Wybory prezydenckie 2020. Kto otrzyma Twój głos? (SONDA)

dron-noc-tarnobrzeg-zamek

W 2020 roku czekają nas wybory prezydenckie.  Głosowanie odbędzie się 10 maja. Kto wygra wyścig do Pałacu Prezydenckiego? Na kogo zagłosujecie?

Na kogo zagłosowałbyś w nadchodzących wyborach prezydenckich?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Prezydent RP jest wybierany na 5-letnią kadencję. Kadencja obecnego prezydenta Andrzeja Dudy zakończy się 6 sierpnia.

Wybory prezydenckie w maju będą kosztować 319 mln 700 tys. poinformowała szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak. Wliczona w to została ewentualna druga tura wyborów.

Dla porównania, w 2015 roku budżet przeznaczony na ten cel wyniósł 147 mln zł, a w 2010 roku „zaledwie” 107 mln zł. W obu przypadkach odbyły się dwie tury.

Zgodnie z decyzją PKW z marca 2019 r., diety członków obwodowych komisji wyborczych w wyborach do Sejmu, Senatu, prezydenckich i do PE zostały zwiększone. Przewodniczący komisji otrzymują 500 zł (wcześniej 200 zł), ich zastępcy – 400 zł (wcześniej 180 zł), a członkowie obwodowych komisji wyborczych – 350 zł (wcześniej 160 zł).

Please follow and like us:

41
Dodaj komentarz

19 Wątków komentarzy
22 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
30 Autorów komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Haha

Kidawa? Serio? Gorsza niż Bronek, taką głowa państwa to wstyd. Zdania nie potrafi złożyć.

Tomek

Duda będzie się szarpał ale nie wygra. Nie tym razem. Przegra jednym głosem tak jak PiS w senacie ale to będzie głosowanie wszyscy przeciwko Dudzie

pała

Matematyk(wszyscy przeciwko Dudzie- Przegra jednym głosem) z ciebie taki jak i strateg i po co się takie tytany durnoty ośmieszacie się a takich w naszym mieście i tu na forum pełno .

Bartosz Głowacki

W świecie w którym nie ma swin chcących dostać się do koryta powinno być 2 kandydatów Duda i kandydat całej opozycji a tak to te wybory nie mają sensu bo pięćsetplusy urzedasy i cala reszta ciemnogrodu zagłosuje na Dudę a reszta się porozbija po kandydatach. Straciłem wiarę po ostatnich wyborach 😉

DO GUPIEGO KOMUCHA

to głosuj niemoto na peło

Bartosz Głowacki

„Do głupiego komucha” Jeb się na ryj.

Tylko Robert Biedroń

Dla mnie jedynym przekonywującym kandydatem jest Robert Biedroń. Na pewno uczciwy i nowoczesny.

mirekm58

Pamiętaj, nie odwracaj się… 🙂 🙂 🙂

ZWoliBaranowskiej

Tarnobrzeg niech głosuje na PO. Bedzieta mieć to co mata – brak obwodnicy, brak galerii, byle jaki sport, płatne parkingi, plandeki, brak przemysłu i konkurencyjnych miejsc pracy, brak mostu, w końcu brak pomysłu na rozwój i frustracja. Powodzenia dla podupadającego miasteczka. Mielec, Stalowa, Rzeszów, Nowa Dęba, Kolbuszowa, Sandomierz mają swoich reprezentantów w Warszawie, a wy…? Hehehe!!! I to o was świadczy i wszystko mówi…Pa:)

Z Woli

Tarnobrzeg niech głosuje na PO. Bedzieta mieli to co mata: brak obwodnicy, brak mostu,brak galerii, brak przemysłu, brak konkurencyjnych miejsc pracy, plandeki, brak pomysłu na rozwój i w końcu frustracja. Sandomierz, Stalowa, Mielec, Nowa Dęba, Kolbuszowa, Rzeszów mają swoich przedstawicieli w Warszawie, a wy…Śmiać mi się z was chce:). Zakładam, że Kidawa odwiedzi was przed wyborami 🙂 przecież macie mieć w swoim mieście biurko poważnego posła z PO to powinien o to zadbać wraz z zastępcą prezydenta byłym posłem PO

Mar

Dla kogoś, kto nie chce mieć socjalizmu w Polsce, jedyny sensowny kandydat to Pan Bosak. Opcje polityczne reprezentowane przez pozostałych kandydatów, oprócz Pana Hołowni, już rządziły (jedna wciąż rządzi) i nie wprowadziły nowej jakości w Polsce (np. likwidacja grzywny za pracę, zwanej podatkiem dochodowym). Natomiast Pan Hołownia nie przekonuje mnie swoim mocno proekologicznym podejściem, np. odejściem od węgla.
https://www.radiozet.pl/Co-gdzie-kiedy-jak/PROGRAM-WYBORCZY-szymon-holownia-2020-poglady-wiek-zona-partia-wzrost-kontakt

słownik

Korwinizm i jego ideały=iracjinalizm,idiota,kretyn,tępak,przygłup,półgłówek

Mar

Jesteś wolnym człowiekiem, a zakazu bycia łatwowiernym lub głupim nie ma. Chcesz mieć nadal m.in. śmiesznie niską kwotę wolną od podatku czy karę finansową za to, że pracujesz, zwaną podatkiem dochodowym – głosuj na któregoś z kandydatów reprezentujących opcje dotychczas rządzące. Chcesz mieć ekoland – głosuj na Pana Hołownię. Los Polski jest ci obojętny – nie głosuj wcale.

jataki

takie tłumaczenie jaki intelekt, ale dlaczego tłumaczysz? – odpowiedz sobie sam, może potrafisz coś sobie zadać .

Andrzej

Wolałbym zagłosować na konia niż na żałosną marionetkę i łamacza konstytucji.

Jep

Koniu Polska Tarnobrzeg?

Mieszkaniec

Naprawdę ktoś uważa, że jakikolwiek kandydat jest niezależny i nie będzie działał na pasku partii? Szkoda mi ludzi tak myślących…

Qwerty

Bosak, człowiek ktory nigdy nigdzie nie pracował, nie ma żadnego wykształcenia tylko dla i…ów jest dobrym kandydatem.

Jan

Głosujcie na Kidawe to po listy znowu do inpostu a mecz w płatnym Polsacie.itd.

Taki tamtaram

Po co te emocje.Przecież w pierwszej rundzie wygra Duda.Z pozostałych kandydatów jedynie Kosiniak Kamysz nadaje sie na pierwszego obywateli RP.Miejsce pozostałych jest w kabarecie

dudziak

I w pierwszej zakończy się ten „wyścig szczura” do prezydenta biura.

TBG

Tarnobrzeg jak zwykle głosuje za PO i ma to co ma czyli wielkie gó..o. Wybraliście Norbusia, Grzesia i Darka z Krosna którzy pięknie obiecywali a po wyborach pustka w kasie,inwestycjach, rozwoju. No a po kaźdych wyborach mieszkańcy TBG nażekają, mają pretensje i krytykują. Jaki morał ” Macie to co wybieracie a pretensje to tylko do siebie” .

Bozo

Przypominam. To jest temat o wyborach na Prezydenta RP, a nie wybory na radnych naszego zadupiałego Tarnobrzega. Głosuj na Dudę. Ja zagłosuje na Bosaka

Zombie

Każdy, byle nie długopis!

Maksiu

PiS i tak puści nas w skarpetkach.

Głosujmy więc na Bosaka!

Tarnobrzeżanin

Krzysztof Bosak – jedyny sensowny kandydat pośród tego POPiSowsko-PSLDowskiego kabaretu serwowanego Polakom już dosyć długo. Zresztą wystarczy posłuchać merytorycznych wypowiedzi, bez tej całej propagandowej narracji. Młode pokolenie to rozumie, część starszego również. Ci którzy się cieszą z 13. emerytury niech sobie odpowiedzą na pytanie – ile pieniędzy jest zabieranych co miesiąc z każdej emerytury na podatek dochodowy? Odprowadzacie całe życie składki na emeryture (oprócz podatków), a potem z emerytury również trzeba oddawać podatek – czy to jest normalne? Konfederacja nie będzie dawać 13. emerytury, ale nie będzie też zabierać, a w efekcie każda emerytura będzie dużo wyższa, gdyż nie będzie… Czytaj więcej »

Mar

Dziękuję Ci za to rozwinięcie. Może niektórzy zrozumieją dzięki temu jak jesteśmy eksploatowani.

takto

Niestety ja nie podziękuje za te naiwne bzdury !!Bosak nawet!!!(czysto teoretycznie ) jako prezydent nie będzie w stanie nic zmienić (10 posłów konfederacji w sejmie- każdy z innymi poglądami)to raz . Dwa owszem inteligentny ale brak doświadczenia w każdej dziedzinie, on musi się uczyć i jeszcze raz uczyć się i taki start w wyborach na pewno mu się przyda – pozna smak klęski.

gość

Bardziej prawicowego kandydata już chyba nie ma. Te hasła są tak obecnie modne delikatnie mówiąć populistyczne.

ivan_drago

pryszczaty bosak dobre sobie.

Tarnobrzeg ma to co ma bo kiedyś tu rządzili już przez kilka kadencji Dziubek aka mleczarz,katecheta za 10 tyś plus vat i cała reszta co chlała ile wlezie.
cudowne czasy w magistracie i szafy pełne pustych butelek.

doćwoka

powiedział co wiedział a mundry był tak że nie wiedzioł o czym mówić

TBG

Konfederat ZYCHowicz w akcji czaterskiej na forum promuje Bosaka jako wybawiciela. Pisze posty komentarze i udziela porad.

Mar

Dziwne, że w kraju, w którym zdecydowana większość ludzi deklaruje się jako katolicy, tak mało znana jest nauka biblijna. Np. przypowieść o robotnikach w winnicy (Mt 20, 1-16). Przecież pensja minimalna i opodatkowanie pracy nie ma nic wspólnego z nauką Jezusa Chrystusa wyrażoną w tej przypowieści.

tora

Poszukaj takie przełożenie w Izraelu, w Iranie i zdziwko minie

Mar

Jak ostatnio sprawdzałem, to katolicy byli uznawani za chrześcijan, a nie za żydów ani muzułmanów. A chrześcijan obowiązuje nowe przymierze, a nie stare. W przywołanej przeze mnie przypowieści Jezusa o robotnikach w winnicy (Mt 20, 1-16) nie ma czegoś takiego jak pensja minimalna ani podatek dochodowy, jest tylko umowa między pracodawcą a pracownikami i zapłata za pracę, gdzie pensja brutto=netto. Skoro tak to widział Chrystus, to tak to powinni widzieć również chrześcijanie.

ukaz

Oburzające jest ŻE nauką Jezusa Chrystusa chcesz omamić ludzi!! PRZECIEŻ pensja minimalna i opodatkowanie pracy to PRZYZIEMNE SPRAWY I nie ma nic wspólnego z nauką Jezusa Chrystusa. Cesarzowi co cesarskie, Bogu co boskie.

Mar

Po pierwsze w Nowym Testamencie jest mowa o podatkach, np. o cle (Rz 13: 6-7), ale o opodatkowaniu pracy czy pensji minimalnej nie ma. Po drugie gdyby, jak twierdzisz, nauka Jezusa nie miała zastosowania do spraw „przyziemnych”, to możnaby kraść, fałszywie zeznawać itd., tymczasem nawet w prawie świeckim takie zachowania podlegają karze.

ukaz

No w takim razie musisz ty napisać ten Nowy Testament POprawnie — i umieścić tam te zagadnienia – głupolu.

Mar

To ty chcesz polemizować ze Słowem Bożym, nie ja. Przeczytaj Nowy Testament i sam oceń. Obyś przy tym zrozumiał swoją grzeszność i nawrócił się do Jezusa.

do redakcji

PO CO WPUŚCILIŚCIE TU OBŁĄKANEGO BEZROZUMNEGO PRZYGŁUPA „Mar”-a żeby zaśmiecał to forum??

Mar

Do redakcji: proszę nie kasować komentarza, na który odpowiadam. Niech czytelnicy widzą „prawdomówność” i „kulturę” tej osoby oraz sami ocenią, z kim mają do czynienia 🙂