Tarnobrzeg: Opłata za koszty komornicze spłacana w ratach

pieniadze

Do 30.11.2023 r ma zostać spłacona kwota w wysokości 28.900 zł, którą z konta gminy Tarnobrzeg pobrał komornik. Kwotę tę spłacają osoby winne sytuacji, w której po zasądzeniu prawomocnym wyrokiem pieniędzy dla przedsiębiorcy, zostały one przez niego wyegzekwowane z pomocą komornika.

Na dzień 29 stycznia 2020 r na konto gminy zostało wpłacone 2.100,00 zł. Zwrot całkowitej kwoty kosztów komorniczych ma nastąpić nie później niż do dnia 30.11.2023r. Spłaty ustalonych rat następują w formie przelewu na konto Gminy Tarnobrzeg – czytamy w odpowiedzi na interpelację radnego K. Kalinki.

O sprawie pisaliśmy tutaj i tutaj

Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
orzeł
8 miesięcy temu

2100 wpłynęło ciekawe czy 2100 premii uznaniowych czy też umowy zleceń nie było

orzeł
8 miesięcy temu

poza tym takie śpece to powinni dostać kopa z laurką

Syk
8 miesięcy temu
Reply to  orzeł

Pewnie dostaną po spłacie komornika.

Mar
8 miesięcy temu

Tych „specjalistów” nie wywalono z roboty. To jeszcze jestem w stanie zrozumieć zakładając, że spłacają swoje błędy. Ale ochranianie ich poprzez m.in. niewskazanie ich z imion i nazwisk jest jak dla mnie podejrzane. Przecież te osoby dopuściły się uchybień na konkretne pieniądze pełniąc funkcje publiczne, a nie np. nie segregując śmieci w domu.

panas
8 miesięcy temu
Reply to  Mar

idąc tą retoryką, lepiej chojnie płacić przez 3 lata partaczom i kroic ich 500 zl miesięczne niż wylać ich na zbity pysk i zatrudnić kompetentnych ludzi, nie koniecznie z polecenia pana kity.
przecież komornik może ściągać nie tylko z miejskiej pensji.

Mar
7 miesięcy temu
Reply to  panas

Ja osobiście bym ich zwolnił, ale prezydentem jest Pan Darek, a biorąc pod uwagę jego „dobre serduszko”, druga szansa itp., jestem w stanie zrozumieć zatrzymanie ich pod warunkiem spłaty. Jednak niewskazania osób winnych nie jestem w stanie zrozumieć i jest to dla mnie podejrzane.

obywatel
8 miesięcy temu
Reply to  Mar

To kto jest tym specjalistą co ma spłacać – co za prawnik?

Mar
8 miesięcy temu
Reply to  Mar

No właśnie tego chciałbym się dowiedzieć. Bo Pan Prezydent nie wziął na siebie odpowiedzialności za to i nie spłaca, więc kto? Przecież w urzędzie pisma nie piszą i nie wysyłają się same, to nie Hogwart.

Darek
7 miesięcy temu
Reply to  Mar

To są zwykli urzędnicy, a nie osoby publiczne, chroni ich RODO.
Czego nie rozumiesz?

komornik
8 miesięcy temu

Ale dolegliwość. To dopiero egzekucja od winnych urzędników.
Spłata w ratach po około 450 złotych prze 5 lat. Gdzie takie są raty ?
5 lat x 12 miesięcy = 60 miesięcy .28 tys przez 60 miesięcy to rata ok.450 złotych.
Bożek to łaskawca .Pozwolił spłacać do końca kadencji. A jak kadencja się skróci to co. ?

Żadna dolegliwość dla spłacających przy zarobkach ok. 5 tysięcy miesięcznie. To raty alimentacyjne są większe.

Taki tamtaram
8 miesięcy temu

Jezeli kogoś interesuje który urzednik płaci za swoje błędy niech wystapi o to w trybie dostepu do informacji publiczne.Ostatnie wyrokI sądów administracyjnych wskazują np ze dyr szkoły musi udostępnił wysokość wynagrodzen nauczycieli podając kwote i nazwisko.Mnie portfel innych jak im przybywa czy ubywa nie interesuje.

Mar
8 miesięcy temu
Reply to  Taki tamtaram

„Spłaty ustalonych rat następują w formie przelewu na konto Gminy Tarnobrzeg” – czytamy w odpowiedzi na interpelację radnego K. Kalinki. Czyli wychodzi na to, że nie mają potrącane z pensji, tylko wpłacają co miesiąc na konto, więc po zarobkach się nie dojdzie. Poza tym nie chodzi o zaglądanie w portfele, tylko o wskazanie winnych.

Komornik
8 miesięcy temu

Takie raty SPLACAJA EMERYCI Z ZAJĘTYCH NISKICH EMERYTUR. gdyby komornik sciadal od mecenasa to byłyby raty po 2tys miesięcznie
Taka mizeria w tym urzędzie Brak odpowiedzialności i merytorycznosci.

Mieszkaniec
8 miesięcy temu
Reply to  Komornik

Dobrze ze Kalinka złożył interpelację bo sprawa by przyschla. Sprawa na początku 2019a spłaty tylko 2100Tk ile rat i od kiedy nastąpiła spłata. Jak widać tylko nacisk społeczny i interpelacja uruchomiła spłatę.

Mieszkaniec II
8 miesięcy temu

A premie i nagrody nie podlegają spłacie 5lat Takie warunki spłaty nie uzyska się w sprawach zwrotu świadczeń z ZUS Tam trzeba spłacić od razu a raty tylko dla ubogich.
Mecenas w urzędzie chyba nie należy do mało zarabiających Ja tak myślę ale pewności nie mam.

gość
7 miesięcy temu

A winny czy może raczej winna nadal anonimowi.

kościelny z zachrystii
7 miesięcy temu

niezły numer 🙂 wszyscy zadowoleni 😉 miasto bo może spłacić w ratach, komornik bo koszty rosną 😉 tylko ile za te raty dopłaci Bożku ?? przyzna się czy nie ??

Adwokat diabła
7 miesięcy temu

Winnym może być każdy, np. prezydent, vice-prezydent, sekretarz, prawnicy lub ktoś inny. Najbezpieczniej politycznie zostawić sprawę winnego anonimowo. Jest, spłaca ale nie powiemy kto to.

Prawnik
7 miesięcy temu

W tym problem zeby nie powiedzieć kto powinien pożegnać się z urzędem bo naraża na straty.

Wróżka
7 miesięcy temu
Reply to  Prawnik

Do 2023 roku nie będzie żadnej spłaty. Kto naprawia szkody przez 5 lat. Jak trzeba rozłożyć podatek to skarbnik odpisuje że nie można chyba że człowiek jest w super biedzie. A tu mecenasi biedni musza spłacać przez 5 lat . bo inaczej dokonano by uszczerbku na ich majątku .

20
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x