Tarnobrzeg: Kiedy ruszy budowa obwodnicy?

dron-planowana-obwodnica-tarnobrzega

Wciąż nie wiadomo, kiedy ruszy budowa obwodnicy Tarnobrzega. Zgodnie z umową droga miała powstać do połowy 2020 r, realizacja tego zadania została jednak zahamowana już na etapie projektowania.

Przypomnijmy, w listopadzie ubiegłego roku o odstąpieniu od umowy poinformował główny wykonawca czyli firma Energopol zarzucając gminie niedotrzymania terminu przekazania gwarancji bankowej zapłaty i braku współdziałania. Z kolei w grudniu 2019 r od umowy odstąpił tarnobrzeski magistrat, nakładając jednocześnie kary umowne na głównego wykonawcę.

– Pozyskana przez Tarnobrzeg kwota ponad 43 milionów złotych dofinansowania na budowę drogi obwodowej miasta jest zabezpieczona w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie i czeka na wykorzystanie – tłumaczył 6 lutego br. prezydent Tarnobrzega, Dariusz Bożek. – Najbliższych 30 dni to będzie ten czas po którym będę mógł w stanie powiedzieć, jaki scenariusz wybieramy. Dzisiaj przygotowujemy się do kolejnego przetargu (…) nie o wszystkich rzeczach mogę publicznie mówić (…) o scenariuszu chociażby który chcemy wcielić w życie – dodał.

Z odpowiedzi na interpelację radnego K. Kalinki dowiadujemy się z kolei, że cyt:. Na dzień dzisiejszy nie został złożony do urzędu Marszałkowskiego nowy harmonogram realizacji projektu pn: Budowa obwodnicy miasta Tarnobrzega. Harmonogram wraz z wnioskiem o zmiany zostanie złożony po wypracowaniu ostatecznego sposobu działań w zakresie realizacji przedmiotowej inwestycji. Spodziewany termin przekazania zaktualizowanego harmonogramu zadania do Urzędu Marszałkowskiego to druga dekada marca 2020 r.”

Subskrybuj
Powiadom o
88 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
1 rok temu

Jaka obwodnica przeciez projekt tej drogi wzdłuż torow to porazka. Ta miescina nie doczeka sie szybko porzadnej obwodnicy. Predzej wybuduja 100 obiecanych obwodnic jak obwodnice tbg. Bez nowoczesnej infrastruktury tbg bedzie coraz bardziej zacofanym miasteczkiem.

Kazik
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Obwodnica jest potrzebna bo będzie mniej samochodów

Mar
1 rok temu

Obwodnicy? Jeszcze wiele lat. Drogi obwodowej? Obstawiam minimum 2 lata przy tak zawrotnym tempie pracy obecnej plejady w tej sprawie.

Mietek
1 rok temu
Reply to  Mar

Witek widzisz ile jest problemów do okoła, nie da sie tego wzystkiego zrobić raz dwa

Mar
1 rok temu
Reply to  Mietek

Pomijając tłumaczenie, że niektóre rzeczy po prostu nie rokują, to w takim razie dlaczego rzeczy, które da się zrobić „raz dwa”, nie są robione przez lata? Przykład: wyznaczenie dróg pieszo-rowerowych na chodnikach na ulicy Wyspiańskiego – biorąc pod uwagę zdjęcie z budżetu w 2019 roku większości inwestycji drogowych nie było kilku-kilkunastu tysięcy zł na to?

Inwestor
1 rok temu

Czy ten Bożek rozumie co mówi do mieszkańców. Raz mówi że kasa jest i będzie realizacją A drugi raz mówi że urząd Marszałkowski dopiero po otrzymaniu w marcu harmonogramu podejmie decyzję co dalej
Mix masz To raczej po obwodnicy i kasie unijne która zgarnie inna gmina
Tak się u nas gospodarzy

Mieszkaniec
1 rok temu

Nigdy

panas
1 rok temu

jak nauczyciela wpuszczą z korytarza

Mieszkaniec
1 rok temu

Drogi wzdluz torow nie potrzeba bo to jest parodia obwodnicy tutaj potrzebna obwodnica z prawdziwego zdarzenia ktora poloczylaby krajowa 9 i 77. Predzej wybuduja 100 obwodnic jak 1 dobra w tbg.

Mieszkaniec
1 rok temu

Obwodnica to powinna sie zaczynac od dk9 i konczyc na dk77 z polaczeniami do drogi 871

Arnold Boczek
1 rok temu

jesteśmy dziadami, nie stać nas

Sikorka
1 rok temu

Czekamy na obwodowkę będzie to taka droga jak inne. Miejmy nadzieje, że znowu nas nie cyganią i nie oszukują, ciężko dzisiaj stwierdzić co jest prawdą, a co kłamstwem kwiecista mowa jest tylko mową nie popartaą czynami.

Artek
1 rok temu

Panie Prezydencie Miasta zgłaszam, że na odcinku Miechocin – Ocice występują dziury w drodze w kierunku Chmielowa, a wydział, któremu zgłaszane były uszkodzenia już kilka miesięcy temu nie podjął żadnych kroków. Nie wiem na co czekamy??? Na wypadek?? Uszkodzenie aut?? W tym przypadku miasto nie sprawdza się jako zarządca drogi, który ma szereg obowiązków, a Miasto Tarnobrzeg albo je lekceważy albo nie wie że je ma. Jednocześnie proszę redakcję o zbadanie tej sprawy i zobaczenie jak faktycznie wygląda ten odcinek a odcinek za tabliczka Tarnobrzeg to jest kpina!!!!!!u

Grażyna
1 rok temu
Reply to  Artek

Na Dąbrowskiej w okolicach TARR tak samo dziurawe drogi i pozapadane chodniki, do tego błoto i za**ane trawniki.Trzeba chodzić jak na polu minowym. Masakra jednym słowem.

Mar
1 rok temu

Niech władze miasta zaczną wreszcie zabiegać, żeby ciąg Wisłostrada-Sikorskiego-Warszawska, wraz z odcinkiem ul. Lwowskiej w Sandomierzu do DK77 stał się drogą krajową, bo spełnia on kryterium „drogi stanowiące inne połączenia zapewniające spójność sieci dróg krajowych” określone w artykule 5 ustawy o drogach publicznych.

Co do drogi obwodowej, o ile w ogóle ona powstanie, to biorąc pod uwagę batalię z Energopolem i inne rzeczy nie zostanie ona oddana wcześniej niż w 2022 roku. Z kolei ustanowienie drogi krajowej na wskazanym ciągu jeżeli zostałoby załatwione do połowy tego roku, to mogłoby zostać wprowadzone do połowy przyszłego roku (kwestia zmiany znaków). Także po ewentualnym oddaniu drogi obwodowej wystarczyłoby zmienić przebieg drogi krajowej tak, żeby szła ona przez obwodową na jej długości, podobnie jak zmieniono np. przebieg drogi krajowej nr 50 w Górze Kalwarii po oddaniu jej południowej obwodnicy w 2019 roku.

gość
1 rok temu
Reply to  Mar

2022 ta są czyste mżonki. Pan Prezydent powiedział chyba ,że firma projektująca też zerwała umowę z Energopolem.Zwycięzca przetargu , chociaż przy tych cenach , które są obecnie na rynku to trzeba będzie pewnie jeszcze z 10 milionów znaleźć musi zaczynać całą procedurę od nowa. Chyba ,że dogada się z firmą projektową.

Mar
1 rok temu
Reply to  Mar

Toteż napisałem, że nie wcześniej niż w 2022 roku. Tym bardziej powinni jeździć do Warszawy, żeby załatwić odnogę DK77 do DK9 przez Lwowską w Sandomierzu oraz Warszawską, Sikorskiego i Wisłostradę w Tarnobrzegu. Niech ten nowy samochód dla urzędu na siebie pracuje. Po drodze zabrać zaprzyjaźnionego burmistrza Sandomierza i jazda. Program 100 obwodnic nas ominął, bo nie mieliśmy drogi krajowej. Kolejne środki rządowe też mają do nas nie trafić?

gość
1 rok temu
Reply to  Mar

O tym ,że taki program wystartuje wiadomo było najpewniej od kilku lat. Wtedy trzeba było czynić starania i próbować dostosowywać drogi. Problem w tym ,że według mnie nie ma i nigdy nie było w mieście ludzi , którzy by mieli długofalową strategię. Tu tworzyło się wszystko raczej na ostatnią chwilę. Również program rozwoju miasta wokół jeziora nie przynosi dotychczas kompletnie żadnych efektów. Inna sprawa,że jest od nie doinwestowany. Planując i głośno o tym mówiąc budowę hoteli apartamentowców a nie stworzyć przez 10 lat podstawowej infrastruktury z mediami to już normalnie Bareja.

Mar
1 rok temu
Reply to  gość

Zgoda, ale to już przeszłość, przepadło. Program obwodnic jest obliczony na 10 lat. Za 4 lata może zmienić się opcja rządząca, zresztą nawet przy trwaniu u władzy opcji obecnej ten program może zostać zarzucony przed jego zrealizowaniem, bo idzie kryzys. Niezależnie od rozwoju sytuacji lepiej mieć drogę krajową na trasie Nagnajów-Sandomierz niż jej nie mieć, bo choćby 1 mln od rządu na tarnobrzeskie drogi na tej trasie to zawsze 1 mln więcej.

gość
1 rok temu
Reply to  Mar

Mnie bardziej ciekawi jak wygląda na chwilę obecną sprawa zwroru zamku?. Potomkowie hrabiego najpewniej nie będą chcieli zwrotu w naturze. Natomiast w ostatnich czasach Skarb Państwa nie chce płacić odszkodowań Coraz częściej spadkobiercy i obecni właściciele czyli w tym wypadku miasto zawierają ugody o ile jest to możliwe. Wypłata następuje najczęściej w naturze w postaci innych gruntów. Ciekawe czy magistrat i radni będą mieli do zaproponowania w wypadku przegranego procesu co wydaje się mi oczywiste. Zwykle takie odszkodowanie to 25-45% obecnej wartości.Jeżeli do tego dojdzie to ile miejskiego majątku na to będzie musiało pójść…

Mar
1 rok temu
Reply to  gość

Niech wyremontują i urządzą im coś jeszcze w zamku. Skoro jakieś interesy są ważniejsze od interesu miasta, no to trudno. Jaka władza takie rządzenie.

GDDKiA
1 rok temu
Reply to  Mar

Dokąd będziesz karmił czytelników NIE REALNYMI POMYSŁAMI opanuj się!!!! „powinni jeździć do Warszawy, żeby załatwić odnogę DK77 do DK9 przez Lwowską w Sandomierzu oraz Warszawską, Sikorskiego i Wisłostradę w Tarnobrzegu.” UCZ SIĘ.—–Drogom krajowym w Polsce nadaje się jedną z trzech możliwych klas: A (autostrada), S (droga ekspresowa) lub GP (droga główna ruchu przyspieszonego).

Mar
1 rok temu
Reply to  GDDKiA

To, co skopiowałeś z Wikipedii na temat klas dróg, dotyczy dróg nowo budowanych, a nie istniejących. Mógłbym to wykazać na gruncie prawnym, ale i tak byś nadal ujadał, więc udowodnię to na „chłopski rozum”. Droga krajowa nr 9 przy wjeździe do Kolbuszowej (której nota bene rząd zbuduje obwodnicę):
https://www.google.com/maps/@50.2466384,21.7772369,3a,49.9y,174.68h,80.13t/data=!3m6!1e1!3m4!1sR1DJG9HWRb8RusAldHYmRA!2e0!7i13312!8i6656
Pod znakiem z nazwą miejscowości jest znak obszaru zabudowanego. I teraz pytanie retoryczne. Czy w obszarze zabudowanym, w którym dopuszczalna prędkość wynosi 50/60 km/h, może przebiegać autostrada, droga ekspresowa lub droga główna ruchu przyspieszonego? Główkuj 😉

Mar
1 rok temu
Reply to  GDDKiA

Dla osoby znającej przepisy to jest żaden problem. Wyjaśniłem dlaczego przed chwilą w komentarzu, ale nie wiem dlaczego ten komentarz się nie dodał. Tu pytanie do redakcji: dlaczego komentarze się nie pojawiają od razu? Dodam, że nie jest to pierwszy taki przypadek, który obserwuję.

Mar
1 rok temu
Reply to  GDDKiA

Rzecz jasna niektóre komentarze, większość pojawia się od razu.

TIR
1 rok temu
Reply to  Mar

rzecz jasna- redakcja działa na twoją korzyść ,byś mógł swoje niedorzeczne teorie dalej tu propagować,

Mar
1 rok temu
Reply to  GDDKiA

Może teraz komentarz się pojawi.

To, co skopiowałeś z Wikipedii na temat klas dróg, dotyczy dróg nowo budowanych, a nie istniejących. Mógłbym to wykazać na gruncie prawnym, ale i tak byś nadal ujadał, więc udowodnię to na „chłopski rozum”.

Droga krajowa nr 9 przy wjeździe do Kolbuszowej (której nota bene rząd zbuduje obwodnicę):
https://www.google.com/maps/@50.2466384,21.7772369,3a,49.9y,174.68h,80.13t/data=!3m6!1e1!3m4!1sR1DJG9HWRb8RusAldHYmRA!2e0!7i13312!8i6656
Pod znakiem z nazwą miejscowości jest znak obszaru zabudowanego. I teraz pytanie retoryczne. Czy w obszarze zabudowanym, w którym dopuszczalna prędkość wynosi 50/60 km/h, może przebiegać autostrada, droga ekspresowa lub droga główna ruchu przyspieszonego? Główkuj 😉

gosc
1 rok temu
Reply to  Mar

No obszar zabudowany jak byk, takze jak widać nie ma problemu. Popatrzylem trochę na to street view z Kolbuszowej i fajnie mają obszar rynku zrobiony. W środku estetyczny skwer a dookoła parkingi, nawet pas rowerowy jest pod prąd zrobiony. Może przed Warszawą P. Bożek odwiedziłby Kolbuszową i podpatrzyl jak Plac Głowackiego można by przerobić.

TIR
1 rok temu
Reply to  gosc

Owszem zabudowany ,ale od kiedy ta droga JEST Drogą Krajową?A naszą (Mar-ową)żeby przekwalifikować czym uzasadnisz, tym że chcemy się załapać na następne rządowe obwodnice?czy że chcemy zwiększyć ruch przez miasto? przecież to czysty absurd, tu niema skry racjonalności poza durnym maniackim uporem.

Mar
1 rok temu
Reply to  Mar

Ośmieszyłeś się z obszarem zabudowanym, no to zmiana wątku po raz n-ty 😀 Ale skoro nadal chcesz się kompromitować, to proszę – chcącemu nie dzieje się krzywda.

Argumentacja jest prosta. Ustawa o drogach publicznych w art. 5 ust. 1 pkt 3 mówi:
Art. 5. 1. Do dróg krajowych zalicza się:
3) drogi stanowiące inne połączenia zapewniające spójność sieci dróg krajowych.
Na trasie Nagnajów-Sandomierz w Tarnobrzegu jeżdżą TIR-y (nomen omen) przez ulice Wisłostrada, Sikorskiego, Warszawska, i to w obie strony. Dodaj 2 do 2 jeśli jesteś w stanie 😉

TIR
1 rok temu
Reply to  Mar

no to jeszcze wymyśl tę spójność połączenia bo ta jest wątpliwa i jeszcze opłacana truciem mieszkańców a dzisiaj jest to istotne.

Mar
1 rok temu
Reply to  Mar

Wystarczy popatrzeć na mapę, żeby to zrozumieć. Ale widocznie to przekracza twoje możliwości poznawcze. Gdybyś jednak podjął to wyzwanie intelektualne, to dam ci podpowiedź: porównaj przebieg drogi krajowej nr 79 po lewej stronie Wisły, tej przebiegającej przez Łoniów, Koprzywnicę itd.

Tir
1 rok temu
Reply to  Mar

gdybyś pozbawił się tej aroganckiej buty to może? zrozumiałbyś irracjonalność twojej hucpy i przykłady podawane przez ciebie(mapy istniejącej sieci DK) za (lekko powiedziane)nietrafione i bezzasadne.Bo sieć dróg krajowych GDDKiA dostosowuje się do podziału administracyjnego kraju, a ty chyba nie wprowadziłeś nowego.

Mar
1 rok temu
Reply to  Mar

Kolejna twoja kompromitacja 😀 Sprawdź przez ile jednostek administracyjnych przebiega np. droga krajowa nr 1. A jak chcesz przykład z bliska, to zobacz jak przebiega droga krajowa nr 77 – czy aby nie przez 2 województwa? No ale jak ktoś nie rozumie mapy, to takie są skutki 😉

Tir
1 rok temu
Reply to  Mar

„Sprawdź przez ile jednostek administracyjnych przebiega np. droga krajowa nr1” —to ma być merytoryczny zarzut do podziału administracyjnego kraju????? Tumanie (ty nigdy nic nie zrozumiesz?)to podaj chociaż jeden umotywowany powód dla którego chcesz WPROWADZIĆ zmiany w sieci D.K A NIE CZEPIAJ SIĘ ISTNIEJĄCEJ-BO TO DZIECINADA nie żaden dowód!!!

Tir
1 rok temu
Reply to  Mar

Twoja „wygórowana inteligencja” pomieszała liczbę jednostek adm. z podziałem adm. Ostatni był w 1999 r i w wówczas mógłbyś wnioskować o taką zmianę z właściwą motywacją.Ale ty z uporem maniaka posiłkujesz się jak dzieciuch(na zasadzie w Paryżu jest wieża to taka sama ma być w Tbg) szczegółami z istniejącej sieci D.K.z 1999r Więc podaj chociaż jeden umotywowany powód do uwzględnienia tej (twojej…)zmiany w sieci D.K. Popisz się merytoryką , elokwencją i nie odstawiaj fuszerki typu 2+2

Mar
1 rok temu
Reply to  Mar

Co ma piernik do wiatraka? Przeczytaj sobie komentarz osoby o nicku „stalowka” na dole, może coś zaskoczy. Zresztą, to że ze mną się nie zgodzisz wiadomo z góry, nawet gdybym stwierdził, że Ziemia jest kulista. Masz misję czepiania się tego co napiszę i będziesz to robił, a nie mając argumentów będziesz kłamał, bredził, wyzywał itd., jak do tej pory. Myślę że osoby rozumne widzą, że przedstawiony przeze mnie plan dotyczący prawdziwej obwodnicy ma sens i jest realny. Natomiast dalszą polemikę z tobą już chyba sobie daruję, dla higieny psychicznej.

Tir
1 rok temu
Reply to  Mar

Nie potrafisz(c…e bezczelny ) umotywować swojego jakże rozlegle opisywanego pomysłu bo brak jest wiarygodnych i realnych powodów do zmiany sieci .Ale twojej płyciżnie racjonalności i kompetencji wystarczy wymyśleć bzdurę ubrać ją w absurdy tkwić przy tym jak osioł czego dowodzisz nie odpowiadając na zadane kwestie tylko je po chamsku omijasz.Wobec powyższego sam załatwiaj takie bzdurne postulaty i nie zaśmiecaj nimi forum.

Mar
1 rok temu
Reply to  Mar

Nie dość się jeszcze ośmieszyłeś, np. kłamliwymi bredniami dot. bzdurnej niemożności przebiegu drogi krajowej przez teren zabudowany? Odpuść, bo kompromitujesz nie tylko siebie ale i swoich mocodawców 😉

Tir
1 rok temu
Reply to  Mar

jesteś ć..iem bo tyle zrozumiałeś (czytanie ze zrozumieniem!), to nie była „niemożności przebiegu drogi krajowej” bo takowe istnieją nawet w okolicach, lecz JEDNĄ Z WIELU przeszkód w utworzeniu(przemianowaniu) Drogi Krajowej z Drogi Wojewódzkiej.ALE DYLETANT ODWRACA TEMAT I udaje mądrego drogowca sam się ośmieszając.

Mar
1 rok temu
Reply to  Mar

Ok, wystarczy. Dyskusja z obłąkanym jest pozbawiona sensu, a właśnie zaprzeczyłeś temu, co napisałeś wcześniej, odwracając kota ogonem po raz n-ty. Wczoraj napisałeś:
„Droga Krajowa nie może być uwzględniona w terenie zabudowanym gdzie prędkość dopuszczalna to 50km/godz.”,
a teraz:
„to nie była „niemożności przebiegu drogi krajowej” bo takowe istnieją nawet w okolicach”.
Psycholog lub ksiądz, albo obydwaj.

Tir
1 rok temu
Reply to  Mar

Palancie przecież twoim tematem nr 1)jest przetworzenie drogi wojewódzkiej w drogę krajową a te wszystkie kryteria (niepojęte i dla ciebie i obce) były, są i będą.

Polak
1 rok temu

jaka obwodnica?dopoki TBG rzadza osoby niekompetentne kompletnie tzn.zielone,(nauczyciele) to ona powstanie dopiero na św.dygdy !!! brak slow

drogowiec
1 rok temu

z tą obwodnicą to wychodzi niemoc i brak kompetencji. Nie starano sie o obwodnicę z funduszu krajowego bo po prostu o tym nie wiedzieli. Należało złozyć odpowiedni wniosek. Obwodnica po łączyłaby miasta zakorkowane i stałaby sie obwodnicą krajową. Trudne =trudne. Niech służby pana prezydenta sprawdzą w wykazie obwodnic ile miast skorzystało z budowy obwodnic. Podstawowym kryterium nie było aby droga krajowa przebiegała prze miasto ale kryterium zakorkowania miasta budowa Obwodnica która stanie się droga krajową miała ułatwić życie zakorkowanym miastom. Dla naszych władz Tarnobrzeg nie należy do zakorkowanych tylko upadających to po co wniosek.
A jaki wynik spotkania z Panem Weberem. Miało się odbyć .
A co do naszej obwodnicy to strach się bać. Przetarg wykaże że nas nie stać. Niska cena przetargu z Energopolem to podstawa odstąpienia od umowy.
Cierpliwie czekamy na dalszy rozwój wypadków.
Jedno jest pewne. Jeżeli kwota gwarancji będzie nie do odzyskania to ktoś powinien za to odpowiedzieć .

ha ha ha
1 rok temu

Obwodnicę już mamy i to jaka !!!!!!! Byłem w niedziele na spacerze obejrzeć tereny zielone nad Wisłą i szok !!!!! Stare zejście od Wislnej w jeszcze gorszym stanie niż było wyrozbijane schody po których strach schodzić a tuż obok ścieżka wyłożona kosteczką która nie dochodzi do chodnika tylko … zawraca w dół !!!!! Głupota czy sabotaż ? Ale media znowu będą miały używanie z naszeg miasta. Żona zwróciła mi uwagę ile setek róż zostało posadzonych pod drzewami gdzie będzie cien i nigdy nie zakwitną. Ale w końcu nasi fahofcy od zieleni nie płacą z własnej kieszeni tylko z naszych pieniędzy i tak dobrze ze posadzili zielonym do góry.

Mar
1 rok temu

Program 100 obwodnic przepadł dla Tarnobrzega i należy z tego wyciągnąć wnioski zabiegając o jak najszybsze ustanowienie drogi krajowej na trasie Nagnajów-Sandomierz (DW871 > DW723). Tarnobrzeg jest jedynym miastem na prawach powiatu w woj. podkarpackim, przez które nie przechodzi droga krajowa (pomijam skrawek DK9 przy węźle w Nagnajowie). Chyba każdy rozumie, że możliwości pozyskiwania zewnętrznego finansowania inwestycji na drogach krajowych są większe, niż w przypadku dróg niższych kategorii.

do Mar
1 rok temu
Reply to  Mar

jak boli cię głowa to idziesz do doktora a nie piszesz banialuki (Droga Krajowa nie może być uwzględniona w terenie zabudowanym gdzie prędkość dopuszczalna to 50km/godz.a taką jest cała proponowana i durnie wymyślona przez głupola )

Mar
1 rok temu
Reply to  do Mar

Wyżej masz wyjaśnienie tej kwestii w komentarzu rozpoczynającym się od „Może teraz komentarz się pojawi.”. Także nie musisz się już dłużej ośmieszać.

Mar
1 rok temu
Reply to  NW24

Dziękuję za wyjaśnienie. Komentarz się pojawił, także nie ma już problemu.

lu
1 rok temu

Za te pieniądze, którymi dysponuje Gmina Tarnobrzeg żadna firma „obwodnicy” nie wybuduje.
Potrzebne jeszcze będzie 20-30 mln dodatkowo.
Koszty usług budowlanych jak wszystkie inne poszły znacznie w górę.

ekolog
1 rok temu

A ja się cieszę, że nie będzie obwodnicy…

Tarnobrzezanin
1 rok temu
Reply to  ekolog

A ja się cieszę że po upływie tej kadencji Bożek z NIEUDOLNA ekipą odejdzie do lamusa.

smile
1 rok temu
Reply to  Tarnobrzezanin

Ja też się z tego cieszę…. 🙂 🙂 🙂

normalny
1 rok temu

Skończyć z tym cyrkiem z tą całą obwodniczka centrum. Urzędnicy nie dają sobie rady, ceny idą w górę, do tego likwidacja części dzialek, a drogi w mieście wołają o remonty. Nowa Dęba i Kolbuszowa będą mieć prawdziwe obwodnice zbudowane przez rzad. A nasi włodarze co załatwili? Obwodniczkę, z którą są same problemy!

Mar
1 rok temu
Reply to  normalny

Trafne podsumowanie. Dla uzupełnienia powtórzę: władze Tarnobrzega powinny czym prędzej zacząć jeździć do Warszawy, żeby załatwić odnogę DK77 do DK9 przez Lwowską w Sandomierzu oraz Warszawską, Sikorskiego i Wisłostradę w Tarnobrzegu. Niech ten nowy samochód dla urzędu na siebie pracuje. Po drodze zabrać zaprzyjaźnionego burmistrza Sandomierza i do stolicy, żeby przyszłe środki rządowe nie ominęły Tarnobrzega tak jak program 100 obwodnic.

stalowka
1 rok temu

Przez Stalowa Wole przez sam środek przebiega droga krajowa 77 i co?Jest.Nie ma problemu ze teren zabudowany..Po wybudowaniu obwodnicy za rok będzie to tylko droga miejska a obwodnica przejmie krajówka 77.

Mar
1 rok temu
Reply to  stalowka

Otóż to. Jedyna realna szansa na prawdziwą obwodnicę Tarnobrzega, to przejście tych samych etapów, co Stalowa Wola, czyli najpierw droga krajowa przez miasto, a potem obwodnica.

Bozo
1 rok temu

Nigdy

ajax
1 rok temu

Po co pisać jak od dawna wszyscy w mieście to wiedzą i nic do tej pory się nie zmieniło, swoją drogą po wpisach widać że nie wszyscy wiedzą o co chodzi a część to zwykli pieniacze którzy nie mają nic do powiedzenia ale piszą bo może ktoś przeczyta i odpowie wtedy ja mu też odpowiem!, przy okazji kogoś znieważę opierdo … itd…błazny i tyle,nic rzeczowego tylko obrażanie się nawzajem i pokazanie kto jest lepszy w pisaniu ot taka prawda!

Mar
1 rok temu
Reply to  ajax

Skoro inni są błaznami, w przeciwieństwie do ciebie (jak mniemam), to jak konkretnie Gmina Tarnobrzeg powinna, twoim zdaniem, pozyskać środki finansowe na wybudowanie obwodnicy Tarnobrzega (prawdziwej, obejmującej zdecydowaną większość miasta, nie tej projektowanej opaski) w ciągu najbliższych 10 lat? Bardzo jestem ciekaw twojej rzeczowej analizy problemu i sposobu na jego rozwiązanie.

Mar
1 rok temu
Reply to  ajax

Po raz drugi.

Skoro inni są błaznami, w przeciwieństwie do ciebie (jak mniemam), to jak konkretnie Gmina Tarnobrzeg powinna, twoim zdaniem, pozyskać środki finansowe na wybudowanie obwodnicy Tarnobrzega (prawdziwej, obejmującej zdecydowaną większość miasta, nie tej projektowanej opaski) w ciągu najbliższych 10 lat? Bardzo jestem ciekaw twojej rzeczowej analizy problemu i sposobu na jego rozwiązanie.

ajax
1 rok temu
Reply to  Mar

Jesteś na pasku?, płacą ci za obrażanie i usilne motywowanie swojej jakże wyimaginowanej racji? Jesteś tutaj i piszesz! -ok!- wątpię czy chciałbyś/aś prosto powiedzieć w oczy swoim oponętom tą prawdę co skrobiesz posiłkując się jak widzę na drugiej otwartej stronie informacjami które nigdy by ci na język w otwartym sporze było zacytować ech!

Mar
1 rok temu
Reply to  Mar

Toś się popisał rzeczowością na temat obwodnicy. Śmiech na sali 😀

wrzos
1 rok temu

ludzie opamietajcie sie!!Tych waszych obelg pod adresem Prezydenta i podleglych mu sluzb juz czytac sie nie da!Skad w was tyle jadu dla innych?!Pomyslcie nim cokolwiek bzdurnego napiszecie!NIe jaestem tu po zadnej ze stron,ale oceniajac sprawiedliwie co Prezydent jest winny,ze firma,ktora miala budowac obwodnice centralnych dzielnic miasta upadla?Kazdy by chcial i pan Prezydent zapewne tez,aby ta bardzo miastu potrzebna inwestycja sie juz budowala.To nie on wybieral takiego wykonawce w przeszlosci.Wszyscy wiemy jak obecnie przeciazona ruchem samochodowym w miescie jest min.aleja gen.Sikorskiego,dlatego obwodnica omijajaca tarnoibrzeskie srodmiescie jest jak najbardziej potrzebna,ale dajmy dzialac p.Prezydentowi to nie jest sprawa jednego miesiaca do zalatwienia.Od siebie dodam,ze bardzo potrzebna jest budowa sygnalizacji swietlnej na ul.kwiatkowskiego na wysokosci bazaru i tamtejszych sklepow,ze wzgledu na duzy ruch samochodowo-pieszy w tym rejonie,aby nie dochodzilo tam do kolejnych kolizji w przyszlosci,odcinek tej ulicy uwazam tam za bardzo newralgiczny.Wielkie osiedle i duzo ludzi korzystajacych z tej drogi samo za siebie mowi!

Mar
1 rok temu
Reply to  wrzos

Jest różnica między narzekaniem dla narzekania, a konstruktywną krytyką z podaniem rozwiązań alternatywnych. Ja mój pomysł na osiągnięcie prawdziwej obwodnicy Tarnobrzega przedstawiłem dokładnie. Niektórym się nie podoba, ale zapytani o konkretne rozwiązanie alternatywne nie podają takiego. Czyli mój pomysł nie, a zamiast tego żaden. To jest marzenie rządzących, mieć obywateli, którzy sami nie wiedzą czego chcą i odpowiednią propagandą można im sprzedać cokolwiek jako niemały sukces.

lupa
1 rok temu
Reply to  Mar

Spadnij na ziemie dyletancie oferujesz bzdurne,wydumane pomysły(np z DK przez miasto) i jesteś cacy bo się sobie podobasz i to jest ta konstruktywna propozycja . hahhahhuhahahha

Mar
1 rok temu
Reply to  lupa

Skoro mój pomysł jest niby bzdurny i wydumany, to jak konkretnie Gmina Tarnobrzeg powinna, twoim zdaniem, pozyskać środki finansowe na wybudowanie obwodnicy Tarnobrzega (prawdziwej, obejmującej zdecydowaną większość miasta, nie tej projektowanej opaski) w ciągu najbliższych 10 lat? Bardzo jestem ciekaw twojej rzeczowej analizy problemu i sposobu na jego rozwiązanie.

lupa
1 rok temu
Reply to  Mar

Twój pomysł jest nierealne i twoje warunki są nierealne ,bo nie odnoszą się w jakikolwiek sposób do podjętych i nie wyjaśnionych do końca poczynań U.M. Ponieważ jeśli zaniechają budowy opaskowej obwodnicy to dopiero wtedy można poszukiwać nowej wersji.

Mar
1 rok temu
Reply to  Mar

Nie napisałeś jak konkretnie Gmina Tarnobrzeg powinna, twoim zdaniem, pozyskać środki finansowe na wybudowanie obwodnicy Tarnobrzega (prawdziwej, obejmującej zdecydowaną większość miasta, nie tej projektowanej opaski) w ciągu najbliższych 10 lat. Czyli nie masz nie tylko lepszego ale jakiegokolwiek pomysłu alternatywnego do mojego.

lupa
1 rok temu
Reply to  Mar

Ten twój to sobie schowaj w 4-litery i nie ośmieszaj się.Jak w następnym roku UM zacznie swój realizować to PO CO STRZĘPIĆ JĘZYK.Chociaż bym wniósł sporo poprawek do niego gdyby to było możliwe, ale nie słyszałem o nowych konsultacjach.

Mar
1 rok temu
Reply to  Mar

Ale ja nie pytam o twoje zdanie na temat pseudo-obwodnicy. Pytam jak konkretnie Gmina Tarnobrzeg powinna, twoim zdaniem, pozyskać środki finansowe na wybudowanie obwodnicy Tarnobrzega (prawdziwej, obejmującej zdecydowaną większość miasta, nie tej projektowanej opaski) w ciągu najbliższych 10 lat? Ale widzę, że od ciebie się tego nie dowiem, bo udajesz głupiego albo nie udajesz. Także okazuje się, że nie masz jakiegokolwiek pomysłu na prawdziwą obwodnicę Tarnobrzega – cieniutko 😉

lupa
1 rok temu
Reply to  Mar

Ty najwyrażniej nie udajesz głupka bo tylko i wyłącznie ty masz w głowie „prawdziwą, obejmującą zdecydowaną większość miasta, nie tej projektowanej opaski) w ciągu najbliższych 10 lat.”i Z UPOREM MANIAKA USIŁUJESZ ZBOCZYĆ DYSKUSJĘ NA TE TWOJE CHORE POMYSŁY.

Mar
1 rok temu
Reply to  lupa

Dobra, już kilkukrotnie mogłeś przedstawić, jak konkretnie Gmina Tarnobrzeg powinna, twoim zdaniem, pozyskać środki finansowe na wybudowanie obwodnicy Tarnobrzega (prawdziwej, obejmującej zdecydowaną większość miasta, nie tej projektowanej opaski) w ciągu najbliższych 10 lat. Nie zrobiłeś tego, czyli nie masz jakiegokolwiek pomysłu w tej kwestii. Potrafisz jedynie czepiać się wypowiedzi innych (w ostatnim czasie chyba tylko moich, co wskazuje, że padł rozkaz z góry 😀 ) samemu nie mając nic pożytecznego do powiedzenia.

prawda
1 rok temu
Reply to  wrzos

FIRAMA KTÓRA MIAŁA BUDOWAĆ OBWODNICĘ NIE UPADŁA tylko administracja prezydenta Bożka nie umiała współpracować z tą firmą i firma zerwała umowę z U.M .Koszty sądowe tej sprawy(zerwania umowy) niedługo ujrzą światło dzienne.

Tomek
1 rok temu
Reply to  prawda

Ważne, że urzędnicy nagrody dostali. Tylko to się liczy a pani naczelnik od inwestycji dostała jedną z najwyższych nagród w urzędzie. Czy na pewno słusznie? Gdy w sądzie wyjdzie wtopa od strony UM odnośnie obwodnicy to odpowiedzialne osoby zwrócą nagrody? Wątpię. Na Titanicu orkiestra też grała do końca

gość
1 rok temu
Reply to  prawda

Myślę ,że jeżeli wina jest po ich stronie to będą to spokojnie przeciągali do następnych wyborów. Ale oficjalnie urząd nie ma sobie nic do zarzucenia. Firma też chciała się wycofać z nie rentownego kontraktu za wszelą cenę. Poczekajmy na otwarcie ofert w nowym przetargu. Zobaczymy jakie teraz będą ceny. Jeżeli znacząco wzrosną to powinniśmy sobie dać spokój. Po prostu być może miasta zwyczajnie nie będzie stać na taką inwestycję pomimo dofinansowania. Może lepiej za tą kasę co zostanie połatać trochę dróg w mieście? Przy tej galopadzie cenowej na więcej nie starczy. Swoją drogą to skąd taka drożyzna wszystkiego?

Mar
1 rok temu
Reply to  prawda

Pomijając wymienianie innych problemów, to już teraz można założyć, choćby na przykładzie przetargu na wykonanie Plażowej i Żeglarskiej, że nie styknie kasy na drogę obwodową. Co do wykorzystania wkładu własnego, to w budżecie na drogę obwodową jest zapisane ok. 41,5 mln – za tyle można sporo zrobić, nawet bez dofinansowań. Co do rosnących cen, to partia i socjalizm kosztuje i widocznie drukarka NBP poszła w ruch, bo inflacja ponoć wyższa niż przewidywano.
https://www.money.pl/gospodarka/inflacja-idzie-na-rekord-ceny-dawno-nie-rosly-tak-szybko-6478525782767745a.html

rewizja
1 rok temu
Reply to  Mar

Znowu siejesz brednie , niedomówienia i nieprawdziwe założenia !!!– BREDNIE 1)to partia i socjalizm kosztuje
2)widocznie drukarka NBP poszła w ruch Niedomówienia 1)inflacja ponoć wyższa niż przewidywano. Domówienie–niż przewidział NBP
RZĄD PRZEWIDZIAŁ I JEST ZGODNE ZE STRATEGIĄ ROZWOJU
Nieprawdziwe założenia–nie styknie kasy na drogę obwodową??

Mar
1 rok temu
Reply to  Mar

Gadasz jak pis-owiec 😉

wrzos
1 rok temu

A ja wierze w to,ze mimo wielu trudnosci z ta inwestycja zwiazanych to z Boza pomoca uda sie jeszcze w tym roku ruszyc budowe tej waznej drogi.Nasze miasto niestety posiada stary mocno juz niewydolny i przeciazony uklad komunikacyjny.Glowne ulice miasta sa za waskie i ciasne na taka duza ilosc aut codziennie po nich jezdzacych,stwarza to duze niebezpieczenstwo wystapienia wypadkow?Moim zdaniem nie tylko pilna jest budowa obwodnicy miasta,ale takze kilku innych nowych drog w miescie,aby ten wielki ruch samochodowy odpowiednio rozlozyc.Wiadsomo miasto sie rozrasta aut mocno przybywa,wiec to sa dobre rozwiazania na niezbyt odlegla przyszlosc.Potrzebna jest tylko duza kasa na ich realizacje.

wrzos
1 rok temu

Pan Prezydent musi wiec o nia mocno zabiegac w poszczegolnych ministerstwach w Warszawie,ale tez u Pani Wojewody czy u Pana Marszalka,tak jak czynia to inni.Mysle,ze napewno duza pomoca moglby tu sluzyc miastu tez Pan minster Weber w Tarnobrzegu urodzony.Wszystko da sie zalatwic,jesli odpowiednio sie do danego tematu podchodzi i pieknie poprosi.W malych miasteczkach co rusz nowe drogi buduja,to tym bardziej w sporawym Tarnobrzegu tez musza.

TGBowiec
1 rok temu

Weber urodził sie w Tarnobrzegu bo akurat jego rodzice tędy przejeżdżali.Tyle ma wspólnego z Tarnobrzegiem.

statystyk
1 rok temu
Reply to  TGBowiec

Liczy się fakt wpisany w akt urodzenia a nie dyrdymały nikomu nie potrzebne i bez znaczenia . Chociaż ten fakt też nie można przeceniać i wyciągać z niego jakieś obciążenia czy oczekiwania.

obywatel
1 rok temu

Najlepiej niech Bożek ze swoimi fachowcami, prawnikami odpuści sobie obwodnicę – bo za 15-20 lat przy liczbie mieszkańców około 30 tyś. nikomu nie będzie potrzebna, inwestycja zbyteczna i kasiora wyrzucona w błotu.
Kto tylko może ucieka z tego miasta (i będą uciekać).

Mar
1 rok temu
Reply to  obywatel

Jeżeli masz na myśli projektowaną opaskę centrum, to pełna zgoda. Jeździć do stolicy i zabiegać, żeby planowane przez rząd drogi ekspresowe mające przebiegać w okolicy przebiegały jak najbliżej Tarnobrzega lub w nim. No i żeby obecne drogi wojewódzkie na trasie Nagnajów-Sandomierz przekwalifikować na odnogę DK77. Inwestycja niewielka, właściwie tylko zmiana niektórych znaków, osobówki i tiry jeździłyby tak samo jak teraz, ale gmina miałaby zupełnie inną pozycję do zabiegania o środki rządowe na drogi na tej trasie, a po iluś latach może doczekałaby się obwodnicy z prawdziwego zdarzenia, jak Stalowa Wola czy Nowa Dęba.

wrzos
1 rok temu

ale wielu nowych mieszkancow innych regionow Polski tu u nas sie osiedla i wiaze swe plany z tym miastem. przyklad moi znajomi niedawno z centralnej Polski sie tu przeprowadzili na stale,kupujac tu mieszkanie w nowym budownictwie,tak wiec wyludnienie napewno miastu nie grozi,wrecz przeciwnie, ale co niektorzy tutaj lubia ,,uprawiac,, czarnowidztwo!!

Grażyna
1 rok temu

Lepiej niech od nowa zaprojektują tą obwodnicę i ogłoszą przetarg żeby to ruszyło za kilka lat bo znowu 10 lat zleci i g…z tego będzie a tiry coraz bardziej rozjeżdżają miasto a dziur na ulicach coraz więcej.Ostatnio stałam przed przejściem dla pieszych i z prawej strony zostałam dość poważnie ochlapana przez tira wodą i błotem.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
88
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content