Wybory prezydenckie 2020. Kto otrzyma Twój głos? (SONDA)

dron-noc-tarnobrzeg-zamek

W 2020 roku czekają nas wybory prezydenckie.  Głosowanie odbędzie się 10 maja. Kto wygra wyścig do Pałacu Prezydenckiego? Na kogo zagłosujecie?

Na kogo zagłosowałbyś w nadchodzących wyborach prezydenckich?

  • Andrzej Duda (23%, 207 Votes)
  • Małgorzata Kidawa-Błońska (20%, 185 Votes)
  • Robert Biedroń (10%, 90 Votes)
  • Szymon Hołownia (10%, 88 Votes)
  • Władysław Kosiniak-Kamysz (9%, 80 Votes)
  • Krzysztof Bosak (28%, 255 Votes)

Łącznie głosujących: 905

Loading ... Loading ...

Prezydent RP jest wybierany na 5-letnią kadencję. Kadencja obecnego prezydenta Andrzeja Dudy zakończy się 6 sierpnia.

Wybory prezydenckie w maju będą kosztować 319 mln 700 tys. poinformowała szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak. Wliczona w to została ewentualna druga tura wyborów.

Dla porównania, w 2015 roku budżet przeznaczony na ten cel wyniósł 147 mln zł, a w 2010 roku „zaledwie” 107 mln zł. W obu przypadkach odbyły się dwie tury.

Zgodnie z decyzją PKW z marca 2019 r., diety członków obwodowych komisji wyborczych w wyborach do Sejmu, Senatu, prezydenckich i do PE zostały zwiększone. Przewodniczący komisji otrzymują 500 zł (wcześniej 200 zł), ich zastępcy – 400 zł (wcześniej 180 zł), a członkowie obwodowych komisji wyborczych – 350 zł (wcześniej 160 zł).

Subskrybuj
Powiadom o
43 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Haha
4 lat temu

Kidawa? Serio? Gorsza niż Bronek, taką głowa państwa to wstyd. Zdania nie potrafi złożyć.

Tomek
4 lat temu

Duda będzie się szarpał ale nie wygra. Nie tym razem. Przegra jednym głosem tak jak PiS w senacie ale to będzie głosowanie wszyscy przeciwko Dudzie

pała
4 lat temu
Reply to  Tomek

Matematyk(wszyscy przeciwko Dudzie- Przegra jednym głosem) z ciebie taki jak i strateg i po co się takie tytany durnoty ośmieszacie się a takich w naszym mieście i tu na forum pełno .

Bartosz Głowacki
4 lat temu

W świecie w którym nie ma swin chcących dostać się do koryta powinno być 2 kandydatów Duda i kandydat całej opozycji a tak to te wybory nie mają sensu bo pięćsetplusy urzedasy i cala reszta ciemnogrodu zagłosuje na Dudę a reszta się porozbija po kandydatach. Straciłem wiarę po ostatnich wyborach 😉

DO GUPIEGO KOMUCHA
4 lat temu

to głosuj niemoto na peło

Bartosz Głowacki
4 lat temu

„Do głupiego komucha” Jeb się na ryj.

Tylko Robert Biedroń
4 lat temu

Dla mnie jedynym przekonywującym kandydatem jest Robert Biedroń. Na pewno uczciwy i nowoczesny.

smile
4 lat temu

Pamiętaj, nie odwracaj się… 🙂 🙂 🙂

ZWoliBaranowskiej
4 lat temu

Tarnobrzeg niech głosuje na PO. Bedzieta mieć to co mata – brak obwodnicy, brak galerii, byle jaki sport, płatne parkingi, plandeki, brak przemysłu i konkurencyjnych miejsc pracy, brak mostu, w końcu brak pomysłu na rozwój i frustracja. Powodzenia dla podupadającego miasteczka. Mielec, Stalowa, Rzeszów, Nowa Dęba, Kolbuszowa, Sandomierz mają swoich reprezentantów w Warszawie, a wy…? Hehehe!!! I to o was świadczy i wszystko mówi…Pa:)

Z Woli
4 lat temu

Tarnobrzeg niech głosuje na PO. Bedzieta mieli to co mata: brak obwodnicy, brak mostu,brak galerii, brak przemysłu, brak konkurencyjnych miejsc pracy, plandeki, brak pomysłu na rozwój i w końcu frustracja. Sandomierz, Stalowa, Mielec, Nowa Dęba, Kolbuszowa, Rzeszów mają swoich przedstawicieli w Warszawie, a wy…Śmiać mi się z was chce:). Zakładam, że Kidawa odwiedzi was przed wyborami 🙂 przecież macie mieć w swoim mieście biurko poważnego posła z PO to powinien o to zadbać wraz z zastępcą prezydenta byłym posłem PO

Mar
4 lat temu

Dla kogoś, kto nie chce mieć socjalizmu w Polsce, jedyny sensowny kandydat to Pan Bosak. Opcje polityczne reprezentowane przez pozostałych kandydatów, oprócz Pana Hołowni, już rządziły (jedna wciąż rządzi) i nie wprowadziły nowej jakości w Polsce (np. likwidacja grzywny za pracę, zwanej podatkiem dochodowym). Natomiast Pan Hołownia nie przekonuje mnie swoim mocno proekologicznym podejściem, np. odejściem od węgla.
https://www.radiozet.pl/Co-gdzie-kiedy-jak/PROGRAM-WYBORCZY-szymon-holownia-2020-poglady-wiek-zona-partia-wzrost-kontakt

słownik
4 lat temu
Reply to  Mar

Korwinizm i jego ideały=iracjinalizm,idiota,kretyn,tępak,przygłup,półgłówek

Mar
4 lat temu
Reply to  słownik

Jesteś wolnym człowiekiem, a zakazu bycia łatwowiernym lub głupim nie ma. Chcesz mieć nadal m.in. śmiesznie niską kwotę wolną od podatku czy karę finansową za to, że pracujesz, zwaną podatkiem dochodowym – głosuj na któregoś z kandydatów reprezentujących opcje dotychczas rządzące. Chcesz mieć ekoland – głosuj na Pana Hołownię. Los Polski jest ci obojętny – nie głosuj wcale.

jataki
4 lat temu
Reply to  Mar

takie tłumaczenie jaki intelekt, ale dlaczego tłumaczysz? – odpowiedz sobie sam, może potrafisz coś sobie zadać .

Andrzej
4 lat temu

Wolałbym zagłosować na konia niż na żałosną marionetkę i łamacza konstytucji.

Jep
4 lat temu
Reply to  Andrzej

Koniu Polska Tarnobrzeg?

Mieszkaniec
4 lat temu
Reply to  Andrzej

Naprawdę ktoś uważa, że jakikolwiek kandydat jest niezależny i nie będzie działał na pasku partii? Szkoda mi ludzi tak myślących…

Qwerty
4 lat temu

Bosak, człowiek ktory nigdy nigdzie nie pracował, nie ma żadnego wykształcenia tylko dla i…ów jest dobrym kandydatem.

maro
4 lat temu
Reply to  Qwerty

i jako jedyny potrafi sie wypowiedzieć składnie, płynnie i merytorycznie, a nie puste frazesy typu „bądźmy silni”, zwyciężymy”, „jesteśmy coraz bliżej prawdy”. rZygac sie chce od tego. Jeszcze czasami całkiem fajnie słucha sie Budki, Zandberga, ale to nie mój bastion

Jan
4 lat temu

Głosujcie na Kidawe to po listy znowu do inpostu a mecz w płatnym Polsacie.itd.

Taki tamtaram
4 lat temu

Po co te emocje.Przecież w pierwszej rundzie wygra Duda.Z pozostałych kandydatów jedynie Kosiniak Kamysz nadaje sie na pierwszego obywateli RP.Miejsce pozostałych jest w kabarecie

dudziak
4 lat temu
Reply to  Taki tamtaram

I w pierwszej zakończy się ten „wyścig szczura” do prezydenta biura.

TBG
4 lat temu

Tarnobrzeg jak zwykle głosuje za PO i ma to co ma czyli wielkie gó..o. Wybraliście Norbusia, Grzesia i Darka z Krosna którzy pięknie obiecywali a po wyborach pustka w kasie,inwestycjach, rozwoju. No a po kaźdych wyborach mieszkańcy TBG nażekają, mają pretensje i krytykują. Jaki morał ” Macie to co wybieracie a pretensje to tylko do siebie” .

Bozo
4 lat temu
Reply to  TBG

Przypominam. To jest temat o wyborach na Prezydenta RP, a nie wybory na radnych naszego zadupiałego Tarnobrzega. Głosuj na Dudę. Ja zagłosuje na Bosaka

Zombie
4 lat temu

Każdy, byle nie długopis!

Maksiu
4 lat temu

PiS i tak puści nas w skarpetkach.

Głosujmy więc na Bosaka!

Tarnobrzeżanin
4 lat temu

Krzysztof Bosak – jedyny sensowny kandydat pośród tego POPiSowsko-PSLDowskiego kabaretu serwowanego Polakom już dosyć długo. Zresztą wystarczy posłuchać merytorycznych wypowiedzi, bez tej całej propagandowej narracji. Młode pokolenie to rozumie, część starszego również. Ci którzy się cieszą z 13. emerytury niech sobie odpowiedzą na pytanie – ile pieniędzy jest zabieranych co miesiąc z każdej emerytury na podatek dochodowy? Odprowadzacie całe życie składki na emeryture (oprócz podatków), a potem z emerytury również trzeba oddawać podatek – czy to jest normalne? Konfederacja nie będzie dawać 13. emerytury, ale nie będzie też zabierać, a w efekcie każda emerytura będzie dużo wyższa, gdyż nie będzie od niej pobierany podatek. Podobnie z 500+ – zamiast dawać żywą gotówkę, lepiej po prostu mniej ludziom zabierać, a w efekcie otrzymają oni więcej i sami zagospodarują sobie najlepiej swoimi pieniędzmi. Wydawanie swoich pieniędzy na swoje potrzeby jest najlepszym z moralnego punktu widzenia dysponowaniem, wydawanie cudzych pieniędzy na cudze potrzeby jest z kolei rozwiązaniem najgorszym – niemoralnym i nieefektywnym. Dajmy szansę na nową jakość w polskiej polityce, taką jakością jest Krzysztof Bosak jako prezydent i gwarancja, że nie zostanie przez niego podpisana żadna ustawa podnosząca podatek. Kto potrafi trzeźwo myśleć i oceniać sytuację ekonomiczną, znając się na tym jak są… Czytaj więcej »

Mar
4 lat temu

Dziękuję Ci za to rozwinięcie. Może niektórzy zrozumieją dzięki temu jak jesteśmy eksploatowani.

takto
4 lat temu

Niestety ja nie podziękuje za te naiwne bzdury !!Bosak nawet!!!(czysto teoretycznie ) jako prezydent nie będzie w stanie nic zmienić (10 posłów konfederacji w sejmie- każdy z innymi poglądami)to raz . Dwa owszem inteligentny ale brak doświadczenia w każdej dziedzinie, on musi się uczyć i jeszcze raz uczyć się i taki start w wyborach na pewno mu się przyda – pozna smak klęski.

maro
4 lat temu
Reply to  takto

spokojnie, znajdzie sobie ludzi ktorzy będą specjalistami w dziedzinie. Bycie szefem nie oznacza posiadania wiedzy absolutnej tylko umiejetność zarządzania i dobierania ludzi!

gość
4 lat temu

Bardziej prawicowego kandydata już chyba nie ma. Te hasła są tak obecnie modne delikatnie mówiąć populistyczne.

ivan_drago
4 lat temu

pryszczaty bosak dobre sobie.

Tarnobrzeg ma to co ma bo kiedyś tu rządzili już przez kilka kadencji Dziubek aka mleczarz,katecheta za 10 tyś plus vat i cała reszta co chlała ile wlezie.
cudowne czasy w magistracie i szafy pełne pustych butelek.

doćwoka
4 lat temu
Reply to  ivan_drago

powiedział co wiedział a mundry był tak że nie wiedzioł o czym mówić

TBG
4 lat temu

Konfederat ZYCHowicz w akcji czaterskiej na forum promuje Bosaka jako wybawiciela. Pisze posty komentarze i udziela porad.

Mar
4 lat temu

Dziwne, że w kraju, w którym zdecydowana większość ludzi deklaruje się jako katolicy, tak mało znana jest nauka biblijna. Np. przypowieść o robotnikach w winnicy (Mt 20, 1-16). Przecież pensja minimalna i opodatkowanie pracy nie ma nic wspólnego z nauką Jezusa Chrystusa wyrażoną w tej przypowieści.

tora
4 lat temu
Reply to  Mar

Poszukaj takie przełożenie w Izraelu, w Iranie i zdziwko minie

Mar
4 lat temu
Reply to  tora

Jak ostatnio sprawdzałem, to katolicy byli uznawani za chrześcijan, a nie za żydów ani muzułmanów. A chrześcijan obowiązuje nowe przymierze, a nie stare. W przywołanej przeze mnie przypowieści Jezusa o robotnikach w winnicy (Mt 20, 1-16) nie ma czegoś takiego jak pensja minimalna ani podatek dochodowy, jest tylko umowa między pracodawcą a pracownikami i zapłata za pracę, gdzie pensja brutto=netto. Skoro tak to widział Chrystus, to tak to powinni widzieć również chrześcijanie.

ukaz
4 lat temu
Reply to  Mar

Oburzające jest ŻE nauką Jezusa Chrystusa chcesz omamić ludzi!! PRZECIEŻ pensja minimalna i opodatkowanie pracy to PRZYZIEMNE SPRAWY I nie ma nic wspólnego z nauką Jezusa Chrystusa. Cesarzowi co cesarskie, Bogu co boskie.

Mar
4 lat temu
Reply to  Mar

Po pierwsze w Nowym Testamencie jest mowa o podatkach, np. o cle (Rz 13: 6-7), ale o opodatkowaniu pracy czy pensji minimalnej nie ma. Po drugie gdyby, jak twierdzisz, nauka Jezusa nie miała zastosowania do spraw „przyziemnych”, to możnaby kraść, fałszywie zeznawać itd., tymczasem nawet w prawie świeckim takie zachowania podlegają karze.

ukaz
4 lat temu
Reply to  Mar

No w takim razie musisz ty napisać ten Nowy Testament POprawnie — i umieścić tam te zagadnienia – głupolu.

Mar
4 lat temu
Reply to  Mar

To ty chcesz polemizować ze Słowem Bożym, nie ja. Przeczytaj Nowy Testament i sam oceń. Obyś przy tym zrozumiał swoją grzeszność i nawrócił się do Jezusa.

do redakcji
4 lat temu

PO CO WPUŚCILIŚCIE TU OBŁĄKANEGO BEZROZUMNEGO PRZYGŁUPA „Mar”-a żeby zaśmiecał to forum??

Mar
4 lat temu
Reply to  do redakcji

Do redakcji: proszę nie kasować komentarza, na który odpowiadam. Niech czytelnicy widzą „prawdomówność” i „kulturę” tej osoby oraz sami ocenią, z kim mają do czynienia 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to
43
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content