

Galeria w Mokrzyszowie byłaby jeszcze dalej od centrum, niż jest park handlowy na Kwiatkowskiego, a przez ten ostatni handel w centrum jakoś nie padł.

Rozumiem, że nie masz propozycji innego zagospodarowania łąki niż galeria. Zresztą to teren prywatny, więc właściciel urządzi tam co będzie chciał. Na koniec dodam, że galeria w tym miejscu będzie w jakiejś części rozwiązywała problem z parkowaniem w centrum. Poza tym miejsca pracy itd.

malogo
1 rok temu

Gwarantuje wam ze w końcu powstanie galeria .Jak powiedział mi jeden z inwestorów na pewno jednak nie takiej wielkości jak choćby w Stalowej Woli Vivo a co najwyżej podobna do tej w Sandomierzu.Czyli taki większy dom towarowy 🙂 I na pewno nie z takimi markami jakie sa w Vivo.Dla Vivo na długie lata nie ma konkurencji i nie będzie.Nawet nikt nie zamierza konkurować bo z góry wiadomo ze przegra.Juz dawno były badania rynku i takie właśnie wnioski wyciągnięto.Wiec zapewne będzie cos takiego jak w Sandomierzu lub kolejny ,może troszeczkę większy park handlowy.

malogos
1 rok temu

Gwarantuje wam ze w końcu powstanie galeria .Jak powiedział mi jeden z inwestorów na pewno jednak nie takiej wielkości jak choćby w Stalowej Woli Vivo a co najwyżej podobna do tej w Sandomierzu.Czyli taki większy dom towarowy 🙂 I na pewno nie z takimi markami jakie sa w Vivo.Dla Vivo na dlugie lata nie ma konkurencji i nie będzie.Nawet nikt nie zamierza konkurować bo z góry wiadomo ze przegra.Juz dawno były badania rynku i takie właśnie wnioski wyciągnięto.Wiec zapewne będzie cos takiego jak w Sandomierzu lub kolejny ,może troszeczkę większy park handlowy.Dziękuje za uwagę.

malogos
1 rok temu

Gwarantuje wam na 100 % ze w końcu powstanie galeria .Jak powiedział mi jeden z inwestorów na pewno jednak nie takiej wielkości jak choćby w Stalowej Woli Vivo a co najwyżej podobna do tej w Sandomierzu.Czyli taki większy dom towarowy 🙂 I na pewno nie z takimi markami jakie sa w Vivo.Dla Vivo na dlugie lata nie ma konkurencji i nie będzie.Nawet nikt nie zamierza konkurować bo z góry wiadomo ze przegra.Juz dawno były badania rynku i takie właśnie wnioski wyciągnięto.Wiec zapewne będzie cos takiego jak w Sandomierzu lub kolejny ,może troszeczkę większy park handlowy.Dziękuje za uwagę.

cdncdn
1 rok temu
Reply to  malogos

No skoro gwarantuje tutaj sam pławo schiz to tak musi być 🙂

gość
1 rok temu

W tym mieście jest pęd do tych galerii za wszeklą cenę. Wynika to z faktu ,że skoro sąsiednie miasta to mają , to nie możemy być gorsi. To wynik strasznych kompleksów i niezrozumiałego poczucia niższości mieszkańców tego miasta. Jest to powszechne i dla mnie zupełnie nie zrozumiałe.Miejsca pracy w galeriach to śmieciowe umowy , najniższa krajowa, ale jednocześnie prestiż i dowartościowania się przez młodych ludzi.To miasto to jednak stan umysłu. Jednocześnie zostajemy coraz bardziej w tyle. Tak jak na zdjęciach z XX lecia międzywojennego widać biedę, tak historia zdaje się powtarzać.

Sorys
1 rok temu
Reply to  gość

Jedna dobra galeria ma sens, dla ludzi z miasta i okolic, jeżeli coś mam kupić to muszę jechać do Rzeszowa. Potrzebne są jeszcze nowe drogi w mieście takie jak planowana obwodowa, szkoda że miasto przespało program obwodnic bo mogło być w mieście ciekawie. Bez odpowiednich dróg nie będzie urbanizacji nowych terenów (nie wiejskich – tylko o odpowiednich parametrach), trzeba rozwinąć budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne tak by mieszkańcy sąsiednich miast chcieli mieszkać w Tarnobrzegu, tak by było taniej. Da się wszystko zrobić tylko trzeba to zaplanować.

Mar
1 rok temu
Reply to  gość

Do tej pory nie padła z Twojej strony konkretna propozycja innego zagospodarowania łąki niż galeria handlowa. Czy Twoim zdaniem lepiej byłoby, żebyśmy nadal mieli łąkę w centrum niż galerię?

Rysiek
1 rok temu

Pan Bożek zamiast inwestować w miasto,produkcję ,rzemiosło żeby kompletnie nie umarło, zachęca inwestorów z branży handlowej aby dokończyć drenaż kieszeni pozostałych w tym mieście. Brawo przedsiębiorczość

Do nadwisla24
1 rok temu

Pan prezydent miał spotkać się z ministrem Weber Tak ociecal 6lutego na konferencji Pytanie jakie są efekty tego spotkania A może skończyło się na herbatce zielonej
Takie pytanie winien zadać w naszym imieniu Nadwisla24

rezultat
1 rok temu
Reply to  Do nadwisla24

tak ja powiedziałem; miał mnie p. poseł ZAPROSIĆ więc ja czekam na to zaproszenie

Mar
1 rok temu
Reply to  rezultat

Takowe zaproszenie już było. Zeznanie na ten temat w materiale:
https://www.youtube.com/watch?v=soCEHQ7wyxI
– czas od 1:03:59. No chyba, że Pan Prezydent skłamał, choć wierzę, że tak się nie stało.

Zatem ponowię pytania. Czy w miesiącu lutym bieżącego roku odbyła się wizyta Pana Prezydenta w Warszawie? A jeżeli tak, to jakie są konkretne efekty tej wizyty dla Tarnobrzega i jego mieszkańców?

zosia
1 rok temu

Js prowadzę sklepik z odzieżą i nie chce tu żadnej galerii.Chcecie sobie poszpanować po galerii to won do Stalowej Woli,Rzeszowa,Krakowa.

orzeł
1 rok temu
Reply to  zosia

jeśli rzeczywiscie to Sklep to nie masz się o co martwić a jeśli handlujesz łachami w ścianach z płytkami to sory ale nie te czasy, czas pomyśleć nad etatem lub poszanowanie klienta i niesprzedawanie mu mortadeli w cenie kawioru. Ogólnie, powodzenia życzę

J-Roc
1 rok temu

Kiedy zostanie dokończona budowa ścianki wspinaczkowej? Już ta inwestycja mogłaby na siebie zarabiać, a tak stoi betonowy kloc…

Lokjer
1 rok temu

EZ ta wielkoscia galerii w Jaroslawiu to zaszalalej ze jest wieksza od Vivo w Stalowej Woli.Vivo powieszchnia handlowa 34 600 m2 a w Jaroslawiu 28 000 m2 .Taka jak w Stalowej Woli nawet ze wzgledow ekonomicznych i biznesowych w Tarnobrzegu nigdy nie powstanie

B.
1 rok temu

Najłatwiej to postawić stolik i krzesło przed T.S.M.żeby Partyka zbierał podpisy od starych komuchów i tych nowych (ich dzieci)na Kidawę Błońską.

Inka
1 rok temu

Ludzie Żadna porządna markowa firma nie otworzy sklepu w tym grajdole W Kielcach otworzyli galerię echo i po kilku latach połowę z niej zajmuje market budowlany Wszystkie lepsze marki się wycofały Nie ma bogatego klienta to handel pada A na co nam taka galeria jak w Sandomierzu Tam nic nie ma

Roma
1 rok temu

Po co w TBG galeria ? Widać że miasto pada Wystarczy się przespacerować i policzyć lokale pustostany na placu czerwonym na Sienkiewicza na Dzikowie itd Ludzie kupują w necie albo jada do większych miast

lopatka
1 rok temu

Po co w TBG galeria ? Widać że miasto pada Wystarczy się przespacerować i policzyć lokale pustostany na placu czerwonym na Sienkiewicza na Dzikowie itd Ludzie kupują w necie albo jada do większych miast…na przykład do Stalowej Woli

Elza
1 rok temu
Reply to  lopatka

Roma czy łopatka wszystko jedno, widać że bardzo Ci zależy żeby to miasto faktycznie padło.To miasto potrzebuje wszystkiego, galerii, dróg, mostu, dobrego zarządzania, itp itd. Możemy być fajnym, małym, turystycznym miasteczkiem. Nie miasteczkiem z klepiskiem w centrum bo to jest ewenement na skalę kraju i nie tylko.

gość
1 rok temu
Reply to  Elza

Turystycznym miasteczkiem??? Cóż to miasteczko ma do zaoferowania? Lokalny zalew bez kompletnie żadnej infrastruktury? O bazie turystycznej nawet nie wspomnę. Miasto liczy ,że budująć za pożyczone pieniądze dwa fragmenty dróg od strony rzeki coś zmieni ? Dla mnie są to tylko czyste mżonki ewentualnie alibi ,że coś próbowaliśmy robić. Budowa jednego pożądnego hotelu z zapleczem to koszt kilkudziesięciu milionów złotych. O czym my rozmawiamy.

TBG
1 rok temu
Reply to  gość

Co to miasteczko ma do zaoferowania? Ma zalew,zamek w Dzikowie,bliskie sąsiedztwo Sandomierza,Krzyżtoporu, Baranowa Sandomierskiego itp. Powinien mieć cała resztę czyli właśnie infrastrukturę: hotele (jeden Evva to za mało)kafejki i GALERIE żeby nie straszyć krzaczorami wieczorem w centrum miasta, a i młody który będzie tu choćby przejazdem miał gdzie pójść.Tak samo jak moje dzieci które przyjeżdżają na weekendy.Nie musi być wielkości Vivo ,w zupełności wystarczy jak ta wspomniana w Jarosławiu.Nikt nie oczekuje też topowych marek,bo wiadomo że takich nie będzie a tylko sieciówki.Po pasek do zegarka i tak pójdę do radnego,a po bułki do pani Zosi obok.

Mar
1 rok temu

Niektórym osobom nie podoba się pomysł galerii na łące w centrum. Ok, każdy ma prawo do swojego zdania. Ale jeżeli nie galeria, to co innego na łące? Czy ktoś z przeciwników galerii mógłby podać konkretne propozycje alternatywnego zagospodarowania łąki? Nie zapominajmy też, że łąka to teren prywatny, którego właściciel ma prawo i pewnie chce na nim zarobić.

All
1 rok temu

A wystarczy zadaszyć czerwony plac i będzie galeria, że hoho

Mar
1 rok temu
Reply to  All

Na placu przydałoby się trwałe zadaszenie nad sceną, to prawda. Ale temat dotyczy galerii handlowych, szczególnie galerii na łące (ta w Mokrzyszowie miałaby niewielkie oddziaływanie na handel w centrum miasta).

Roma
1 rok temu

Ja nie mam nic przeciwko galerii w TBG Marzy mi się 3 piętrowa 3000 metrow kwadratowych ze sklepami najlepszych marek ,z 5 salami kinowymi, z restauracjami barami klubami itd itp Ale to bajka Realia w TBG to pustostany

Mar
1 rok temu

Skoro nikt nie ma lepszego pomysłu na prywatny biznes na łące niż galeria, no to zostaje galeria.

Zalety: poprawienie estetyki i użyteczności tego miejsca, nowe sklepy i punkty usługowe, nowe miejsca pracy, powstanie sporego parkingu (oby darmowego).

Wady: nieznaczne zwiększenie hałasu i emisji spalin w tym miejscu, odebranie przez galerię części klientów placówek handlowych i usługowych położonych bliżej Placu.

Warto przy tym zwrócić uwagę, że na samym Placu jest Biedronka, a nie kojarzę, żeby ktoś z piszących tutaj upatrywał w tym niezdrową konkurencję dla placówek w rejonie Placu.

wrzos
1 rok temu

bardzo dobrze niech w miescie powstana nareszcie wspomniane galerie to Tarnobrzegowi sie nalezy i podniesie znacznie jego prestiz.Galerie to przede wszystkim wiele nowych miejsc pracy,wiele nowych sklepow,znaczaca poprawa estetyki tych rejonow miasta.Bedzie to tez magnez przyciagajacy wielu ludzi do miasta na czym z pewnoscia skorzysta takze nasz obecnie opustoszaly Rynek.Obecnie sa nowoczesne technologie budowlane,ktore napewno nie beda zaklocac spokoju w okol.Tarnobrzeg nie jest przeciez strefa zamknieta dla rozwoju ,jak co niektorym sie wydaje.Miasto musi sie budowac i rozwijac jak inne,a zwlaszcza jego srodmiescie,ktore w tej chwili jest malo atrsakcyjne wizualnie.Dobre sklepy w centrum utrzymaja sie,wrecz na tym zyskaja wiecej ludzi je odwiedzi,natomiast tam gdzie sprzedaja odpustowa tandete to…?niech ich wlasciciele sami sobie na to odpowiedza

Jan
1 rok temu

A jak kryminał tango Kołek ~ Kiełb?

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
108
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content